18 ŞUBAT DOLUNAYI VE REGULUS

Persler’in dört kraliyet yıldızından birisi olan Regulus güç ve başarı verirken intikamdan uzak kalmayı da zorunlu kılar. Bir kişi bu yıldızın etkisindeyse sahip olduğu gücü kötü kullanmamalı ve başkalarını özellikle daha önce ona engel olmuş kişileri ezmemelidir. Bu, onun güçten düşmesine neden olacaktır. İntikam duygularından kaçınmak zorunludur. Regulus Askeri başarı cesaret ve güç gösterisi getiren bir yıldızdır

İhtişam, krallık, gurur, ego, kişisel önlem, debdebe ,gösteriş merakı , dramatize etmek, cömertlik ,sıcakkanlılık, güven vericilik, hayranlık uyandıran, yönetme ve parlama arzusu  Aslan’la ilişkilendirilir.

Şubat ayının başında yazmıştım Regulus DOLUNAY kavuşumunu.  Bugün yani 18 Şubat 2011 Cuma, Ay’ın boşluğa düştüğü  saatte yani 10.38’de 29 °Aslan/Kova aksında Ay Regulus ’la beraber tam Güneş’in karşısında duruyor olacak. Bu karşı kutuplaşma pek hayra alamet değil tabiki.

Canımızın en sıkkın olduğu en mutsuzluk hissine kapıldığımız zamanlar Dolunay’a denk gelmiştir hele ki duygusal gereksinimlerini karşılayamayanlar için bu daha fazla geçerlidir. Dolunay zamanları denetleyemediğimiz duygusal bilincin ortaya çıkmasını sağlarken biriken ne varsa kusturur. Duygusal lavman derim ben buna.

Düşünsenize Regulus ve duygusal lavman.Hele birde anaretik derece dediğimiz 29⁰’de… Daha önceleri birçok kez yinelemiştim ama tekrar hatırlatmak istiyorum Anareta dediğimiz Yunanca yıkım anlamına gelen bu terim Klasik astrolojide fiziksel ölüme neden olacak gezegeni belirtir. Ölümün nasıl olacağını gösterir ve burçların 29. derecesi ’de aneritik olarak kabul edilir. Yani sonlanma ve bitişi gösterir.

Dünya astrolojisinde Regulus devlet başkanlarının devrilmesi, suikastlar, darbe, devrimler, isyanlar ve gösterilerle ilişkilidir.

Kişisel olarak aldığmız da Dolunayın etkilediği yaşam alanında devrimsel nitelikte değişime gitme isteğini gösterir. Sizi sıkan ve engelleyen ne varsa yok etmek güdüsüyle ilişkilerinizde eve ve aileye ait konularda bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz ama aslında bazı şeyleri kendi haline bırakmakta fayda var özellikle bugün. Belli bir amaç için bir grupta bulunuyorsanız kendinizi kandırmamalı ayrıca kullandırtmamalısınız.

Bildiğiniz gibi boşluktaki Ay sırasında atılacak adımlar ve başlanılacak işler sonuç almanızı sağlamayacaktır.

Bilicin uyandığı bu zamanlarda tüm bilgiler elinizin altındayken yapılmaması gerekenlerden kaçının lütfen. Bu gerginliği ve puslu havayı dağıtmak için ruhunuzun derinliklerinde kalmış intikam planlarından arınmak için öç alma duygusunu yok edebilmek için kısacası arınmak için dua edin meditasyon yapın.

İçinizde sizi sıkan rahatsız eden tüm kötü duyguları bir kağıda yazın sonra yakın o yazdığınız kağıdı ve atın havaya savrulan külleriyle birlikte yok olsun içinizdeki tüm olumsuz duygular.

Evet, biraz ütopik geliyor bazılarınıza bu söylediklerim ama inanın gerçek. Hem unutmayın insanın kendisinden başka hiç kimse daha fazla zarar veremez ki kendisine.

Bugünün temsilci Tarot kartı Devil Tarot ’un en etkin kartlarından biridir. Kartta, boynuzlu ve kanatlı bir şeytan görüntüsü vardır. Duygulara karşılık veren ve görülebilen yarı-bilinci simgeleyen bir kütlenin üzerinde oturmaktadır. Sağ elini havaya kaldırmış, sol elinde ise, kötülüğün meşalesini tutmaktadır. Alnının üzerinde, ters olarak duran beş köşeli yıldız (pentagram), insanlığın evrendeki yerinin tersine döndüğünü göstermektedir. Altta ise, şeytanın oturduğu yere, halka ve zincirlerle bağlı bir kadın ve bir erkek vardır. Bu çiftin boyunlarına bağlı bulunan zincirin halkalarının geniş olması, istenildiği takdirde, şeytanın bağımlılığından kurtuluna bilineceğini anlatır. Kartın sayısı on beştir, l ve 5′in toplamı altıdır. Bu sayı, Arabik sayı sembolizmine göre şeytanın sayısıdır. Mitolojik yönden bu kart, Tanrı Dionisos ile eş değerdedir. İnsanın şeytanla buluşması, olabilecek en tehlikeli buluşmadır. Çünkü, o, insanın öz enerjisini, içine alır ve özümler. Okültizm de ise, şeytan, Tanrı Pan ile özdeşleşir. Pan, döllenme, bereket ve ölümsüzlük simgesidir. Şeytan kartı, astrolojik yönden Oğlak burcu ile birleşir. Dişi özellikli, toprak karakterlidir.

 

Anlamı, Yıkım, şiddet, maddenin maneviyata üstün olması. Duyguların mantığı yenmesi, ani sürprizler. Olağanüstü çabalar ve isyan. Öz enerjinin, kullanılır güç haline dönüştürülmesidir.

 

Ters anlamı ise; Kötü talih, güçsüzlük. Kararsızlık ve pasiflik. Zekânın ve mantığın tehlikeye düşmesidir.

Oğlak burcu tarafından yönetilen Şeytan yanlış

Seçimler nedeni ile özgürlüklerini kaybeden saplantılı ilişkileri

Ve şehvet düşkünlüğünü anlatır.

Bağımlılık, maddi güce meyletme, iyi niyet yoksunluğu, gölgemizle yüzleşme.

Korku ve zayıflıklarımla yüzleşiyor ve onları yaratıcı bir enerjiye dönüştürüyorum

Bağımlılıkla ilgili tecrübelerin yaşanacağı, isteksizlik, yapmayı planladığınız islerin engellenmesi, inançlarımıza ters düsen durumlarla karşılaşacağımızı gösterir, .

Etik değerlerinizin ve değerlendirmelerinizin, iyi niyetin sınanması anlamına gelir. Yapmak istediklerinizin engellendiğini hissedebilirsiniz. Gücünüzü ispatlamak zorunda kalacağınız bir olay yaşayacaksınız. Çok dikkatli olmalısınız. Dayanılmaz bir cazibe sizi tutsak edebilir. Bu aşamada uzun süreli pişmanlıklar yaşamanız olası. Kendinizi tanımak için bir yolculuğa çıkın. Kendinizi keşfedin ve gerçekte nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınıza karar verin. Çünkü bazen aynadaki görüntünüz sizi bile korkutuyor olabilir.

AstroBenefik

Arzu cengiz

Be Sociable, Share!