19 Ocak Dolunayı

Bilinçaltındaki  içgüdüyü canlandırır Ay’ın ışıklarının en yoğun zamanları.
Duygusal kontrolün yoldan çıktığı Dolunay zamanlarında değil midir Drakula’nın Vampire dönüşümü yada İnsanın Kurda.
Uzun bir süredir toprak elementinin yoğunluğu duyguları göz ardı ediyor karşı tarafa umarsız tavırlara neden oluyordu.İki gündür duyguları ön plana çıkaran karşısındakinin  de duygularını önemseten ev,aile ve aile üyeleri ile ilgili konuları gündeme taşıyan  Yengeçte ki Ay  bu gece 23 .21’de Oğlaktaki Güneşle tam karşı karşıya geliyor ve tam bir Yin Yang enerjisi açığa çıkıyor..
Yin(Negatif) Yang(Pozitif) evrendeki her şeyin muhteşem bir ahenk ve denge içinde sürekli değişim halinde olduğunu anlat

ır. Her şey zıddıyla beraber varlığını devam ettirir. Unutmamak gerekir ki Var oluşun devamlılığı gelişim ve değişim için bu enerji gereklidir.Pazar günü yazmıştım, Juno durağan halde ve  bugün geri gitmeye başlıyor ve  Dolunayın  yüksek seviyedeki kozmik titreşimlerinin ilişki boyutundaki kilit noktası oluyor. Juno Başakta boyun eğmekten vazgeçmiş ve baş kaldırmıştı.Bu baş kaldırış evlilikleri,ilişkileri ve anlaşmaları zora soktu.Bu Dolunayda 29° Başakta ki  Juno,29° Balıkta ki Jüpiter’le ve  29°Yengeçte ki Ay 29° Oğlakta ki Güneşle karşı karşıya gelirken Ay Jüpiter’den 120 ° destek alıyor.
Anaretik derece dediğimiz bitişi ve sonlanmayı anlatan 29°..Duyguları dile getirir söz geçmeyen duyguların diliyse  ilişkilerin bitişini tetikliyor.
2010 Ekim’den beri başlayan 29 °’ tetiklemeleri 2011’in ilk çeyreğinde patlama noktasına ulaşmış olacak.Ayın Jüpiter’den aldığı destek olumlu gibi gözüküyor evet ama ruhsal gerçek  şudur..Kişi kendisini o kadar büyük yeteneklere sahip  ve  özel görür ki köklerini kaybetme pahasına kendi duygusal güvenlik alanının dışına çıkmak ister..
21 Aralık tutulması sonun başlangıcıydı..Şimdi  ise başlangıcın sonu gibi gözüküyor..
Bugünün tarot kartı Devil Astrolojik yönden Oğlak burcunun temsilcisidir.
Bağımlılık, maddi güce meyletme, iyi niyet yoksunluğu ve  gölgemizle yüzleşmeyle alakalıdır.
Bugünki kozmik etkilere göre bağımlılıkla ve  bağlılıkla ilgili tecrübelerin yaşanacağı, isteksizlik, yapmayı planladığınız islerin engellenmesi, inançlarımıza ters düşen durumlarla karşılaşacağımızı gösterir, .
Etik değerlerinizin ve değerlendirmelerinizin, iyi niyetin sınanması anlamına da gelir. Yapmak istediklerinizin engellendiğini hissedebilir gücünüzü ispatlamak zorunda kalacağınız bir olay yaşayabilirsiniz. Belki de Dayanılmaz bir cazibenin tutsağı olmuş olabilirsiniz.. Bu aşama sonunda uzun süreli pişmanlıklar yaşamanız olası.
Bugünün sayısı 6-HEKSAD,eksiksiz, mükemmel bir sayı sayılır. Bazen birleşmeyi ve mutluluğu, bazen ise çatışmayı ve düş kırıklıklarını simgeler.Birleşmek için çatışmak  mı gerekiyor?.Yoksa çatışarak birlikten uzaklaşıyor muyuz?
Aslına bakılırsa tamamen içsel bir çatışma var ruhlarda.Ruhun çatışması,ülkelerde iç savaşa dönüşüyor sonrasında ülkelerin savaşına..

Neden demiş ki  kadimler Meditasyon Zamanıdır Dolunaylar diye…

Farkındalık seviyesinin arttığı  bu zamanda iç huzuru bozan duygulardan arınmak için mi …?

Geçen Dolunayda yazdığımın aynısını tekrar yazıyorum

Bir döngüden başka bir döngüye geçerken bugün ,evrene iyilik mesajları yollayın tüm insanlık ve doğa için geleceğimiz için dua edin..Kendiniz ve tüm sevdikleriniz için ,bilgi ,erdem ve sevginin birleştiği bir yolda ilerlemek için..dua edin diyorum..

Mahvettiğimiz Dünya’nın ruhu için Dua edin  hep beraber dua edelim…diyorum..

Sevgiyle..Her Daim..

Arzu Cengiz

Aneritik Dolunay Zamanları

22 Ekim 2010 – 29 °Koç
21 Kasım 2010 – 29° Boğa
21 Aralık 2010 – 29 °İkizler(Tam Ay tutulması)
19 Ocak 2011 – 29 °Yengeç
18 Şubat 2011 – 29 °Aslan

Be Sociable, Share!