2 AĞUSTOS DOLUNAYI

Dolunayların enerji potansiyelleri oldukça yüksektir ve bu enerjiler negatif yönde çalışır.

Ay’ın bizler üzerindeki çekim gücü öylesine güçlüdür ki bu çekim kuvveti vücutta ki sıvı miktarının çoğalmasına sebep olur. Bu durum ise ruhsal ve bedensel değişikliklere zemin hazırlar.

Dolunay zamanlarında duygu dünyamızda ne varsa dışarı çıktığı için duygusal taşkınlıklar, kavgalar, cinayetler çoğalır. Ama bu dolunayda insancıl taraf ağır basıyor. Çünkü Güneş ve Uranüs 120 derecelik bir bağ kuruyorlar. Uranüs’ün kişisel olmayan doğası Güneşin kişiselliği ile bütünleşiyor. İnsanlığın ruhundaki insancıl doğa dışarı çıkıyor.

Bu ayın Dolunayı 10 derece Kova burcunda. Bu dolunayın zorluğu güvendiğimiz alandan sıyrılıp dış dünyaya açılmaktır. Bu bağımsızlığı elde etmek için konforu rahatı ve bilindik alanı terk etmek gerekebilir ama Bu Dolunay oldukça iyi huylu bir Dolunay. Hem de çok iyi huylu…

Etrafınızda yüksek statüdeki popüler zengin insanların başarılarına gıpta edebilirsiniz. Ay ve Jüpiter arasındaki üçgen serveti olanların servetine servet katabilir.

Jüpiter Aldebaran sabit yıldızı ile birlikte bu çok güzel. Aldebaran dört kraliyet yıldızından birisi Doğunun Nöbetçisidir. Kraliyet yıldızları gerçekte büyük başarı ve onur vaat eder ama ilkelerin dışında hareket etmek en yüksekten en aşağıya indirecektir kişileri.

Vivian Robson ; Fixed Star and Constellations in Astrology kitabında Aldebaran için büyük zenginlik,şeref,iyi talih fakat utanç ve mahvolma tehlikesini de beraberinde getirir diye belirtmiştir. Brady ise; Brady’s Book of Fixed Star kitabında kraliyet yıldızlarının bencil gücü ihtiyaçlar için kullanılırsa yüksekten düşme riskine sahiptirler demiştir.

Aldebranın emri ise dürüstlüktür. Aldebaran sabit yıldızının kabalistlere göre tarot kartı 1 numaralı Büyücü ’dür. Büyücü, kişinin kendi kaderini yönlendirebileceğinin işaretidir.

Büyücü ´nün kehanet anlamı, gücü ele almak ve yönetmektir. Her şeyden önce, hayatınızdaki gücün farkına varabilmek ve sizi zapt eden ruh veya duygunun bilincine varabilmek gerekir.

Bu kart başlangıçlara, ama başlangıçlar için atılacak ilk adımlara değinir. Azimle kararlılıkla ve paylaşarak tüm enerjinizi ulaşmak istediğiniz hedeflerinize yönlendirmeniz gerekiyor.

İsteklerini yönlendirebilen ve yönetebilen insanlar için bu Dolunay büyük şeyler vadediyor. Bazılarınız zihinsel endişelerinizle ve korkularınızla hedeflerinizin üzerini negatif enerjiyle örtebilirsiniz. İsteksizlik uyuşukluk ve tembellik yüzünden fırsatlara sırtınızı dönebilirsiniz.

Güneş’in Uranüs’le üçgeni, Ay’ın Jüpiter’le üçgeni ve yine Ay’ın Uranüs’le 60 derecelik bağı sıra dışı son derece orijinal ve eksantrik fikirleri dışarıya çıkaracak. Sanatsal yönünüzü kullanan biriyseniz yaratıcı enerjiniz tavan yapacak.

Bu güzel ama biliriz ki astrolojide üçgen açılar boş verdirir, zaten her şey yolunda da dedirtebilir. Umursamazlık, kayıtsızlık, kişisel olarak fırsatları kaçırmanıza neden olabilir.

Dolunayın yüksek enerjisi Vesta ve Pallas’ın uyumlu bağlarıyla bütünleşiyor.

Ay Vesta’ya 120 derece yaparken Pallas’a 60 dereceyle bağlanıyor. Güneş Vesta’ya 60 dereceyle bağlanırken Pallas’a 120 derece yapıyor. Şimdi bu size iki bilinmeyenli denklem gibi gelebilir:)

Yaratıcı enerjiyi yücelten problemlerin çözümü için zihni uyandıran birlik ve beraberlikle tüm zorluklarla baş edebilecek bir enerji doğuyor.

Amaçlarınıza odaklanırsanız ve hatta amaçlarınıza kendinizi adarsanız istediğinize ulaşırsınız.

Hem zihinsel hem de fikirsel olarak üretkenliği arttıran bu göksel bağlar kendinizle ilgili problemlerle baş edebilme yetisi sağlayacağı gibi ihtiyacı olan bir başkasına da yardımınız dokunabilir.

Gökteki bu bağlar bir bütün olarak ele alındığında insanlığın faydasına olacak birçok buluşu beraberinde getirecektir.

Hani söyledim ya yazımın başında bu Dolunay çok iyi huylu bir Dolunay hem de çok iyi huylu…

Bugünün Tarot kartı ise Devil: Bu kart sizin için yol göstericidir. Gerçek veya psikolojik bir mutsuzluk veya bağlılıktan kopmaya çalışmayı da anlatır. Gerçeklerle yüzleşmek, yanılsamaların üzerindeki perdeyi aralamak ve sorumlulukları kabullenmek biraz zor olsa da ayaklarınızın sağlam yere basmasını sağlayacaktır. İçinizdeki yaratıcı enerjiyi kişisel istek ve arzularla israf etmek sonrasında sizi üzebilir.

Servet ve statü için bencillik ve açgözlü davranmak şimdi fiziksel kimliğinizi yüceltebilir geçen zaman ve değişen düzenle birlikte gerçeklerle yüzleşmek acı verici olabilir.

Bu dolunayda ruhunuzdaki,zihninizdeki güzellikler dile gelsin ve dünyamız güzelleşsin dilerim..

Sevgiyle,aşkla,huzurla ve mutlulukla kalın….

Arzu Cengiz…

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

the attachments to this post:

full-moon
full-moon