EKİM 2012 KOZMİK TÜYOLAR

GEZEGEN HAREKETLERİ

 29 Ekim Pazartesi

Bugün Ay’ın Günü

Retro Planetler

Koç Burcunda Uranüs

Koç Burcunda Pallas

İkizler Burcunda Jüpiter

Balık Burcunda  Neptün

Balık Burcunda Chiron

İkizler Burcunda Vesta

Ekim Ayının Tarot Kartı The Devil; Bu kartın sırrı içimizdeki gölgelerle yüzleşeceğimizdir. Bu bir kişi ya da olay sayesinde olabilir. Bu kartın yöneticisi Oğlak burcudur ve haliyle Satürn etkisindedir. Satürn’ün bir diğer adı Satan yani şeytandır.

Bu dönemde tatminsizlik duygularını aşmalısınız ve en önemlisi şeytani bir planla gücünüzü asla kötüye kullanmamalısınız.

Aslında bu bir denge unsurudur.

 

Bu yaşamda egonun çözülmesi gerekmektedir. Maddi dünyanın esaretinden kurtulmak manevi arayışın başlamasıyla aydınlanma yoluna adım atmakla alakalıdır.

Yani korkutucu ve karanlık bir tarafı yoktur.

Gerçek olan aydınlığa ulaşmak için kendi çabanızla bir şeyler yapmak zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Değişen bakış açısı serbest kalma arzusunu doğurabilir. Özgürlük kaybı ise depresyona neden olabilir.

Beslenme alışkanlığınızı değiştirebilir yaratıcı yeteneklerinizi faydalı şeyler için kullanabilirsiniz.

Günün temsilcisi Tarot kartı  STAR

Günün Sayısı 8

Günün Planet Saatleri Tablosu

Güneş  Akrep  Burcunda

Ay BOĞA Burcunda 

Haftanın ilk  günü Kurban Bayramı ve Cumhuriyet Bayramımızla birleşen tatilin ise son günü  iletişim ,haberleşme ve seyahat konularında yanlış anlaşılmalara   ve geçikmelere  neden olabilecek Ay’sal bağların enerjisinde  başlıyor.Aynı etkiler ilişkiler boyutunda da kendisini gösterecek.Ay’ın Merkür ve Venüs’le 150 derecelik uyumsuzluğu duygusal olarak kişilerin birbirinden farklı hareket etmesine, birbirinin duygu ve düşüncelerini es geçmesine ,umursamamasına neden olabilir.

Sabah saatleri ,boşlukta ilerleyip Boğa burcuna geçmeye hazırlanan Ay’ın belirsizliklere eden olan etkisinde..

08.15’te Ay Boğa’ya geçtikten sonra Merkür 08.18’de Yay burcuna geçecek.

Merkür’ün Yay’ın Jüpiteriyle bütünleşmiş hali inanç, uzun yolculuklar ve  eğitim konularında yaşamımızın belli alanlarında gelişmelere neden olabilir.

Merkür Yay’a geçtikten sonra akşam saatlerinde Dolunay zamanında  kesinleşecek ama etkisini  hissettiren  Neptün’le savaşı dün de belirttiğim gibi gerçekleri göründüğünden farklı kılabilir kafa karıştırıcı olaylara neden olabilir.Hukuki konular ve önemli anlaşmalar için  çok iyi araştırma yapmadan   adım atmamak gerekiyor.

Neptün ise 09.03’te  Boğada ki Ay ile aylık 60 derecelik destekleyici bağını kuracak.Sezgisel gücü ve duyarlılığı arttıran bu Ay’sal bağın  etkisinde ihtiyacı olanların yanında onlara destek olabilirsiniz ama neptünün yanıltıcı enerjisi altında kullanılmaya açık olduğunuzu da belirtmeliyim..

Ay ve Mars arasındaki 135 derece duyguları olumsuz yönde tetikleyecektir. Bayram tatiliniz sonrası şayet yollarda iseniz acele ve sürat yasak.

13.51’de Ay –Satürn karşıtlığı karamsarlığa,kısıtlanmışlık, engellenmişlik hislerine neden olacaktır.Sizden yaşlı olgun kişilerle fikir ayrılığına düşeceğiniz ortamlarda bulunabilirsiniz.

Ay günü ve Jüpiter saatine denk gelen , 29 Ekim 2012 saat 21.49 ‘da,Dolunaydan alacağımız yüksek enerji ile bütünleşerek yapacağımız meditasyon, yaşamdaki hedeflerimize ulaşmak aynı zamanda aydınlanma yolundaki yolculuğumuzda yeni farkındalıklar kazanabilmek için bize destek olacaktır.,

Planların zirve noktasına ulaşmasını ve tamamlanmasını temsil eden Dolunay zamanlarında Güneş ile Ay gökyüzünde birbirlerinin tam karşısında dururlar. Ay Güneş’den aldığı ışığı çok güçlü bir biçimde yansıtırken aydınlanan bilinçaltımız sayesinde farkındalığımız artar.

Sabit özellikte bir toprak burcu olan Boğa, Venüs tarafından yönetilir.Kişisel güvenlik,ailemizin güvenliği ülke ve gezegenimizin güvenliğini temsil eder.Maddeye bağımlılığı mal mülk ve konfor düşkünlüğü ile onların peşinde koşar sahip olduğunda da bırakmak istemez.

Akrep’in karşı burcu olan Boğa Dolunayının enerjisi ile kişisel bencilliğimiz, hırs ve açgözlülüğümüzle yüzleşmek zorunda kalabiliriz.

Günün Tarot kartı The Star gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olduğumuzun,hatta fırtınadan önceki sessizlin habercisi olabilir.
Kendi duygusal dünyamızın bugün olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgumuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor.

28 Ekim

Saat 03.03’de Ay Jüpiter’le son açısını kurarak olumlu bir enerjiyle bağlanıyor ,sonrasında 29 Ekim sabahı 08.17’de Boğa burcuna geçene kadar belirsiz alana girecek,boşluğa düşecek. Ay ve Jüpiter’in birbirini destekleyici bağı bilincinizi geliştirir ve  optimist bir akıl sunar ki bu sizi iş ve sosyal  konularda çok ileriye taşır.
Hayat devam ederken ve ilişkiler evrim geçirirken eski isleri bitirmek  adına Ay’ ın boşlukta kaldığı  zamanlara   çok büyük bir ihtiyaç vardır. Bir şeylerin sizin istediğiniz gibi olması için çok zorlamamalısınız ve özellikle  yeni bir büyük başlangıç yapmamalısınız.

İletişim kanalları açılıyor. Nede olsa Yay ve İkizler burçlarının 15 derecesinde Mars ve Jüpiter karşıt konumdalar.E-Mailleriniz ,telefon mesajlarınız sizin için önemli haberleri size iletebilir …

Bu iki gökyüzü sakininin şu anda hareket ettiği alanlarda  yüksek beklentileriniz karşılanmazsa huzursuzluk hissedebilirsiniz.Aşırılıklardan ve abartıdan kaçınmak gerekir ,Bu  abartı inançlarla da alakalı olabilir ..

İlişkiler önem kazanıyor çünkü bugün Venüs Terazi burcuna geçiyor.Fakat  gece yarısından önce  23.19’da Terazideki Venüs ,Balıktaki Neptün ile 150 derecelik uyumsuz bir bağ kuracak.İlişkiler boyutunda aldatıcı enerjiler etrafımızı saracak.Beklentiler yükseldikçe ilişkilerde gözde fazlaca büyütülenler hayal kırıklığı yaratabilir.Güneş’in de Uranüs’le 150 derecelik bağı yeryüzün de yanıltıcı etkileri arttırıyor.

Biraz yavaşlamamız etrafımıza bakmamız gerekiyor..Yarın kesinleşecek Merkür – Neptün arasında ki 90 derecelik gerilimi de eklersek gerçekler göründüğünden çok farklı olabilir.Derine inip gerçeklere erişmeden karar vermek sonrasında pişmanlıklara neden olabilir.

Günün Kartı The Tower Kabalistlerde Mars’a aittir ve bu kartta o kadar çok anlam gizlenmiştir ki.

İçsel büyümenizi engelleyecek sadece egonuzu şişirecek bir yaşam sürüyorsanız yani para ve fiziksel zevklere odaklı yaşıyorsanız bugün kendinizi kapana kısılmış gibi hissedebilirsiniz. Egonuzun şişkinliği ile umursamazmış gibi gördüğünüz her şeyin sizde ne derin yaralar açtığını fark ettiğinizde birçok şey elinizden kayıp gitmiş olabilir.
İhmal ettiğiniz manevi duygularınız ve ruhsal güzelliğin ne denli önemli olduğunu fark edebilirsiniz.
Tartışmalar bunalımlar canınızı sıkabilir.
Aslında şimdi biraz durup düşünebilmelisiniz.

Bunun bir uyarı olduğu aşikâr.

Tüm sevdikleriniz size sırt çevirmeden maddi dünyanızdan sıyrılmayı denemelisiniz.
Şayet dıştan gelen sorunlar kişisel sorunlarımızla aynı anda ortaya çıkmaya başladıysa, demek ki artık oturup iyice düşünmemiz gerekir. Evren ve insan zihni sonsuza kadar hayal ve baskı kulelerimizde kalmamıza izin vermeyecektir.

Kendimizi barış içinde serbest bırakamazsak, sevgiyle yaşamı ve çevremizdekileri kucaklamazsak hayatın güçleri bir patlama sağlayacak ve kurulu düzenimizi yerinden oynatacaktır….

Sevgiyle…

 

27 Ekim

Bugünün temsilci Tarot kartı Devil Tarot ’un en etkin kartlarından biridir. Kartta, boynuzlu ve kanatlı bir şeytan görüntüsü vardır. Duygulara karşılık veren ve görülebilen yarı-bilinci simgeleyen bir kütlenin üzerinde oturmaktadır. Sağ elini havaya kaldırmış, sol elinde ise, kötülüğün meşalesini tutmaktadır. Alnının üzerinde, ters olarak duran beş köşeli yıldız (pentagram), insanlığın evrendeki yerinin tersine döndüğünü göstermektedir. Altta ise, şeytanın oturduğu yere, halka ve zincirlerle bağlı bir kadın ve bir erkek vardır. Bu çiftin boyunlarına bağlı bulunan zincirin halkalarının geniş olması, istenildiği takdirde, şeytanın bağımlılığından kurtuluna bilineceğini anlatır. Kartın sayısı on beştir, l ve 5′in toplamı altıdır. Bu sayı, Arabik sayı sembolizmine göre şeytanın sayısıdır. Mitolojik yönden bu kart, Tanrı Dionisos ile eş değerdedir. İnsanın şeytanla buluşması, olabilecek en tehlikeli buluşmadır. Çünkü, o, insanın öz enerjisini, içine alır ve özümler. Okültizm de ise, şeytan, Tanrı Pan ile özdeşleşir. Pan, döllenme, bereket ve ölümsüzlük simgesidir. Şeytan kartı, astrolojik yönden  Satürn’ün yöneticisi Oğlak burcu ile ilişkilendirilmiştir..

 

Anlamı, Yıkım, şiddet, maddenin maneviyata üstün olması. Duyguların mantığı yenmesi, ani sürprizler. Olağanüstü çabalar ve isyan. Öz enerjinin, kullanılır güç haline dönüştürülmesidir.

Ters anlamı ise; Kötü talih, güçsüzlük. Kararsızlık ve pasiflik. Zekânın ve mantığın tehlikeye düşmesidir.

Oğlak burcu tarafından yönetilen Şeytan yanlış seçimler nedeni ile özgürlüklerini kaybeden saplantılı ilişkileri ve şehvet düşkünlüğünü anlatır.

Korku ve zayıflıklarınızla yüzleşip onları yaratıcı bir enerjiye dönüştürebilirsiniz.

Bağımlılıkla ilgili tecrübeler yaşayabilirsiniz., i

Her şeye karşı bir isteksizlik hissedebilirsiniz.

Yapmayı planladığınız isleriniz engellenebilir.

İnançlarınıza ters düşen durumlarla karşılaşabilirsiniz..

 İyi niyetiniz birileri tarafından sınanabilir.

Bu kartın sırrı yükselen ihtiraslar ve güçlenen ego’dur.Alçakgönüllülükten uzaklaştıkça maddenin esiri oldukça ve yüksek ego ile diğerlerini ezmeye çalıştıkça yükseliş gibi düşüşte pek çabuk olacaktır.

İçinizdeki korkuları,gereksiz gururu ve bencilce istekleri yenmelisiniz.Maddenin esaretinden kurtulup manevi anlayışa doğru yönlenmelisiniz.Bu aydınlanma yolunda atılacak önemli bir adımdır.Alçakgönüllü ve sabırlı olabildiğiniz sürece zihnen Tanrı ile bütünleşebilirsiniz.

05.34’te Ay Ceres karesi ailevi gerginlikleri tetikleyebilir.Evcil hayvanlarınızla alakalı problemler yaşayabilirsiniz.Sinir sistemini zorlayan bu göksel enerji yemek yeme alışkanlığınıza da yansıyabilir.

Ay Koç burcunda yol almaya başladı ve sabah saatlerinde Uranüs ile aylık kavuşumunu yapıyor ,09.07’de kesinlik kazanacak bu buluşma sürpriz haberlere beklenmedik olaylara neden olabilir.Gün içinde Koç’ta ki Ay’ın diğer planetlerle gergin bağları kişiler arası uyumu bozabilir anlayışı ise yok edebilir…

Günlük enerjimizin en önemli belirleyicisi Ayın hareketleri ve döngüleridir.  Ay Pluto arasındaki çatışma duygusal yoğunluğu arttırıken yaşamın belli alanlarında özellikle ikili ilişkilerde duygusal karmaşaya,kıskançlığa ve takıntılı davranışlara neden olacaktır. Ailevi konularda evinizle alakalı durumlarda sıkıntılı olayların içinde bulunabilirsiniz.Çıkarcı davranışlar şüpheci ve çekingen tavırlar duygu dünyanızı esir alabilir ya da karşınıza bu tarzda insanları çıkarabilir.

Bugün diğerlerine karşı anlayışlı olmalı kendi isteklerinize öncelik tanımak adına kırıcı olmamalısınız.

Pazar günü tüm gün Ay boşlukta kalacak..

26 Ekim

Ay Balık burcunda ilerlemeye devam edecek ve gün içinde Plüton ile 72 derecelik mistik bağını karacak. Ay-Plüton 72 derecesi ilham veren ve yetenekleri besleyen konuları destekliyor.

Ay ve Palas’ın aylık kavuşumu güvendiğiniz arkadaşlarınızla problemleri çözebilme yeteneği sağlıyor. Bulunduğunuz topluluğa yön verecek orijinal fikirlerinizi sunmak ve onaylanmak isteğinde olabilirsiniz.

Ay-Venüs paralellği  yeryüzünde aşk titreşimlerini arttıracaktır.Bunun yanında yaratıcı enerjiye de destekleyecektir.

 

Beklenmedik gelişmeler ve haberler planınız dışında hareket etmek zorunda bırakabilir çünkü Ay Uranüs paralelliği beklenmeyeni beklenir kılabilir. Olaylara kişilere alışılmadık ve insancıl bir biçimde yaklaşabilir diğerlerine faydalı olacak fikirler üretebilir, guruplarla ortaklaşa çalışmalar yapabilirsiniz.

Akşama doğru 16.41’de Balıktaki Ay ve Başakta ki Venüs karşılaşması var, ve 18.05’te Ay boşluğa düşecek..

22.32’de Ay Koç burcundayken boşluktan çıkacak..

Bu boşluk süresince temponuzu biraz yavaşlatın..Zaten Ay Koç’a geçtikten sonra ister istemez kendinizi bir koşuşturma içerisinde bulabilirsiniz.

 

Bugünün Tarot kartı Temperance; Sahip olduğunuz şartlar ve imkânlarla ya da başka bir deyişle, şu an için size sunulmuş olanla idare etmeniz gerektiğinin habercisidir. Bu dönemde değişen şartlara uyum sağlayabilmeniz, sonrasında sizi çok daha güzel yarınlara ulaştıracaktır Hayatınızdaki her unsuru dengelemeye çalışmanız, aşırı uçlarda dolaşmamaya gayret etmeniz gereği bu kartın gerçek mesajıdır.

Dengeyi bozan enerjilerin ışığında dengeyi sağlamak ne kadar kolay olacaktır bilinmez ama düşüncesizce davranışlar şimdi belki sizi mutlu ederken daha sonra toparlanması zor kayıplara neden olacaktır.

25 Ekim

Güneş ve Satürn’ün 2 derece Akrep burcunda buluşması geçmiş eylemlerimizin karmik etkileri olarak karşımıza çıkacaktır..Eleştirinin dozunu iyi ayarlayın ,eleştirilerin sizi üzmesine izin vermeyin..Geçmişin gölgelerinden sıyrılabilirseniz öz güven ,sorumluluk duygusu ve çalışma azminizle başarı merdivenlerinin en tepesine tırmanabilirsiniz.

Balıkta ki Ay’ın diğer gökyüzü sakinleri ile çatışması zihinleri ve kalpleri de karıştıracak.

Beslenmenize dikkat etmelisiniz Akşam saatlerine doğru Ay ve Jüpiter’in kare açı ile birbirini zorlayacak olmaları her türlü abartıdan kaçınmanızı gerekli kılıyor.

Gün içinde Ay ve Mars arasında da gerilim söz konusu bu gerilime bir de Ay-Juno karesi  katılacak.

Duygusal zorlanmaların ve ikili ilişkilerdeki gerginliklerin gününüzü mahvetmesine izin vermeyin.Emin olmadığınız ve kendinizi yetersiz hissettiğiniz konularda ben bilirim’ciliği bırakın.Gerçekten inandığınız konuların üzerine gidin,hobilerinize vakit ayırın..

Yardıma muhtaç olanlara ,sevgiden mahrum bırakılmışlara şefkatinizi sunun,yüreğinizi ve kollarınızı açın..

Günün kartı Death; bu kart hayatınızdaki bir değişimin ve dönüşümün haberi vermektedir. Ölüm kartı korkulanla yüzleşmeyi getirir peşinde yani bilinmeyenle. Evet, bu korkutucudur. Belki bilinmeyene doğru gidiyorsunuz ama hayatınızda meydana gelecek olan değişimlerden korkmamalısınız. Belki kişiliğinizden ödün vermek sizi korkutuyor olabilir ama artık kendinize güvenin ve yeni çıkan her işi üstlenin. Bu kartın bir anlamı da eski alışkanlıklarınıza olan bağlılığınızdır. Hayatınızdaki uyuşukluğu ve hareketsizliği bir kenara atmanın zamanı geldi ve geçiyor belki ama kendinizi sağlama aldığınız temellerinizin yıkılması an meselesi olabilir. Kendinize yetmek ve çalışıp başarmak zorundasınız. Kartta eski benliğin yok olup yenisinin ortaya çıkışı anlatılır. Önlenemeyen bir değişim içindeyiz. Zamanı durdurmak mümkün olmadığı için değişime de engel olamayız.
Değişim ise bir ölümdür. Ölümle eski fikirlerin yerine yenisi gelir. Kişisel ihtiraslar yok olur. Kişisel görüşlerini evrenselleştirebilenler yeniden doğmuş bir ölü gibidirler.
Ölüm yaşamın ikizi, maddenin manaya dönüşmüş halidir.

24 Ekim

Kovadaki Ay’ın gökyüzü sakinleriyle uyumsuz bağları özellikle sabah saatlerinde ilişkiler boyutunda  tam bir gerilim hattı oluşuyor aman dikkat…

Güne başladığınızda Ay boşlukta olacak . Ay’ın  Venüs’le 150 derecelik sürtünmesi ve Ay-Merkür karesi iletişimde yanlış anlaşılmalara beklenmedik haberlere neden olabilir. Bulunduğunuz ortamlarda söylediklernize dikkat etmelisiniz.Planlarınız gecikebilir ertelenebilir haliyle bu can sıkıcı olacaktır.

Saat 14.00’te Ay Balık burcuna geçene kadar Ay’ın boşluğunda yeni bir başlangıç yapmaktan kaçınmalısınız.Bu boşluk süresince ve Ay Balığa geçtikten sonra Güneş ve Neptünün birbirleri ile parallel konumda olmaları metafiziksel çalışmalar yapmak için olumlu enerjiler yayıyor.Hayal gücününüzü ve yaratıcılığınızı kullanarak kendinizi ifade edenlerdenseniz yine Güneş ve Neptün arasındaki paralelliğin etkini hissedeceksiniz.

Ay Balık burcundaki Aylık seyahatine başladıktan hemen sonra 14.49’daNeptünle kavuşacak.Bu Ay’sal bağ  çevrenizdekilere karşı daha hassas davranmanıza neden olacak çok güçlü duygusal bir kozmik enerjiyi açığa çıkarıyor. Diğerlerinin sorunlarına yüreğinizi açabilir; onların derdini kendinize dert edinebilirsiniz. .

Vesta ve Venüs’ün birbirlerine 90 derecelik sert bakışı ve Merkür-   Vesta arasındaki ilişkileri aşındırıcı ve iletişimi zora sokan 150 derecelik uygunsuz açı kişiler arası üstünlük mücadelesine girilmesinin pek hayırlı olmayacağının habercisi.Kadınlar arasında kız kardeşler arasında gerginlikler yaşanabilir .İnançlarınız ve dünyevi zevkler arasında bocalamaya başlayabilirsiniz.

Güneş akıl ve bilinç ile bağlantılı davranışlarımıza Ay ise görünmeyen bilinçaltında gizli kalmış duygusal dünyamıza yansır. Bu iki göksel büyük ışık birbirlerine pozitif etkilerle bağlandığında dünyevi boyutta başarı ve huzur göstergesidir. 16.03’te Ay ve Güneş arasındaki üçgen ardından 18.03’te Ay-Satürn üçgeni  sayesinde karşı cinsle uyumlu bağlar kurabilir disiplin ve sorumluluk gerektiren işlerinize odaklanabilirsiniz.Yine de unutmamak gerekir ki Ay’ın Balıktaki değişken enerjisinin etkisindeyiz.

23 Ekim

Ay Kova’da ilerliyor ve 02.11’den itibaren öğle 12.10’a kadar geçecek zaman süresince önce Juno ardından Mars ve Jüpiter’e uyumlu bağlar kurarak enerjisini birleştiriyor.

Bu demektir ki bugün dün’e göre gün içinde daha olumlu şartlar oluşuyor. İnsanlarla iş birliği yapmak isteğini arttıracaktır bu göksel kombinasyonlar. Fiziksel dayanıklılık ve cesaret isteyen konularda kendinizi göstermek isteyebilir karşı cinsten destek alabilirsiniz.

Ay’ın Juno ile olan  bağı İkili ilişkilerde birbirine destek olacağınızın iş ve aşk yaşamınızda partnerinizden yardım göreceğinizin göstergesidir ve bu kombinasyon maddi kazanımlar içinde son derece olumludur.

Ay- Mars sekstili sayesinde bulunduğunuz ortamda varlığınızı hissettirebilir, duygularınızı en içten ve samimi bir biçimde diğerlerine aktarabilirsiniz. Takım çalışmaları için son derece olumlu bir göksel bağ.

Ay-Jüpiter üçgenininde devreye girmesiyle bazen abartıya kaçabilirsiniz. Gereksiz ve sizi aşağı çeken olumsuzluklarla ilgilenmezseniz son derece başarılı olacaksınız.

Güneş ve Neptün arasında kesinleşecek üçgen ile  dış dünya ile değil tamamen iç dünya ile uğraşma zamanı . Fiziksel enerjinin düşük olacağı bu dönemde kendinize iyi bakmalı ve bağışıklık sisteminizi koruyacak, direncinizi artıracak doğal beslenme yollarını denemelisiniz. Yardım kuruluşlarında çalışarak manevi huzura kavuşabilirsiniz.

Bugün yaratıcı fikirlerinizi sağlam bir temel kazandırmak ve hayata geçirmek içinse oldukça güzel bir gün..

Akşam saatleri biraz daha sıkıcı ve gergin.

Ay Uranüs ve Plüton ile 45 , Ceres’e de 135 dereceyle bağlanacak.Sabah’ın enerjisinin aksine bu göksel kombinasyonlar  özellikle duygusal blokaja  sebep olarak duygusal kararlar almak zorunda olanları zorlayacak. Duygusal zorlanmaların ve ikili ilişkilerdeki gerginliklerin gününüzü mahvetmesine izin vermeyin.Emin olmadığınız ve kendinizi yetersiz hissettiğiniz konularda ben bilirimci tavırlardan kaçının.Gerçekten inandığınız konuların üzerine gidin,hobilerinize vakit ayırın..

Özellikle akşam saatlerinde dinlenin kendinizi zora sokmayın ve başkalarıyla üstünlük savaşına girmeyin. Sevdiklerinize karşı anlayışlı olmaya uyumlu davranmaya çalışın.

Günün temsilcisi Tarot kartı XI-JUSTICE; Doğru yargı ,adaletin yerine gelmesi,zıtların dengelenmesi,ebedi adalet,denge ve güç anlamını taşır.
Eğer hayatımızda adalet istiyorsak ;
Ben yaşama nasıl yaklaşırsam, yaşam da bana öyle yaklaşır.
Dürüst, dengeli, adil,  olmalıyım..
Olaylara  yargılamadan, objektif bakış  açısıyla yaklaşmalıyım ,diyebilmeliyiz..

22 Ekim

Oğlaktaki Ay bu sabah 06.38’den 08.03’e Kova burcuna geçene kadar boşlukta kalacak. Ay’ın Kova burcunda hareket ettiği bu iki gün sosyal ortamlar ve ortak projeler içinde bulunabilir; toplumun yararına olacak işlerde gönüllü olarak çalışabilirsiniz.

Güneş Terazi burcunun son derecelerinde yol almaya devam ediyor ve bu gece yarısından sonra 03.14’te Akrep burcuna geçmiş olacak.Bugün ikili ilişkilerde ve sosyal ortamlarda Terazideki Güneş’in son derecelerdeki enerjisini yoğun bir şekilde hissedeceğiz.Karşı cinsle uyum ve duygusal denge konusunda problemler yaşayabilirsiniz.Kendinizi ifade ederken gerçek duygularınızı dışa vurmakta oldukça zorlanabilirsiniz.Kasvetli gergin ve uyumsuz bir hafta başlangıcı.

Sabah saatlerinde Ay’ın Jüpiter’e 135 ,Satürn’e de 90 derecelik bağlarının enerjisiyle durumları dramatikleştirmekten kaçınmalısınız.Aşırı tepkiselleşecek  olaylar canınızı sıkabilir.Belki’de ruhsal dünyanız her şeye tepki vermeye hazır bir halde sizi dürtüyor olabilir. Duygusal karamsarlık ,havanın karamsarlığı ruhunuzu sıkabilir.Geçmişe dair konular ,geçmişteki olumsuzluklar gündeme gelebilir.Başladığınız bir işi tamamlamakta zorlanabilirsiniz.

18.02’de Ay ve Uranüs’ün 60 derecelik destek açısı ile bağlanması  ile süprizlere hazırlıklı olun.. Yüksek enerjinizi yaratıcı uğraşlar gizemli konularda çalışmalar ve bilimsel araştırmalar yaparak olumlu bir biçimde kullanabilirsiniz.

 

Günün Tarot kartı X-Wheel of Fortune;

Bu kart sizin yaşam yolunuzda bazı durumların değişeceğini gösterir. Belki bunun nedenlerini sorguluyor bir anlam veremiyor olabilirsiniz. Aslında bu değişim yeni bir başlangıçtır ve tüm negatifliklerin ardından gelen bir fırsattır. Yeter ki bunun farkında olun ve yaşamınızdaki yeni sorumlulukları kabul edin.

 

21 Ekim

Günün temsilcisi Tarot kartı IX-THE HERMİT ;Dünyadan geri çekilmişliğin ve kişinin kendi iç dünyasına dönmesinin kartıdır. Kişinin kendisini dış etkenlere karsı kapattığı, içe dönük bir yaşamı simgeler.


Aşağıdakilere rehberlik etmek için elinde fener taşıyan Münzevi, karlı bir dağın tepesinde yapayalnız durmaktadır. Basiret sembolü olan pelerini gerçeği aşağı seviyedeki laubali gözlerden saklamak üzere elindeki fenerin bir bölümünü örtmektedir. Münzevi ışık ile çağıran her insanın yardımına koşmaya hazır bir rehberdir. Bilgeliğe ulaşabilecekler onun ışığını görebilsin diye ruhsal karanlığın uzun gecelerinde yükseklerde durur.
Münzevi, bilgeliğin ve varlığın kendisidir. O no’lu karttaki genç adam, sabah aydınlığında göğe bakan bir delikanlı iken, bu karttaki yaşlı adam, gece ışığında aşağıya bakan sakallı bir adamdır. Bu kartla beraber, O no’lu karttan başlayan ve gizemli sayı 9′a kadar ulaşan bir çark anlatılmaktadır. Yani deneyimsiz bir genç olan Deli, yaşam boyu birçok adımlar atmış ve sonunda başarılı olmuştur. Astrolojik yönden, Başak burcuna karşıttır. Erkek özellikli ve toprak karakterlidir.
Ustalık ve basiret. Yol gösterecek biri ile karşılaşma, yardım alma. Düşünce ve planlama ile ilerleme, öte alemlerden gelen bilgi ve ilhamlar. Niyetlinin, kendisini amaca ulaştıracak kişi ile tanışması. İç benden gelen sese önem verme, dikkat ve tedbir, bir erteleme ve sonra kazanmayı anlatır.
Ters anlamı: Aşırı korku ve tereddütler, gizleme, acemilik, gereksiz tedbirlilik. Yaşlılık korkusu ve inatçılığın ilerlemeye engel oluşu.
Münzevi toplumu aşarak ileri gitmek isteyen her kişinin karşılaşacağı krizi göstermektedir

Sabah saatleri Oğlaktaki Ay’ın Neptün ve Jüpiter’le gerilimli bağlarının enerjisinin etkisinde.Bu Aysal görünümler bencillik ve empati eksikliğine dayalı sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Karamsarlık ve güvensizlik duyguları içinde melankolik bir ruh haline bürünebilirsiniz. İradenize söz geçiremeyerek beslenme konusunda aşırıya kaçarsanız ciddi hazım problemleri yaşayabilirsiniz.

Merkür’ün Plüton ile 45 derecelik sürtünmesi İkziler burcunun 26 derecesinde geri gitmeye hazırlanan Vesta’nın da Pallas’a karesi gergin karmaşık bir okadar da sevimsiz enerjilerle sarıyor etrafımızı. Bulunduğunuz duruma uyum sağlamak zorlayıcı olabilir . Problemlerinize bir çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz.Kız kardeşler arasında  geçmişe dair çözüme ulaşmamış konular gündeme gelebilir ve baba kız ilişkilerinde  gerilimli anlar yaşanabilir…İsyankar uyumsuz ve kavgacı tavırlardan kaçınmalı uzlaşmacı yaklaşımda bulunmalıyız.Allahtan 15.32’te Ay ve Venüs arasındaki üçgen  aşk titreşimlerini arttıracak, duyguları yumuşatacak daha uzlaşmacı, dengeli ve yumuşak bir bakış açısı kazandıracaktır. Yaratıcılığı destekleyen bu kombinasyon sanatsal çalışmalar için son derece faydalıdır.

16.05’te Ay ,Merkür’le yaratıcılığı destekleyen uyumlu bir beraberlik içine giriyor ve edebi konularda ilham verici yeni fikirlerin oluştuğu, psişik ve sezgisel gücün cirit attığı yüksek bir enerji oluşturuyor.

Sevgiyle…

20 Ekim 

Ay Yay’dan çıkıp ciddi ve sorumluluk sahibi Oğlakta ki yolculuğuna başladı. Bugün ve yarın tüm dikkatinizi hedeflerinize doğru yönlendirin.

Sabah Ay, Neptün ve Satürn’e 60 derecelik destek açısı ile bağlanmış olacak. Hayallerinize odaklanın onları gerçekleştirmek için gerekli sabrı ve özeni göstermeye çalışın. Belki sizden yaşlı bilge bir kişiden yardım alabilir onun desteğiniz hemen yanı başınızda hissedebilirsiniz.

Ailenizin ihtiyaçları ya da ailevi ihtiyaçlar bugünkü programınızda öncelik taşıyabilir. Evcil hayvanlarınızla ilgilenmek onların bakımını yaptırmak gün içinde zamanınızı alabilir.  Ne de olsa Ay ve Ceres birbirlerine karşıdan bakacaklar..Yeni bir beslenme programı uygulamaya başlamak isteyebilirsiniz ama gün içindeki şartlar ve değişken duygu dünyası buna müsaade etmeyebilir.

Mars ve Juno Yay burcunun 10 derecesinde yan yana geldiler. İkili ilişkilerde fırtınalı ve çalkantılı bir dönemdeyiz. Eşinizi ya da iş ortağınızı iyi dinlemeden iyi anlamadan aniden parlamak ve saldırgan davranmak ilişkiniz adına pek hayra alamet olmayabilir. Siz ne kadar anlayışlı ve hassas davranırsanız bu ateşli enerjiden az hasarlı bir biçimde sıyrılabilirsiniz.

Dinlemeyi becerebilmenin hayli zor olacağı günlerdeyiz. Zihninizdekileri karşınızdakilere aktarırken iyi düşünmelisiniz. Merkür ve Uranüs’ün 135 derecelik sürtünmesi iletişim kanallarında sinirli ve stresli bir hava esmesine neden olacaktır. Patavatsız ve yersiz konuşmalara sık sık şahit olabilirisiniz. Yukarıda da bahsettiğim gibi şimdi de yineliyorum dinlemeyi becerebilmeliyiz.

Özgür düşünceler karşıt fikirler birbirine karışabilir. Ay ve Merkür’ün 45 derecelik bağı ardından Ay-Uranüs karesi zihinsel konsantrasyonu iyi ayarlamayı, gereksiz söylemlerden, tutarsız  davranışlardan, isyankâr tavırlardan ve eleştiriden kaçınmayı gerekli kılıyor.

15.48’de Ay ve Plüton aylık kavuşumlarını yapacaklar. Duygular yoğunlaşacak.

Evet, yoğunlaşan duygularınızı tutkulu bir biçimde dışa vurmak isteyebilirsiniz. Uranüs ve Merkür’ünde göksel enerjileri ile patlarsam yanarsın edasıyla gezinmemelisiniz.

Dinginliğe ve sakinliğe ulaşabilmeyi denemelisiniz.

Araştırma ve derinlemesine çalışmalar için Ay’ın Plüton ile kavuşum enerjisinin desteğiniz alabilirsiniz.

 

Günün Tarot kartı Strength; zorluklarla başa çıkabilecek cesareti ve gücü sunuyor bugün. İçinizde bulunan hayvansal tutkularla başa çıkmakta zorlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bulunduğunuz ortamlarda güveninizi kıracak kişilerle de karşı karşıya gelebilirsiniz. İçinizdeki öfke dışarı çıkmak, sesini duyurmak isteyebilir. Oysa bugün tutkuları ve isteklerin kontrolünü elden bırakmamak gerek.

 

19 Ekim

Duygusal olarak yine karmaşık ve çelişkilerle dolu bir gün.

Ay Yay da ilerlemeye devam ederken sabah 05.32’de Jüpiter’e karşıdan bakacak ardından 06.27’de Satürn’e 45 derece yapacak. Kendinizi canlı ve neşeli hissedebilirsiniz ama duygusal aşırılıklardan sakınmak gerekir.

Ebeveynlerle çatışmalar ve sorumluluklarınız engellenmişlik hissine neden olabilir.

Ay’ın Neptün’e 72 derecelik göksel bağı yaratıcı enerjilerin ve üstün hayal gücünün etkisinde olduğumuzun habercisi. Sanatla ilgiliyseniz sanatsal çalışmalar yapıyorsanız ne mutlu size. Hayallerinize ulaşmak onları gerçekleştirmek için içten içe büyük bir istek duyabilirsiniz. Rüyalarınız ise bugün sizin için yol gösterici unsurlar taşıyor olabilir.

 

Yaşama, çevrenizdekiler karşı affedici ve sevgiyle yaklaşıp duygusal olarak onlarla bütünleşmeniz hem sizi hem de diğerlerini mutlu edecektir.

09.55’te Ay ve Venüs 90 derecelik gerilimli bir bağ kuracaklar. Kadınlar arası çatışmalar yaşanacağı gibi yakın arkadaşlarınızla sizi mutlu edecek saatler geçirebileceğiniz ortamlarda bulunabilirsiniz.

Partnerinizden bugün çok fazla şey beklemek aşırı hassas ve alıngan davranmak aşkta ve ilişkilerde hayal kırıklıklarına neden olabilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Güneş kendi içsel titreşimlerini uyumlu bir biçimde birbirlerine karıştırıp gökyüzünde 60 derecelik destek açısı ile bağlanacaklar. İkili ilişkiler için son derece olumlu ve uyumlu etkiler oluşacak duygusal tepkiler ortamı ve yanınızdaki kişileri etkileyecek şekilde artacak. Duygusal kapasiteyi ve üretkenliği arttıran bu göksel kombinasyonun enerjisi altında grup çalışmaları yapabilir birbirinizle fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

23.28’de Yay burcunun son derecelerinde ilerleyen ve Oğlak burcundaki aylık yolcuğuna başlamaya hazırlanan Ay 5 saatlik bir boşluk döngüsüne girecek.

20 Ekim sabahı 04.42’de Ay’ın Oğlaktaki ciddi ve sorumlulukları önemseyen duygusal hali ile güne merhaba diyeceğiz.

Günün Tarot kartı The Tower; Bugün karmik etkiler beklenmedik değişiklikler olarak karşınıza çıkabilir. Eski alışkanlıklarınızdan sıyrılmak zorunda kalacağınız yeni kavrayışlar ilham verici etkilerle hayatınızı aydınlatabilir. Bencilce hareketler, kontrolsüz öfke ve cehalet ise yıkıma neden olabilir.

18 Ekim

Geçtiğimiz 24 saattir boşlukta ilerleyen Ay sonunda 03.25’ten itibaren ateşli ve iyimser Yay burcuna geçiş yaptı.

İyimserliğe iyimserlik katacak Ay ve Neptün arasındaki  90 derecelik  bakış kafa karışıklığına hassasiyete, aldanmaya açık bir ruh haline büründürecektir yeryüzündekileri. Evle ilgili sorunlar ve dış dünya ile alakalı konular birbirine karışabilir.

Ay Satürn arasında ki 30⁰ yalnız kalıp başınızı dinleme ihtiyacı doğurabilir kitap okuyup yürüyüş yapmak biraz kendi kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz.

Ay-Ceres arasındaki 150 derecelik olumsuz enerjinin açığa çıkaracağı yeme içme konusundaki yanlışlıkların size ciddi zarar olarak döneceğini unutmamalı, duygularınıza geçiremediğiniz sözünüzü yemekten çıkarmaya çalışmamalısınız. Bugün mesela, yeni bir mutfak yaptırmaya karar verdiyseniz alacağınız karar ve beğeniniz sonrasında hiç hoşunuza gitmeyebilir ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Ay- Chiron karesi ile geçmişe dair yaralarınız içinizi acıtabilir. Duyguların dışa vurulması gerekebilir ancak duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Kendinizi bulunduğunuz ortamda eksik ve yetersiz hissedebilir anneniz veya diğer kadınlarla duygusal ortamlar içinde bulunabilirsiniz. Sezgisel gücü yüksek kişilerden yardım alabileceğiniz gibi, siz diğerlerinin tüm duygu ve düşüncelerini kendi üzerinize toplayabilirsiniz.

Ay ve Uranüs arasındaki üçgenin enerjisi ile ani ve beklenmedik haberler gün içinde olasıdır.Özgürlük ihtiyacı bulunduğunuz durum içerisinde sıkıntılı hallere neden olabilir.

Güneş’in üzerinde Arcturus sabit yıldızı parlıyor.Kabalistlere göre bu yıldız 9. Tarot kartı Hermit ile ilişkilendirilmiştir.Bu kart olaylara ve kişilere hoşgörü, bilgelik ve anlayışla yaklaşabilmenin güzelliğini belirtiyor.

İçsel yönden ilerlemek için edindiğiniz amaçlarınız doğrultusunda sizin için güvenilir birinden tavsiye almak isteyebilirsiniz. Belki bir rehber arayışındasınız belki başkalarına rehberlik edecek olgunluk ve tecrübeye ulaştınız.

Seyahat planları yapabilirsiniz. Belki uzun zaman önce planlanmış bir seyahat ile alakalıdır bu durum belki de bugünlerde beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan bir durumdan ötürüdür.

Her şeyden önce bugün dar kafalı ve ön yargılı yaklaşmamalıyız çevremizdekilere. Yanlış anlaşılmamak için kendimizi ifade ederken eleştirel olmamalı ve yargılamamalıyız. Fiziksel ve maddi ihtiyaçlara odaklanıp içsel rehberimizin aydınlatıcı ışığının ateşini söndürmemeliyiz.

İş ve yatırım konularında finansal kazançlar sağlayacak, seyahat planlarında ve yolculuklarda işinize yarayacak ve ufkunuzu açacak Güneş’in Vesta ile 120, Plüton ile 72 derecelik göksel kombinasyonlarından faydalanabilirsiniz.

Araştırmalarınızda ve şu anda hayatınızın amaçlarında derinlere inmek kolaylaşacak çözüme ulaşmak ise sizi zorlamayacaktır.

Zihninizi tüketecek kuruntulardan ve bedeni aşırı derecede zorlayan durumlardan ise  kaçınmalısınız.

Güneş’in Pallas’a 150 derecelik uygunsuz bakışı babadan kaynaklı problemlere, içsel karmaşaya, partnerlik ilişkilerinde uyumsuzluğa ve sorunlara neden olabilir.

Yaydaki Ay 16.05’te Mars ile 17.38’de Juno ile kavuşacak.

Eşiniz veya iş ortağınızla yada arkadaşlarınızla sehayat planlarınızı gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz.Gökyüzünün planetler arası bağları duygusal duyarlılığı arttıracaktır ve duygusal boşalımlara yatkınlık verecektir. Şayet aranızdar problemler varsa  oluşabilecek duygusal durumlarda partnerinize nazik ve anlayışlı davranmalısınız.

Günün Tarot kartı Devil dünyaya fiziksel bir tamahkarlıkla bağlı olmayı ifade eder.. Sağlık sorunlarınızın üzerindeki örtü kalkarak gerçekler açığa çıkabilir. Yenilenmek için yeni bir beslenme planı uygulamak ihtiyacında olabilirsiniz. Belki estetik ameliyatla size kusurlu gelen yerlerinizi dönüştürmek istiyorsunuz. Değişen bakış açınızla,çıkacağınız seyahatle  zincirlerinizden kurtulup serbest kalmak özgürleşmek isteyebilirsiniz.

17 Ekim 

Bu sabah 05.25’ten itibaren Akrepteki Ay yine uzun bir boşluk döngüsünde ve gününde.

Ekim ayında kısa aralıklarla uzun boşluk saatleri yaşıyoruz. Günlük işlere odaklanmak ve bitirmek için evrenin bize sunduğu bu boşluk zamanlarını iyi değerlendirmeliyiz. Ay’ın Merkür ve Venüs’e olan uyumlu bağları duygusal ve zihinsel enerjinizi tetikleyecektir.. Gecikmiş yazışmalarınızı tamamlamak ,hobilerinizle ilgilenmek için güzel bir gün olduğunu söyleyebilirim. Duygusal tatminsizliğinizi gidermek için abartılı davranışlardan mesela gereksiz alışverişten fazla yemek yemekten kaçınmalısınız.

Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlı olmanızı gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Sık sık Dejavu yaşayabilirsiniz. Gittiğiniz yerler tanıdık gelebilir, yaşadığınız an sanki yeniden tekrarlanıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Ay ve Vesta gün içinde birbirlerine 150 dereceyle sürtünecekler. Vesta ihtiraslarımızı yaşamamız için içimizdeki ateşin sönmesine izin vermeyen bir enerjidir ama bugün ihtiraslarımızın ateşini kontrol edebilmeliyiz. Yatırımlarınızla ilgili kararlar almak için uygun bir gün değil. Evinizi işinizi sigorta ettirmek için uygun bir gün değil. Gizli bilgileri öğretileri öğrenmek ve bunu yaymak içinse uygun bir gün ve dönemdeyiz.

Venüs’ün Jüpiter’le, Jüpiter’inde Satürnler karesi manevi arayışa ve uyuşmazlıklara neden olabilir. Sorumsuzluktan umursamazlıktan fırsatlar görmezden gelinebilir ya da kaçırılabilir.

Sadakatinizi test edecek ilişkiler kurabilirsiniz. Gerçek iç dünyasını yansıtmayan sahte görünümlü insanlara karşı uyanık olabilmelisiniz.

Günün Tarot kartı da ölçülülük ve bugün sakinleşmeli ve aşırıya kaçmamalısınız

“Ölçülülük “kelimesi Latince ´de karıştırma veya birleştirme anlamına gelen “temperare”den oluşur.

Hayatın farklı yönleriyle birleşebilmek için kişiliğin serbest kalması gerekir. Kendinize uyguladığınız kontrol mekanizmasının ayar düğmelerini kırıp atmalısınız. Hayatın birbirinden farklı yönlerini dengelemeli kendinizin dışında bir kişiliğe bürünerek öz kişiliğinizi yok etmemelisiniz. Bu şekilde, kişiliğinizin öğelerini birleştirebilirsiniz ve böylece siz ve dış dünya doğal olarak bütünleşerek uyum sağlayacaktır. Kontrolsüz duygular tutkular ve arzular başınıza iş açabilir. Özgürlük arzusunun abartılması yanlış kararlar sonucu kayıplara ve hatta belalara neden olabilir. Kendini beğenmiş tavırlardan kaçınmalısınız. Duygularınızı dengelemeli zor deneyimler karşısında sabırlı olmalısınız. Becerileriniz ve hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz.

Hayatın tüm farklı yönlerini dengeleyerek tüm eski alışkanlıkları ve korkuları geçmişte bırakabilmelisiniz.

Bugün Beş rakamının etkisindeyiz ve ezoterik bilgilere göre anlamlarından biri, İlahi İrade ’dir.

Beş, Tanrı’nın insan aracığıyla kendini maddede tezahür ettirmesi anlamına da gelir. Bu özel ve önemli sayı Tanrı’ya birliktelik ve bütünleşme arzusunu simgeler.

Arzu Cengiz

16 Ekim

Ay Akrepteki aylık yolculuğuna başladı,03.59’da Neptün’e 120 dereceyle bağlandı,05.05’te ise Satürn’le aylık kavuşumunu yaptı.

Bugün duygularınızı dengede tutmakta zorlanabilirsiniz. Bilinmeyene ve gizli olana merakınız artabilir. Sanatsal alanda ise yaratıcılığınız iyice kendisini gösterecek boyuta ulaşacaktır. Başarıyı yakalamanız için İçgüdü, mantık ve yaratıcılık bugün size istediğinizi verebilir.

Araştırmak ,konuların derinine inmek için oldukça güzel bir gün. Mistik ve ezoterik konularla ilgileniyorsanız bu konularla alakalı konularda konuşabileceğiniz ortamlarda bulunabilir size yol gösterecek kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

Zihnin gerçekliği, düşünme ve zihninizde biriken tüm gerekli bilgilerin aktarılması isteği artabilir.

Ay gün içinde Pallas, Ceres ve Chiron ile uyumlu ve olumlu bağlar kuracak. Gökyüzünde dişi enerjiler arasında ittifak var. Bu demektir ki kadınlar arası dayanışma birlik ve beraberlik sayesinde bilginin sevginin ve paylaşımın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Çözüme ulaşmasını istediğiniz problemleriniz,yakınınızdaki bir kadın arkadaşınız ya da dostunuzun fikirleri sayesinde çözüme ulaşabilir.

Derin, mistik ,ruhani ve sezgisel bir gün bugün.

14.38’de kesinleşecek Ay-Pluto arasındaki destek açısı gösteriyor ki gölgenizle yüzleşmek için her türlü kozmik ortam evrensel bir tiyatro sahnesi düzeneğinde karşınıza çıkabilir.

Geçmişiniz yaşadıklarınızı üzerinizde ağır bir yük gibi hissetmeye başlayabilir daha önce eleştirdiğiniz her türlü marjinal davranışları büyük bir gizlilikle uygulama dürtüsüyle yerinizde duramayabilirsiniz.

Merkür ve Venüs’ün 60 dereceyle bağlanırken Jüpiter’le de 150 dereceyle sürtünüyor. Arkadaşlık ilişiklerinde kimi zaman destekleyici unsurlar ön plana çıkarken kimi zamanda aşırı gurur ve kibrin ortaya çıkaracağı gerilimlerle boğuşabilirsiniz.

Tevazu, sevgi ve anlayışla çevrenizdekilere ve tüm canlılara yaklaşmayı deneyin.

17 Ekim sabahı 05.25’te Akrepteki Ay Merkür’le aylık kavuşumunu yaptıktan sonra boşluğa düşecek.18 Ekim gece yarısından sonra 03.27’de Ay Yay’a geçene kadar boşlukta kalacak.

Çarşamba günü yine uzun bir ay boşluk döngüsündeyiz.

Günün Tarot kartı Death;yaşamın ve ölümün dönüştürücü gücünü simgeler. Başlangıçlar, sonlar, yok ediş, yeniden doğuş yeni fikirler fiziksel değişim ve yeniden canlanma olumlu özelliklerindendir. Olumsuz enerjisi ise engellenmek, atalet, cehalet fanilik, bağlılık alınganlık ve çöküştür.

Yaşadığınız bir durumun sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bu güne kadar ki hareketleriniz doğrultusunda iyiye veya kötüye doğru bir değişim içine girebilirsiniz. Birikmiş enerjinizi aydınlanmak için kullanmalısınız. Sizin için anlam taşımayan olayları bir tarafa bırakmayı becerebilmelisiniz.

15 Ekim

Gün, Ay ve Jüpiter’in 120 derecelik göksel uyumu ile başlıyor. Ay ile Jüpiter’in yaptığı üçgenin iyimser enerjisi duygusal ilişkileri olumlu yönde etkiliyor. İyi niyet duygularının ön plana çıkmasıyla kişisel ve toplumsal anlaşmazlıklara olumlu bakış açısı gelişecek.

11.36’da Ay Chiron 135 derecesi ve Ay’ın 12.49’da Mars ile 45 derecelik sürtünmesi ile duygu dünyasında değişken aceleci ve düşüncesizce davranışlara neden olabilecek bağlar kuruyor ve ardından Yeniay doğuyor.

Ay’a ait Pazartesi günü haftanın da ilk iş günü. Bugün 15.02’de Terazi burcunun 23 Derecesinde Yeniay var,15.03’de ise Ay boşluğa düşüyor. Bu Yeniayda doğum haritanızda Ay nereye düşüyorsa yeni umutların yeşerecek yeri orasıdır fakat 12 saat sürecek bu boşluk döngüsünde evrenin bize verdiği dinamizmin enerjisiyle sabırlı olmalı ve atılımlarımız için aceleci davranmamalıyız.

Sabit yıldızlardan Spica, Ay ve Güneş üzerinde parlıyor. Spica gökyüzündeki en parlak yıldızlardan biridir. Venüs ve Mars karekterindedir. Zekâ potansiyeli verir. Mars’ın Uranüs’le üçgen açısının kesinleştiği bugün zihninizdeki fikirleri paylaşmak ve sosyalleşmek için harika bir gün.

Spica Kabalistlere göre ise 4. Kart olan İmparator kartı ile ilişkilendirilmiştir.

Dengeyi dengeli zihinsel faaliyetleri simgeler. Güven ve umutlarımızın yükseldiği bu günlerde benliğimize ve irademize sahip olmamız gereken durumların içine doğru çekilebiliriz. Yeni fikirlerimizi bir an önce hayata geçirmek isteyebiliriz fakat beklemeyi becerebilmeliyiz.

Yeniayda bugün Jüpiter ve Satürn 135 dereceyle birbirlerine bakıyorlar. Bu iki gökyüzü sakininin göksel kavgası iki farklı yöne doğru çekebilir ruhunuzu. Bu haliyle hoşnutsuzluğa ve belirsizliklere neden olmaktadır. Aşırı ihtiraslar ve hoşgörüsüzlük ilişkileri kopma noktasına getirebilir.

Ruhsal çalışmalar sayesinde olumlu yönde gelişme ve ilerleme sağlayabilirsiniz

Günün Tarot Kartı The Hanged Man;  Hayata derinden bağlı olma duygusunu simgeler ve zor bir denemeden sonra gelen bir sakinlik zamanıdır. Yaşamın yeni bir yöne doğru ilerlediğini gösterir. Hayata olan bakışınız aniden değişebilir. İstekleriniz gecikebilir, ertelenebilir. Bu zoraki bir durgunluk evresidir. İnatçı ve saldırgan davranmak size bir şey kazandırmaz. Her ne kadar atılım ve gelişim dönemi olsa da bu tür etkilerle karşı karşıya kalmış olsanız da her şeyi kendi haline yani kadere bırakmayı becerebilmelisiniz. Vazgeçmek gerekiyorsa da, vazgeçebilmelisiniz.

Hayatınıza yön verecek yol gösterici bilge bir danışman sayesinde ve ayrıca kendi deneyimlerinizden de faydalanarak gerçeğe ulaşabilirsiniz. . Bu yeniay etkisinde uzun zamandır sürüncemede kalan emlak işlerinizle ilgili gelişmeler yaşanabilir..

Sevgiyle.

14 Ekim

Günün Tarot kartı JUSTİCE: ; Doğru yargı, adaletin yerine gelmesi, zıtların dengelenmesi, ebedi adalet, denge ve güç anlamını taşır. Hava gurubundan Terazi burcu kartıdır. Zihinle alakalıdır.

Terazi zodyağın 7. burcudur doğum haritalarındaki ve JUSTİCE kartı ’da 7. Ev gibi ortaklıklar ilişkiler, anlaşmalar, evlilik, denge, yasa, düşmanlarla alakalı konuları, onları gözler önüne sermeyi ve karar vermeyi temsil eder.

Güneşin günündeyiz. Güneş ve Ay Terazide ilerliyor. Yarın bu iki büyük ışık buluşacaklar ve Ekim ayının Yeniayı doğacak. Geceler karanlık. Ay’ın karanlığı yeryüzünü esir aldı. Yeni başlangıçlar için Ay’ın büyümeye başlamasını beklemek gerekir. Terazi kefesi denge unsurunu belirler ama ne kadar dengede durabilir bilinmez. Gücün karanlık görünmeyen yönünü de anlatan Terazide ki Ay zamanlarında en önemli olan şey adil ve diplomatik olabilmektir.

Eğer hayatımızda adalet istiyorsak;

Ben yaşama nasıl yaklaşırsam, yaşam da bana öyle yaklaşır.

Dürüst, dengeli, adil,  olmalıyım.

Olaylara yargılamadan, objektif bakış açısıyla yaklaşmalıyım, diyebilmeliyiz.

Karmanın anlık işlediği dengesiz, uyumsuz ve adaletsiz duygulardan kaçınmamız gereken bir gündeyiz. İyi, kötü, aydınlık ve karanlık tüm karşıt duyguları iç içe geçeceği, tepkilere ise anlık tepkilerle karşılık verileceği bu Güneş gününde kişisel konularda adaletli davranmak gerekiyor. Ön yargılı görüşler kişisel olarak gereksiz güven ve çıkışlar düş kırıklıklarına neden olabilir. Ilımlı dengeli ve adil olmak kazandıracaktır.

Sabah saatlerinde Ay-Ceres karesi ardından Ay-Mars sekstili ile güne başlayacağız.

Kendi isteklerinizle ailevi ve evinizle alakalı konularda çıkmaza girebilirsiniz.Evcil hayvanlarınız onların bakımı gün içinde kendi ihtiyaçlarınızdan önce gelebilir.Pazar günündeyiz ve meşhur Pazar sabahı kahvaltılarında yemeğin dozu kaçabilir.Duygusal ayarı bozacak aysal bağlar beslenmenize ve beslenme şeklinize yansıyabilir.

Aslında oldukça güzel bir gün bugün..

Yarın kesinleşecek Yay’da ki Mars ve Koç’ta ki  Uranüs arasındaki 120 derecelik göksel uyum sayesinde sosyalleşebilir fikirlerinizi topluluklara aktarabilirsiniz.

Yazın konuşun  şayet fırsatınız ve olanağınız varsa seyahat edin ve en önemlisi yukarıda da söylediğim gibi fikirlerinizi paylaşın.

Gün içinde Ay’ın Uranüs ve Plüton ile olan açıları özgürlük ihtiyacı doğurabilir.Terazinin denge ve diplomasi gerekliliği ise bu Aysal görünümler yüzünden adaletsiz davranışlara neden olabilir.

Süprizler’e hazırlıklı olmalısınız.Planlarınız umulmadık haberler yüzünden bozulabilir.

Bugün arkadaşlarınızla sevdiklerinizle jestler yapın ve ödüllendirin..:)

Sevgiyle..

13 Ekim

Günün temsilcisi Tarot kartı X-Wheel Of Fortune; Basan ve mutluluk, iyi şans. Olayların yeni bir devreye girmesi. Bir problemin çözümü, beklenmeyen yararlı değişim. Geçmişteki çabaların getirdiği maddi refah. Ekilenin biçilmesi hasat zamanı anlamındadır.Kader çarkı yaşamdaki büyük değişiklikleri simgeler.Jüpiter’in etkisindedir.Ay boşluğa düşmeden hemen önce de Jüpiter’e 90 dereceyle bağlanmıştı..

Değişiklik yapma ihtiyacı içinde olabilirsiniz. ,seyahatler ve eğlenceli ortamlar size çekici gelebilir.Çıkmak istediğiniz yolculuklar için plan yapmak istiyorsanız bugün güzel bir gün ama planların gerçek hayata geçmesi  için pek olumlu bir gün değil.Çevrenizdekilere ve  yaşama karşı pozitif ve anlayışlı olmalısınız.Sağlığınıza özen göstermeli boş vermemelisiniz.İş yada kişisel ilişkilerinizde dürüst olmalısınız.Riske girmek , yeni anlaşma ve başlangıçlar yapmak için uygun bir zaman olmadığını belirtmeliyim.

Ay’ın huzursuz doğasına ek olarak Mars ve Jüpiter arasındaki kontraparalel bağ ruhsal hassasiyeti arttıracak..Ego çatışmalarına girmekten kaçınmalısınız.Psikolojik ve fiziksel olarak güçlü hissedebilir sınırlarınızın ötesine geçmeye kalkabilirsiniz.Özellikle bugün  risk almak,düşünmeden ve dikkatsiz davranmak daha sonra ödenecek büyük bedellere neden olabilir.

Merkür ‘ün Vesta ve Pallas’a 135 derecelik uyumsuz bağı Ay’ın da Vesta’ya 90 derecelik sert bakışı aile içinde arkadaşlık ilişkilerinde ve yakın çevrenizde uzun zamandır çözüme kavuşmayı bekleyen ama sonuçlanmamış problemlerin yeniden gündeme gelmesi ve belki yine üzerinin kapatılmasına neden olabilir.Gereksiz müdahale ve tepki çözüm yerine tamamen kopmaya neden olabilir.

Bugün 15 Ekimdeki Yeniay öncesinde  bitirilmesi gereken işlerinize odaklanıp tamamlamaya çalışın.Ay’ın en karanlık zamanlarındayız ve bu karanlık enerjinin etkisi altındayken yeni başlangıçlardan kaçınmalısınız.

Sevgiyle…

 

12 Ekim

Günün Tarot kartı The Hermit: İçsel yönden ilerlemek için edindiğiniz amaçlarınız doğrultusunda sizin için güvenilir birinden tavsiye almak isteyebilirsiniz. Belki bir rehber arayışındasınız belki başkalarına rehberlik edecek olgunluk ve tecrübeye ulaştınız. Ay’ın Başak burcunda ilerlediği bugün Başak burcuna ait ve toprak grubunu temsil eden Hermit kartı olaylara ve kişilere hoşgörü, bilgelik ve anlayışla yaklaşabilmenin güzelliğini belirtiyor.

Seyahat planları yapabilirsiniz. Belki uzun zaman önce planlanmış bir seyahat ile alakalıdır bu durum belki de bugünlerde beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan bir durumdan ötürüdür.

Her şeyden önce bugün dar kafalı ve ön yargılı yaklaşmamalıyız çevremizdekilere. Yanlış anlaşılmamak için kendimizi ifade ederken eleştirel olmamalı ve yargılamamalıyız. Fiziksel ve maddi ihtiyaçlara odaklanıp içsel rehberimizin aydınlatıcı ışığının ateşini söndürmemeliyiz.

Ay Başaktaki yolculuğuna başladı. Sağlık ve düzen konuları iki gün boyunca sizi etkisi altına alabilir. Sabah saatlerinde Ay’ın Mars’a karesi Plüton’a üçgeni ve Merkür’e sekstili yakın çevrenizle ilgili konularda gelişmelere yaşanmasına, kariyer, ev ve sağlıkla alakalı konularda alacağınız haberler doğrultusunda planlarda değişikliklere neden olabilir. Hisleri güçlendiren bu yüksek potansiyelli Aysal enerjiler zorluklarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Kafanıza koyduğunuz bir şeyi hemen yapmak ya da sahip olmak isteyebilirsiniz. Gizlilikler ve tehlikeli işler bugün fazlasıyla ilginizi çekebilir.

Duyguların derinleştiği, yoğunlaştığı ve tutkuyu arttıran enerjilerle bütünleştiğimiz bugün diğerlerini kontrol etmek arzusunda olabilirsiniz ya da bir başkasının duygusal derinliği sizi esir alabilir.

Juno ’nun bugün Başaktaki Ay ile dönemsel olarak ta Güneş, Venüs ve Chiron ile zorlayıcı bağları birincil dereceden ortaklıkları biraz zorluyor olabilir. Mars ve Juno 22 Ekim 08.55’te 9 derece Yay burcunda birleşmeye hazırlanıyorlar. Dış dünyaya uzaklara ve başka kültürde kişilere doğru çekilebilir ruhunuz. Evlilik ve ortaklıklarda çok önemli olan sadakat ve güven duygusu ön plana çıkabilir.

Venüs’ün gününde aylık Ay –Venüs kavuşumu 17.35’te  Başak burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek. Başaktaki Venüs’ün duygusallıktan uzaklaştırıp mantıkla olaylara yaklaştıran yönü Ay’ında duygusallık yerine mantığı ön plana çıkaran enerjisiyle bütünleşince duygulara set çekip ilişkilere ve olaylara mantıkla yaklaşacağız.

Ay Venüs’le kavuştuktan sonra hızla ilerleyecek ve Jüpiter’e kare açı ile bağlanacak. Gece yarısından sonra 23.40’ta kesinlik kazanacak ama akşam saatlerinde de enerjisini  yoğun bir biçimde hissettirecek bu ay ’sal bağların etkisinde beklentileri fazla yüksek tutmaktan kaçınmalı, gelişen olaylar, alınan haberler karşısında aşırı reaksiyon göstermemeliyiz. Tutulması zor sözler vermekten kaçınmalıyız.

Ay ve Jüpiter’in çatışması altında 02.49’da Başaktaki Ay Boşluğa düşüyor ve 14 Ekim 02.03’e Terazi burcuna geçene kadar boşlukta kalıyor. Anlayacağınız Cumartesi günü tüm gün Ay Boşlukta kalacak… Ekim ayında yaşanan bu uzun boşluk döngüleri bitirilmesi gereken işlerin tamamlanması için biz insanoğluna sunulmuş evrensel mola zamanları…

11 Ekim

Bugün Jüpiter’in günü ve Bugün Aslandaki Ay boşlukta. Yeni başlangıçlar ve kararlar almak, onları uygulamaya koymak sonuç vermeyecektir.

Günün Tarot kartı Strength; zorluklarla başa çıkabilecek cesareti ve gücü sunuyor bugün. İçinizde bulunan hayvansal tutkularla başa çıkmakta zorlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bulunduğunuz ortamlarda güveninizi kıracak kişilerle de karşı karşıya gelebilirsiniz. İçinizdeki öfke dışarı çıkmak, sesini duyurmak isteyebilir. Tüm zorlukların üstesinden gelecek cesareti kendinizde bulabilirsiniz. Oysa bugün tutkuları ve isteklerin kontrolünü elden bırakmamak gerek.

SATÜRN NEPTÜN ÜÇGENİ

Sabah 05.38’de Satürn ve Neptün 120 dereceyle bağlanıyorlar gökyüzünde hayallerin isteklerin gerçekleşmesi için büyük bir enerji ile sarmalanıyor insanoğlu.

Çevrenizdekilere sevgi, sabır ve anlayışla yaklaşacağınız bugünlerde parlak fikirlerinizi hayata geçirmek isteyebilirsiniz.

Karşınıza kaderinizi değiştirecek kişiler çıkabilir. Daha önce ilgilenmediğiniz ve belki inkâr ettiğiniz konular şimdi dikkatinizi çekebilir,ilgi alanınıza girebilir. Yaratıcı hayal gücünü besleyen, iş ve mesleki konulardaki idealler için başarıyı destekleyen bu görünüm için çalışıp emek vermek gerekecektir..Satürn ve Neptün 2013 yılının 12 Haziran ve 3 Ağustos tarihlerinde 120 dereceyle tekrar bağlanmış olacaklar. Önümüzdeki bir yıl  içinde şayet doğum haritalarınızda ki etkilerde olumlu ise hayaller gerçeğe dönüşebilir:)Sorumluluklara sırt çevirmek ise hayalleri hayallerde bırakabilir..

10 Ekim

Günün Tarot kartı The CHARIOT: Araba kartı insan ruhunun dünyadaki vasıtası olan vücudunu temsil eder ve akıl tarafından yönetilmelidir. Bugün yaşamımızı kontrol edebilmek için aklımızı kullanmak zorundayız. Duygu dünyamızın yol göstericisi Ay gün içinde öyle bağlar kuracak ki duygusal dalgalanmalar olasıdır. Kişilerin kendine gerektiğinden fazla güvenip ortaya çıkmaları, gücün yanlış kullanılması, önyargılı yaklaşım ve maddeye aşırı bağlılık kazanç yerine kayıplara neden olabilir.

Şimdi kaderinizi kontrol edip kazançlı çıkmak için aklınızı kullanmalısınız. Planlarınızı yaparken dikkatli olmalı kendinizi güvende hissettikten sonra harekete geçmelisiniz. Yüksek benliğinizin ve belki yüksek benliğe sahip birilerinin size rehberlik edip yol göstermesine izin vermelisiniz. Enerjinizi hırslarınız uğruna akılsızca heba etmemelisiniz. Kendi isteklerinize düşkünlük ve dik başlılık ilişkilerinize zarar verebilir ve yaşam yolunuzda ilerlemeye çalışırken bir de bakmışsınız başladığınız noktaya, gerilere doğru fırlatmış sizi.

Merkür’ün günündeyiz.Ay Aslanda ilerliyor ve sabah 03.38’de kesinleşecek Ay-Merkür karesi konuşmaların tartışmaya dönüşmesine sebep olabilir. Sizinle aynı fikirde olmayan ya da sizi zorlayan insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Fikirlerinizi diğerlerine baskılamamalı, rasyonellikten uzaklaşmamalısınız. Fikirleri daha sakin ve objektif olarak değerlendirmeyi denemelisiniz. Bazen konudan konuya atlamanız, konuşmalarınızda dezavantaj olacaktır.

Bunun yanı sıra arkadaşlarınızla bir araya gelebilir birbirinize karşı duyarlı güzel bir gün de geçirebilirsiniz. Dedikoducu ve patavatsız kişilerden uzak kalmak daha sonra olayların içine çekilmemeniz için iyi olacaktır.

Merkür’ün Plüton ile sekstili, Ay’ın da Plüton ile 150 derecelik sürtünmesi bilinçaltınızın derinlerine gömülmüş kuruntularınızla yüzleşmenizi sağlayacak birileri ile karşılaşmanızı sağlayabilir. Detaylarla uğraşmak bugünlerde sizi zorlamayacaktır fakat takıntılı eğilimlerinizin kontrolü ele geçirmesine ise izin vermemelisiniz.

Yatırımlarınızı gözden geçirmek istiyor başka bir alana yatırım yapmak istiyorsanız bu konuda uzman birilerinden yardım alabilirsiniz. Önemli bir araştırma yapmak için olumlu bir ruh halindeyseniz yine Merkür ve Plüton arasındaki destekleyici bağın enerjisini kullanabilir gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Juno ve Uranüs arasındaki 120 derecelik bağ kendinizi geliştirmenizi sağlayacak farklı görüşlere ve değişik bir dünya bakışına sahip kişilerle bir araya getirebilir. İlişkileriniz sayesinde dünyevi bakış açınızın gelişmesini sağlayabilir.

Aslandaki Ay 10.06’da Vesta ile 45 derece ile bağlanırken 16.09’da Pallas’a 135 derece ile bakacak.Kız kardeşler arası ilişkilerde zorlayıcı durumlar oluşabilir. Baba kız ilişkilerinde ise beklenmedik haberler can sıkıcı olabilir. İlerlemek istediğiniz yönde ailevi sorunların engeli ile karşılaşabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınız ve ailenizin ihtiyaçları arasında bir çıkmaza girebilirsiniz. Aranızdaki problemleri bir çözüme ulaştırmadan rafa kaldırabilir sıkıntınızı içinizde büyütebilirsiniz. Çözüme ulaşmasını istediğiniz problemleriniz için acele karar vermemelisiniz.

Alacağınız kararlar gözden kaçabilecek risklerle dolu olabilir. Ortaklıklarda ve yakın ilişkilerde düşmanca duygular ruhunuzu esir alabilir. İş ve yatırım konularında gereksiz riske girmekten kaçınmalısınız. Bugün hareket etmeden önce iyice düşünün lütfen. Benmerkezci tavırlardan kaçınmalısınız.

Ay bugün 16.58’de Neptün’e kontra paralel bağlanacak. Fırsatlar aşırı iyimserlikten ya da kafa karışıklığından elinizden kayıp gidebilir. Sık sık Dejavu yaşayabilirsiniz.

Gerçeklerin dışına çıkmamaya negatif düşüncelerden uzak kalmaya dikkat etmelisiniz.

Nihayet gün akşama erdiğinde 21.37’de Ay önce Jüpiter’e ardından 23.05’te Güneş’e 60 derece ile bağlanıp hem kendi iç dünyamızla barışmamızı hem de diğerleri ile uyumlu bağlar kurmamızı sağlayacak. Pozitif düşünceler size kılavuzluk etsin.

Zihninizde parlayan yeni bir fikri mutlaka not edin belki daha sonra kullanabilirsiniz

Gece yarısından sonra 00.40’ta Aslandaki Ay boşluğa düşüyor ve 11 Ekim saat 22.24’e Ay Başak burcuna geçene kadar boşlukta kalıyor.

Unutmayın yarın tam gün Ay Boşlukta kalacak… Bu evrensel mola zamanında bitirilmesi gereken işlerinize odaklanabilirsiniz…

Sevgiyle….

Arzu Cengiz

 

9 Ekim

Gün Mars’a ait. Ay ise 14.56’da Aslan burcuna geçene kadar boşlukta kalacak. Mars’ın ise Neptün’le ilişkisi hala gergin. Şayet öfkeli olduğunuz sizi kızdıran bir şeyler varsa bağırıp çağırırken ağlamaya başlarsanız kendi halinize şaşırmayın.

Her şeyden önce bugün Güneş ve Jüpiter’in Terazi ve İkizler burçlarının 16 derecesinde, Merkür’ünde Chiron ile Akrep ve Balık burçlarının 6 derecesinde üçgen açı ile bağlandıkları beş yıldızlı bir gün. Dünyanın enerji kaynağı ve göklerin tanrısı uyumla dans edince, pek çok şey yolunda gidecektir. Bu gökyüzü sakinlerinin hareket ettiği alanlarda güçlü bir koruma kalkanına sahipsiniz. İlham denizinin içinde kaybolabilir, hayatınızı değiştirebilecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Sizin için önemli kişilerle bir araya gelebilir onların desteğini alabilirsiniz. Kendi amaçlarınız doğrultusunda karşınıza çıkabilecek fırsatları kullanabilmelisiniz. Ne de olsa üçgen bağlar rehavete ve umursamaz hallere de neden olabiliyor.

İçinde bulunduğunuz ilişkinizde sorunlar olabilir belki biraz emek istiyordur. Venüs’ün Plüton ile 120 derecelik bakışı ilişkiler boyutunda aşkı tutkuyu ve heyecanı körüklüyor. Derin bir bağlılık ihtiyacı içinde olabilirsiniz ve varsa şayet sevdiğinizin duygu ve düşünceleri anlarken zorlanmazsınız. Belki kaderinizi değiştirecek  bir karşılaşma ile aşkı bulacaksınız.

Venüs’e ait konularda her şey güllük gülistanlık değil. 7 derece Başakta ilerleyen Venüs’ün Uranüs, Juno ve Chiron ile zıtlaşması arkadaşlar, eşler ve iş ortakları arasında negatif enerjiler yayıyor. Bitmiş eskilerde kalmış aşklar yeniden gündeme gelebilir. Yâda eski eşiniz veya eski iş ortağınızla alakalı duymak istemediğiniz şeyleri duyuracak eskilerden birileri ile karşılaşabilirsiniz.

Bencil ve duygusuz davranmak ilişkinizi soğutabilir.

Ay Aslan burcuna geçtikten sonra Ay’ın 15. 30 da Satürn’le 90 derecelik gerilimi ardından 16.10’da Neptün’le 150 derecelik sürtünmesi duygusal dalgalanmalara ve belirsiz durumlara neden olabilir. Duygusal olarak engellenebilir bulunduğunuz durumdan tatmin olmayabilirisniz. Başkalarının ihtiyaçlarını giderirken kendi ihtiyaçlarınıza arkanızı dönmek zorunda kalabilirsiniz.

17.36’da Ay-Mars üçgeni ile duygusal ve fiziksel enerjiniz yükselecektir .

iletişim yollarında  tıkanmalar  ve yanlış anlaşılmalar ve buna bağlı ortaya çıkacak gerilim Ay’ın 23.36’da Merkür’e kontra paralel bağından olabilir.

Günün Tarot kartı The Devil: Sağlık sorunlarınız üzerindeki örtüyü kaldırabilir yenilenmek için yeni bir beslenme planı uygulamak ihtiyacında olabilirsiniz. Belki estetik ameliyatla size kusurlu gelen yerlerinizi dönüştürmek istiyorsunuz. Değişen bakış açınızla zincirlerinizden kurtulup serbest kalmak özgürleşmek isteyebilirsiniz.

Bugüne kadar başkasına yüklediğimiz sorumluluklarımızı üstlenmenin artık zamanı geldi. Bugünkü göksel bağların altında bilincimiz ve bilinçaltımızdakileri dengelemek zorundayız. Hayallerin ardına sığınmaktan vazgeçip gerçeklerle yüzleşmeliyiz. İçimizdeki şeytanla el sıkışınca yolumuzun daha açık olacağı kesin…

8 Ekim

Bugün Ay’ın günü ve Ay uzun bir bir boşluk döngüsüne giriyor..

Günün Tarot kartı TEMPERANCE: Ölçülülük, denge ve uyumu ifade eder. Bilinç ve bilinçaltındakileri dengeleyip enerjimizi olumlu yönde kullanmamız gereken bir gündeyiz. Yengeçteki Ay sabah 10.34’te boşluğa düşecek 9 Ekim Salı günü 14.56’ya kadar boşlukta kalacak. Neredeyse 30 saatlik oldukça uzun ve sıkıcı bu Ay ’sal döngüde size kılavuzluk edecek, iç sesinize güvenmeli kendi isteklerinize düşkün davranmamalısınız. Kontrolsüz duygular tutkular ve arzular başınıza iş açabilir. Özgürlük arzusunun abartılması yanlış kararlar sonucu kayıplara ve hatta belalara neden olabilir. Kendini beğenmiş tavırlardan kaçınmalısınız. Duygularınızı dengelemeli zor deneyimler karşısında sabırlı olmalısınız. Becerileriniz ve hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz.

Bugün egonun hafiflemeye ihtiyacı var.

Sabah 10.34’te Ay-Güneş karesi ile Ay son çeyreklik fazında. Oldukça stresli bir dönem. Ayın çeyreklik fazlarında evren sizi dürtmeye başlar. Bu dürtü yolunuzdaki engelleri kaldırmanız ve işinize en iyi şekilde devam etmeniz içindir. Önümüzdeki Yeniaya hazırlık için bu gereklidir.

Fakat Güneş ve Ay arasındaki gerginlik, hayatın belli alanlarında çelişkilere ve ikilemlere neden olacaktır. Egonuzdan sıyrılmalısınız. İstediğinize hemen şimdi sahip olmak yerine şimdi tamamlamanız gereken işlerinize yönelmelisiniz.

Kendi içsel uyumunuz sağlamakta zorlanırken diğerleri ile uyum içinde olmanız beklenemez. Önemli bir şeyler yapmak isteyebilir ,kendiniz ispat etmeye çalışabilirsiniz.Akılsızca risklere girerek kendinizi kanıtlamak zorunda değilsiniz.

Bugün geçmiş olayların getirdiği içsel kaygılar yüzünden huzursuz ve kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ebeveynlerinizle ve karşı cinsle savaş halinde olabilirsiniz. Karşınızdakini iyice dinlemeden fikirlerinizi kabul ettirmeye çalışmamalısınız.

Kendinizle doğrudan teması kaybetmemeli ,benlik kavramına bağlı kalıp egonuzla diğerlerini baskılamamalısınız diyerek boşluktaki Ay’ın Neptün ve Mars’a 135 dereceyle bağlanıp duygusal stresi tetikleyeceğini ve karar verme mekanizmasını sekteye uğratacağını belirtmeliyim.

Aldatıcı enerjilerin ışığında dünde belirttiğim gibi özellikle Yay burcundaki yolculuğuna başlamış olan Mars ve Balıkta gerileyen Neptün arasında ki gerilimi hesaba katarsak sizin için önemli olan kararlarınızda tüm belge ve bilgilerin doğruluklarını kontrol edin ve emin olun. Gerçekler ise beklenmedik bir anda yüzeye çıkabilir. Evhamlar şüphe ve kuruntular psikolojik kökenli hastalıkları tetikleyecektir. Kesinliği olmayan ve gerçek olma olasılığı da düşük olan konuların ve inanışların peşinden koşmak sonrasında zora sokabilir kişileri.

16.32’de Güneş ve Neptün arasındaki 135 derecelik uyumsuz bağında aktif olması ile karanlık ve karmaşık koşullar içinde kaybolabiliriz.Zor koşullardan kaçmak, hileye başvurmak gereksiz yere hayatınızı güçleştirip sevdiklerinizin üzülmesine sebep olacaktır. Şayet karamsar duygulara kapılmış yorgun hissediyorsanız ve sıkıntılı bir ruh halindeyseniz meditasyon yaparak, namaz kılarak rahatlayabilirsiniz. Sanatsal uğraşlar içindeyseniz oluşan yaratıcı enerjiyi yeteneklerinizle bütünleştirip kendinizi gösterebilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay- Venüs 45’liği ardından Ay’ın Chiron ve Juno ile 135 derecelik sürtünmesi siz adım atmak istedikçe sizi engelleyecek bir şeyleri karşınıza çıkabilir. Güveninizi kıracak kişilerle karşılaşabilir veya bazı olayların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Birincil derecedeki ortaklarınızla bu eşiniz olur ya da iş ortağınız sinir kat sayısını arttıracak tartışmalara girmekten kaçınmalısınız.

Yazımın başında belirttiğim gibi yarın 14.56’ya kadar Ay boşlukta ilerlemeye devam edecek. Bugün ve yarın Ay boşluktayken hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız hayallerinizin peşinden gitmek için biraz mola vermek durumundasınız. İçinize dönmek kendinizle yüz yüze gelmek için daha iyi bir gün yok.

Hatırlatmak isterim; Ay boşlukta iken, alışılmış rutin düzen devam edebilir. Uzun süredir ertelediğiniz ve günlük yaşamınızda ayağınıza takılan sizi engelleyen işlere yönelebilirsiniz. Yeni adımlar atmamaya yeni başlangıçlar yapmamaya özen göstermelisiniz. İlk olan her şeyden kaçınılmalı. İlk kez tanıştığınız bir kişiyi ya da o sizi huzursuz kaygılı veya dalgın olarak nitelendirebilir.

7 Ekim

Yuvanız ve ailenizle ilgili konulara odaklanmak durumunda kalacağınız bu Güneş gününde,geçmişe dair özellikle çocukluk anılarınızın canlanacağı bir nostalji dalgasına kapılıp gidebilirsiniz .Ayın Yengeç burcundaki yolculuğunda fiziksel ve duygusal seviyedeki her türlü engelleri ortadan kaldırın. Bahçeniz varsa bahçenizle ,yoksa evinizdeki çiçeklerinizle ilgilenin sulamalarını yapın.

Gün içindeki göksel bağlar şok dalgalarına neden olabilir ve huzursuz koşulları beraberinde getirebilir.

Sabah saatlerinde Ay-Satürn üçgeni ardından Ay-Neptün üçgeni var.

Sorumluluklarınızı es geçmeden ciddi bir biçimde üzerine eğilebilirsiniz. Bazı durumlarda kendinizi sınırlamakta zorluk çekmezsiniz. Sizden yaşlılarla sizi huzurlu kılacak güzel saatler geçirebilir ya da ruhunuzu büyütecek konulara vakit bulup çalışmalar yapabilirsiniz. Boş vakitlerinizi sizi geliştirecek konularla geçirmek isteyebilirsiniz.

Ay’ın Yengeçte yol aldığı ve Neptün’le 120 dereceyle bağlandığı bugün uzlaşmacı ve uyumlu davranırsanız kırgınlıkların üzerine bir sünger çekebilirsiniz. Bu Ay ve Neptün enerjisi hayal gücünü ve yaratıcılığı da besleyecektir.

Aylık Ay-Ceres kavuşumu 07.29’da netlik kazanacak. Ailevi ve toplumsal konular ön plana çıkabilir ya da karşınıza problemlerine çözüm arayan birileri çıkabilir. Kapattığınız iletişim kanallarınız açılabilir. Daha önce hiç kimseye anlatamadığınız sorunlarınızı paylaşma ihtiyacı duyabilir ve kim bilir belki bugün sizi anlayan ve olumlu yönde yol gösteren birileri karşınıza çıkabilir.Muhtaç olanlara yardım etmek ihtiyacı bugün sizi harekete geçirebilir,duygusal olarak onlarla bütünleşebilir empati kurarak hislerini anlayabilirsiniz.

Ay’ın uyumlu enerjileri ile devam edeceğiz güne.

08.42’de Ay Merkür üçgeni ,ardından 12.43’te Ay-Venüs sekstili mantığı ve duyguları dengeleyerek sezgileri güçlendirecek, duygu ve düşüncelerin aktarımında sizi zorlamayacak akışı hızlandırıp anlaşılır kılacaktır. Kadınlar bugün yol gösteren duygusal güven aşılayarak moral veren kişiler olarak yanınızda size destek olabilir. Bu belki bir arkadaşınız belki de danışan konumunda birisi de olabilir.

14.44’de Ay ve Juno 150 derecelik bir sürtünme ile birinci dereceden ilişkilerde zorlayıcı etkilere neden olabilir. Bu Ay’ sal enerji altında kendi ihtiyaçlarınıza yoğunlaşmışken Eşiniz veya siz birbirinizin ihtiyaçlarının farkına varamayabilir, belki umursamayabilir görmezden gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Sabahın ve öğle saatlerinin uyumlu ve olumlu Yengeçteki Ay bağlarından sonra akşama doğru beklenmedik haberlerle sarsılabilirsiniz. Belki iç dünyanızdaki karamsar duyguları ortaya çıkaracak kişilerle bir araya geleceksiniz.

16.17’de Ay ve Uranüs karesi duygusal olarak gergin hissetmenize neden olabilecek haberler getirebilir. Bulunduğunuz ortam,karşılaştığınız kişiler duygusal patlamalara, taşkın davranışlara ve abartılı hallere neden olabilir. Sakin kalabilmeli, toleranslı davranıp karşınızdaki kişiye odaklanmalısınız. Gereksiz acelecilikten kaçınmalısınız. Uzun zamandır içinizde uyuyan yılanı uyandıracak birileri sizi dürtebilir.. Duyguları tamamen bastırmaya çalışmak ise başka problemlere neden olacaktır. Acelecilikten, bencillikten benmerkezci tavırlardan kaçınmak gerekir. Kısa süreli geçici bu Ay ‘sal gerilimin etkisi altındayken hiç beklenmedik anda duygusal bazı sıkıntılı ve üzücü durumlarla karşılaşabilirsiniz.Bu durum planlarınızı ve düzeninizi alt üst edebilir.

Birde Plüton devreye girince ve Yengeçteki Ay ile karşılaşınca duygusal kontrol iyice bozguna uğrayabilir.17.54’te Ay-Plüton ile karşıtlık yapacak akşam 21.07’de kontra paralele bağlanacak. Düşünceli ve bilinçli davranmalısınız. Kıskanç ve aşırı sahiplenici duygusal baskılardan kaçınmalısınız. Şayet karar vermeniz gereken bir durumdaysanız alınacak kararların netlikten uzak olacağını bilmelisiniz.

Duygusal olarak dürüst davranırsanız kim bilir belki geçmişi arındırıp hayatınıza  olumlu yönde devam edecek yeni bir bakış ile yarına başlayabilirsiniz.

Yarın demişken;Yarın Yay ve Balık burcunun 1 derecesinde Mars ve Neptün arasında kare açı oluşacak.Sizin için önemli olan kararlarınızda tüm belge ve bilgilerin doğruluklarını kontrol edin ve emin olun.Gerçekler ise beklenmedik bir anda yüzeye çıkabilir.

Günün Tarot kartı Death; Ölüm kartı yaşamın ve ölümün dönüştürücü gücünü simgeler. Başlangıçlar, sonlar, yok ediş, yeniden doğuş yeni fikirler, fiziksel değişim ve yeniden canlanma olumlu özelliklerindendir. Olumsuz enerjisi ise engellenmek, atalet, cehalet, fanilik, bağlılık ,alınganlık ve çöküştür.

Yaşadığınız bir durumun sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bu güne kadar ki hareketleriniz doğrultusunda iyiye veya kötüye doğru bir değişim içine girebilirsiniz. Birikmiş enerjinizi aydınlanmak için kullanmalısınız. Sizin için anlam taşımayan olayları bir tarafa bırakmayı becerebilmeli özellikle bugün ve yarın alıngan tavırlardan kaçınmalısınız. Ne de olsa Ay Yengeçte ilerleyecek ve bu Ay ’sal enerji alıngan ve kırılgan davranışlara sebep olabilir. Kırgınlıkları bir kenara bırakıp vaatlerinizi yerine getirmek zorunda kalabilirsiniz. Verdiğiniz sözler önemlidir.

İlişkiler, özellikle iyi gitmeyen ilişkiler ailevi değerlerin ev ve aile konularının önünüze çıkacağı bu iki günde canınız sıkabilir. Engellenme duygusu mutsuz hissetmenize neden olabilir. Sağlıkla ilgili konuları göz ardı etmemelisiniz ve sağlığınıza özellikle dikkat etmelisiniz. Belki bir yakınınızın sağlıkla alakalı haberi sizi biraz üzebilir.

6 Ekim

Gece yarısı 00.09’dan itibaren İkizlerdeki Ay 7 Ekim Pazar günü 03.46’da Yengeç burcuna geçene kadar boşlukta kalacak. Bugün yeni başlangıçlar için hiç de uygun olmayan bir gün. İletişim, ulaşım ve eğitim konularında gecikmeler ve planlarda değişiklikler olabilir. Karar vermek ve o kararlara sağdık kalmak zordur.

Ay boşluğa düşmeden önce Jüpiter’le aylık kavuşumunu yapmış olacak. Aylık olağan Ay -Jüpiter kavuşumu, sizin kendinize güven ve şevk duymanıza çok uygun bir ortam oluşturabilir ama dikkatli olmalı abartıdan uzak durmalısınız. Daha sonra yerine getiremeyeceğiniz sözler vermekten kaçınmalısınız. Size verilen sözlerin olurluğundan da şüphe etmelisiniz.

Bu dönemde aile bireyleri dostlar ve iş arkadaşları arasında negatif, huzursuzluk veren kökleşmiş, derinlerde yatan duygular yüzeye çıkıyor.

Etkisi devam eden Venüs Juno karesi ilişkileri gerdikçe geriyor. Karşınızdaki kişiye, bu eşiniz olabilir, iş arkadaşınız ya da sevgiliniz, ona karşı sevgi ve şefkat duygularınızı esirgememelisiniz.

Gün içindeki belirsizlikler değişen planlar ve ikilemler arasında 17.14’te kesinleşecek aylık Ay-Vesta kavuşumu iş ve yatırım konularında teşvik edecek ve destekleyecek kişi ve olanakları da karşınıza çıkarabilir. Bunun yanı sıra inançlarını her şeyden ön planda tutan kişilerle bir araya gelebilir kendi inançlarınız konusunda tartışabilirsiniz. Objektif olmayı becerebilmelisiniz.

Ay’ın Havadar İkizlerin enerjisiyle boşlukta olduğu ve İkizlerin yönettiği Merkür’ün Ceres’e 120 derecelik bağ kurduğu bugün kendinizi doğanın kollarına bırakın.

Günün Tarot kartı The Hanged Men;

Ara vermek

Kararları askıya almak

Hayatta bakış açısının tersine dönmesi

Vazgeçmek

Kadere bırakmayı bilmek anlamındadır.

Asılan Adam bir dönüm noktasına gelindiğini ve ele geçen fırsatları nasıl değerlendireceğimizi gösterir.

Bu dönüm noktasında evdeki bulgurdan olmak istemiyorsanız bugünü sükûnetle geçirmeye çaba harcamalısınız.

 

5 Ekim

Bugün Ay’ın İkizlerdeki değişken enerjisi etkiliyor duygu dünyamızı. Ay ikizler burcuna ilerlediği dönemlerde ikizlerin değişkenliği kararsızlık olarak yansır ruhumuza. Eğitim ile ilgili konular, kısa yolculular ve ticari sözleşmeler hız kazanır. Sosyal hayatın içine çekilirken gerçek görevlerimizi ihmal edebiliriz.

Sabah Ay-Plüton 150 dereceyle sürtünecek. Problemlerinizi içinizde büyütür birileriyle paylaşmazsanız psikolojik sorunları tetiklemiş olursunuz. Duygusal olarak baskılanmış hissedebilirsiniz. Diğerlerini duygusal baskılamak ise ilişkiler dünyasında kopmalara neden olabilir. Ne de olsa Venüs’ün günündeyiz anlayışlı ve sevecen yaklaşarak sevdiklerimizle gönül bağı kurabilmeyi denemeliyiz. Venüs’ten bahsetmişken Venüs ve Ceres arasındaki 60 derece iyimser ve yardımsever duyguları hayatımıza sokuyor. Çalışmalarınızda sanatsal yaratıcılık verirken verimliliği arttırıyor.

08.18’de Ay-Mars kontra paralelliği ani duygusal tepkilere neden olabilir. Öfke sorunları yaşanabilir. Duygusal gerilim ve strese neden olabilecek olaylar yaşanabilir. Herhangi bir başlangıç işin vaktinden önce hareket etmek yerine iyice düşünmek gerekiyor.

Garip sinsi anlaşılmaz enerjiler sarıyor etrafımızı Merkür ve Satürn’ün gökyüzünün gizemci enerjisiyle bütünleşeceği bir gün bugün. Merkür ve Satürn arka arakaya Akrep burcuna geçiş yapacaklar ve Satürn 2,5 senelik Akrepteki yolculuğuna başlayacak. Geleceğe şüpheyle korkuyla bakacağımız olaylarla yüzleşebilir haliyle duygusal olarak çaresiz hissedebiliriz. Daha önce ciddiye almadığımız konularla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Görünen ardındaki bilgiye ulaşmak onu açığa çıkarmak içinse oldukça güzel zamanlar. Fikirsel sabitlikler olayların bütününe görmek yerine belli bir konuya odaklanmak ise kayıplara neden olacaktır. Kötümser duygulardan arınmalısınız.

Gereğinden fazla dobra ve alaycı kişilerle sık sık karşılaşabilirsiniz. Kurnaz kişilere karşı tetikte olmalısınız.

Merkür ve Neptün arasındaki paraleldik zihinsel enerjinizde hayal gücünü bir araya getirecektir. Merkür Neptün’le hayal dünyamızı desteklerken Pallas’a olan 150 derecelik bağı ile problemlerin çözümünü zora sokuyor.

Oldukça çalkantılı ve zorlayıcı bir göksel şölen insanoğlunun dünyasında karmaşaya problemlere kayıplara ve bilinmezliklere neden oluyor. Jüpiter’in geri gidişi aşırılıklara neden olabilir. Kibirden aşırı gururdan ve her şeyi bilen tavırlardan ise kaçınmalı… Ruhu kibre hapsolmuş kişilerle sık sık karşılaşacağız bu başka…

Günün Tarot kartı JUSTİCE; Karmanın anlık işlediği dengesiz, uyumsuz ve adaletsiz duygulardan kaçınmamız gereken bir gündeyiz. İyi kötü aydınlık ve karanlık tüm karşıt duyguları iç içe geçeceği tepkilere ise anlık tepkilerle karşılık verileceği bu Venüs gününde iş hayatınızda ve kişisel konularda adaletli davranmak zorunda kalabilirsiniz. Ön yargılı görüşler kişisel olarak gereksiz güven ve çıkışlar düş kırıklıklarına neden olabilir. Ilımlı dengeli ve adil olmak kazandıracaktır

4 Ekim

Bugün Jüpiter’in günü

Günün Tarot kartı The Sun; Bugün yeteneklerinize güvenmek başarı getirecektir. Gelecek için planlar yapabilir yeni fikirlere zihninizi açabilirsiniz. Başka insanlar tarafından beğenilmek ve takdir edilmek siz mutlu edebilir.

Gün içinde halsiz yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Büyük beklentileriniz varsa şayet hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bencillikten gösterişten uzak kalmalı ve olayları dramatize etmekten kaçınmalısınız.

Bugün bu göksel bağların ışığında, cömert ve koşulsuz, ilkeleri için yaşayan bir yolu seçmeliyiz

Şayet gölgesinde kalırsak: Göz alıcı ama öz güveni eksik, gelecek için çok şeyler vaat eden ama hiçbir şey yapamayan bir karakter çizeriz.

Boğa burcundaki aylık yolculuğunun son derecelerinde ilerleyen  Ay 10.45’te Mars ile karşılaşıp boşluğa düşecek ve 14.48’de İkizler burcuna geçene kadar boşlukta kalacak.

Ay ve Mars arasındaki bu çatışma duygusal olarak gergin hissetmenize neden olabilir. Karşı cinsle ilişkilerde sorunlar yaşanabilir. İlişkilerde bencil olmak ve üstünlük taslamak pek işe yaramayacaktır. Bozulan planlar ve gecikmeler canınız sıkabilir.

Kardeşlerle ve yakınınızdaki kişilerle, arkadaşlarınız olur veya akrabalarınız iletişim sorunları yaşayabilirsiniz.

Ay Boğada boşlukta ilerlerken Merkür ve Satürn’e 150 derece ile bağlanmış olacak. Ay’ın Satürn’le sürtüşmesi duygu dünyasında melankolik hallere neden olabilir. Sizden yaşlı ya da yüksek kademedeki kişilerle sinir katsayısını yükseltecek gergin ortamlar oluşabilir. Mevsimsel etkilerden dolayı grip olmamaya dikkat etmelisiniz.

Ay’ın boşluğunda duygusal olarak zorlayıcı tesirlerin etkisindeyiz.

Ay havadar konuşkan ve dedikoducu İkizler burcuna geçtikten sonra değişken enerjiler duygusal olarak bizi etkisi altına alacak. Okuma, yazma el sanatları ve hobileriniz için evrensel bir yeşil ışık yanacak.

İkizlerdeki Ay’ın önce Neptün’le ardından Venüs  ile 90 derecelik savaşı ikili ilişkilerde hassas ve alıngan tavırlara hayal kırkılıklarına neden olabilir. Geçeklerden uzaklaşmamak gerek. Yalana meyilli kimseler aklınızı karıştırabilir.

Sorumluluklardan kaçmak ve başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarsız davranmak ilişkilere zarar verebilir.

Yakın arkadaşlarınızla birlikte mutlu olacağınız zamanlarda geçirebilirsiniz ama partnerinizden beklentinizi pek yüksek tutmasanız iyi edersiniz.

Problemleriniz ve çözümü ve strateji uygulamaları baskı altında ve engelleyici güçlerin etkisinde Satürn  ve Pallas arasındaki 150 derecelik uygunsuz bağ zihinsel konsantrasyonu bloke edebilir odaklanma sorunları yaşatabilir. Ailenizin yüksek beklentileri özgüveninizi zedeleyebilir.

Durgun Jüpiter geri gitmeye hazırlanıyor. Dün de yazdığım gibi ile iletişim konuları, yakın çevre, kardeşler, akrabalar, uzun ve kısa yolculuklar önümüzdeki 3 aylık süre boyunca gündeminizde önemli bir yer tutabilir. Bunun yanı sıra geçmişte kaçırılan fırsatlar yeniden karşınıza çıkabilir. Yabancı ülkelerle alakalı konularda gecikmeler yaşanabilir. Kardeşlerle alakalı konular onların sıkıntılı halleri Jüpiter’in geri hareketi süresince sizi meşgul edebilir. Jüpiter 30 Ocak 2013 ‘e kadar 6 derece İkizler burcuna geri gidecek…

Merkür ve Satürn Terazi burcunun 29 derecesinde kavuşacaklar. Amaçlarınıza ulaşmak için bu iki gökyüzü sakininin kavuştuğu ve sizi etkisi altına aldığı alan ve konularda uzun vadeli planlar yapabilir ve uygulamaya geçebilirsiniz. Ciddiyet gerektiren konularda çalışmalar yapmak için bu göksel kombinasyonun yüksek konsantrasyon sağlayan enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Yarın önce Merkür Akrep burcuna geçecek ardından Satürn 2039 yılına kadar bir daha dönmemek üzere Terazi burcundaki yolculuğunu bitiriyor ve 2015 yılının Eylülüne kadar ziyaret edeceği Akrep burcuna geçiyor. Satürn’ün etkisi içindeki alanda ve o alana ait konularda güçlü görünmek adına aşırı kontrollü ve duygusallıktan uzak davranabilirsiniz. Dış dünyaya karşı çekingen ve kapalı bir kutu haline gelebilir kurnaz hesapçı ve ketum davranışlarda bulunabilirsiniz.

Maddi kaynaklarınızı kullanırken borç ve alacak konularında hesaplı ve dikkati davranmalısınız.

3 Ekim

Günün Tarot kartı The Moon: Sabırlı hoş görülü ve sakin olmamız gereken bir gündeyiz. Kontrol edilemeyen arzular, sabırsızlık ve mantıksız istekler kayıplara neden olabilir. Bilinçaltındaki korkularımız arzularımız ve tutkularımızla yüzleşeceğimiz olaylara dâhil olabilir kişilerle karşılaşabiliriz.

Erişmek istediklerinize dair rüyalarınız size yol gösterebilir.

Bugün ayaklarınızı sapasağlam yere basın ve mantıklı olmaya çalışın. Sanatsal yeteneklerinizi avantaja çevirin ve en önemlisi kendinize güvenin.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA

Venüs bugün Toprak grubunun değişkeni Başak burcuna geçiyor.

İlişkilere daha ciddi bir bakış açısı oluşuyor nede olsa Satürn’e destek açısıyla bağlanmış durumda Venüs.

Venüs bizim ilişki kurma biçimimizi gösterir.

İnsanlar, dünya ve çevremizle nasıl ilişki kuruyoruz, bunlar arasında nasıl uyum sağlıyoruz, sevgiyi nasıl alıp sonra nasıl geri veriyoruz, nelere değer veriyor ve kendi değerimiz hakkında ne düşünüyoruz.

Başaktaki Venüs sevgiyi ve aşkı göstermek ve sunmakta zorlayıcı etkiler taşır. Başak’ın detaycılığı ilişkiler ve yaratıcı enerji üzerinde etkili olacaktır ve aşkın en güzel halleri bu detaylar yüzünden heba olabilir. Hesapçı duygular ve fazla eleştiri ilişkinizde can sıkıcı durumlar yaratabilir. Bunun yanında ilişkileri gözden geçirmek ve rayına oturmak içinde faydalı biçimde çalışacaktır. Başak’ın sağlıkla olan ilişkisiyle maddi kaynaklarınızın bir kısmını sağlıkla alakalı durumlar için ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

Venüs Başak burcuna geçtikten sonra önce Pallas’a 150 derece yapacak ardından gece yarısından sonra 4 Ekim Perşembe 01.57’de Neptün’le karşı karşıya gelecek. Venüs’e ait konularda zorlanmalar aldanmalar ve belirsizlikler oluşacak.

Partnerin fazlasıyla idealize edildiği, gözü kapalı, karşısındakine duyulan zaafla başlayan ilişkilerde hayal kırıklıkları yaşanması olası. Yada kırılmamak üzülmemek için ilişkilerden kaçıp uzak durabilirsiniz. Gizli aşklara doğru çekilebilirsiniz ve skandallar gündemde yer alabilir.

Venüs ve Neptün’ün dualitesinden ortaya çıkan sanatsal ilhamı yaratıcılığınızla birleştirerek kendinizi toplumda gösterebilirsiniz.

Ay bugün de Boğa’da ilerlemeye devam edecek ve sabah saatlerinde Pallas ve Ceres’e 45 dereceyle bağlanmış olacak. Gökyüzünün dişi enerjileri arasındaki bu gerilim duygularınız ve mantığınız arasında kalmanıza neden olabilir ve kadınlar arası ilişkileri biraz zedeleyebilir. Ailenizin ihtiyaçları ve kendi kişisel ihtiyaçlarınız arasında sıkışıp kalabilir bunalabilirsiniz. Kız kardeşler arasında duygusal çatışmalar yaşanabilir.

Ay’ın akşam saatlerinde Uranüs’le de 45 derecelik çarpışması sabırsız ve aceleci bir ruh haline büründürebilir. Duygusal anlamda gergin hissedebilirsiniz. Değişiklik ve heyecan arayışı içinde duygularınızı abartılı ve taşkın bir biçimde ifade edebilirsiniz. Kurallar ve düzen sıkıcı gelebilir. Beklenmedik haberler duygusal patlamalara neden olabilir.

Jüpiter yarın İkizler burcunun 16. Derecesinde duracak ve geri gitmeye başlayacak. 30 Ocak 2013’te 6 derece İkizler’e kadar gerileyecek olan Jüpiter’in enerjisi ile iletişim konuları, yakın çevre, kardeşler, akrabalar, uzun ve kısa yolculuklar önümüzdeki 3 aylık süre boyunca gündeminizde önemli bir yer tutabilir. Bunun yanı sıra geçmişte kaçırılan fırsatlar yeniden karşınıza çıkabilir. Yabancı ülkelerle alakalı konularda gecikmeler yaşanabilir. Kardeşlerle alakalı konular onların sıkıntılı halleri Jüpiter’in geri hareketi süresince sizi meşgul edebilir.

2 Ekim

Gün içinde Ay Boğada ilerliyor olacak. Ay Boğa burcunda ilerlerken dünyevi zevkler pek çekici gelir biz insanoğluna. Keyif veren bizi duygusal anlamda tatmin eden ne varsa onlara odaklanırız. Maddi konularda güvence arayışına girebiliriz.

Boğadaki Ay’ın Neptün’e ve Ceres’e de 60 derecelik destek açısı ile bağlı olması hayal gücünü ve yaratıcı enerjiyi desteklerken üretim gücünü arttıracak etlikler veriyor yeryüzüne ve insanoğluna.

Bunun yanında insanlara ve diğer canlılara karşı hassasiyeti de arttıracaktır. Diğerlerini düşünmek ve onlar için bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Gördüğünüz rüyalarınız ise size yol gösteren öncü rüyalar olabilir.

Ceres Neptün’e üçgen yaparken göklerin bir diğer tanrıçası Palas’la göksel bir güç savaşı içinde. Hayallerinize erişmek için çaba harcayabilir ama ailevi güç savaşları nedeniyle ilerlemek istediğiniz yolda engellerle karşılaşabilirsiniz.

Öğle saatlerinde Chiron Boğadaki Ayla birlikte psikolojik destek enerjisi oluşturacaklar. Diğerlerinin duygusal yaralarını sarmak için elinizden gelen tüm çabayı göstereceğiniz gibi sizin karşınıza da kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak böyle birisi çıkabilir.

Bu kozmik beraberliğin en olumsuz tarafı, tüm olumsuzlukları kendi üzerinize çakabilecek bir paratoner haline dönüştürecektir sizi. Ay-Chiron arasındaki bu birliktelik Holistik tedavi yöntemlerini araştırma ve uygulama konusunda size yardımcı olacaktır.

Gün içinde Ay ve Uranüs’ün 30 derecelik bağı beklenmedik haberlere neden olabilir. Planlar bozulabilir şartlar değişebilir. Gereksiz acelecilik size zarar verecektir.

16.22’de kesinlik kazanacak Ay –Plüton üçgeni en içinden çıkılmaz konuları bile çözmenize yarayacak sezgisel bir güç sağlıyor.

Yoğun duygular sonucu zor ve tehlikeli işlere gözü kapalı bir şekilde girebilmek için enerji veriyor. Anne kız ilişkilerinde ve diğer kadınlarla telepatik bir bağ kurmanızı da sağlıyor bu görünüm.

Duygusal olarak güç ve güce sahip olmak isteği had safhaya ulaşıyor. Yetenekleriniz sayesinde kendinizi gösterebilirsiniz. Mistik konularla uğraşıyorsanız, bilimsel araştırmalar yapıyorsanız bu Ay ’sal enerji size olumlu etkiler gönderecektir.

Ay ve Plüton arasındaki uyumlu beraberliği destekleyen ve güçlendiren bir önemli göksel bağ ise Merkür ve Plüton’un 72 derecelik mistik açı ile birbirlerine tutunuyor olmaları.

Araştırmalarınızda derine inebilir ve sonuca gitmekte ısrarcı olabilirsiniz. Hayatınızın anlamını sorgulamaya başlayabilirsiniz. Diğer insanlarla empati kurabilir ne istediklerini anlamakta zorlanmazsınız. Psikolojik ve metafiziksel konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. Merkür’ün Plüton ile olumlu beraberliği bu gökyüzü sakinlerinin şu anda doğum haritanızda sizi etkisine aldığı alanlarda hiçbir detayın gözünüzden kaçmasına izin vermeyecektir. Plüton hangi planete dokunursa planeti güçlendirir. Bu göksel enerji bilinmeyen, ya da çok az bilinen konularda araştırmalara yönlendirebilir sizi. Ölüm ve ölüm ötesini araştırmak size ilgi çekici gelebilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Güneş arasındaki 150 derecelik uyumsuz bağ ikili ilişkilerde yanlış anlaşılmalara ya da kişilerin kendisini ifade ederken zorlanmalarına neden olabilir. İç dünyanız ve dışarıya yansıttıklarınız birbirinden oldukça farklı olabilir. Ebeveynler arası anlaşmazlıklar yüksek kademedeki kişilerle yaşanacak çatışmalar Salı akşamının sıkıcı bir hal almasına neden olabilir.

Günün Tarot kartı The Star: Bu kart arkadaşlıklar umut, iyi niyet ve dileklerle ilgilidir.

Kariyer ve ilişkilerde yeni fırsatlar doğabilir. Arkadaşınız bugün en büyük destekçiniz olabileceği gibi sizi yarı yolda da bırakabilir. İyimser duygular arttıkça yaşamda yeni yollar izlemek için cesaretinizde artacaktır. Bugün bilinçaltındakileri dışarı çıkarıp günlük hayatta uygulamak isteyebilir, uzun vadeli bazı planlarınızı gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Canımız hayvan dostlarımızın yavaş yavaş yok edilmesi için hazırlanan yasa tasarısı son günlerde beni ve çevremdeki, benim gibi görenleri çok üzüyor.

Kendinden başka herkese değişeceksin diyen birileri  mutlaka vardır etrafınızda. Hatta her gün gördüğünüz,engelleyen kısıtlayan, dikta ve dayatmacı kişiliğiyle yasaklar koyan birileri…

Gelecekte bir gün gelecek ve değişecek herşey. Ama en kötüsü de susmak değilimdir böylelerine karşı.

Negatif düşüncelerden arındığımız koşulsuz sevmeyi becerebildiğimiz bir gün dilerim.

Sağlık ve huzurla aldığımız her nefes için Yüce Yaratan’a teşekkür ederim.

Sevgiyle.

Arzu Cengiz… Ve nihayet İstanbul

1 Ekim

Ekim ayı sonbahar ekinoksuna denk gelir yani Ekimde geceler yavaş yavaş uzamaya günler ise kısalmaya başlar. Bu kozmik döngü duygu dünyasına yansır ve duyguları ve düşünceleri daha fazla içe atma eğilimi hızlanır. Ekim adı Türkçe kökenli olup tarıma dayalı ekim dikim zamanını belirtirken kış soğuklarına dayanıklı bitkilerin ekim zamanının geldiğini hatırlatıyor.

Ekim Terazi burcunun ayıdır ve Venüs tarafından yönetilir.

Venüs’ün enerjisi ise aybaşından itibaren bazen olumlu bazen olumsuz etkilerle kendini hissettirecek.

Venüs ve Satürn’ün arasındaki 60 derecelik destek verici göksel bağın enerjisi ile başlıyoruz Ekim’e. İlişki konularında heyecan verici haberler alabilir ya da geleceğe dair ilişkiniz adına karar verebilirsiniz.Gerçi 2 Ekim saat 20.20’de kesinlik kazanacak ama etkisini hissettiren  bu göksel kombinasyon sayesinde; Her türlü sorumluluğun altından kalkabilecek güçte hissedebilirsiniz. Olgun tecrübeli kişilerle gönül mesellerine girebilirsiniz. İş yaşamınızda maddesel kazanımlarınız artabilir. Kendinizi güvende hissedeceğiniz bir ilişki istiyorsanız belki şimdi şans yüzünüze gülebilir.

4 Ekimde 02.58’de Venüs bu kez Neptün’le kutuplaşacak. Başak-Balık aksının 0 derecesindeki bu dualite hak etmeyen birçok kişinin olumlu özelliklerle anılmasını sağlayacak. İlişkinizde aldanmaya müsait bir ruh haline bürünebilirsiniz. Gizli aşklara kapınız açarak gerçekçi olmayan beklentilere girebilirsiniz. Skandallarla alakalı olan bu göksel görünüm aşkta hayal kırıklıklarına sebep olacaktır. Oysa birde bu karşıtlığın sanatsal ilham veren olumlu yönü var ki umarın siz onu kullanırsınız.

8 Ekimde Venüs’ün Chiron ile karşıtlığı ve Uranüs’e 150 derecelik umursamaz bağı ilişkilere dair duygusal seviyeyi arttıracaktır ve oldukça yoğun dramatik sahneler yaşanmasına neden olacaktır.

9 Ekimde Venüs-Plüton Başak ve Oğlak burçlarının 7 derecesinde 120 dereceyle bağlanacaklar. Finansal meselelerde ve işle alakalı konularda zekânızı ve sezgilerinizi kullanarak doğruyu bulabilirsiniz. Ayrıca Güneş’in Jüpiter’le üçgen açı oluşturması ruhsal evrimini de hızlandırır. Şimdi Güneşle birlikte hareket ettikleri alanda size fırsatlar sunacaklar. Karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Bu dönemde kendinizden başkalarını da düşüneceksiniz. Olduğunuz yere sığmakta zorlanıp seyahat planları yapabilir yeni yerler görmek isteyebilirsiniz.

28 Ekim’de 15.03’te Venüs rahat ettiği ve yönettiği  Terazi burcuna geçmiş olacak.

Neptün’ün aldatıcı ve belirsizliklerle dolu enerjisi bu kez 4 Ekimden sonra Venüs’ü yeniden etkisi altına alacak 29 Ekimde 07.25’te Venüs ve Neptün 150 derece ile olumsuz bir bağ kuracaklar. Hayata pembe gözlüklerle bakarak partnerinizi gözünüzde büyütebilir sonra hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Birde üzerine Venüs’ün Palas’la karşıtlığı gerçekle gerçek olmayanı ayırt etmekte oldukça zorlayabilir sizleri.

Bu arada spiritüel yeteneklerinizin farkına varmanızda olası.

Venüs’ün etkisindeki Ekim ayında Venüs enerjisi ile çevreleniyor etrafımız ama haftanın ilk iş gününde Ay, Marsın ateşi ile duygularımızı tetikleyen Koç burcunda ilerlemeye devam ediyor. Dolunayın ışıkları ise hala dünyevi boyutta etkili olmaya devam ediyor.

Ay-Merkür karşıtlığı sinir sistemini olumsuz yönde etkilerken iletişim kaynaklı sorunları gündeme getirebilir, bazı gecikmelere de sebep olabilir. Motive olmakta zorlanabilir duygu ve mantık ikileminde kalabilirsiniz..

Gün içerisinde Ay –Vesta arasındaki göksel uyumun enerjisi ile diğer kadınlarla, kız kardeşlerinizle keyifli saatler geçirebilirsiniz. Şayet bir ebeveyn iseniz, çocuğunuzla birlikte birbirinize destek olacağınız koşullar içinde bulunabilirsiniz.

Ay ve Marsın 150 derecelik uyumsuz bağı çabuk öfkelenmeye müsait bir ruh haline büründürecektir insanoğlunu.

Akşam saatlerinde Ay’ın gününde Ay Venüs’e 120 dereceyle bağlanmış olacak ki bu ilişkileri besleyip yoluna sokmak için güzel bir enerji . Ay ve Venüs ne zaman uyum sağlarlarsa coşkulu ve hızlı frekansta aşk dalgalarının sizi sardığını hissedersiniz. İkili ilişkilerinize uyum, ahenk ve huzur yansıyabilir. İki planet bulundukları alana yumuşaklık katacak ve yaşamınızın o alanla ilgili konularına pozitif etki edecekler. Ayrıca bu açının etkilediği alanlarda kendinizi daha rahat ifade edebilir sanatsal konularda kendinizi gösterebilirsiniz.

Günün temsilcisi Tarot kartı The TOWER: Ani değişim imha ve özgürlük anlamını taşıyor. Aslında daha önce çarpıtılmış bilgilerle kurulmuş olan ne varsa yeniden yapılanması ile alakalı bir karttır. Bu kart içe dönmenin zamanının gelip geçtiğini gösteriyor. Belki son günlerde sizi gerçekten rahatsız eden olaylar yaşıyorsunuz. Yâda daha önce hiç görmediğiniz rüyalar yüzünden korkuyorsunuz. Bir uyarı niteliğinde olan bu bildirileri hiçe saymayın lütfen. İçsel olarak patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilir, bunalımlarla boğuşabilirsiniz. Bu kart, kendi içimizle bir barış anlaşması imzalamak durumunda olduğumuzu gösteriyor

 

Be Sociable, Share!

the attachments to this post:

AY GÜNÜ
AY GÜNÜ

AY GÜNÜ
AY GÜNÜ

Hermit
Hermit

CHARİOT
CHARİOT

Güneş günü..
Güneş günü..