EYLÜL 2012 KOZMİK TÜYOLAR

GEZEGEN HAREKETLERİ

30 Eylül Pazar

Bugün Güneş’in Günü

Güneş  Terazi Burcunda 

Ay Koç Burcunda

Retro Planetler

Koç Burcunda Uranüs

Balık Burcunda  Neptün

Balık Burcunda Chiron

Oğlak Burcunda     Plüton

Koç Burcunda Pallas

Eylül  Ayının Tarot Kartı TEMPERANCE:Gereken ne ise o yapılmalı der: Yani durum ne olursa olsun uygun olanı yapma anlamına gelir. Bu ay aşırılıklardan kaçınmalı sükuneti tercih etmelisiniz. Kendi isteklerinize düşkün, huzursuz ve sabırsız olmak kazanmak yerine kaybettirecektir. İçsel olarak oldukça fazla hissedilen özgürlük arzusu kontrolsüz tutkular ve arzular sorunlara yol açabilir. Kendini bilmez kişiler bulunduğunuz ortamlarda canınızı sıkabilir. Güveninizi kıracak kişilerle karşılaşabilir, olayların içinde bulunabilirsiniz.

Bizler tüm olumsuz duygularımızdan arınabilirsek önce ruhsal sonra fiziksel sağlığımızı olumlu yönde geliştirebiliriz. 

Günün Tarot kartı The Star

Günün Sayısı 8

Günün Planet Saatleri Tablosu

Eylül ayının bu son gününde Koçtaki Ay ve Terazideki Güneş’in karşıtlığında Dolunay var.

Bilinçaltındaki içgüdüyü canlandırır Ay’ın ışıklarının en yoğun zamanları. Şayet duyguların idare ettiği bir kişiliğiniz varsa Dolunay zamanlarında uyku düzensizliği yaşamanız olasıdır.

Duygusal kontrolün yoldan çıktığı Dolunay zamanlarında değil midir Drakula’nın Vampire dönüşümü yâda İnsanın Kurda ve belki bu Dolunayda içinizde uyuyan Kurt uyanmış olacak.

7 derece Koç burcundaki Dolunay bilinçaltımızda birikenleri yüzeye çıkarabilmemiz ve gerçeğe dönüştürebilmemiz için ışıklarını yeryüzüne yollayacak. Bu istekler ve gerçekleşmesi beklenenler için sabır ve iyi niyet oldukça önemli.

Dolunayın yöneticisi Mars’ın Akrep burcunun 25 derecesinde ilerliyor olması, Ay’ın Uranüs’le kavuşumu Güneş’in de Uranüs ve Plüton ile zorlayıcı açıları otoriteyi elinde bulunduran kişilerin pek te iyi niyetli duygular beslemediğini gösteriyor. Aslına bakılırsa tamamen içsel bir çatışma var ruhlarda. Ruhlardaki çatışma  insanlığın çatışmasına neden oluyor.

Tüm bilinen çağlarda ve farklı kültürlerde hep savaş gezegeni olarak bilinir Mars.

Astrolojik olarak ise içindeki ve dışındaki savaşları mücadeleleri gösterir bu kızıl tanrı. Güneş, Ay ve Venüs’ün isteklerini gerçekleştirmek için Mars’ın enerjisine istekliliğine ihtiyacı vardır.

Mars bugün bu gökyüzü sakinleriyle pek uyumlu enerjilerle bağlanmıyor. Dolunayın en parlak zamanında Ay’a 135 dereceyle sürtünürken Güneş’e 45 dereceyle ve Venüs’e 90 dereceyle bağlanıyor. Mars’ın karşısında Algol sabit yıldızı parlıyor ,

Bu sabit yıldızda Kabalistlere göre 12. kart olan The Hanged Man yani Asılmış Adam kartıyla ilişkilendirilmiştir.

Bu kart Neptün’ün etkisindedir ve Neptün bugün Algol’le kare açı ile zıtlaşıyor.

Tamam, Ceres ve Neptün arasındaki üçgen sizi geleceğe dair hayallerinize odaklıyor olabilir ve hayalleri gerçekleştirmek için özveride bulunup çaba harcamak gerekir ama bugün aptalca davranışlar, fiziksel ve maddi ihtiyaçlara fazlasıyla odaklanmak, gerçeklerden uzak hayaller, disiplinsizlik ve dengesizlik işlerin tersine dönmesine neden olabilir.

Özü olmayan aldatıcı fikirlerden ve aldatıcı kişilerden uzak kalabilmeyi başarabilmek gerek. Ayaklarınız sağlam yere basmalı zorlayıcı engellere karşı dimdik ayakta durabilmeyi becerebilmelisiniz.

Koçtaki Ay’ın da Venüs ve Mars’a 135 derecelik bağı İkili ilişkilerde özellikle Aşk’a dair meselelerde sorunlar ikilemler ve çatışmalar yaşanmasına ve düşüncesizce aceleyle alınacak kararlara neden olabilir. 135 Derecelik açı (Sesquıquadrate), kare açı gibi zorlayıcı, gerilim yaratan ve sinirliliğe yol açan rahatsız edici, uyumsuz bir açıdır. Tepkileriniz zamansız ve uygunsuz olabilir. Olayları fazla dramatize etmeye eğilimli olabilirsiniz. Bu da yanlış kararlar vermenize sebep olabilir. İlişkilerde kendinize hakim olma eksikliği nedeniyle kötü sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu göksel enerjinin etkisinde kişi kendini kontrol etme ve duygusal açıdan sakinleşme hususlarında üzerinde bir baskı hisseder. İç dünyanızdaki huzursuzluk ve dünyevi zevklerinizi tatmin etmek için kendinizi alışverişe vererek mutlu olmak isteyebilirsiniz.

Sürpriz haberle beklenmedik gelişmeler duyguların aniden değişmesine neden olabilir. Nede olsa Ay ve Uranüs aylık kavuşumlarını yapmış olacaklar.

Acele kararlar dan ise mutlak suretle bugün kaçınmalısınız.

Ciddiyet gerektiren çalışmalar ve araştırmalar içinse Merkür’ün  Satürn ve Pallas’a paralelliğinin yüksek enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Günün Tarot kartı The Star: gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Kendi duygusal dünyamızın bu olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgumuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor. Beklentilerinizin gerçekleşmesi kendi içinizdeki ışığın parlaklığı ile alakalıdır.

Dolunaylar meditasyon zamanlarıdır.

Dolunaydan alacağımız yüksek enerji ile bütünleşerek yapacağımız meditasyon, yaşamdaki hedeflerimize ulaşmak aynı zamanda aydınlanma yolundaki yolculuğumuzda yeni farkındalıklar kazanabilmek için bize destek olacaktır.

Doğanın yüreğiyle, bağlantını kurduğunda ruhun yüceliğini hissedeceksin,

Her Dolunayda yinelediğim gibi bir döngüden başka bir döngüye geçerken bugün, evrene iyilik mesajları yollayalım tüm insanlık,doğa ve tüm canlar için geleceğimiz için dua edelim .

Kendiniz ve tüm sevdikleriniz için sevginin birleştiği bir yolda ilerlemek için dua edin…


ve bugün canımız dostlarımız için onların hakkı olan yaşamları için el ele verip sesimizi yükseltelim..Kim bilir belki bir duyan olur…

Eylül’ü bitirip Ekim ayına girerken neyse ki Akşam 23.39’da kesinleşecek Ay ve Jüpiter sekstilinin uyumlu enerjisi ile daha iyimser duygularla sarılacak etrafımız.

Sevgiyle..

 

29 Eylül 

Günün Tarot kartı The Chariot Geleceğe giden yolda atılacak büyük bir adımın habercisidir. Alışmış olduğunuz çevreden ayrılmak ve kendi yolunuzu çizmek zorunda kalabileceğinizi aslında zor gibi gözüken ve yıkıcı olan bu yeniliğin iyi şeyler getireceğini ve sevindirici olacağını gösteren tek Tarot kartıdır.
Ancak bu doğru yolda bencillik etmemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Başkalarının empoze ettiği düşüncelerden kurtulup kendinize özgü dünya görüşü benimsemelisiniz. İstekleriniz ve duygularınız arasındaki uçurumun yarattığı çelişkiyi kaldırarak, içinizdeki çelişkilere son vermelisiniz. Eski çevrenizden bir kopuş süreci yaşayabilirsiniz. Bu belki de yeni bir ilişkinin başlangıcı anlamına gelebilir. Bu eski alışkanlıklarınızı silecek yeni bir olayın habercisi olabilir.
Önümüzdeki günler biraz sarsıcı evet ama sarsılmadan kendimize gelebilmemiz ne mümkün öğle değil mi. Bu değişim günlerinde Hermes’in sebep sonuç prensibinden bahsetmek, çoğunuza da hatırlatmak istiyorum.
Her sebebin bir sonucu, her sonucun ise bir sebebi vardır.
Her şey yasaya göre olur.
Değişim bilinmeyen yasadan başka bir şey değildir.
Birçok nedensellik planı vardır, hiçbir şey bu yasadan azade değildir’der Kybalion
Çoğumuz çevreye, dış etkilere ve içsel halimize uygun yuvarlanıp gidiyoruz. Şimdi belki de kocaman bir kayaya çarpıp duran yuvarlanan taşlar gibiyiz. Ya da acaba kayanın kendisi miyiz?
Zaman bize gösterecek ne olduğumuzu ama bence en önemlisi kim olduğumuzu bilebilmemiz.
Duygusal hallerimizin belirteci Ay bugün 05.35’te Mars ile aylık 120 derecelik bağını kurduktan hemen sonra boşluğa düşecek ve günün neredeyse yarısında saat 16.15’e Ay Koç burcuna geçene kadar da boşlukta kalacak. Hayat devam ederken ve ilişkiler evrim geçirirken eski işleri bitirmek adına Ay’ ın boşlukta kaldığı zamanlara çok büyük bir ihtiyaç vardır. Bir şeylerin sizin istediğiniz gibi olması için çok zorlamamalısınız ve özellikle yeni bir büyük başlangıç yapmamalısınız.

Sıradan işlerinizle ilgilenebilir bitirmeniz gereken işlerinize odaklanabilirsiniz.

Ay boşlukta ilerlerken 14.12’de Satürn’ün günüde Satürn’e 150 dereceyle bağlanacak. Ay Satürn arasındaki 150 derece duygularınızı görmezden gelecek birilerinin habercisi.
Satürn’ün kasvetli, ,ağır, oturaklı ve kısıtlayıcı enerjisi ruhunuzu sıkarak duygularınızı bastırabilir. Ebeveynler, iş yaşamında yüksek kademedekiler, yaşamınızdaki yaşlı kişiler ve devletle ilgili konular gününüzün önemli bir bölümünü kapsayabilir. Diliniz aklınızdan geçenleri söylemekte zorlanabilir.

16.15’te Ay Koç burcuna girerek fikirlerinizi özgürce sunmak ve kabul ettirmek için gerekli enerjiyi hissetmenizi sağlayabilir.

Güneş bugün sabah saatlerinde Uranüs’le karşı karşıya gelirken akşam saatlerinde de Plüton’a 90 derecelik negatif etkili bir bağ kuracak. Kendi bildiğinizi yapmak başına buyruk kararlar almak isteyebilirsiniz ama aşırı hırslı davranmak yarardan çok zarar getirebilir. Kendinizi yalnız hissedeceğiniz bu dönemde en büyük tehlike kişinin kendine zarar verecek duruma düşebilme riskidir. Güç çekişmelerine sahne olacak bir zaman dilimindeyiz.,
İlişkilere dair sürprizlere hazırlıklı olmalısınız. Daha önce kamufle ettiğiniz kişisel durumlarınız ortaya çıkabilir. Ya da bu durumlarla yüzleşmenizi sağlayacak kişilerle karşılaşabilir olaylar yaşayabilirsiniz.
Otoriter kişilerle problemler yaşayabilirsiniz. Radikal kararlar alıp hayatınızda köklü değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Toplumda tanınmış kişilere dair beklenmedik haberler gündemde yer alabilir. Kazalara açık çek sunan bu göksel kombinasyonların enerjisiyle bütünleştiğimiz bugünlerde acelecilikten kaçınmak gerekir.
Güneş ve Pluto arasındaki zorlayıcı açılar gücü, güç kullanmayı ve aşırıya kaçan bir yönetme isteğini ortaya çıkaracaktır. Kişileri ve toplumları baskılama güçlü kişilerin en büyük zevk aracı haline gelir.
Küçük dağları ben yarattım, büyük dağlar dedemden miras kaldı edasıyla etrafınızda çoğalanlar sizi şaşırtmasın. Sinir bozucu, baskıcı kişiliklerin birbirleriyle savaşını seyredin.

Kendi iç dünyanızda büyüttüğünüz fikirleri gerçekleştirmek adına birilerini zorluyor, baskılıyor musunuz? Bir düşünün.

Aşırı yönetme ve sahip olma isteğinizi ne kadar durdurabiliyorsunuz… İki büyük ve güçlü gökyüzü sakinin savaşı yeryüzündeki güçlerin de birbirleri ile savaşmasına sebep oluyor. Kadersel bazı ölümcül temalarla yüzleştirse de genel olarak kişinin bir şekilde kendiyle yüzleşmek durumunda kalacağı olayları da beraberinde getiriyor. Saldırgan, baskıcı gücü elde edip kötüye kullananları dünyevi boyutta oynadığımız bu tiyatro oyununda başrole terfi ettiriyor.
Patlamalar, yangınlar, kaza haberleri, devletin güvenlik güçleri ve terör konuları toplumsal olarak bizleri üzebilir. Dönüşüm ve değişimle alakalı olan bu cüce ama güçlü etkili planetin içsel enerjisi ile mesela uzun zamandır istediğiniz ama cesaret edemediğiniz bir figürü bedeninize dövme yaptırabilirsiniz.

16.21’de kesinlik kazanacak  Ay Ceres karesi ailevi gerginlikleri tetikleyebilir.Evcil hayvanlarınızla alakalı problemler yaşayabilirsiniz.Sinir sistemini zorlayan bu göksel enerji yemek yeme alışkanlığınıza da yansıyabilir.
Koçtaki Ay’ın Terazi’de ki Güneş’le karşıtlığı akşam saatlerinde duygu dünyanızda karamsarlığa ve karmaşaya neden olabilir.Karşı cinsle ,eşiniz ,babanız yada sizden yüksek kademedeki kişilerle duygusal çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Bugün stres seviyesi oldukça yüksek enerjilerin etkisindeyiz. Geçmişteki eğilimlerimizin şimdiye getirdiği kritik ama yargısal bir sürecin belki de sonundayız.
Dolunay bilinçaltında birikenleri  dışarıya çıkarma zamanıdır. Mikro ve Makro  tüm iç içe geçmiş sistem  şimdi birikenleri dışarıya atmak ihtiyacındalar. Tüm enerjiler  ufak bir tetiklemeyi bekliyor harekete geçmek için.

Yarın sabah 06.18’de Koç burcunun 7 derecesinde gerçekleşecek  olan dolunay bilinç altımızda birikenleri yüzeye çıkarabilmemiz ve gerçeğe dönüştürebilmemiz için ışıklarını yeryüzüne yollayacak. Düşünmeden alınacak kararlar sonradan duyulacak pişmanlıklara neden olabilir. Bu dolunayda fevri davranışlarda bulunarak ve kırıcı sözler sarf ederek dönülmesi zor yollara girmemeniz için  çok iyi düşünmeden kararlar almamanızı tavsiye ediyorum.

Dolunaydan önce bugün, manevi hazırlık sürecine girelim. İçsel tüm negatif enerjilerimizden arınmayı deneyelim. Söylemesi kolay uygulaması ise oldukça zor biliyorum ama gerçekten  bizi aşağı çeken kötü enerjileri def etmeye çalışalım.

Dilerim ki  Dolunayda bilinçaltınızdaki güzellikler dile gelir.

Sevgiyle
Arzu Cengiz

28 Eylül

Balık burcundaki Ay 09.14’te Uranüs’e kontraparalel olacak ve ardından Satürn’le 135 dereceyle bağlanacak. Bu aysal bağlar  güveninizi kıracak durumlara,yanlış anlaşılmalara ve ikili ilişkilerde duygusal fikirsel çatışmalara neden olabilir. Konsantrasyonunuzu bozacak durumlar oluşabilir. .Bir çok konuda karşımıza engeller çıkabileceği gibi en büyük engel kendi kendimiz olabiliriz.

Ay’ın Jüpiter’e  90 derecelik sert bakışının enerjisi sizi tembelliğe meyledebilir. Keyfinizi bozmak istemeyebilir, üşengeç ve sorumluluklarınızdan uzak davranışlarda bulunabilirsiniz..  İradenize söz geçiremeyerek beslenme konusunda aşırıya kaçarsanız ciddi hazım problemleri yaşayabilirsiniz.Beklentilerinizi küçük tutabilmeli tutamayacağınız sözler vermekten kaçınmalısınız.

Ay ve Merkür arasındaki 150 derece Merkür ve Neptün arasındaki 135 derecelik bağlar iletişim konularında yanılgılara ve aldanmalara neden olabilir belirsizliklere belirsizlik katabilir. Bu planetlerin sizi doğum haritanızda etkilediği alanda ve konularda sinirsel zorlanmalar ve gerilim mevcut olabilir.

 

Günün tarot kartı The Lovers… Anlam olarak hem büyük bir aşkı, hem de bir konu hakkında karar aşamasına gelindiğini gösterir. Yaşam tarzını değiştirmek, tek bir seçim yapma olarak da açıklanabilir. Aşıklar, kayıtsız şartsız söylenecek “evet”i simgeler. Aşıksanız bir karar aşamasına gelmiş olabilirsiniz ve bu karar sonucu bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yapacağınız seçim yaşamınızda birçok şeyi değiştirebilir. Arkadaşlarınız alacağınız kararlarda etkin rol oynayabilirler. Daha önce aldığınız kararların yaşamda kedini gösterdiği önemli bir gün olabilir.

27 Eylül

Sabah 08.23’ten itibaren  Balık burcunda ilerleyen Ay’ın enerjisiyle güne merhaba diyeceğiz. Ay’ın Balıkta ilerlediği günlerde Balığın değişkenliği kararlarımızı etkileyecektir. Duygusal ikilemler ve olayların kontrolümüz dışında gelişmesi son derece olağandır. Balıkta ki Ay duygusal duyarlılığa neden olurken güçlü psişik yetenekleri de açığa çıkarır. Bugün göksel bağların da etkisiyle olumsuz enerjileri bir sünger gibi üzerinize çekebilirsiniz.

Ay ve Ceres’in ,göksel bağı maneviyatı besleyen ve diğerlerinin ihtiyaçlarını görüp önemseyen bir duygu oluşturacak insanoğlunda.

10.02’de Ay-Neptün kavuşumu çevrenizdekilere karşı daha hassas davranmanıza neden olacak çok güçlü duygusal bir kozmik enerjiyi açığa çıkarıyor. Diğerlerinin sorunlarına yüreğinizi açabilir; onların derdini kendinize dert edinebilirsiniz. Sizin bu duygusal hassasiyetinizi kullanmak isteyenler olabilir. Belki de siz,karşınızdaki kişiyi kullanmaya açık bir ruh haline bürüneceksiniz.

Ay ve Merkür ‘ün 135 derecelik bağı kararsızlıklara veya yanlış kararlara neden olabilir.İyi düşünmeden başkalarının sözleriyle hareket etmemlisiniz.

Ay Juno karesi ilişkileri duygusal sömürüye açık bir hale sokuyor. İlişkiler demişken Venüs ve Mars arasındaki çatışma ilişkileri zaten zora sokacakken  bugün empati ve şefkat eksikliği yüzünden başkalarının değerlerini görmezden gelmeyin çabalarını hiçe saymayın.

Akşam saatlerinde 19.32’de Balıkta ilerleyen Ay ve Chiron kavuşumu, duyarlılığı arttırarak, duygusal boşalımlara sebebiyet verebilir. Bunun yanında bu iki gökyüzü sakininin kaynaşması iyileştirme güçlerini hızlı bir şekilde geri getiriyor ve kısa bir süre sonra saat 23.00’de paralel hale geliyorlar. Alternatif tıp ve iyileştirme  konularında bilgi edinmek ve uygulamak için oldukça güzel bir zaman aralığı olduğunu belirletebilirim.

Akşam 21.00’de kesinleşecek Ay Plüton sekstilinin  etkisiyle diğerlerini daha iyi anlayabilirsiniz. Hisleri güçlendiren bu yüksek potansiyelli Aysal enerji zorluklarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Kafanıza koyduğunuz bir şeyi hemen yapmak ya da sahip olmak isteyebilirsiniz. Gizlilikler ve tehlikeli işler  fazlasıyla ilginizi çekebilir.

Daha önce eleştirdiğiniz her türlü marjinal davranışları büyük bir gizlilikle uygulama dürtüsüyle yerinizde duramayabilirsiniz. Gölgenizle yüzleşmek için her türlü kozmik ortam evrensel bir tiyatro sahnesi düzeneğinde karşınıza çıkabilir.

Günün tarot kartı  The Hierophant (Baş Rahip), günlük sıradan rutinlerimizin hayati ve gerekli olduğunu bize hatırlatan bilge bir öğretmendir, çevremizdeki dünyayı araştırmak için bize ilham verir. İç  dünyamız ve dış dünya arasında bir köprü kurarak hakikati aramayı ve ulaşmayı temsil eder. Bu kart toplumsal düzenin, mütevazi ve saygılı olmanın kartıdır ve  içinizdeki düzene itaat etme duygusunu da  gösterir ya da kurulu düzene ve geleneklere karşı çıkmakla ilgilidir. Bununla birlikte özellikle bu gün bu kart, kolay aldanma anlamına da gelebilir. Kararlı ve  inançlı olmanız gereken bir gündesiniz.

26 Eylül

Sabah saatlerinde Kovadaki Ay Merkür ve Jüpiter’e üçgen açı ile bağlanacak Zekâyı keskinleştiren, iletişime destek veren bu göksel enerjinin desteği ve sezgilerin de güçlenmesi ile iletişim konularında kendinizi oldukça iyi ifade etmenizi sağlayacak. Bazen abartıya kaçabilir karşınızdakini sıkabilirsiniz ama her halükârda  daha mantıklı hareket edeceksiniz. Gereksiz ve sizi aşağı çeken olumsuzluklarlardan kaçınmalısınız .

Merkür’ün gününde Merkür ve Jüpiter arasındaki 120 derecelik uyumlu göksel bağ sayesinde eğitim ve sayahat konularından  fayda sağlayabilir,yakın çevrenizle ilişkilerinizi düzene koyabilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz değişik iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Öğleden sonra Ay’sal bağlar duygusal gerilimlere aceleci tavırlara ve haliyle yanlış kararlara neden olabilecek enerjiler yaymaya başlayacak.Gün içinde ve akşam saatlerinde despot, engelleyici ve hedefleri zora sokan enerjilerle sarılacak etrafımız.

11.24’te Ay-Güneş arasndaki 135 derece,

17.46’da Ay-Uranüs 45’liği,

17.20’de Ay-Venüs karşılaşması,

17.48’de Ay-Plüton 45’liği

18.22’de Ay-Mars karesi…

Sabah’ın enerjisinin aksine bu göksel kombinasyonlar  özellikle duygusal blokaja  sebep olarak duygusal kararlar almak zorunda olanları zorlayacak.

Ay’ın Venüs ve Mars ile çatışması ilişkilerde anlaşmazlıklara bencillik ve empati eksikliğinden  gerginliklere neden olabilir. Olumsuzluklar yüzünden çok çabuk ümitsizliğe kapılabilir her türlü tepkiyi  kendinize yapılmış bir hakaret olarak algılayabilirsiniz. Biraz yavaş olmayı denemezseniz kazalara açık olduğunuzu bilmelisiniz.

Kendinizi Ay ve Mars arasındaki yüksek enerji ile gereğinden fazla cesur hissedebilirsiniz. Oysa bugün sakin kalabilir ve sözünüzü sakınıp sükûnetinizi korursanız kaybeden olmazsınız.

Duygusal zorlanmaların ve ikili ilişkilerdeki gerginliklerin gününüzü mahvetmesine izin vermeyin.Emin olmadığınız ve kendinizi yetersiz hissettiğiniz konularda ben bilirimciliği bırakın.Gerçekten inandığınız konuların üzerine gidin,hobilerinize vakit ayırın..

Gökyüzündeki bu bağlar ikili ilişkileri yoklayacak ve yarın kesinlik kazanacak Venüs-Mars karesi ile daha da zorlayacak.

En iyisi bugün dinlenin kendinizi zora sokmayın ve başkalarıyla üstünlük savaşına girmeyin.Sevdiklerinize karşı anlayışlı olmaya uyumlu davranmaya çalışın.

Yarın sabah 06.34’te Ay Satürn’e üçgen yapacak ve boşluğa düşecek.Saat 08.25’e Ay Balık burcuna geçene kadar da boşlukta kalacak…

Günün Tarot Kartı IV-THE EMPEROR Maddi otorite, yeni başlangıçlarla güçlü mevkilere ulaşılması yaratıcılık ve yeni girişim isteği ile alakalıdır. Eril gücü temsil eder. Ruh ve beden arasında ki dengeyi sağlayarak gerçek güce ulaşılabileceğini anlatır. Unutmamamız gerekir; Gücümüzü nasıl kullandığımız ve sorumluluklarımız konusunda kendimizi sorgulamamız, kendimizi derleyip toparlamamız ve disipline etmemiz gereken bir dönemdeyiz.

25 Eylül

Bugün Ay-Güneş üçgeninin olumlu enerjisi ile güne merhaba diyoruz. Dengeli bir kişilik için Güneş ve Ay’ın dünyaya tesirleri de dengeli olmalıdır. Güneş akıl ve bilinç ile bağlantılı davranışlarımıza Ay ise görünmeyen bilinçaltında gizli kalmış duygusal dünyamıza yansır. Bu iki göksel büyük ışık birbirlerine pozitif etkilerle bağlandığında dünyevi boyutta başarı ve huzur göstergesidir.

Ay’dan bahsetmek istiyorum biraz. Astrolojiyi ilk kez benimsediğinizde ve öğrenmeye başladığınızda Güneş Burcunuz ve Yükselen Burcunuza takılı kalırsınız. Oysa Ay Burcumuz bizim psikolojik yapımız, ruhsal dengemiz, bilinçaltımız, duygusal beklentilerimiz ve adaptasyon yeteneğimiz hakkında bilgiler verirken anne ve çocuk ilişkisi hakkında da belirleyicidir. Ana rahminde başlayan bu ilişki doğum anında Ay hangi burca ve eve düşmüşse ve hangi niteliği taşıyorsa bu görünümler doğacak çocuğun duygusal ihtiyaçlarını, psikolojik yapısını ve annesinin tüm niteliklerini onunla dünyevi boyutta ilişkisini gösterir. Annenin tüm kişiliği, eşi ile olan ilişkisi ve çocuğuna olan yaklaşımı doğum haritasında Ay’ın konumu ile belirlenir. Anneden yani Ay’dan olumlu etkiler alan kişiler uyumlu, sevecen, fedakâr ve annelik yönü güçlü bir birey olarak yaşamlarını devam ettirirler. Doğum haritasında Ay’ın sert etkiler alması ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Başta anne olmak üzere dış çevreden psikolojik yapısını ve iç dünyasını rahatsız edecek koşullarla karşılaşacağını gösterir. Doğum haritasında Ay ne kadar çok sert etkileşim alırsa o denli huzursuz, ani duygusal tepkiler veren, ilişkileri uyumsuz ve aldatmaya meyilli bir karakter ortaya çıkacaktır.

Bizim ruh sağlığımız etkileyen bu göksel enerji vücutta rahim bölgesini, mideyi ve tüm sıvı sistemlerini de idare eder. Sıkıntı ve sinirsel durumlarda önce midemiz hasar görür. Ayrıca, şeker ve tansiyon, ateşli hastalıklar, alerji ve Mars ile sert açılarında yanıklar ve ameliyatlarla alakalı sorunlar yaşatabilir. Ayın konumu ve diğer planetlerle olan açıları beslenme şeklimiz ve beslenme tercihlerimiz hakkında da bilgi vermektedir.

Mesela doğum haritalarında Ay’ın Jüpiter’le olumsuz açıları kilo problemlerine neden olmaktadır.

Ay sadece Yengeç burcunu yöneten su elementi bir göksel enerjidir. Şayet doğum haritanızda Ay’ın etkisi güçlü olanlardan iseniz “aynı benim gibi ”yaşam yolunuzda başarı ve yükselme planınızı Güneş yerine Ay yönetir.

Ay yalnız anne arketipi değildir, diğer kadınları da temsil eder anne ve diğer kadınlardan alınacak destek ya da duygusal engellerin belirleyicisidir. Doğum haritanızda Ay nerede ise işte orada duygusal olarak rahat edersiniz. Yani Ay’ın bulunduğu alan bizim ruhsal olarak nerede kendimizi güvende hissedeceğimizi gösterir. Mesela Ay 7. evinizde ise ruh paylaşma ihtiyacındadır ve kendini evlilik ya da ortaklık yoluyla daha iyi hissedecektir.

Günün Ay ’sal enerjilerine göz atacak olursak bugün Ay Kova burcunda ilerleyecek.

Kovadaki Ayın büyüyen ışıkları duygusal provokeye hazır bir ruh haline sokuyor insanoğlunu.

Gruplar sosyal ortamlar ve arkadaşlık ilişkileri ön planda olurken özgürlük isteği yükselecek. Orijinal ve yaratıcılıkla alakalı konular için son derece şanslı bir dönem. Ay Kovadayken romantik duyguların yerini daha gerçekçi bir bakış açısı alır. Takım çalışmaları yapanları destekleyen bu gökyüzü konumundan faydalanmaya bakın.

Gün içinde Ay’ın Güneş, Juno, Pallas ve Uranüs’le uyumlu göksel bağları ilişkiler dünyasına olumlu yansıyacak.

Bulunduğunuz ortamda ortaya çıkan problemleri iyileştirme konusunda profesyonel bir psikolog gibi davranabilirsiniz. Ebeveynlerinizden yüksek kademedeki kişilerden destek alabilirsiniz.

Yaşam yolunuzda birinci dereceden ortaklarınızla birbirinize destek olmanız gereken ortamlarda bulunabilirsiniz.

Ay’ın Uranüs’le göksel bağlarında zihniniz son drece yaratıcı fikirler üretir. Geçmişe takılı kalmadığınız ve önünüze baktığınız bugün de gireceğiniz değişik ortamlarda sizden farklı arkadaşlar edinebilirsiniz. Sezgisel gücünüz ve yaratıcılığınız sayesinde günlük işlerin çözümü sizin için son derce basit olacaktır.

Bugün ve önümüzdeki bir kaç gün duygusal çatışmalardan güç savaşlarından ve egosal tartışmalardan şiddetle kaçınmak gerekiyor. Barışı ve huzuru bozacak Mars ‘ın Uranüs ‘le 135 derecelik Plüton ile 45 derecelik sürtünmesi küstah ve benmerkezci tavırlar takınan kişilerle karşı karşıya getirebilir sizleri. Gardınızı almak yerine sakin kalabilmeyi becerebilmeli, güç savaşlarına girmekten kaçınmalısınız. Etkinize anlık tepkiyle karşılık alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Günün Tarot kartı The World; Bugüne kadar attığınız adımlar doğrultusunda her şey yolunda gittiğinde hedeflerinizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz alanda başarılı olabilirsiniz. Sınırlarınızdan kurtulup yeni bir düzen kurmak için yeni bir başlangıç yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Bu kartın sırrı bu güne kadar ki doğrularınızın toplamı bir mükâfat bildirgesidir.

 

24 Eylül

Haftanın ilk iş gününde Ay Oğlakta ilerliyor ve Oğlaktaki Ayın enerjisi endişe doludur ve yakınlık kurmaktan korkar. Duygular ciddileşir, dünyaya daha akılcı ve sorumluluk duygusu ile bakış söz konusudur.

Bağlılıklarınız, doyurulmamış istekler, kişiliğin bastırılmış yönleri, acılı deneyimler ve yoksunluk duygusu düşüncesizce alınacak kararlara neden olabilir. Dışa vurduğunuz duygularınız ve göstermedikleriniz birbiriyle çatışabilir.

Ay ve Venüs arasındaki 150 derecelik uyumsuz bağ ilişkilerde vurdumduymaz tavırlara neden olabilir. Bu sizin dış görüntünüze de yansıyabilir. Giyim kuşamınız sizi veya çevrenizdekileri memnun etmeyebilir. Sorumluluklarınız ve dünyevi istekleriniz arasında sıkışıp kalabilirsiniz.

Ay ve Pallas arasındaki 72 derecelik mistik ve yaratıcılığı besleyen göksel kombinasyonun enerjisi ile problemlerinizi çözmek zor olmayacaktır.

10.40’ta Ay Mars’a 60 derecelik destek açısıyla bağlanacak, Ciddiyet sorumluluk ve disiplin gerektiren konuların üzerine yoğunlaşmanıza yardımcı olacak bir Ay ’sal potansiyeldir. Bu göksel kombinasyon ihtiyacı olanları savunma ve koruma mekanizmasının daha güçlü çalışmasını sağlıyor.

Duyguları frenlemek oldukça güçleşir. Ev ve aile yaşamı ile ilgili olumlu gelişmeler ve destekleyici enerjilerle isteklerinizi gerçekleştirmek için hareket edebilirsiniz.

Marsın enerjisiyle tutku ve dürtülerinizi duygusal dünyanızla bütünleştirerek karşınızdakilere anlatabilirsiniz.

Günün Tarot kartı Judgement; Bu kart bilinci, yüksek benliğimizi ve ölümsüzlüğü ima eder. İçimizdeki gücün farkına varmamız için bir uyarıdır. Bugün içinizdeki güce güvenmelisiniz. Yeni bilgiler ve öğretiler size mutluluk ve neşe getirecektir. Sağlıklı olmak ve yaşamak için yeni bir beslenme programına başlamak isteyebilirsiniz.

Sorumluluklarınız, bulunmak zorunda olacağınız gruplar yeni bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanında arkadaş veya aile üyelerinden birilerinin ayrılık haberleri canınızı sıkabilir.

Değişim ihtiyacı isteyen yüreğiniz değişimden korkabilir. Bu durum ileri doğru hamle yapmak isterken olduğunuz yerde kalmanıza neden olabilir.

Eylül

Bugün manevi yönünüzü geliştirecek tecrübeler yaşayabilir diğerlerinden farklı bakış açınızla kendi sorunlarınızı çözebilecek fikirler üretebilirsiniz. Ay Oğlak burucuna girdiği için , tüm dikkatinizi başarılara tırmanacağınız merdivene yönlendirin.

Ay’ın gökyüzü sakinleriyle uyumsuz bağları özellikle sabah saatlerinde kadın ve erkekler arasında tam bir gerilim hattı oluşuyor aman dikkat…

Bugün duygular volkan gibi patlamaya hazır  ama ya karşınızdaki kişide aynı durumdaysa ne olur dersiniz .O  halde durun biraz ve derin bir nefes alın. Kontrolü elden bırakmamaya çalışın.İsyankar ve kavgacı tutumlardan kaçının.

Oğlaktaki Ay’ın Venüs ve Mars ile çatışması ilişkilerde anlaşmazlıklara bencillik ve empati eksikliğinden  gerginliklere neden olabilir. Olumsuzluklar yüzünden çok çabuk ümitsizliğe kapılabilir her türlü tepkiyi  kendinize yapılmış bir hakaret olarak algılayabilirsiniz. Biraz yavaş olmayı denemezseniz kazalara açık olduğunuzu bilmelisiniz.

10.01’de Ay-Uranüs karesi , 10.19’da Ay-Pluton kavuşumu  ardından akşam saatlerine doğru 17.04’te Ay Merkür karesi iletişimde yanlış anlaşılmalara beklenmedik haberlere neden olabilir. Bulunduğunuz ortamlarda söylediklernize dikkat etmelisiniz.

Metafizik konularla ilgiliyseniz Ay’ın Plüton ile birlikteliği size destek verecektir.İrade ve belli bir konuya odaklanma gücü sağlayan Plütonik etki sayesinde yerine getirilmesi gereken ihtiyaçlarınızla alakalı konulara yönelebilirsiniz.

Kıskançlık ve kin gibi olumsuz duygulardan ise uzak kalabilmelisiniz.

Belki bugün hatalı ve görmek istemediğiniz bir yönünüzle karşılaşmanızı sağlayacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

Geçmişe dair yaralarınız iyileştirmeniz için Merkür Chiron paralelliği size yardım edecektir.Güneş ve Neptün arasındaki 150 derece ise yeni bir karmaşa ve kaos ortamına merhaba dememize neden olacaktır. Güneş ve Neptün’ün doğum haritanızda etkisi altına aldığı alanlarda aldanma hile ve yanılsamalara eğilimli olabilirsiniz.

Günün Tarot kartı The Sun;  içimizdeki karanlıklarla yüzleşip  onların aydınlık yönlerini keşfetmeye davet ediyor bizleri.Göksel enerjilerin etkisiyle cesaretinizi ve güveninizi kıracak ortamlarda bulunabilirsiniz.Halsiz ve isteksiz hissedebilirsiniz.Şayet büyük beklentileriniz varsa ve bu beklentiler ilişkiler bazındaysa hayal kırıklıkları yaşanması olası.

Bencillikten ve gösterişten uzak kalabilmelisiniz

22 Eylül

Günün Tarot kartı The  Moon; İsteğe bağlı değişim, aldatma, aldanma, yanlış arkadaşlar veya gizli düşmanlar, hayallerin yanıltıcılığı, karanlık, karmanın yansıması, kararsızlık, sevilen birsinin kaybı ya da başına kötü bir şey gelmesi anlamlarını taşır.

Bugün yalnız kendinize güvenmelisiniz. Aniden ortaya çıkacak olan gizli düşmanlarınız sizi hayrete düşürebilir. Gerçekçi olmayan fikirleriniz gelecekte başınıza gerçekten büyük dert açabilir. Ruhun karanlık yönlerini de simgeleyen The Moon kartı psişik güçlerinizin farkına varabileceğinizi de gösterir. Belirsizlikler olayları net olarak görmenizi engelleyecebilir.

Tüm bencilce daranışların anlık karmaya neden olacağı etkinize tepki ile karşılık alcağınız bir gün bugün.

Hayata umutla ve sevdiklerinize koruma duygusu ile tutunurken mantıklı davranmaya çalışın…

SONBAHAR EKİNOKSU

17.49’da  Güneş Terazi burcuna geçiyor ve Sonbahar başlıyor . Bugün gündüz ve gece  eşit olacak ve yavaş yavaş geceler uzayıp günler kısalacak..

Terazi burcundaki Güneş ilişkiler boyutunda denge ,uyum ve düzen ile alakalı konulara yönelecektir.Sosyal hayatın içinde daha fazla bulunmak isteyebilir kendinizi ,çevrenizinizi yada evinizi güzelliştirmek isteyebilirsiniz.

Satürn’ün günüdeyiz ve 19 .40’da  Ay ve Satürn 60 dereceyle bağlanıyor ve ardından Ay boşluğa düşüyor.Satürn günü ve satürn saati olması Ay’ın da Satürn’le birlikte destek açısıyla bağlılığı ciddiyet ve sorumluluk gerektiren konularla uğraşmanız konusunda size yardımcı olacaktır.İletişim ve iş konularında belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Seyehat planlarınızda kararsızlık ve belirsizlikler canınızı sıkabilir.Planlarınızda istem dışı değişiklikler olabilir.

22.20’da Ay Oğlak burcuna geçene kadar sürecek olan bu Ay’sal boşluk döngüsünde  bitirmeniz gereken rütin işlerinize odaklanmalısınız.Yeni başlangıçlar ve atılımlardan kaçınmalısınız.

Birinci dereceden ilişkilerinizi düzenlemek ve düzeltmek için önünüzde 1 aylık bir süre var fakat Güneş’in Teraziye girmesinden neredeyse 5 saat kadar sonra endişeli bir ruh haline bürünebilirsiniz çünkü 22.40’da kesinlik kazanacak Oğlak ve Terazi burçlarının 1 derecesinde Ay-Güneş karesi ile Ay’ın ilk çeyreklik döngüsü dünyevi boyutta gerginlikleri ve gerilimleri hızlı bir biçimde arttıracak .

21 Eylül

Bugün Venüs’ün günü

Günün Tarot kartı The Star gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olduğunuzun, hatta fırtınadan önceki sessizlin habercisi olabilir.

Kendi duygusal dünyanızın bugün olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgunuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor. Beklentilerinizin gerçekleşmesi kendi içinizdeki ışığın parlaklığı ile alakalıdır

Venüs’ün gününde Venüs’ün göksel bağlarıyla bütünleşecek enerjimiz.

VENÜS –JÜPİTER SEKSTİLİ

Venüs ve Jüpiter sabah 06.11’de aşk konusunda cesaret verecek bir enerjiyle bağlanıyorlar . İlişkiler,eğitim,sosyal çevre,sanatsal konular,yaratıcılık ve iş ile ilgili alanlarda ileriye doğru atılan adımlara,büyüme ve başarı isteğine evrensel boyutta verilecek mucizevi cevap…

Sizi etkileyecek konuların ve olayların ne olduğu hakkındaki bilgiyi doğum haritanızın transit gezegenler ile olan konum ve açıları belirleyecektir.

Bu gökyüzü sakinlerinin şu anda doğum haritanızda etkilediği alanlarda sevecen, cömert ve dost canlısı tavırlarınızla çevrenizdekileri mutlu edebilirsiniz. Aşırı cömertlik ise daha sonra mali sorunlara neden olabilir aman dikkat edin.

Sanatsal konularda destek veren, yaratıcı enerjiyi körükleyen bu göksel kombinasyon uzaklarla, yabancılarla alakalı konularda da güzel ve faydalı gelişmelere neden olabilir. Arkadaşlık ilişkileri ve iletişimin hâkimiyetiyle bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Sosyal yönünüzü ortaya çıkarmanın ve yaratıcılığınızı sunmanın tam zamanı. Finansal alanda olumlu gelişmeler yaşanabilir ya da çalışma koşullarınızda ve şartlarında iyileşme görülebilir.

Yaratıcı Venüs ve güvenilir Satürn’ün 72 derecelik göksel bağı 10.20’de kesinleşmiş olacak. Venüs’ün Satürnle bu bağı yavaş ve istikrarlı adımlarla ilerlerseniz iş yaşamınızda size başarı getirebilir.Duygusal güvenliğe ihtiyaç duyabilirsiniz ve bu güveni sağlayacak kişiler hayatınıza girebilir.

AY YAY BURCUNDA

Günün Ay’sal bağlarına dönersek. Duygu dünyamızın belirleyicisi Ay Yay da ki aylık yolculuğuna devan ediyor ve  sabah saatlerinde Merkür ve Uranüs’le yaratıcılığı destekleyen uyumlu beraberlikler içerisinde edebi konularda ilham verici yeni fikirlerin oluştuğu, psişik ve sezgisel gücün cirit attığı yüksek bir enerji oluşturuyor.

Ay’ın  Uranüs ve Chiron’a olan açıları duygusal gelgitlere neden olabilir. Ani ve beklenmedik haberler sevindirebilir yada can sıkıcı olabilir.Sezgisel gücü yüksek kişilerden yardım alabileceğiniz gibi siz diğerlerinin tüm duygu ve düşüncelerini kendi üzerinize toplayabilirsiniz. Bu  durum enerjinizi iyice alaşağı edebilir.Duyguların dışa vurulması gerekebilir ama duyguları kontrol etmek oldukça zorlayıcı olabilir.Bastırılan duygular ise başka problemlere sebep olabilir.

12.19’da Ay-Güneş arasındaki 72 derecelik bağ zekayı ve yaratıcı enerjiye üst seviyelere taşıyacak..

Akşam saatlerinde Ay önce Venüs’le üçgen yapacak ardından Jüpiter’le  karşı karşıya gelecek…Aşka dair konularda duyguları güçlendiren Ay-Venüs üçgeni rahat ve tasasız hissetmenize neden olabilir.Üzerinize bir rehavet çökebilir. Jüpiter’in de desteğiyle bu Ay’sal bağlar duygularınıza  anlamsız bir iyimserlik katabilir ,duygusal abartı ise sıkıntılı durumlar yaratabilir.Durumları ,olayları aşırı dramatikleştirmekten kaçınmalısınız.Kim bilir belki bu tarzda bir kişiyle duygusal bir savaşın içinde kendinizi bulabilirsiniz.Yediklerinize içtiklerinize dikkat etmelisiniz Ay’ın büyüdüğü bu günlerde beslenmedeki aşırılıklarınız bedeninize yapışıp kalabilir..

Evet Venüs’ün günü bugün…

Venüs yenilikler için içsel dürtülerinizi harekete geçirecek.Yeni bir sosyal çevrede, yeni başlayan  ilişkiler ,yaratıcılık konusunda özgür düşünceler …

Venüs’ün yaratıcılığı ve Jüpiter’in desteği ile,

hiç kimseyi basamak olarak kullanmadan çıkabildiğiniz en yüksek yer neresiyse, oraya çıkabilmenizi diliyorum..

Datça’dan  Sevgiyle…

20 Eylül

Sabah saatlerinin duygusal enerjisi Akrepteki Ay’ın Uranüs ve Plüton ile bağlarının etkisinde gergin bir ruh halinde geçebilir. Özgürlük isteği beklenmedik haberler planlarınızın dışında hareket etmek zorunda bırakabilir. Sorumluluklar özgürlüğünüzün kısıtlanmasına neden olabilir.

Olaylara ya hep ya hiç diye yaklaşmamanız gerekir. Kendinizi kanıtlamak için olmadık işlere girmekten kaçınmak,olumsuz etkilerin üstesinden gelmek için dizginleri biraz gevşetmek gerek.

Gün içinde 15.29’da Ay ve Güneş bu iki büyük ışık birbirlerine destek veren bir bağ kuracaklar.Duygusal kapasiteyi ve üretkenliği arttıran bu göksel kombinasyonun enerjisi altında grup çalışmaları yapabilir birbirinizle fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.Duygusal bağ kururp destek olmanız gerekecek ortamlarda bulunabilirsiniz.Arkadaşlarınız ve dostlarınızdan destek ve yarar görebilir yada siz arkadaş ve dostlarınıza destek verebilirsiniz.

16.21’de Akrepteki Ay boşluğa düşecek 19.35’te Ay Yay burcuna geçene kadar boşlukta kalacak.Duygusal anlamda sıkıcı saatler.Ölüme dair konular ,kendi yolunuzda ilerlerken geçmişe dair konuların gündeme gelmesi hangi istikamete gideceğiniz konusunda sıkıştırabilir sizi.

Bu boşluk zamanlarında Ay’ın Ceres’e  Merkür’ün de Chiron’a 150 derecelik bağları sabır gereketirecek ortamlarda bulunmanızı gerekli kılabilir.Bulunacağınız koşullar altında belki de sabırlı olmak büyük bir erdemdir.

Akşam saatlerinde Ay Yay burcuna geçmiş olacak ve 21.03’te Lilith’e karşıdan bakacak.Duygusal hassasiyeti attıran ve belki içteki kötülükleri yüzeye çıkaran yada yüzleşilmesini sağlayan bir Aysal bağdır bu.Karşınızdakiyle empati kurmak kolaylaşcaktır ve söyleyeceklerini anlamanız için dile gelmesini beklemek zorunda kalmayabilirsiniz.

21.19’da kesinlik kazanacak Ay -Neptün arasındaki sert açı  alınacak kararların dikkatlice düşünülmesini gerekli kılıyor. Fazla hayalci olmamakta fayda var Neptün ve Ay bağlantısı boş hayaller peşinde koşmak zorunda bırakabilir. Hayal kırıklığı yaratacak gelişmeler yaşanabilir.Yaratıcılığı besleyen bu kombinasyon sanatsal çalışmalar için sizi destekleyecektir.

Gece yarısından sonra kesinleşecek Merkür’ün Plüton ve Uranüs’e gerilim yaratan bağları sözleşme imzalamak ve sonuca götüren anlaşmalar imzalamaktan kaçınmalısınız diyor.

Her türlü otoriteye karşı çıkmanızı ve ilişkilere zarar verecek özgürlük duygusunu tetikleyen Uranüs ve Merkür’ün karşıtlığı bulunduğunuz duruma uyum sağlamanızı zorlaştırabilir . Bu uyumsuzluk isyankâr ve kavgacı tutumlar, karşınıza çıkacak fırsatları kaçırmanıza neden olabilir.

İletişim konularında ve seyahatlerinizde beklenmedik sorunlar canınızı sıkabilir. Elektrikli ve elektronik aletleriniz sizi yarı yolda bırakabilir.

Gizlerin ,sırların derinlerden yüzeye çıkması hoşgörü eksikliğinin bencillikle kaynaşması Merkür ve Pluto arasında ki sert açısının eseri olarak çıkacak karşımıza. Takıntılarınızdan sıyrılmaya bakın inançlarınızı diğerlerine diretmekte ısrarcı olmayın. Nasıl olsa büyük güçlerin dayatmasına maruz kalacağımız için birde kişisel konularda didişmeyelim.Ölümler kayıplar bu zamanların üzücü haberlerinin başında gelecektir.

Günün Tarot kartı The Tower; Bugün karmik etkiler beklenmedik değişiklikler olarak karşınıza çıkabilir. Eski alışkanlıklarınızdan sıyrılmak zorunda kalacağınız yeni kavrayışlar ilham verici etkilerle hayatınızı aydınlatabilir. Bencilce hareketler, kontrolsüz öfke ve cehalet ise yıkıma neden olabilir.

Aile üyeleri ve arkadaşlarla çekişmeler ve anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Daha az konuşma ve yalnız kalmak ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Sevgiyle…

 

19 Eylül

Akrepteki Ay’ın sabahın erken saatlerinde Plüton’a sekstili ve ardından Uranüs’e 150 dereceyle bağlanacak olması gizemli şeylere, mistik konulara ve gizliliklere yönlendirebilir sizi. Hiç beklemediğiniz bir çok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aşkla alakalı konularda yüksek ego yüzünden sorunlar yaşayabilir,kendinizi ikiye bölünmüş yönsüz hissedebilirsiniz.
Sezgiler, ilahi ilham ve maneviyat tüm bu olumsuz duygulardan arınmanızı sağlayabilir .

Akrep burcunda  yol alan Ay’ın sabah 09.08’de Venüs’e kontraparlel bakışı ardından 16.53’te Ay-Venüs karesi ilişkilerde sosyal gerginliklere, içsel çatışmalara sebep olarak,duygusal ahenksizliği üst seviyelere taşıyacak. Kadınlar arası gerginlikler yaşanabilir.Aşkta hayal kırıklıkları ,engellenmiş duygular partnerinizle aranızı açabilir.Bugün ilişkilere dair beklentilerinizi minumun düzeyde tutmalısınız.Beklentiler arttıkça hayal kırıklığı yaşamanız olası.

Yeme içme isteğini arttıran bu Ay’sal bağ yüzünden iştahınızı dizginlemek biraz zor olabilir

Neyse ki Ayın bakış açısı gölgeleriyle beraber kısa sürelidir ve etkileri de kısa sürede geçicidir.Bu kozmik etkilerin farkında olmak  maça bir sıfır önde başlamak gibidir…

Duygusal zorlanmaların ve ikili ilişkilerdeki gerginliklerin gününüzü mahvetmesine izin vermeyin.Emin olmadığınız ve kendinizi yetersiz hissettiğiniz konularda ben bilirimciliği bırakın.Gerçekten inandığınız konuların üzerine gidin,hobilerinize vakit ayırın..

12.45’te Ay ve Güneş arasındaki 45 derece kişiler arasında yanlış anlaşılmalara neden olabilir.Yada birisi farkında olmadığınız bir yanlışınızı farketmenizi sağlayabilir.Kendinizi ifade ederken zorlanabilirsiniz.

Akşam saatlerinde 20.13’te kesinlik kazanacak Ay-Jüpiter arasındaki 150 derecenin duygusal enerjisiyle önünüze gelene yapamayacağınız sözler vermekten kaçınmalısınız.

20.59’da Ay-Mars’a önce parallel bağlanacak ardından 22.35’te aylık Ay-Mars kavuşumu 17 derece Akrep burcunda gerçekleşmiş olacak.Eleştirinin boyutu sınırları aşmamalı,tartışmalara varacak duruma gelmemeli.Duygusal dengeyi bozacak bir Ay’sal kombinasyondur bu.

Çabucak değişen ruh halinize sizde şaşıracaksınız .Kontrolsüz, asabi kimselerle karşılaşabilirsiniz. Bari siz kontrolü elden bırakmayın.
Aile içinde duygusal güç savaşları  istenmeyen sonuçlar doğuracak bazı tartışmalara neden olabilir. Rekabet hırsı ve her şeyi biran önce bitirme arzusu yüzünden kazalara davetiye çıkarmamalısınız.

Ay’ın Marsla bütünleştiği bugün Uranüs‘ün de Plüton ile zıtlaşıyor olması dünyada kargaşa ortamının artmasına sebep olabilir.

Yüksek egodan kışkırtıcı tavırlardan ,kızgın ve kırıcı ifade tarzından kaçınmak gerekir.Her an patlamaya hazır birisinin fitilini ateşleyebilirsiniz.

Daha önceki günlerde belirttiğim gibi kitleleri ilgilendiren doğal afetler, kazalar, patlamalar, yangınlar ve terör olaylarında artış gözlemlenebilir.

Merkür ,Uranüs ve Plüton ile zorlayıcı ilişkiler kuruyor,21 Eylülde kesinleşecek ama etkisini hissettiren gerilimler yaratan bu kombinasyonların etkisi altındayken önemli anlaşmalardan  ve nihai kararlardan kaçınmak gerekiyor.

Süpriz haberler beklenmedik misafirler planlarınızı bozabilir.Belki sizi mutlu edecek belkide huzursuz edecek  haberler alabilirsiniz.

Yakın çevrenizle alakalı kişlerden; bu kardeşiniz olur komşunuz yada akrabanız veya bir dostunuz beklenmedik bir zarar görebilirsiniz.

Memnuniyetsizlik hissini ve iletişimde zorluğu getiren bu Merkür kuşatmasında her şeyin altında bir şeyler arayabilir şüphe endişe ve kuşkuların esiri olabilirsiniz.

Bilimsel çalışmalar yapanlara  doğa üstü konularla uğraşanlara   ve astroloji içinse zihni hareketlendiren güzel zamanlar.

Jüpiter ve Pallas’ın 72 derecelik ilham veren ,zekayı olumlu yönde etkileyen kozmik bağı yeteneklerinizi ve yaratıcı enerjinizi tetikleyecek dahice fikirlerin kendiliğinden dışarı çıkmasını sağlayacaktır.

Günün Tarot kartı Aşıklar; Bugün karar alma zamanı değil. Planlarınız ertelenebilir. Karar aşamasında yanlış yapmaktan korkabilirsiniz. Kardeşler, komşular ve kısa yolculuklarla alakalı gelişmeler yaşanabilir. Davranışlarınızın sorumluluğunu almak ve diğer insanlarla uyumu yakalamak durumunda kalabilirsiniz.

Şayet bir yolculuğa çıkacaksanız yada bir sosyal olaya katılacaksanız dikkatli olmalısınız. Dar kafalılık,  ilişkilerde dürüstlükten uzaklaşıp sorumsuzca davranmak bugün yasak.

Sevgiyle …….

 

18 Eylül

Günün Tarot kartı Aziz;Kendinizden şüphe edeceğiniz olayların içinde bulunabilir şizi şüpheye düşürecek kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Sorunlarınızın üstesinden gelmek için bir öğreticiye ihtiyaç duyabilirsiniz.Varoluşunuza dair sorular sorabilir yaşadıklarınıza dair onaylanma arzusu hissedebilirsiniz. Bugün meditasyon yapıp kendi içsel  sesinizin rehberliğine kendinizi bırakabilirsiniz.

Hoşgörüsüz meteryalist maddi zevklerin peşinde koşan kişilerle aynı ortamda bulunmak sizi sıkabilir.Şayet siz bu duygularla yoğrulmuşsanız yeteneklerinizi boşa harcayıp kullanamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz.

Yeteneklerden bahsetmişken Sabah 06.12’de Ay Neptün paralelliği  08.55’de Ay Venüs arasındaki 72 derece ve 09.25’de Ay-Plüton 72 derecesi  ilham veren ve yetenekleri besleyen konuları destekliyor.

Çevrenizdeki farklılıkları sentezleyerek bireysel yaratıcılığınızı yaşamınızın belli alanlarında kullanabilirsiniz.Gece gördüğünüz rüyalarınız bugün size rehberlik edebilir. Diğerlerinin duygularını çok iyi anlayabilirsiniz. İçsel bir karmaşa yaşayabilir ,ölüm ve kıskançlık temalı konularla karşılaşabilirsiniz. Şayet sanatla ilgiliyseniz kendiniz çok iyi ifade edebileceğiniz bir gündesiniz.

14.26’da aylık Ay-Satürn kavuşumunun ardından 14.31’de Ay boşluğa düşüyor ve 17.46’da Akrep burcuna geçene kadar boşlukta kalıyor.Bu boşluk döngüsünde cididyet ve sorumluluk isteyen işlerinize konsantre olmakta zorlanabilirsiniz.

Ay boşluktayken yeni bir işe başlamamalı rutin işlerinize odaklanmalısınız.İçsel sıkıntılarınızdan arınmak için meditasyon yapabilirsiniz.

Ay Akrep burcuna geçtikten sonra gizli olana,gizliliklere karşı ilginiz artabilir.Yasak şeylere duyulan istek sizi dürtebilir.

Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter arasındaki 135 derece duygusal dünyayı tetIkleyecek .Aniden  düşüncesizce alınan karalar sonrasında sizi üzebilir.Huzursuzluk hissi, ne istediğini bilememe  ve depresif haller ilişkilerde gecikmelere neden olabilir, Abartılı davranışlardan kaçınmak gerekir.

19.34’te Ay-Neptün’e 120 dereceyle bağlanıyor . Bu Ay’sal kombinasyon hayal gücünü destekleyecektir ve yaratıcılığı besleyecektir .Akrepteki Ay’ında enerjisiyle bilinmeyen gizli şeylere mistik ve ruhani konulara ilginiz artabilir.

MERKÜR KUŞATMA ALTINDA

Merkür ,Uranüs ve Plüton ile zorlayıcı ilişkiler kuruyor,21 Eylülde kesinleşecek ama etkisini şimdiden hissettiren gerilimler yaratan bu kombinasyonların etkisi altındayken önemli anlaşmalardan  ve nihai kararlardan kaçınmak gerekiyor.

Süpriz haberler beklenmedik misafirler planlarınızı bozabilir.Belki sizi mutlu edecek belkide huzursuz edecek  haberler alabilirsiniz.

Yakın çevrenizle alakalı kişlerden; bu kardeşiniz olur komşunuz yada akrabanız veya bir dostunuz beklenmedik bir zarar görebilirsiniz.

Memnuniyetsizlik hissini ve iletişimde zorluğu getiren bu Merkür kuşatmasında her şeyin altında bir şeyler arayabilir şüphe endişe ve kuşkuların esiri olabilirsiniz.

Bilimsel çalışmalar yapanlara  doğa üstü konularla uğraşanlara   ve astroloji içinse zihni hareketlendiren güzel zamanlar.

Sevgiyle …….

 

17 Eylül

Deneyimlerinizi kullanmanız gereken ve iletişimde dengeyi korumanız gereken bir gündesiniz .Haberci Merkür bugün 02.22’den itibaren Terazi burcundaki yolculuğuna başladı.5 Ekimde Akrep burcuna geçene kadar sürecek Terazideki Merkür yolculuğunda iletişim konularında uyum, denge ve nezaket ön planda olacaktır.

Duygusal hallerimizin belirleyicisi Ay’ında Terazide yol alıyor olması denge unsurunu hayatımızdaki önemini gün içinde vurgulayacaktır.

Gece yarısından itibaren Ay’ın Chiron, Plüton ve Uranüs’le gergin açıları sabah saatlerinin huzursuz ve belirsizliklerle dolu geçmesine ve haftanın ilk iş gününün stresli başlamasına neden olabilir. Özgürlük ihtiyacı tavan yapabilir beklenmedik olaylar kişisel ve toplumsal boyutta şaşkınlık yaratabilir.

Sizin duygularınızın farkında olmayan kişilerle duygusal problemler yaşayabilirsiniz belki siz bile düşüncelerinizin netliğinden tam emin olmayabilirsiniz. Her şekilde pozitif düşünmelisiniz. Bu Ay’sal görünümler sizi dengesiz davranışlara yöneltebilir, mesela kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz.

Planlarınızı reddeden bir ebeveynle ya da eşle veya arkadaşla sorunlar yaşayabilirsiniz. Programınız ertelenebilir veya üzeriniz yüklenen bir iş sizi planlarınızı uygulamaktan alı koyabilir.

Maddesel sorunlar yüzünden çaresiz kalabilirsiniz bu durum sizi sözünü sakınmayan, kalp kıran bir hale sokabilir. Ölüm temalı konular canınızı sıkabilir. Hırs tutku ve güç savaşlarından uzak kalmak gerekir yoksa kaybedenler kulübünün bir üyesi olabilirsiniz.

Allahtan 11.35’te Ay ve Venüs arasındaki destekleyici bağ aşk titreşimlerini arttıracak, duyguları yumuşatacak daha uzlaşmacı, dengeli ve yumuşak bir bakış açısı kazandıracaktır. Yaratıcılığı destekleyen bu kombinasyon sanatsal çalışmalar için son derece faydalıdır.

Unutmadan belirtmeliyim ki Merkür ve Neptün’ün 150 derelik bağı iletişim konularında yanılgılara ve aldanmalara neden olabilir belirsizliklere belirsizlik katabilir. Bu iki planetin doğum haritanızda etkilediği alanda ve konularda sinirsel zorlanmalar ve gerilim mevcut olabilir.

10 Nisandan beri geri giden Plüton Oğlak burcunun 7 derecesinde ileri gitmek için durağanlaşıyor. Bütün Plütonik temalar dünyevi boyutta etkisini hissettirecektir.

19 Eylülde kesinleşecek daha once 24 Haziranda kesinlik kazanmış olan Uanüs ve Plütonun göksel karesi toplumda ihtiyaç duyulan değişime ilişkin bilincimizi perçinleyecek.Bu iki gökyüzü sakinin bu sert teması 2015 yılının başlarına  kadar 5 kez daha tekrarlanacak.

Uranüs hangi planetle açı yaparsa işte o planeti dürter, ikaz eder ve uyandırır. Daha doğrusu hangi planete dokunuyorsa o planetin içindeki özgürlük ihtiyacını açığa çıkarır. Bu alanlarda beklenmeyen sıra dışı olaylar ve deneyimler yaşanır. Kare açıyı gördüğünüz alanlarda birbirini zorlayan, çıkış yolunu bulmakta zorlandığımız ve çoğu kez yıkıma varan enerjiler açığa çıkıyor.

Toplumsal alanda Uranüs’ün ortaya çıkardığı özgürlük ihtiyacı ve bu ihtiyaca karşı baskı ve şiddetle karşılık verme kişileri ve toplumları etkiliyor.

Pluto keşfedildiğinde yani 1930 yılında dünya bir krizin içindeydi. Avrupa’da diktatörler devri yaşanıyordu. Hitler, Mussolini ve Franco ve onların karanlık orduları tüm güçlerini kullanıyordu. Amerika öyle derin bir bunalımın içine düşmüştü ki tüm varlığını ve geleceğini kaybetmiş insanlar kendilerini binaların çatılarından atıyorlardı, Mafya çeteleri, hem Amerika hem de Avrupa’da ortaya çıkmış, kendi kurallarını uygulamaya koymuşlardı.

Bilim dünyasında da atom bombası plütonyum madeninden yapılarak bulunmuştu.

İnsan ruhunun derinliklerini keşfe çıkan önemli psikolojik araştırmaların yapılması bu dönemdeydi.

Adler( Plüton etkili güç dürtüsünü ).Jung (Plüton yen dönüşümü) Freud ise (Pluto etkili cinsiyet teoremini) ortaya koymuşlardı.

Gangsterlik, mafya, terörizm, diktatörlük, nükleer kirlilik ve ekonomik kriz kavramları ile Plüton’un keşfi sırasında tanışan insanoğlu korkular ve korkulan olarak bu kavramları benliğine kazımıştır.

Yunan’daki Hades, karanlık ve korkuyu –ölüler diyarını yönetmektedir. Dünyamızda Plüton olarak yeniden tanımlanmış oldu.

Plüton’un bazı tanımlarının Akrep’in yönetici gezegeni olarak atanması nedeniyle türemiş olması ihtimaline karşı, Akrep’in eski yönetici gezegeni Mars’a da bir göz atmamız gerekir. Pluto, geleneksel astrolojide Mars’ın bir oktav büyüğü olarak kabul görmektedir. Bu iki planet arasında ezoterik sistemlerde bariz benzerlikler bulunmaktadır .

Mars, enerjisini çok bilinçli, fiziksel bir seviyede ifade eden bir savaş tanrısıdır. Pluto da savaşçı ruhuna sahiptir, ama yeraltı dünyasına ya da bilinçaltına yerleşmiş, dolayısıyla kontrolümüzün en zayıf, düzensiz ve beceriksiz, olduğu zamanlarda kendini gösterir. Kontrol mekanizmasını yok eden bir enerjisi vardır. Ve kişi bir kez Plüton’un etkisine girdiğinde, rasyonel aklın durumu ele almasından önce, tek yapılabilecek şey tamamen etkinin geçmesini beklemektir. Pluto genel olarak, kendine uygun şekliyle, insanlarda bilinçaltının ve psikoterapinin hükmünü sürdürmektedir. Biz Pluto ile genellikle bilinçaltına yıllarca bastırılmış duygularımızın salıverilmesi sonucu bir türbülans yaşarız ve şimdi bu dönemde Mars’ın etkisiyle kendi enerjisinin bir oktav büyüğü olarak Pluto tarafından uyandırılan duygular genellikle uzun süredir içten içe kaynayan öfke ve şiddet içerirler. Belki bu enerjinin kaynağı kızgınlık ve kıskançlık kaynaklıdır.

Yöneticiler ve politikacılar güçlü konumdaki bir Plüton’a sahiptirler. Bu insanlar kendilerini göstermek, belli etmek için çok güçlü bir istek duyarlar. Bu Plüton’un kompleksleri ve güvensizliklerinin bir yansımasıdır. Tabii ki bu insanlar bilinçaltlarıyla derin, güçlü ve yoğun ilişkiler kurma potansiyeline sahiptirler. Kendi psikolojik derinliklerini yok sayarak Plüton’un gücünü dışa yansıtmaya kalkıştıklarında, kendi düşüşlerini hazırlarlar. Belki bir Pluto transiti ailenin kaderini değiştirip, zenginlik katacağına, var olan serveti de silip süpürebilir. Şimdi özellikle bu dönemlerde kişiler maddi varlıkları üzerine bir hayatı tercih ediyorsa tüm enerji maddesel kazanç üzerine yoğunlaşmış ve ruhsal gelişim ihmal ediliyorsa, Pluto sahip olunan varlıklar üzerinde de yok edici etkiler yaratabilir.

Transit haritalarınızda bu iki değişim ve dönüşümü gerekli kılan planetin ilerlediği ve açılarla etkilediği alanlarda korku, güvensizlik hissi duyabilir, baskı görebilir ve istismar edilebilirsiniz ya da tüm bu korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Toplumdaki imajınız ve kimliğiniz bu döngünün sonunda değişmiş olabilir. İsyankar,kitleleri ilgilendiren doğal afetler, kazalar, patlamalar, yangınlar ve terör olaylarında artış gözlemlenebilir.

Günün Tarot kartı İmparator; dengeli zihinsel faaliyetleri simgeler. Hayatı dengeleme arzusu irade gücü ile bütüleşerek otoriteyi de bilgece kullanarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz

Datça’dan Sevgiyle…

 

16 Eylül Pazar

Başak Yeniayı

Günün Tarot kartı The World; Bugün sabah 05.10’da 24 derece Başak burcunda Yeniay doğdu. Yeniay’ın yenilik istekleriyle ve gösterilen çabanın düzeyi ile orantılı elde edilebilecek başarıları anlatan Dünya kartı disiplini, organizasyonu, direnme gücünü ve aynı zamanda başarı ve zafer anlamlarını taşımaktadır.

Maddi bağımlılıklar, güvensiz davranışlar akılsızca hareketler, inatçılık, endişe ve sınırlamalara ayrıca dar bakış açısı kazanç yerine kayıplara neden olabilir.

Dışarıdan gelen etkilere karşı savunmasız olabilirsiniz. Sınırlamalar karşısında sinir sisteminiz bozulabilir. Nedeni belirsiz korkular yaşayabilir duygularınızı dengelemekte zorlanabilirsiniz. Bu hissedişler normaldir. Gerek toplumsal olaylar gerekse kendi iç dünyamızdaki çatışmalar sizi nelerin beklediğini sorgulayıp gelecek kaygıları içinde sıkışıp kalmanıza neden olabilir. Şimdi yüksek güce inanıp güvenmek gereken zamanlardayız. Gerçekten çaba gösterdiğiniz her şey inançla sıkı sıkı sarıldığınız duygularınız ve görev bilinci sayesinde çabalarınızın karşılığını alabilirsiniz.

Başak burcu temalı bir Yeniay bu. .

Kadim kaynaklara göre Başak insana saflık ve zarafet, etkileyici bir ifade tarzı, diplomasi, kelime ustalığı, ayrıştırıcı bir zekâ, araştırmacılık eğilimleri, soruşturma ve analiz yeteneği, beceriye dayanan yaratıcılık ve doğanın gizemlerini keskin bir biçimde kavrama hediyelerini bahşeder.

Doğum haritanızda Başak burcunun etkisi altındaki alanlarda çocukluk yıllarında bir çekingenliğin esiri olmuş olabilirsiniz.

Birçok güneş burcu yorumları Başak’ın karakterinde bir eksiklik olarak tutkusuz ve soğuk tepkilerden bahseder ve bu burcu diğerlerinden ayıran duyguları kontrol altında tutma yeteneğinin entelektüel netliğin bir şartı olduğu gerçeğini göremez. Aklın netliği ancak çelişik duygusal bağlardan kurtulunca ortaya çıkabilir. Yine de tutkularını kontrol etme yönünde haklı bir üne sahip olsa da Başak halden anlamayan, duyarsız bir burç değildir. Aynı şey aşkta da geçerlidir. Kesinlikle çapkınlık burcu değildir bu burç ve doğal ayrıştırıcı zekâları onları başka yerde çok dikkat çekecek sahte kişiliklerden etkilenmelerini engeller. Ama doğru şartlar altında Başak da Zodyak’ın diğer burçları kadar tutkulu ve romantik olabilir. Sorun şu ki Başak gündelik hayatın sorumlulukları ve pratikliğiyle çelişen aşk mevzularında kendini rahat hissetmez. Gerçekten çok etkilenmiş, kalpleri acı içinde olabilir. Başka insanlara rahatsızlık verecek münasip olmayan zevklere dalma iradeleri eksik olduğu için, genellikle ben merkezli çıkarları takip ettikleri zaman hissedecekleri stres yerine kendini sınırlamanın yükünü kabul ederek, olaya karışan herkesi memnun edecek pratik bir çözüm isterler. Başka burçlara dünyaya bir kere geldiğimizi ve önce kendimizi düşünmemiz gerektiğini anlatabilirsiniz, fakat Başak’a değil. İster iyi ister kötü, etraflarındaki her şeye içsel olarak bağlı olduklarını bilmeleri onları yerinde tutar.

Başaklar yeniden düzenleme, örgütleme ve kaosa düzen getirme yoluyla ortamlarında çabasız hareket ederler. Bir odadan geçerken yolunun üstündeki dağınık eşyaları toplayan ev hanımından, iletişim akışının nerede düğümlendiğini görmede usta iş analistine  kadar bütün Başaklar, ilgilenilmediği zaman büyük sorunlara yol açan ‘küçük şeyleri’ çözmede maharet sahibidirler.

Merkürsel etki nedeniyle bu burç diğer Toprak burçları Boğa ve Oğlak’lardan daha hızlıdır. Başak burcunun kapsadığı konularda idealist değil gerçekçi bakarsınız dünyaya. Doğum haritasında Başak teması baskın olanlar kötü standartlara burun kıvırırlar, uzun ve yoğun çalışırlar ve başkalarından da aynı şeyi beklerler. Sorumluluğa sarılırlar, ancak onu almaktan hoşlanmazlar. Mütevazı bir yapıya sahip oldukları için kendi yeteneklerini olduğundan az görürler ve girişimci ruhlar için gerekli ‘sonunda kıyamet mi kopar’ türünden risklere ve kumar oynamaya karşı çok ihtiyatlı olup kendilerini oturmuş bir ölçütle değerlendirebilecekleri önceden belirlenmiş bir çerçeve içerisinde hareket etmeyi seçerek genel kabullerin dışına çıkmazlar. Ayrıca modern yazarlar burcu ev hayvanlarıyla, küçük hayvanlarla ve veterinerlik hizmetleriyle de ilişkilendirmiştir.

Başak’a dair bu okuduklarınız aslında Yeniaydaki temaları anlatıyor.

Gökyüzü sakinlerinin göksel bağları ve iki büyük ışığın birbirleriyle bütünleşip birleştiği bugün detay isteyen konulara eğilirken gereğinden fazla eleştirel olmaktan kaçınmak gerekiyor. Sağlığa dayalı konular ve sağlıklı yaşam tarzını benimseyip uygulamaya geçebilirsiniz. Evcil hayvanlarınız yeniayın konularından biri olabilir. Duygusal ve maddi güvenlik ihtiyacının arttığı bu günlerde alacağınız kararlarda acelecilikten uzak davranmalısınız. Şimdi detaylı düşünüp analiz yaparak size faydası olanı bütünün içinden çıkarıp kullanabilme zamanı.

Sabah saatlerinde Yeniay’ın Merkür ve Uranüs’e kontra paralel bağları iletişim ve seyahat konularında aksiliklere yanlış anlaşılmalara ve ikili ilişkilerde duygusal fikirsel çatışmalara neden olabilir. Konsantrasyonunuzu bozacak durumlar oluşabilir. .Bir çok konuda karşımıza engellemeler çıkabileceği gibi en büyük engel kendi kendimiz olabiliriz.

İki ışığın birleştiği bugünün sabahında aşkın planeti Venüs bu iki güçle 45 derecelik uyumsuz bir bağ kuruyor. Aşka dair konularda sınırların ötesinde kalmak ve belki eşiniz ya da sevgiliniz tarafından eleştiri yağmuruna tutulmak sizi üzebilir kendinize olan güveninizin kırılmasına sebep olabilir. Engellenmiş duygular ya da uygunsuz duygusal bağlar yetersiz ve güvensiz hissettirebilir. Güzellikten sevgi uyum ve anlayıştan uzak bir partner ya da duygusal hissedişler saldırgan uyumsuz ve huysuz davranışlara neden olabilir.

Öğleden sonra sabahın gerilimi yerini daha dingin ve anlaşılır bir havaya bırakacak. Ay’ın Merkür’e bağlanacağı 13.15’te kendinizi ve duygularınızı diğerlerine aktarmak ve ifade etmek kolaylaşacaktır fakat 14.22’de Merkür’le birleşmiş Başaktaki Ay boşluğa düşmüş olacak ve 15.56’da Terazi burcuna geçene kadar boşlukta kalacak. Bu boşluk zamanında Ay,Juno ile 60 derecelik destek açısı ile bağlanacak ve  inandığınız konularda manevi güç ve destek alacağınız partnerinizin varlığını yanınızda hissetmenize neden olacak.

15.16’da Terazi burcuna geçiş yapacak olan Ay ilişkinizde kendinizi ispat etmeniz için size destek olacak.

Daha önce ilişkilerinizde takındığınız tavır ve tutumun karşlığını ne şekilde alacağınızı göreceğiniz bir haftaya giriş yapmış olabilirsiniz.

Şayet ilişkilerinizde sorunlar varsa ,biraz geriye dönüp bakarak yaşadığınız sorunların ortaya çakış kaynağında kendinizi de görebilirsiniz.

Pazar akşamı Terazideki Ay’ın Mars ve Neptünle bağları sinir katsayısını arttıracağı gibi aldatıcı bir enerjiyle sarabilir çevrenizi.

16.37’de Ay-Mars arasındaki 45 derece yanlış anlaşılmaya içsel gerginliklere ve haliyle  duygusal öfke patlamalarına neden olabilirken,17.50’de Ay-Neptün atasındaki 150 derece kullanılmaya açık bir ruh halinde gezinmenize ve aldatmaya müsait kişilerin etkisi altına girmenize neden olabilir.Başkalarının sorumluluklarını kendi sorumluluğunuz gibi üstlenmeniz gerekebilir.

Mars ve Jüpiter’in 150 derecelik uyumsuzluğu sırtınızdaki yükün ve sorumluluklarınızın ağırlaşmasına sebep olabilir.

Toplumsal uyum biraz zorlayıcı olabilir küstah ve ben bilirimci tavırlardan uzak durmak gerekir.Yakın ilişkilerinizde bu kardeşiniz olabilir yada arkadaşınız sizi üzecek aldatıcı durumlarla karşılaşabilir kullanılabilirsiniz.

Günün planetsel etkilerinin  engelleyici bazı etkileri olsa da Başağın enerjisi özellikle tamamlayamadığınız eski konularda yeni başlangıçlar yapabilmeniz konusunda siz zemin hazırlayacaktır.

Sevgiyle……

 

15 Eylül

Bugün Başaktaki Ay’ın detaycı kısmı resmin bütününü görmenizi engelleyebilir. Satürn’e ait bu cumartesi günün de ciddiyet gerektiren işlerinize yönelebilirsiniz .Kendinizi ifade etmek için fazla zorlanmayacaksınız çünkü Ay ,Güneş ve Merkür’e paralel bağlanmış olacak. Şayet yakınlarınız arkadaşlarınız ve aile bireyleriyle birlikte olacaksanız eleştirel yaklaşımlarda bulunmaktan kaçınmalı eleştirinin dozunun iyi ayarlamalısınız.

10.31’de Ay-Satürn arasındaki 45 derecelik uyumsuz bakış açısı yalnız kalma topluluktan uzaklaşma ihtiyacı hissetmenize neden olabilir. Belki siz birsini beklide bir başkası sizi karamsar duygularla boğuşacağınız duygusal karmaşanın içine doğru sürükleyebilir.

Hani dedim ya yukarıda eleştirel yaklaşmayın kimseye ya da dozunu iyi ayarlayın eleştirilerinizin diye. Başak sevdiklerinin hatalarını bulmaya ve bunlara odaklanmaya alışkındır. Söylenenler dile gelenler soğuk hava estire bilir bulunacağınız ortamda.

Özellikle sabah saatlerinde olumsuz düşüncelerin esiri olmamalısınız. İyiyi iyi olanı güzellikleri düşünmelisiniz yaşamınızda. Hele birde geçmişindeki olumsuzluklara takılı kalırsanız gününüzü mahveder diğerlerine de zehir edebilirsiniz. Yalnız kalmak kitap okumak ve mümkünse meditasyon yapmak belki de en iyisi.

Beklenmedik gelişmeler ve haberler planınız dışında hareket etmek zorunda bırakabilir çünkü Ay Uranüs paralelliği beklenmeyeni beklenir kılabilir. Olaylara kişilere alışılmadık ve insancıl bir biçimde yaklaşabilir diğerlerine faydalı olacak fikirler üretebilir, guruplarla ortaklaşa çalışmalar yapabilirsiniz. Uranüs’ün Merkür’e de paralel olması insan ruhunda ve bilinçte yükselişe neden olacaktır. Astroloji, mistik konular ve bilimsel çalışmalar yapmak için oldukça güzel bir gün olduğunu söyleyebilirim.

Kardeşlerinizden akrabalarınızda ve yakın çevrenizden beklenmedik haberler alabilirsiniz, belki de davranış biçimlerine hayret edeceksiniz.

Bugün sizi etkileyen mistik bir obje alabilir onunla bütünleşebilirsiniz.

14.10’da aylık Ay-Mars sekstili gökyüzünde kesinlik kazanmış olacak. İnsanlarla iş birliği yapmak isteğini arttıracaktır bu göksel kombinasyon. Fiziksel dayanıklılık ve cesaret isteyen konularda kendinizi göstermek isteyebilir karşı cinsten destek alabilirsiniz. Ay- Mars sekstili sayesinde bulunduğunuz ortamda varlığınızı hissettirebilir, duygularınızı en içten ve samimi bir biçimde diğerlerine aktarabilirsiniz. Takım çalışmaları için son derece olumlu bir göksel bağ.

Görüşlerinizi savunurken abartıya kaçmamakta fayda var. Abartılı haller, davranışlar ve hareketler öğleden sonra sıkıcı olabilir. Yemeği içmeyi, alışverişi eğlenceyi abartan, duygularını yansıtırken abartıya kaşan kişiler sık sık karşınıza çıkabilir. Ne de olsa Ay-Jüpiter’e 15.38 de 90 derecelik bir bağ kurmuş olacak. İletişimle alakalı konularda ve seyahatlerinizde zorlayıcı durumlar canınızı sıkabilir.

Akşam saatleri yaratıcılığı besleyen ve destekleyen ilham verici enerjilerle kuşatılacak yeryüzü Başaktaki Ay’ın 16.47’de Kuzey Ay Düğümüne 18.59’da  Juno’ya 72 dereceyle bağlanacak olması bu yaşam planınızda birinci dereceden ortaklarınızda gelecek planlarınıza dair yeni fikirler ve oluşumlar ortaya çıkarabilir. Aranızdaki duygusal problemlerinizle başa çıkabilecek güçte hissedebilirsiniz.

Yeniaydan önce Başaktaki duygusal enerjinizle eski işlerinizi bitirmeye ve yeni oluşumları kucaklamaya hazırlanmalısınız.

Günün Temsilcisi Tarot kartı Judgement; Kendinize olan güveninizi ve farkındalığınızı arttıracak olaylar yaşayabilir kişilerle tanışabilirsiniz. Sağlıklı olmak ve yaşamak için bir adım atabilirsiniz. Yeni bilgiler, sağlıkla alakalı gelişmeler, neşe ve mutluluk getirebilir.

Gerçeklerle yüzleşme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ya da gerçeklerle yüzleşmenizi sağlayacak ayna vazifesini gören biriyle zıtlaşabilirsiniz. Bugün ölüme dair konular korkular ve alınacak bazı haberler üzüntü verici olabilir.

Geleneksellikten geleneksel öğretilerden vazgeçebilirseniz edebi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle…

 

 14 Eylül

Ay bugün sabah 08.14 ‘den 12.32’ye Başak burcuna geçene  kadar boşlukta kalacak.Aslandaki Ay boşluğa düşmeden önce Ceres ve Satürn’e 60 derecelik destek açısı ile bağlanmış olacak.Her şeyden önce günün yarısında yani başlangıçlar için her hangi bir adım atmaktan kaçınmalı rutin işlerinize odaklanmalısınız.Satürn ciddiyet ve sorumluluk isteyen işler için destek verici bir bağ kursa da bu boşluk döngüsünde sorumluluklarınızı es geçmek zorunda kalabilir sizi sıkan zorlayan konulara konsantre olmakta zorlanabilirsiniz.

Boşluktaki Ay’ın Ay düğümlerine zorlayıcı 90 derecelik bakışı 11.24’te kesinleşecek. geçmiş ve gelecek arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Kişisel bağlantılarınızda kendinizi herkesten uzak hissedebilrisniz. Kendinizi adadığınız konularda duygusal anlamda gelecek kaygısı hissedebilirsiniz. Bulunduğunuz duruma ve ortama adapte olmakta zorlanabilirsiniz hassasiyetiniz artabilir.

12.32’de Ay Başak burcuna geçmiş olacak ve daha detaycı ama pratik hareket etmemize yardımcı olacak.Çekmecelerinizde yer kaplayan işinize yaramayan ne varsa boşaltıp yeni bir düzen oluşturmak için bugünü tercih edebilirsiniz.Dolaplarınızı temizleyebilirsiniz.

 

Ay Ceres karesi ailevi gerginlikleri tetikleyebilir.Ecil hayvanlarınızla alakalı problemler yaşayabilirsiniz.Sinir sistemini zorlayan bu göksel enerji yemek yeme alışkanlığınıza da yansıyabilir.

Gerilimli göksel bağlar Ay ev Neptün arasında da duygusal enerjiyi olumsuz yönde tetiklemeye devam edecek.

 

14.37’de Başaktaki Ay Balıktaki Neptün’e karşıdan bakacak.

Sezgileriniz yol göstericiniz olacaktır. Hassasiyeti ve alınganlığı arttıran aldanmalara açık bir ruh haline büründüren yanıltıcı bir enerji hakim olur yeryüzüne .Dikkatli olmalısınız.Alacağınız kararlar daha sonra pişmanlıklar olarak size geri dönebilir.

Günün Tarot kartı The Sun; içimizdeki karanlıklarla yüzleşip  onların aydınlık yönlerini keşfetmeye davet ediyor bizleri. Güneş kartı yaşama arzusunun, sağlığın ve güvencenin habercisidr. Aynı zamanda sorunlar, karışıklıklar ve endişe verici korkuların atılmasına yardımcı olacak bilincin aydınlanacağının müjdecisidir.

Güneş içimizdeki karanlıkları yenip onların aydınlık yönünü keşfetmeye davet ederek bizi gün ışığına çıkarmaya çalışır.

13 Eylül

Sabah saatlerinde Aslandaki Ay’ın Ceres ve Mars ile gergin bağları duygusal istikrarsızlık ve sinirli bir ruh haline büründürebilir kişileri.Bencillikten kendi isteklerinizi dayatmaktan kaçınmalısınız.Yüksel ego ve ben bilirimci tavırlar tartışmalar ve kavgalarla sonuçlanabilir.Karşınıza çıkan engellerle mücadele etmek için sabırlı olmalı  ileriyi düşünerek hareket etmelisiniz.

Sabah 10:32’de Ay –Satürn’e 72 dereceyle bağlanacak ardından 10.52’de Ay-Jüpiter ile 60 derecelik bir bağ kuracak. . Bu göksel görünümler içinizdeki yaratıcı güçleri hareket ettirir. Yaratıcılığınızı konuşturmak için güzel bir gün ..Belki yalnız kalmak iç sesinizi dinlemek isteyebilirsiniz.Sizden yaşlı bilgili kişlerden destek alabilirsiniz

Zihninizde parlayan yeni bir fikri mutlaka not edin belki daha sonra kullanabilirsiniz.

Kibirden ve kendini beğenmiş tavırlardan ise, kaçınmalısınız.

Akşam saatlerinde Ay’ın Plüton ve Uranüs’e 135 derecelik bağları dünyevi boyutta gerilimi arttıracaktır. Düşüncesizce yapılacak her hareketin ardından büyük bir problemle karşılaşabilirsiniz.Özgürlük ihtiyacınız duygusal sorumluluklarınız ve beklenmedik haberlerle kısıtlanabilir bu duygu dünyanızda fırtnalar kopmasına neden olabilir.Duygusal sorumluluklarınızı es geçmemeli anlık dürtülerle acele kararlar almamlısınız.Diğer insanları kontrol etmeye çalışmak tepkiyle karşılanabilir.

VENÜS URANÜS ÜÇGENİ

Bugün aşkın planeti Venüs beklenmeyeni beklenir kılan Uranüs’e 120 dereceyle bağlanacak ve bu göksel kombinasyon sabah 07.52’de kesinlik kazanmış olacak. Aşkın ve güzelliğin geleneksel gezegeni Venüs’ün devrimci Uarnüsle olan bu bağı sanatsal alanda,işlerinizi planlarken ve sosyal konularda kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmenizi sağlayacaktır.Eğlenceli ortamlar ve yeniliklere doğru çekilebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel yeteneklerinizi fikir ve amaçlarınızı diğer insanlara ilham verecek biçimde ortaya koyabilirsiniz.

Aşk ilişkilerinde Eros’un oklarının nereden geleceğini tahmin bile edemeyebilirsiniz.Sıradışı kişilerle beklenmedik tuhaf ve belki ölçüsüz ilişkiler kurulabilirsiniz. Şimdi ki ilişkiniz beklenmedik bu durumlardan etkilenebilir.

VESTA GÜNEŞ KARESİ

Vesta ve Güneş arasındaki asabi kare evinizin ve iş yerinizin korunmasıni gerekli kılıyor.Mutfak aletlerinizin iyi çalışır olduğundan emin olmalısınız.Yangın söndürücünüz var mı ,yada yangın alarmınız.

Yakın çevrenizde kardeşlerinizi arkadaşlarınızı veya sevgilinizi kontrol etmek isteyebilir  kontrolün dozunu ayarlamakta zorlanabilirsiniz.Ay’ın Plüton ile 135 derecelik bağı kontrol mekanizmasının ayarını iyice bozmanıza neden olabilir.İş ve yatırım konularında varlıklarınızı korumak için tedbirli ve dikkatli davranmalısınız.

Günün Tarot kartı The Moon; Bu kart;İsteğe bağlı değişim, aldatma, aldanma, yanlış arkadaşlar veya gizli düşmanlar, hayallerin yanıltıcılığı, karanlık, karmanın yansıması, kararsızlık, sevilen birsinin kaybı ya da başına kötü bir şey gelmesi anlamlarını taşır.

Ay üç farklı fazı ile aşağıda ki kırlara doğru bakmaktadır. Önde ise kozmik zihin sıvısından oluşan havuzdan bir yengeç çıkmaktadır. İkisi de başlarım kaldırmış Ay’a doğru uluyan bir kurt ve köpek görülüyor.Havuz, fiziksel oluşumu simgeleyen zekânın derinliğidir. Yengeç sembolü ise, bilincin açığa çıkmasının ilk aşamasıdır. Kurt, doğanın bir türlü sakinleşmeyen ve kontrol edilemeyen yönünü, köpek ise, insanla birlikte yaşama uyum sağlanabilmesini göstermektedir. Arkadaki iki kulenin arasında, yukarıya doğru giden bir yol görülür. Bunun anlamı insanoğlunun ilerleme mücadelesidir. Ay’dan düşen damlalar, yaşam gücünün maddi varlığa doğru, yukarıdan aşağıya olan inişini simgelemektedir. Eski inançlarda, Ay’ı ölümle ilgili olduğu kabul ediliyordu. Ruhlar, ölümden sonra bedeni terk ederek, Ay’da uzun ve sessiz bir dönem geçiriyorlardı. Bu bekleyiş, yeniden doğuma kadar sürüyordu. Sonuç olarak, Ay’ın iki yönü olduğu anlamlandırılır. Bir yönü, ölümün korku dolu karanlık mağarasıdır. Diğer yönü ise, yeni bir yaşamın doğuşudur. Astrolojik yönden, Balık burcuna karşıttır. Dişi özellikli, su karakterlidir

Bugün yalnız kendinize güvenmelisiniz. Aniden ortaya çıkacak olan gizli düşmanlarınız sizi hayrete düşürebilir. Gerçekçi olmayan fikirleriniz gelecekte başınıza gerçekten büyük dert açabilir. Ruhun karanlık yönlerini de simgeleyen The Moon kartı psişik güçlerinizin farkına varabileceğinizi de gösterir. Belirsizlikler olayları net olarak görmenizi engelleyecektir.

Kartta uluyan köpekler ise ölüm tanrısı Hekate’ın gelişini hissetmişlerdir.

HEKATE

Hekate, Olympos tanrılarıyla ilişkili olmayan adı hiçbir efsaneye karışmamış kişiliği oldukça gizemli bir tanrıçadır. Yunan varlığına yabancı kalan ama roma mitolojisinde Ay tanrıçası olarak tapılan geceye ve karanlığa egemen bir varlıktır. Büyü ve sihri elinde tutan kara güçler kraliçesidir.

Hekate inanışının Anadolu’daki anaerkil düzene ait dönemlerden kalan bir geleneğin devamı olduğu tahmin edilmektedir. Hekate’nin adı 125–180 yılları arasında yaşayan Romalı filozof Lucius Apuleius’un Metamorfozlar adlı kitabında “Ana Tanrıça”lardan birisi olarak anılır:

“Ben her şeyin doğal annesi, bütün öğelerin sahibesi ve yöneticisi, bütün dünyalarda insan neslini başlatan, kutsal güçlerin reisi, cehennemdeki her şeyin kraliçesi, cennette yaşayanların önde geleniyim. Bütün Tanrıların ve Tanrıçaların göründüğü tek biçim benim. Gökyüzünün gezegenleri, denizlerin bütün rüzgârları ve cehennemin acıklı sessizliği benim irademle idare edilir. Tüm dünyada değişik biçimler, farklı gelenekler ve birçok adlar altında anılan benim adımdır, tapınılan benim kutsal varlığımdır.

İnsanların ilki olan Frigler bana Pessinus Tanrılarının anası, kendi topraklarından çıkan Atinalılar Minerva, denizle çevrilmiş Kıbrıslılar Venüs, yay taşıyan Giritliler Diana, üç dil konuşan Sicilyalılar korkunç Proserpine, Elevsisliler eski Tanrıçaları Ceres, bazıları Juno, başkaları Bellona, başkaları Hekate, Ramnusie, her türlü eski öğretinin ustası olan ve bana doğru dürüst törenlerle tapınan Mısırlılar beni doğru ve en eski adımla Kraliçe İsis diye adlandırırlar.”

Hekate ’den bahseden ilk yazılı kaynak Hesiodos’un Thegonia adlı eseridir. M.Ö.7oo lü yıllarda İzmir Aliağa yakınlarındaki Kyme kentinden Antik Yunanistan’ın Askra kentine göç eden bir ailenin oğlu olan Ozan Hesiodos, Yunan tanrılarının doğuşunu, tanrı soylarının ve kuşaklarının birbirini izleyip gelişmelerini anlatır Thegonia ’da; “Her şeyden önce Kaos vardı” der

İlk olarak Gaia yani Toprak’ın var olduğunu anlatır. Gaia dört bir yanını saran Uranos’u yani göğü yaratır, kendine eşit. Sonra yüksek dağları ve denizi yaratır. Uranos’la birleşerek erkek titanları ve dişi titanları doğurur.

Hekate, Titanlar arasında, Güneş Soylular diye anılır.Koios ile Phoibe’nin iki kızları olur: Birisi Leto, ki Apollon ile Artemis’in anasıdır, diğeri Asterie. Asterie, Perses ile birleşip Hekate ’yi doğurur.

Hekate’nin adı Homeros destanlarında hiç geçmez. Buna karşılık Hesiodos’un Thegonia’sında büyük yer tutar. Ozan, Titanlar kuşağını saydığı parçanın sonunda Hekate ’ye kırk altı dizelik uzun bir övgü düzmektedir.

Phoibe Koios ’la gerdeğe girdi

Leto ve adı güzel Asteria’yı getirdi dünyaya

Perses sarayına götürdü bir gün

Ve sevgili eşi oldu onun

Ve Asterie Hekate ‘yi doğurdu.

Ölümsüzlerin saygısı büyüktür Ona,

Bütün yeryüzünde kurban kesen her ölümlü

Hekate’nin adını anar yakarışlarında.

Kimin dileğini iyi karşılarsa o tanrıça

Onun elde edemeyeceği bir şey yoktur.

Ona bütün mutlulukları vermek elindedir

Ünlü Gaia ve Uranos’un çocukları

Kendi paylarından pay vermişlerdir ona

Kim hoşuna giderse Hekate’nin

Yardım görür ondan.

Meydanlarda kalabalıklar içinde

Kimi isterse onu parlatır Hekate

Olympos tanrılarıyla ilişkisi olmayan, efsanelerde adı geçmeyen Hekate ‘ye Hesiodos’un bu kadar büyük ayrıcalıklar bahşetmesi araştırmacıları şaşırtır. Homeros destanlarında adı bile geçmeyen bu tanrıça, Theogonia’da ancak Ana Tanrıça Kybele ile kıyaslanabilecek evrensel bir nitelik taşımaktadır.

Hekate gecelerin, karanlıkların kızıdır. Bir ay tanrıçası olarak güneşle tamamlayıcı bir ilişkisi vardır. Ayın otuzunda, güneş ayı yakaladığı ve beraber doğdukları zaman, ona üzerinde mumlar olan düz bir pasta sunulur.

Hekate ve Apollon yolculuk tanrılarıdır, yolu aydınlatırlar. Apollon gündüz güneşiyle, Hekate gece meşalesiyle. Ateş saçan, ışık saçan, meşale taşıyan, ateş soluyan ve siyah isimleriyle anılır Hekate. Mağaralarda ona tapılır ve onuruna meşaleler yakılır.

Hilal şeklindeki ay ve meşale de Hekate’nin sembollerinden birisidir. Ruhların ve yolcuların yol göstericisidir. Üç yol kavşaklarında Tanrıça ’ya Ay’ın son evresinde olduğu geceler çörek, balık, yumurta ve peynir sunularak tapınılır.

Erken dönemlerde tek vücutlu ve başlı iken, sonraları üç gövdeli tasvir edilir. Bu üçlü form,cennette, dünyada ve ölüler diyarında güce sahip olmasını betimler. Aynı zamanda, doğum, ölüm yaşam üçlemesi de Hekate’nin üçlü formunda vücut bulur. Yeni ay Artemis, Dolunay Selene ve ayın son hali Hekate ’dir.

Hekate’nin üçlü bedeni bir kadının yaşam evreleri olan kız çocukluğunu, anneliğini ve anneanneliğini de sembolize eder

Persephone, Demeter, Hekate üçlemesinde bereket tanrıçası Demeter’e yeraltı dünyasının hükümdarı tarafından kaçırılan kızı Persephone’u bulunması için yol gösteren kişi Hekate ‘dir.

Hekate’nin gücü geç dönemlerde ve Roma mitolojisinde gitgide azalarak, ölüm, kötü ruhlar ve büyüyle bağdaştırılır. Artık o, yaşlı ve kötü kadındır. Cadılığı vurgulanır. Zeus’un yer altı dünyasına hükmeden kızı olarak anılmaya başlanır.

İnsanoğlu; bir zamanlar bolluk ve verimlilik içinde özgür, eşit yaşadığı cenneti bir hükmetme, sahip olma ve savaş meydanına çevirirken, Apelieus’un Metamorfozlarında sözünü ettiği güzel ve güçlü Tanrıçalardan Hekate ‘yi de mitolojide bir cadıya ve yaşlı kadına dönüştürmüştür. Erkek tanrılar ana tanrıçanın yerine geçmiş, Hekate ise korkulan, kötülükleri ve karanlığı yönettiğine inanılan bir büyücü olarak anılmaya başlanmıştır.

Sevgiyle …

Arzu Cengiz..

 

12 Eylül

Bugün Ay Aslan burcunda ilerliyor.

Ay’ın Aslan’a geçmesiyle artan yaratıcılık potansiyeliyle daha verimli çalışmalar yapabilir kalbinizden geldiği gibi hislerinizi tutku ve coşku ile karşınızdakine sunabilirsiniz..Aslandaki Ay kişisel olarak kendine güven duygusunun artmasını sağlar böyle bir zamanda özellikle kişisel çıkar çatışmalarına girmekten kaçınmalısınız. Ay’ın  bugün diğer planetlerle kurduğu bağlara bir bakacak olursak, kendi gücünüzü ortaya koymaya çalışan benmerkezci tavırlar takınmaktan kaçınmalısınız

Sabah saatlerinde Ay-Jüpiter 45 derecelik uyumsuz bağı ,ardından Ay-Neptün arasındaki 150 derecelik birbiriniz umursamaz enerji kadınlarla çatışmalara duygusal soğukluğa ve saplantılara neden olabilir.Yüzleşmekten korktuğunuz olaylara dahil olabilir ve kişilerle karşılaşabilirsiniz.Belki hiç ummadığınız birisi eskilerde kalmış yaranızın yeniden kanamasına neden olabilir.Aldatıcı Neptün enerjisi kullanılmaya açık duygusal olaylara neden olabilir.

Ay,Plüton ve Chiron’a 150 derecelik bir bakış atıyor. Geçmişten beri içimizde sakladığımız yaralar,acılar ve sırlar  açığa çıkarak ruhumuzun rahatlamasını sağlayabilir.

18.14’te Ay ve Venüs Aslan burcunun 7 derecesinde aylık kavuşumlarını  yapıyorlar.Günün sıkıntılı ruhsal süreci yerini daha coşkun ve enerjik bir ruh haline bırakacak.Aşka dair konular ve sevgi ilişkilerinde yapıcı enerjisiyle bu Ay’sal kombinasyon içinizdeki aşk ateşini alevlendirebilir.Yemek içmek ve sevmek zamanıdır.İlişkilere dair duygusal dünyanız hakkında konuşmalar yapabilirsiniz çünkü duygu dünyanızı en iyi biçimde ifade edebilirsiniz.

Sanatsal ve yaratıcı yönünüzü ve yetilerinizi de gösterebilirsiniz.

Akşam saatlerinde 19.11’de Aslandaki Ay Uranüs’e 120 dereceyle bağlanmış olacak .Size özel yeteneklerinizi marifetlerinizi uygulamak ve ortaya koymak için güzel bir gün.Fikir ve amaçlarınızı insanlara ilham verecek yollarla ortaya koyabilirsiniz.Belki de farklı bir ortamda kendinizi gösterebilir ve değişik kişilerle tanışabilirsiniz.Süprizlere hazırlıklı olmalısınız.

Günün Tarot kartı The Star gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olduğumuzun,hatta fırtınadan önceki sessizlin habercisi olabilir.
Kendi duygusal dünyamızın bugün olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgumuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor.

 

11 Eylül

Ay’ın Merkür ve Güneş’e olan uyumlu açıları bizlerinde duygu dünyasına ve haliyle hareketlerine olumlu yönde yansıyacak. Bilinçaltımızdakileri sunmak ve kabul ettirmek için güzel bir gün.

Aile ve kadınlarla ilişkilerinizde olumlu , yapıcı ve birbirinize desteğinizi sunacağınız kendinizi kolayca ifade edebileceğiniz bir gündesiniz ama 14.32’de Ay, Chiron ile sinir sisteminizi yerinden oynatıp midenizi tetikleyecek bir enerji ile bağlanıyor. Duyguların dışa vurulması gereken olayların içinde bulunabilir kendinizi baskı altında ezilmiş hissedebilirsiniz. Anneniz ve siz diğerlerine karşı gardınızı alabilirsiniz.  Annenizin ruhsal sıkıntılarını kendinize dert edebilirsiniz.

Merkür’ün Vesta’ ya 90 derecelik savaşı Pallas’a kontraparalel bağı ve Venüs’e 45 derecelik bakışı ayrıca Venüs’ün de Vesta ya 45 derecelik bağı yatırım, sigorta, emniyet-güvenlik konularında problemlere neden olabilir kardeşlik ilişkilerinde ara bozucu bir etki yapabilir.Mantığınız ve duygularınızın arasında kalabilir çelişkiler yaşayabiirsiniz.

12 Eylül gecesi 01.00 ile sabah 06.03 arasında Yengeç burcunda ki Ay boşlukta kalacak ve Ay Satürn’e 90 dereceyle bağlanmış olacak.Yaşlılar ve otoriter kişilerle alakalı konularda can sıkıcı durumlar oluşabilir.Sabır gerektiren konularda zorlanabilirsiniz.Ay Satürn karesi melankolik bir ruh haline büründürebilir sizi. Kendinizi keyifsiz ve tatsız hissedebilirsiniz. Bir anda umutlarınızı yitirmenize neden olabilecek duygusal olaylar yaşayabilirsiniz.

Çarşamba günü Ay Aslan burcunda aylık yolculuğuna başlamış olacak.

Günün Tarot kartı The Tower; Ani değişim imha ve özgürlük anlamını taşıyor. Aslında daha önce çarpıtılmış bilgilerle kurulmuş olan ne varsa yeniden yapılanması ile alakalı bir karttır. Bu kart içe dönmenin zamanının gelip geçtiğini gösteriyor . Belki son günlerde sizi gerçekten rahatsız eden olaylar yaşıyorsunuz. Yada daha önce hiç görmediğiniz rüyalar yüzünden korkuyorsunuz. Bir uyarı niteliğinde olan bu bildirileri hiçe saymayın lütfen. İçsel olarak patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilir,bunalımlarla boğuşabilirsiniz. Bu kart,kendi içimizle bir barış anlaşması imzalamak durumunda olduğumuzun bir göstergesidir.

10 Eylül Pazartesi

Haftanın ilk iş günü sabah saatleri gökyüzünde hırçın rüzgarlar esiyor.Yengeç burcunda aylık yolculuğuna başlayan Ay Oğlaktaki Plüton ile karşı karşıya geliyor.

Günlük enerjimizin en önemli belirleyicisi Ayın hareketleri ve döngüleridir. Ay Pluto arasındaki enerji duygusal yoğunluğu arttırıken yaşamın belli alanlarında özellikle ikili ilişkilerde duygusal karmaşaya,kıskançlığa ve takıntılı davranışlara neden olacaktır. Ailevi konularda evinizle alakalı durumlarda sıkıntılı olayların içinde bulunabilirsiniz.Çıkarcı davranışlar şüpheci ve çekingen tavırlar duygu dünyanızı esir alabilir ya da karşınıza bu tarzda insanları çıkarabilir.Ölüm haberleri can sıkıcı hal alabilir.
10.23’de bu kez Ay Uranüs’e kare yapacak ki bu duygu dünyasında inatçı ,asi, umursamaz ve vurdumduymaz tavırlara neden olabilir.İlerlediğiniz yolda önünüze engeller çıkabilir.Ailevi konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.Bu göksel uyumsuzluk doğum haritalarınızda sizi hangi alanlarda etkiliyorsa o alanları ilgilendiren konularla alakalı doğmatik düşünce ve davranışlardan kaçınmak gerekir.Başkalarının düşüncelerine saygı göstermemiz gereken bir gündeyiz.16.56’da Mars’ın ateşi devreye girecek ve Yengeçteki Ay’a üçgen yapacak. Dayanıklılık ve cesaret gerektiren konularda hedeflerinize yönelebilirsiniz. Motivasyonu yükselten bu Ay’sal enerjiyi amaçlarınız gerçekleştirmek için olumlu yönde kullanabilir insanlarla iş birliği yapabilirsiniz.

Akşam saatlerinde 21.56’da Ay ve Juno 135 dereceyle bağlanmış olacak ve birinci dereceden ortaklılar arasında sinir katsayısını ikiye katlayacak. Diğerlerine duygusal baskıdan kaçınmalı duygularını kontrol etmeye çalışmamalısınız. Özellikle eşiniz ve iş ortağınızla birbirinizi anlamaya özen göstermelisiniz. Ay-Juno 135 derecesi birinci dereceden ortaklarla tartışmalara, çözümsüz olaylara sebep olabilir.
Moda ile ilgili yaratıcı uğraşlar ile ilgiliyseniz ve o konularda çalışıyorsanız Merkür ve Juno’nun 72 derecelik ilham verici göksel bağı ufkunuzu açarak yeni fikirler üretmenizi sağlayabilir.

Bugün Güneş ve Merkür Başak burcunun 18 derecesinde yan yana geliyor.Bu kavuşum düşünme ve iletişim kurma yöntemlerinize güç katacaktır.Bu iki planetin konumlandığı alanda iletişime duyulan ilgi artacaktır.Entelektüel konularda kendinizi gösterebilir kişiliğinizi ortaya koyabilirsiniz.Düşüncelerinizi açık ve net bir şekilde iletmek istediğiniz kişilere aktarmanın tam zamanı.

Günün Tarot kartı Devil;.Bu kartın sırrı yükselen ihtiraslar ve güçlenen ego’dur.Alçakgönüllülükten uzaklaştıkça maddenin esiri oldukça ve yüksek ego ile diğerlerini ezmeye çalıştıkça yükseliş gibi düşüşte pek çabuk olacaktır.
İçinizdeki korkuları,gereksiz gururu ve bencilce istekleri yenmelisiniz.Maddenin esaretinden kurtulup manevi anlayışa doğru yönlenmelisiniz.Bu aydınlanma yolunda atılacak önemli bir adımdır..Alçakgönüllü ve sabırlı olabildiğiniz sürece zihnen Tanrı ile bütünleşebilirsiniz.

Günün sayısı olan Altı numerolojide denge ve ahengi simgeleyen eksiksiz, mükemmel bir sayı sayılır. Bazen birleşmeyi ve mutluluğu, bazen ise çatışmayı ve düş kırıklıklarını simgeler. Altı köşeli Süleyman’ın mührü (heksagram) ile sembolize edilir. Heksagram, insani ve ilahi olanın kesişmesinin ve yaradılış ve tekâmül yasalarının sembolüdür. O; yasaya, çevreye uyumdur, kitleseldir. Yukarı bakan üçgenin tekâmülü, erkeklik prensibini, yükselen ateşi sembolize ederken; aşağıya bakan üçgen ise toprağa dönüşü, dişilik prensibini, aşağıya akan suyu sembolize etmektedir. Bu iç içe iki sembol; iki zıt gücün ahenkli birleşimini gösterir. Bu sembolde kilit sözcük “Denge ”dir. Ruhun madde ile mücadelesi sonucu geldiği denge ve tamamlayıcılıktır.

Datça’dan Sevgiyle….

Arzu Cengiz.

9 Eylül

Dostlarım merhaba.

Cumartesi gününün yazısını seyahat dolayısı ile atlamak zorunda kaldım kusuruma bakmayın.

Ay bugün İkizler burcundaki yolculuğuna devam edecek 13.59’da boşluğa düşüp akşam saatlerinde 19.50’de Yengeç burcuna geçmiş olacak. Gün içinde İkizlerdeki Ay diğer gök sakinleri ile girdiği ilişkiler doğrultusunda duygu dünyamızı etkileyecek. Her şeyden önce Ay’ın boşlukta kalacağı saatler arasında rutin işlerinizle ilgilenmeli yeni bir başlangıç yapmaktan kaçınmalısınız…

MERKÜR-JÜPİTER KARESİ

Bu yazıyı yazdığım şu sıralarda göklerin habercisi Merkür Jüpiter ile gerilimli bir göksel bağ kuruyor . Merkür ve Jüpiter arasındaki 90 derecelik açı 03.15’te kesinleşmiş olacak. Öğretmenler ve politikacılar için zolayıcı bir görünüm.

Bu göksel zıtlaşma iletişim ve haberleşme konularında hareketliliğe neden olacak. Değişik konulara merak sarabilirsiniz. Duygusal huzursuzluk, yerinizde durmanızı zorlaştırabilir.

Yakın çevrenizdeki kişilerle gerginlikler anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Bu çatışmalar kardeşleriniz ya da komşularınızla olabilir. Eleştiri yaparken ayarını kaçırmamaya gereksiz ve boş konuşmamaya dikkat etmelisiniz. Yolculuklar sorunlu geçebilir. Eğitim ve dinsel konularda kişisel düşüncelerinizi abartılı bir biçimde ortaya koyarsanız tepkiyle karşılanabilirsiniz. Bu günler de verdiğiniz sözleri yerine getirmekte zorlanabilirsiniz.

Zihniniz gereksiz detaylarla meşgul olurken yapmanız gereken işlerden uzaklaşabilirsiniz.

Aşırı iyimserlik ve abartı eğiliminin artacağı bu zamanlarda olaylara ve kişilere şüpheyle yaklaşabilirsiniz. Önemli bilgileri gözden kaçırırsanız büyük sorunlar ve kayıplar yaşayabilirsiniz.

Bugün düşüncesizce davranışlardan dedikodulardan ve dedikoduculardan kaçınmak gerekiyor.

Aile içinde birbirinizi dilemeli sorunlarınızı konuşarak halletmeye çalışmalısınız. Ay ve Mars arasındaki 135 derecelik asabiyeti tetikleyen göksel bağ öfke nöbetlerine ve gereğinden önce hareket etmeye neden olabilecek duygusal durumlar içine sokabilir. Acele karalar almak daha sonra üzülmenize neden olabilir.

Öğle saatlerine doğru 11.55’te Ay İkizler burcunun 26 derecesinde Ceres’le aylık kavuşumunu yapıyor.

Ebeveynseniz çocuklarınızın, şayet bir evlat iseniz ebeveynlerinizin ihtiyaçları ile ilgilenmek sizi mutlu edebilir. Evcil hayvanlarınızın bakımı onların ihtiyaçları veya doğada bulunmak ve şayet imkânınız varsa toprakla ilgilenmek size iyi gelecek ,içsel sıkıntılarınızdan arınıp kuruntularınızdan uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Ay ve Satürn 13.53’te gökyüzünde 120 derece ile bağlandıktan sonra 13.59’da Ay boşluğa düşecek. Disiplin ve sabır gerektiren işler için Ay’ın boşluk zamanlarını kullanabilirsiniz ama Merkür’ün etkisinde boşlukta kalacak Ay’ın ve Merkür’le Jüpiter arasındaki göksel gerilimin enerjisi ile yapmak istediklerinize odaklanmak sizi biraz zorlayabilir. Birincil derecede ki ilişkiler boşluktaki Ay ve Juno’nun 150 derecelik bağı ile birbiriniz umursamaz bir hal alabilir. Kendi ihtiyaçlarınızla partnerinizin ihtiyaçları arasında kalabilir, kapana kısılmış gibi hissedebilirsiniz. Eşiniz ya da iş ortağınız sizin duygusal ihtiyaçlarınızın farkına varamayabilir ya da ihtiyaçlarınızın tam tersi davranışlarda bulunabilir.

Akşam 19.50’de Ay yengeç burcuna geçmiş olacak. Pek çok kişi Ay’ın Yengeçteki halinden rahatsız olur. Kendini halsiz huzursuz ve mutsuz hissettiğinden şikayet eder. Önümüzdeki iki gün boyunca ev ve aile ile alakalı konular gündeminizde yer alabilir.Daima değişen ruh halleri ilişkilerde strese neden olabilir.Ay’ın Yengeçteki halinin enerjisi oldukça kuvvetlidir.Kırılganlıklar ,alınganlıklar ve kaygılar sindirim sorunu olarak bedeninize yansıyabilir.Olumlu olarak; beslenmeyi seven Yengeçteki Ay’ın enerjisiyle bugün ve yarın bahçenizle ilgilenebilir,düzenlemeler yapabilir ve ailenizde sevdiklerinize onları mutlu edecek yemekler pişirip sofralar hazırlayabilirsiniz.

22.28 ‘de kesinleşecek Ay Neptün üçgeni hayallere daldıran düşler kurduran bir göksel kombinasyondur.Gerçek dünyadan uzaklaşıp iç dünyanıza çekilmek için oldukça güzel zamanlardır.Yaratıcılığı destekleyen bu göksel enerjiye sanatsal konularla ilgilenerek değerlendirebilirsiniz. İyinin ve kötünün ayrımını yapmakta zorlanabilirsiniz. Spiritüel ve ruhani ortamlarda bulunabilirsiniz. Medyumik güçlerinizin farkına varabilir hatta istediğiniz şeyleri kendinize doğru çekebilirsiniz.
Etrafınızdaki tüm hırçın davranışlara karşı alttan alabilir,Psikolojik olarak diğerlerinin düşüncelerini anlayabilir ,duygusal olarak destek olabilirsiniz. Kendi ihtiyacınız doğrultusunda bu özelliklerde birileriyle karşılaşabilirsiniz.

Günün Tarot kartı The Hierophant: Bugün başkaları tarafından kontrol edilmek veya otoriter kişilerle sorunlar yaşamak olasıdır. Özellikle öğle saatlerinden sonra kendinizi iç sesinizin rehberliğine bırakmayı denemelisiniz. Meditasyon yapabilir namaz kılabilir kendi içinizle bütünleşebilirsiniz. Hissedeceğiniz güvensizlik hissini böylece yenebilir yaşamınızdaki negatif deneyimlerin üstesinden gelebilirsiniz. Sorumluluklarınızı es geçip zevklerinizin peşinden koşmayı da tercih edebilirsiniz. Kim bilir belki otorite figürleri ile yaşanacak problemlerin sebebi bu olabilir.

Sevgiyle…

9 Eylül 2012 Datça…

7 Eylül

 

 

Bugün Ay İkizler burcunda aylık yolculuğuna başlayacak. İkizlerdeki ay günlerinde değişken bir ruh haline bürünür insanoğlu.

Gökyüzü sakinlerinin birbirleri ile uyumsuzluğu  biraz geçimsiz kılabilir ama siz yine de çevrenizdeki kişilere anlayışlı davranmaya çalışın.

Bu karanlık, karmaşık ve huzursuz günlerimizde mesela tüm canlılara nezaket ve şefkatle yaklaşmayı deneyin.

Başaktaki Güneş ve İkizlerdeki Jüpiter arasındaki 90 derecelik gerginlik anlayış ve tevazuu gerekli kılıyor biz insanoğlu arasında. Benmerkezci davranışlar, ukala tavırlar ve baskılardan kaçınmak gerek. Bu iki büyük ve etkin gökyüzü sakininin göksel gerilimi Başak ve İkizlerde planetleri bulunanları oldukça belirgin bir biçimde etkileyecektir. Hayata kör bir iyimserlikle bakmak, aşırılıklara kaçmak ve pervasız davranmak karşınızdakileri isyan ettirebilir, ayağınıza kadar gelen fırsatları kaçırmanıza neden olabilir.

Pallas ve Plüton arasında da bugün kesinleşecek 90 derecelik bir güç savaşı var.

Diğer kimseleri idare ve kontrol etme güdüsüyle obsesif kişilikler bir anda gündeme gelecekler. Kendini üstün gören kibirli ve açgözlü kimselerden sakınmak gerek. Problemlerinizi saplantı haline getirmek onları çözümlemek yerine daha karmaşık bir hale sokacaktır. Evliliklerde, baba kız ilişkilerinde güç mücadeleleri yaşanabilir.

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karesi aldanmaya açık ruh haline büründürecektir. Hayal kırıklıklarına neden olabilecek olaylar canınızı sıkabilir. Aldatıcı kişilere karşı uyanık olmalısınız. İkizlerdeki Ay’ın Plüton ile uyumsuz bağları her şey yolunda giderken gün içinde gerilim yaratıp sinirliliğe yol açabilir. Tepkilerimiz zamansız ve uygunsuz olabilir ya da duygularınızı dışa vurmak yerine içinizde tutmayı tercih edebilirsiniz. Ruh halindeki değişkenlik duygusal kararlar alma yetisini zayıflatacaktır.
İş, aile ve ev konularında hiç beklemediğiniz birçok sorun aniden karşınıza çıkabilir. Aşkla alakalı konularda yüksek ego yüzünden sorunlar yaşayabilir, kendinizi ikiye bölünmüş yönsüz hissedebilirsiniz. Sezgileriniz, ilahi ilham ve maneviyat tüm bu olumsuz duygulardan arınmanızı sağlayabilir. Yeter ki görmesini, yeter ki duymasını bilin.

Allahtan Akşam saatlerinde Ay, Pallas ve Uranüs’e destek açısı ile bağlanacak. Bu enerjinin potansiyel etkisi olağanüstü öz güven duygusudur. En güç konularda bile problemleri çözebilme yetisi sağlayan bu enerjiyi hem kendiniz hem de arkadaşlarınız için kullanabilirsiniz. Ayrıca bu Ay ‘sal kombinasyon yaratıcı ve sanatsal zekâyı harekete geçirecektir. İçgüdüleriniz doğruya doğru yönlendirirken adil ve dürüst olursanız aklınıza koyduğunuz başarabilirsiniz.

Beklenmedik haberler ve olaylar ise programınızın dışına çıkmanıza neden olabilir.

Günün Tarot kartı The World: Bugüne kadar attığınız adımlar doğrultusunda her şey yolunda gittiğinde hedeflerinizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz alanda başarılı olabilirsiniz. Sınırlarınızdan kurtulup yeni bir düzen kurmak için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz

6 Eylül

Eylül ayının ilk Perşembesinde Jüpiter’in gününde sabah saatlerinde Boğada ilerlemeye devam eden Ay Jüpiter ve Chiron ile 72 dereceyle bağlanmış olacak. Tembelliğe meyleden bu Ay ’sal bağlar dünyevi zevklere fazlasıyla yönlendirebilir. Sorumluluklarınıza sırtınızı çevirmemelisiniz. Sanatsal işlerde çalışıp yaratıcı enerjinizi kullananlardan biriyseniz bu göksel enerjiler hayal dünyanızı tetikleyecektir.

14.52’de Ay-Plüton arasındaki 135 derecelik uyumsuz enerji ardından 15.32’den sonra Ay-Pallas ve Ay-Uranüs arasındaki 45 er derecelik sürtünmeler duygu dünyasında gerilimlere neden olabilir. Duygusal sorumluluklarınız eylemlerinize engelleyici bir unsur olarak algılanabilir. Ortaya çıkan problemler , yüklenilen sorumluluklar ve aniden gelişen olaylar yüzünden çözümlenemeyebilir. Başkalarını kontrol etmeye çalışmak baskılamak ilişkilerde hoş görüden uzaklaşmak ilişkiler boyutunda gerilimlere neden olacaktır.

Akşam saatlerine doğru Venüs’ yen etki devrede 7 Ağustos’tan beri Yengeç burcunda ilerleyen Venüs 17.48’de Aslan burcuna girmiş olacak, 17.49’da Ay ve Venüs 60 derecelik destek açısı ile bağlanacaklar. Bu görünüm kısa süreli de olsa duygusal rahatlama sağlıyor, duygularınızı daha rahat ifade edebilecek bir ruh haline büründürüyor. Sevdiğinizle duygusal uyumu yakalayabilirsiniz. Ay’ın Venüs’le uyumlu bağının hemen ardından Ay boşluğa düşüyor ve Cuma sabahı 07.11’e kadar Ay İkizler burcuna geçene kadar boşlukta kalıyor. Yeniliklerden yeni başlangıçlardan kaçınıp eldeki işlerle ilgilenmenin tam sırası. Gecenizi sıkıntılı kılacak Ayın Satürn’e 150 derecelik bağı duygularınıza büyük bir çelme takabilir ama yapılacak işlere adapte olmak içinde duygusal bir güç verir.

Sorumluluklarınız sorumlu olduklarınız yaşam yolunuzdaki planlarınız duygu dünyanızda çelişkilere neden olabilir.

19.40’ta ise Venüs ve Jüpiter’in 45 derecelik uygunsuz bağı etkin olacak. Ay’ın boşluk zamanına denk düşen bu uyumsuz Venüs ’yen bağ doğruları görmenize engel olabilir. Maddi doyumsuzluklar ve hep daha fazlasını isteyen kişileri hemen yanı başınızda görebilirsiniz. Bir şeyleri elde etmeye çalışan ve bunun için cazibesini kullanan kadınları da fark edebilirsiniz. Aşırılıklardan ve abartılı davranışlardan kaçınmak gerekir.

Venüs 3 Ekim 2012 tarihine kadar Aslan burcundaki yolculuğuna devam edecek ,13 Eylül’de Uranüs’e ve Pallas’a 120 dereceyle, 14 Eylül’de Mars’a 90 dereceyle ve 20 Eylül’de Jüpiter’e 60 dereceyle bağlanacak. Beklemediğiniz bir yerde aşk tanrısı Eros ’un oklarından birisi sizi hedef alabilir. . Venüs bizim karşı cinsi etkileme yönümüzdür. Genç kızları, kadın eşleri, kız kardeşleri temsil etmektedir etkileri yumuşaktır ve şans getiren bir planettir ama Uranüs’le ilişkiye girince  ilişkilerde devrimsel nitelikte değişimler gözlemleyebilirsiniz.

Aşk konusunda beklenmedik gelişmeler olasıdır. Aslanın ihtişamı aşırı lükse, duyguların ve aşklarında gösterişli ve ihtişamlı bir biçimde sergilenmesine neden olabilir.

Sanatsal yetenekleri Pallas ile olan uyumlu bağı sayesinde güçlendirecek ve belki de ortaya çıkaracaktır Venüs-Pallas arasındaki üçgen ilişkiler boyutunda her iki cinsten de yeni dostları hayatınıza sokabilir. Kadınlar ve kadın hakları ile ilgili konular gündemde yer alabilir.

Özellikle 20 Eylül civarı aşk konularında cesaret verici gelişmeler yaşanabilir ve. Aşırı cömertliğiniz sonrasında maddi problemler yaşamanıza neden olabilir.

Günün Tarot kartı Judgement: bilincimizi, yüksek benliğimizi ve ölümsüzlüğümüzü ifade eder. Bugün yeni bilgiler edine bilirsiniz. Ev, iş ve kariyer konularında değişiklik yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz fakat değişim sizi korkutuyor olabilir. Ayrılık, boşanma haberleri, sağlıkla ilgili haberler bugün gündeminizdeki konular olabilir. İç sesiniz sizi rahatsız edebilir. Maddi dünyaya bağlılık manevi kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Bugünün parolası ise dürüstlük ve anlayış.

Sevgiyle..

5 Eylül

Sabah 08.38’de Ay-Plüton üçgeninin enerjisi ile başlayacağız Çarşamba gününe. Duygusal dünyanız yaşamınızdaki karışıklıklardan ve karmaşadan kurtulmayı isteyecektir. Fikirlerinizin duygularınızı kontrol altına almasına pek izin vermemek gerekir. Takıntılı haller duygusal patlamalara neden olabilir.

Merkür’ün günü bugün ve Tanrıların elçisi Merkür bugün Mars ile sekstil yapıyor. Merkür iletişim kurma becerinizin ve zekânızın belirleyici simgesidir. Merkür’ün doğum haritanızda bulunduğu ve etkilediği alanlar bilgi almayı, konuşma ve dinlemeyi diğerleri ile nasıl paylaştığınızı anlatır. Gökyüzünün büyük savaşçısı Mars ise hedeflerinizin peşine takılıp giderken enerjinizi ve kaynaklarınızı nasıl dağıtıp kullandığınızı anlatır.

Başak ve Akrep burçlarının 8 derecesinde ilerleyen bu iki gökyüzü sakini iş hayatınızda yeni bir alana yönlenmeniz ve somut kazançlar elde etmeniz için size destek veriyorlar. Başkalarına ait maddi kaynakları kullanabilir yaşam yolunuzda sizin için önemli olan hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sağlık konuları ile ilgili kardeşlerden arkadaşlardan destek alabilirsiniz ya da siz desteğinizi onlara sunabilirsiniz, belki de onların maddi kaynaklarını kullanacaksınız ya da siz maddi kaynaklarınızı kardeşlerinize sunacaksınız

Stresli çalışma koşullarıyla baş edebilme yetisi sağlayan bu uyumlu göksel birleşim dikkat gerektiren işlerde çalışmanızı kolaylaştıracaktır fakat 10.53’de duygusal dengeleri zora sokacak Ay-Mars karşıtlığı öfkeye ve olaylardan çabuk etkilenip tepkiselliğe neden olabilir. İlişkilerde güven arayışının, ortaklık ve işbirliğine bağlı konuların ön plana çıkacağı bu gün Ay’ın Mars’la gerilimli zamanlarında aceleci davranmamaya çalışmakta fayda var.

Ay’ın Mars’la geriliminin hemen öncesinde 10.25’de Ay-Merkür üçgeni sağduyulu yaklaşım ve kararlılık verecektir. Marsın aceleciliğini dizginlemeniz ve duygularınızı mantıklı bir biçimde ifade etmeniz kolaylaşacaktır.

Çarşamba günü Ay Boğada ilerleyecek. Maddi konulara odaklanabilirsiniz. Dünyevi zevklere yönelebilir sevdiklerinizle size keyif verecek ortamlarda bulunabilirsiniz. Tüm toprak grubu burçlarda yani, Boğa, Başak ve Oğlak burçlarında maddi ve dünyevi ihtiyaç önde gelir. Toprak enerjisinin etkilediği alanlarda maddenin önemi çok büyüktür.. Akşam 21.54’te Ay ve Güneşin 120 derecelik bağı insan ilişkileri, arkadaşlık ve sevgiye dair birliktelikler için oldukça güzel bir enerji sağlıyor olacak.

Günün Tarot kartı The Sun: Güneş kartı kurtuluşu ve yeni başlangıçları ifade eder. Sezgisel güçlerinizi kullanarak hedeflerinize ulaşabilir en yakınlarınızın desteğini yanı başınızda hissedebilirsiniz.

Sevgiyle..

Arzu Cengiz

4 Eylül

iletişim kanallarınız açılacak. Kimseye anlatamadığınız sorunlarınızı paylaşma ihtiyacı duyabilirsiniz çünkü Ay-Merkür paralelliği duyguların dışa aktarımı içinsizi dürtükleyecektir.

Günün Kartı The Moon; Bu kart dış dünyadan uzaklaşmak ve içe dönmeniz gerektiğini anlatıyor. Biraz içe dönmek size iyi gelecektir. Korkularınız rüyalarınızla karşınıza çıkabilir yada rüyalarınız yoluyla korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Belki bir hastalığın habercisidir bu kart ama iki gün sonra tüm korkular yerini olumlu olaylara bırakacaktır. Bu kart duygusal sakinlik ihtiyacını gösterir. Sakin olabildiğiniz ve kendinizi tutabildiğiniz sürece herşey yoluna girecektir. Ama gökyüzünün hırçınlığı bu sakinliğe izin vermeyebilir. Şimdi siz kendi iradenizle bunu başarmayı denemelisiniz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi gökyüzünün hırçınlığı sakinliğe ve sükûnete izin vermeyebilir, 10.59’da Ay-Güneş arasındaki 135 derecelik sürtünme ardından 10.27’de Ay –Venüs karesi,10.40’da Ay-Satürn karşıtlığı 12.37’de Ay-Juno 150 derecelik uyumsuz göksel bağları sinir katsayısını üst seviyelere taşıyabilir.

İçsel huzursuzluklar değişim ihtiyacı ve ortaya çıkan engelleyici unsurlar haliyle can sıkıcı boyutlar da duygu dünyamıza yansıyacaktır. Dış dünyaya karşı soğuk ve karamsar bir görüntü sergileyebilir kendinizi yalnız ve sevgisiz hissedebilirsiniz. Astrolojide Ceres, Ay ile birlikte anne ve anneden karşılanan fiziksel ihtiyaçlar ile ilişkilendirilmiştir.

Sabah saatlerinde Ay ve Ceres ‘in 60 derecelik destekleyici göksel bağının enerjisi ile belki çok ihtiyaç hissettiğiniz durumda annenizin desteğini alabilirsiniz.

Venüs bugünlerde gökyüzünde pek aktif. Gerek uyumlu gerek uyumsuz bağları ile ilişkiler boyutunda zorlayıcı tesirlerini hissettiriyor.

Astronomların teleskopları ve gözlerinden başka yardımcı aletleri yokken Venüs kardeş dünya kabul edilirdi. On dokuzuncu yüzyılın sonuna doğru Venüs’ün kütle ve çap açısından Dünya’ya çok benzer olduğu anlaşıldı. Dünyadan bakıldığında Venüs gökte sallanan parlak bir nokta şeklinde görülür. Teleskopla bakılır ya da resmi çekilirse yoğun bir bulut tabakası ile sarıldığından yüzeye ait belirtiler görülemez. Dünyadan bakıldığında son derece farklı özelliklere sahip görülen bu gezegen kaynatıcı ısılar, ezici basınçlar, zararlı ve aşındırıcı gazlar, sülfür kokuları ve bulanık kırmızılık içinde kaybolan topraklarıyla insan kültür inancı ve efsanelerdeki Cehenneme benzemektedir.

Eski inanç sitemlerinde örneğin eski Yunan da ölümden sonra ruhların tümü mutlaka buraya gider. Hristiyan inancına göre ölümden sonra gidilecek iki yerden birisidir. Sıradan bir kimsenin Cehennem tanımı ise yakıcı, boğucu, kötü kokulu ve kırmızıdır. Aynı Venüs’ün yüzeyi gibi

Cehennemse Şeytanın yeridir. Binlerce yıldır Lucifer, Hıristiyan inanışında genellikle şeytanı tasvir etmek için kullanılan isimdir. Ayrıca şeytanın oğlu olarak da bilinir. Bu kullanım İncil’deki Isaiah 14.3–20 kısmında cennetten atıldığından bahsedilen ve “Gün Yıldızı” ya da “Sabah Yıldızı” olarak bahsedilen meleğin Latince ‘deki adıdır. Aynı Latince kelime yine İncil’deki 2 Petrus 1:19 kısmında şeytanla hiç alakası olmayan bir yerde de yer almaktadır. Bu ve bunun gibi birçok çeviride “Gün Yıldızı” kelimesi yerine doğrudan Latince olan Lucifer kelimesi kullanılmaya başlanılmış ve bu nedenle bu kelime şeytanı tasvir etmek için kullanılır olmuştur.

Latincede “Lucifer” kelimesi “Işık Getiren” (lux, lucis, “ışık”, ve ferre, “getirmek”) anlamına gelmektedir ve “Sabah Yıldızına yani Venüs’e verilen isimdir.

Yani aslında binlerce yıldır cehennem ve Venüs birbirleri ile özdeşleştirilmiştir.

Dünyanın içi Venüs’ün ise dışı birbirine ne kadar çok benziyor…

Hikâyenin devamına göre Lucifer kibrine ve hırsına yenik düştü. Tanrının yarattığı ve kendinden daha güçsüz olan insanoğluna itaat etmeyeceğini söyledi, Tanrılığa özendi. Lanetlendi ve cennet bahçelerinden kovuldu. Dünyadaki insanları kendi çıkarı için kullanmaya çalışır.

Bugün Ay’ın Venüs’e, Venüs’ün Satürn’e 90 derecelik açısının ortaya çıkardığı gerginlikler ilişkiler boyutunda tetikleyici bir etki olarak kendini gösterebilir. Kibirden ben bilirimci tavırlardan ve aldatıcı duygulardan kaçınmak gerek. Hırslarınız sahip olduğunuz değerlerin kaybolmasına neden olabilir. Kadınlar arası ilişkiler bugün zorlanabilir. Belki de en zor zamanınızda yine bir kadından destek alabilirsiniz.

Ay’ın Juno ile 150 derecelik uyumsuz bağı partnerler arası duygusal atışmalara ve hatta duygusal umursamazlıklara neden olabilir neyse ki kısa süreli bir etkidir bu. Allahtan, Venüs Juno ile 120 dereceyle bağlanıp partnerler ve iş ortaklıkları arasındaki ilişkiyi güçlendiriyor. Moda güzellik ve stil konularında bu göksel kombinasyonun etkisini hissedebilir bu iki gökyüzü sakininin siz etkilediği alanlarda değişiklik yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Ay Venüs’e kare yaptıktan sonra 14.07’de boşluğa düşecek 18.43’de Boğa burcuna geçene kadar boşlukta kalacak. Bu boşluk süresince yeni bir işe başlamayın yeni kararlar almayın günlük rutin işlerinize odaklanın. Ay Boğa burcuna geçtikten sonra 19.46’da Merkür ve Plüton üçgeni kesinlik kazanacak ve 21.34’te Neptün’ e  destek açısı ile bağlanacak. Neptün’ün Boğadaki Ay’a bu bağı endişelerinizi ikiye katlayabilir. Sezgileriniz ise endişelerinizin sebebini ortaya çıkarabilir.

Merkür ve Plüton’un göksel uyumu doğum haritalarınızda sizi etkisine aldığı alanlarda algınızı daha geniş ve derin boyutlara taşıyabilir. Üzerine gittiğiniz araştırdığınız her konuda derinleşmek ister ve derinleştikçe mutluluk hissedersiniz. Diğerlerinin duygu ve düşüncelerini anlayabilir ve iletişim kurabilirsiniz haliyle aldatıcı unsurlar sizi pek etkilemeyecektir. Detaylarla uğraşmak ve hiçbir detayı gözden kaçırmamak işinizde ve iletişim kurduğunuz kişilerle ilişkinizde işinize yarayacaktır. İş dünyasında müşteride olabilirsiniz patronda fikirleriniz ve önerileriniz bugünlerde memnuniyetle karşılanabilir.

Bu göksel kombinasyonun etkisinde yeni bilgilerle donanmak isteyebilir mistik kitaplara ve konulara eğilebilirsiniz. Astroloji ve Psikoloji de ilgi alanınıza girebilir.

Başaktaki Merkür’ün Chiron’a karşıtlığı Plüton’la 120 lik dansı ,Uranüs ve Pallas’a uyumsuz bağları sağlık konularında sıkıntılı durumları açığa çıkarabilir. Takıntılarınız ve takıntılı eğilimlerinizin kontrolü ele almasına izin vermemelisiniz.

Sevgiyle…

Arzu Cengiz

3 Eylül

Haftanın bu ilk iş gününde Koçtaki Ay ve Başaktaki Güneş arasında 150 derecelik uyumsuz bağ ikili ilişkilerde yanlış anlaşılmalara ya da kişilerin kendisini ifade ederken zorlanmalarına neden olabilir. İç dünyanız ve dışarıya yansıttıklarınız birbirinden oldukça farklı olabilir. Ebeveynler arası anlaşmazlıklar yüksek kademedeki kişilerle yaşanacak çatışmalar Pazartesi sabahının sıkıcı bir hal almasına neden olabilir.

Ay’ın Satürn’le kontra paralelliği ve ardından Juno ile 135 derecelik olumsuz enerjisi siz adım atmak istedikçe sizi engelleyecek bir şeyleri karşınıza çıkabilir. Güveninizi kıracak kişilerle karşılaşabilir veya bazı olayların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Birincil derecedeki ortaklarınızla bu eşiniz olur ya da iş ortağınız sinir katsayısını arttıracak tartışmalara girmekten kaçınmalısınız.

Ay’ın Satürn’le sürtüşmesi duygu dünyasında melankolik hallere neden olabilir, bir de üzerine 10.43de kesinleşecek Venüs-Satürn karesinin dünyevi boyuttaki etkileri var ki ilişkileri oldukça zora sokabilir. Ailenizin gereksinmeleri ve partnerinizin ihtiyaçları arasında sıkışıp kalabilirsiniz. İlişkinizde kendinizi değersiz hissedebilir yakınlaşmak istediğiniz kişiye yetersizlik duygusuyla uzak kalabilirsiniz. Stres ve sinirsel gerilimlerinizi parterinizden çıkarmaya çalışmak ayrılıklara varabilecek kötü deneyimler yaşanmasına neden olabilir. Şayet uzun süreli bir ilişkiye başlamak istiyorsanız bazı aksamalar ve gecikmeler yaşanması normaldir.

12.48’de Ay ve Jüpiter birbirlerine destek olacak şekilde bağlanıyorlar. Öğleden sonra Ay Jüpiter sekstili daha iyimser ve olumlu bir hava estirecek. Olaylara ve kişilere pozitif yaklaşabilirseniz kazanan taraf siz olacaksınız.

14.05’de Mars- Plüton’a 60 derece ile bağlanıyor. Bu göksel kombinasyonun doğum haritanızda etkilediği alanlarda ve konularda fiziksel ve duygusal enerjiniz yükselecektir. Yaşamınızın amacını sorgulamak ve bu yönde hareket etmek için iyi bir zamandır ama finansal konularda yeni kararlar alırken son derece dikkatli olunması gerekir. Gizlilikler bu dönemde sır olmaktan çıkabilir ve kayıplar bulunabilir. Kendinizi ispat etmek ve göstermek isteyebilir, bunun için yorulup tükenebilirsiniz. Toplum nezdinde saygınlık elde etmek ve güven kazanmak istiyorsanız dürüstlüğünüzle bunu elde edebilirsiniz.

16.10’da Ay –Neptün 45 derecesi ardından Ay ve Güneş’in 144 derecelik bağı ulaşılmaz olana özlem duymanıza neden olabilecek hayallere daldırabilir. Aldatıcı kişiler ve duygular alacağınız kararlarda hatalara neden olabilir. . Duygularla mantığın çelişkisiyle kuruntulu bir ruh hali akşam saatlerine doğru duygu dünyanızda sıkıntılı hallere neden olabilir.  İnanmak istediğiniz her şeye inanabilir fantezilerinizi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Sanatsal yaratıcılığı destekleyen bu Aysal bağların ışığı altında kendinizi işinize vererek rahatlayabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay ve Merkür arasındaki 135 derece ve Ay’ın Vesta ile 120 derecelik bağı diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlı olmanızı gerektirecek durumlarla karşılaştırabilir sizleri. Diğerlerinin sözlerinden etkilenebilirsiniz. Çabuk ve gereksiz kararlar alabilir sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Dedikodulardan ve dedikoducu kimseler uzak durmalı etki alanlarında bulunmamalısınız. Duygu dünyasını iletişimi zorlayan etkiler belki annenizin ya da anne gibi hissettiğiniz bir yakınınızın desteği ile hafifleyebilir.

Günün Tarot kartı The Star: gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Kendi duygusal dünyamızın bu olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgumuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor. Beklentilerinizin gerçekleşmesi kendi içinizdeki ışığın parlaklığı ile alakalıdır.

2 Eylül

Bugün dünkü yazımda da belirttiğim Merkür-Neptün karşıtlığı  kesinleşmiş oluyor.Yinelemek istiyorum; bu göksel kombinasyonun hayal gücünü zorlayan projeler üzerinde çalışanları destekleyici enerjisini göz ardı etmemek gerekir ama yasal bilgiler, belgeler ve rakamlarla uğraşırken çok dikkatli olun.

Sabah 08.39’da Ay Koç burcundaki aylık yolculuğuna başlamış olacak. Koçtaki Ay’ın enerjisi Başaktaki yıllık yolculuğuna başlamış olan Merkür’e 150 dereceyle bağlanacak. Ay ve Merkür’ün bu 150 derecelik uyumsuz bakış açıları güne halsiz ve yorgunluk hissiyle başlamanıza neden olabilir. . Düşüncelerinizi yansıtırken aklınızdan geçenlerin tam tersi kelimeler ağzınızdan çıkabilir. Yanlış anlaşılmalar ve yanlış anlamalar gerilimlere neden olabilir ve haliyle midenize ve bağırsaklarınıza vurabilir.

Gün içinde Ay’ın Jüpiter ve Vesta’ya 72 dereceyle bağlanacak olması tembelliğe meyilli bir ruh haline büründüreceği gibi sorumluluklarınıza sırtınızı dönmenize neden olabilir.

Akşam saatlerinde Ay bu kez Mars’la 150 derecelik bir bağ kuracak bu göksel kombinasyon duygusal anlamda ve ilişkiler boyutunda tutarsızlığa neden olabilir. Bu arzuların ve duyguların savaşıdır aslında. Heyecanlı olan şeylere ilgi duyabilir ve fiziksel güvenliğinizi önemsemeyebilirsiniz. Bugün duygusal yönden tutarlı olmak ve en önemlisi Mars’ın enerjisi ile çabuk öfkelenmemek gerekiyor.

21.55’de kesinleşecek Ay ve Plüton’un arasındaki kare açı hislerinize ve duygularınıza ket vurabilir. Hemen ardından Ay-Juno arasındaki 30 derece içsel huzursuzluğu arttırırken gerilimlere neden olabilir. Şayet, içinizde birilerine karşı birikmiş ve dışarı çıkmayı bekleyen kıskançlık, şüphe ve kin duyguları varsa, bu yıkıcı duyuların kıpırtısı ile akşamınızı zehir ederseniz, kendinizi, yalnız, kimsesiz hissedebilirsiniz… Geçmiş ve geçmiştekiler sırtınızda büyüyen bir kambur gibi hissettirebilir.

Gece yarısı Koç burcunda yan yana dizilecek olan Ay-Uranüs ve Pallas zihinlerimizin aydınlanmasına parlamasına yarayacak ve bilinci bir üst seviyeye taşıyacak.Bilim ve teknoloji alanında yaratıcı ve sezgisel zekâyı güçlendirecek. Bilim ve metafizik konularında araştırmalar yapıyorsanız bunu bir üst seviyelere taşıyacak fikirler zihninizde uyarılabilir.

Uranüs kişisel bağımsızlığı geliştirme ve bunun yanında kendini özgün olarak ifade etme enerjisini temsil eder. Uranüs’ün güçlü enerjisi toplumun doğrularına ve kurallarına boyun eğmek istemez. Geleneksel olanı ve kısıtlayanı sevmez. Etkisini ani ve beklenmedik bir biçimde gösterir.

Beklenmedik haberlerle duygularınızı değiştirecek olayların içinde bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda orijinal, sıra dışı özgürlükçü fikirlerinizle dikkatleri çekebilirsiniz.

Günün temsilcisi Tarot kartı The TOWER: Ani değişim imha ve özgürlük anlamını taşıyor. Aslında daha önce çarpıtılmış bilgilerle kurulmuş olan ne varsa yeniden yapılanması ile alakalı bir karttır. Bu kart içe dönmenin zamanının gelip geçtiğini gösteriyor. Belki son günlerde sizi gerçekten rahatsız eden olaylar yaşıyorsunuz. Yâda daha önce hiç görmediğiniz rüyalar yüzünden korkuyorsunuz. Bir uyarı niteliğinde olan bu bildirileri hiçe saymayın lütfen. İçsel olarak patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilir, bunalımlarla boğuşabilirsiniz. Bu kart, kendi içimizle bir barış anlaşması imzalamak durumunda olduğumuzu gösteriyor.

1 Eylül

Sonbaharın hüznünü hissettirmeye başlayan Eylül ayına girdik.Yapraklar sararmaya tek tek dökülmeye başladı.Sizi bilmem ama sararan dökülen her yaprakla birlikte benimde ruhumu bir hüzün bulutu kaplamaya başladı.
Hasat zamanıdır Eylül ve Eylül ayının adı Süryanice İlul’dan gelmektedir. Eski zamanlarda toprakla çiftçilikle uğraşanların en yoğun çalıştıkları zamandır. Eylül ayı doğumluların ve Başakların sorumluluklarına ve görevlerine olan düşkünlükleri yoğun tempoyla çalışmaya dayanabilmeleri kim bilir belki de bununla ilintilidir. Yunan Mitolojisinde Demeter, Roma Mitolojisinde Ceres ekilmiş tarlaların özellikle de buğdayın tanrıçasıdır ve Başak burcu ile ilişkilendirilmiştir..

Eylül ayına değişken Balıktaki Ay’la başladık. Kolay karar değiştiren duygusal bir enerji hakim yeryüzüne.

Dolunayın ışıkları ise önümüzdeki 48 saat dünyevi boyutta bizleri etkilemeye devam edecek. . Dolunayın aydınlanmış bilinci ile yakınlaşın dünyanın tüm canlılarına diyerek gün içindeki gökyüzü sakinlerinin bizler üzerindeki etkilerine geçmek istiyorum.

Ay ve Jüpiter arasındaki aylık 90 derecelik gerilim 03.18’de kesinlik kazanmış olacak. Ay ve Jüpiter sert açılarla bağlandığında sindirim yavaşlar aşırı yemek yeme ve tatlıya düşkünlük gözlemlenir. Abartılı her türlü duygusal durumlardan uzak durmak gerekir. Biliyorsunuz, Jüpiter dokunduğunu genişletir bu dokunuş birde Ay’a olursa duygu dünyanız ve bakış açınız genişler. Durumları dramatikleştirmek ve aşırı tepkisellik çevrenizdekileri rahatsız edebilir. Bu  Ay ’sal enerjinin olumlu tarafı diğerlerine yardımsever duygularla yaklaşmanızı sağlayacak olması. Dolunay zamanı şimdi, rejime başlamalıyım demiş olabilirsiniz! Ay -Jüpiter karesi yüzünden iradenize pek de hakim olamayabilirsiniz.

Merkür bugün 05.32’de Başak burcuna girmiş olacak ve 17 Eylül 02.24’e Terazi burcuna geçene kadar Başaktaki yolculuğuna devam edecek. Başak burcunda hareket edecek olan Merkür olmakla olmamak arasında zorlayacak bizleri. Merkür bildiğiniz gibi İkizler ve Başak burçlarını yönetir fakat Başak burcunda İkizlerdeki gibi davranmaz Başak bir toprak burcudur ve burada hareket eden Merkür daha somut ve pratiktir. Mükemmelleştirme ve mükemmeli iletme çabası detayların içerisinde zaman kaybına neden olabilir. Bu dönemde çevrenizde sürekli bir şeyleri hatta kendini eleştiren kişiler çoğalacaktır.

Eylül ayının ilk yarısında iş yaşamınızla alakalı konularda yeni bir alana girmek istiyorsanız Başaktaki Merkür’ün 4 Eylülde önce Mars’a ardından Plüton ile olan uyumlu ve destekleyici bağları size yardımcı olabilir.

MERKÜR-NEPTÜN KUTUPLAŞMASI

2 Eylül gece yarısından hemen sonra 00.35’de netlik kazanacak ama bugün de etkisini belirgin biçimde hissettirecek Merkür-Neptün kutuplaşması yanılgılara ve aldatıcı bir enerjiye sahip. Alınacak kararlar sonrasında beklendiği sonucu vermeyebilir.

Merkür Güneşe en yakın planettir ve zihni temsil eder. Çok hızlı hareket eder, akıl verir çözüm üretir ve en önemlisi çıkarları gözetir. Kumarın da temsilcisidir. Düşünme, konuşma, öğrenme, okuma ve yazma gibi birçok fonksiyon Merkür’ün etkisindedir. Merkür hangi burçta bulunuyorsa ve hangi paletlere açı yapıyorsa o planetlere ve açıların niteliğine göre  davranır. Yani zihnin algılama kapasitesi, zihnin açık yada gizli oluşunu, paylaşımcılığını yada egosunu veya ne kadar dürüst olduğunu bulunduğu planet ve diğer planetlere yaptığı açılar belirler. Çok sert Merkür açıları aynı bugün olduğu gibi zihinsel ve sinirsel sıkıntılara öğrenme iletişim kurmada güçlüklere ve unutkanlıklara sebep olur. Merkür’ün Neptün’le olumsuz etkiler sunan enerjisi mantıksız, yalancı, dalgın, sinirli ve kurnaz kişilerle sık sık karşılaşabileceğinizi gösteriyor.

Bu göksel kombinasyonun hayal gücünü zorlayan projeler üzerinde çalışanları destekleyici enerjisini göz ardı etmemek gerekir ama yasal bilgiler, belgeler ve rakamlarla uğraşırken çok dikkatli olun.

Ay-Vesta arasındaki 10.12’deki 90 derecelik çatışma kız kardeşler arası gerginliği tetikleyebilir. Vesta Kız kardeşler arketipidir kız kardeşlerle ilişkili konular gündeminizde yer alabilir. Bunun yanında, Ay-Vesta karesi ebeveyn ve çocuklar arasında sürtüşmelere neden olabilir. Kendi duygusal ihtiyaçlarınız veya ailenizin ihtiyaçları arasında kalabilir, özgürlüğünüzün kısıtlandığı hissiyle geleceğe dair korkuya ve endişeye kapılabilirsiniz.

Öğle saatlerinde 12.08’de Ay-Pluto arasında 72 derece diğerlerinin duygularını anlamanıza yardımcı olabilir ama bunun yanı sıra içsel bir karmaşa yaşayabilir, ölüm ve kıskançlık temalı konularla karşılaşabilirsiniz. Şayet sanatla ilgiliyseniz kendiniz çok iyi ifade edebileceğiniz bir gündesiniz.

14.37’de Ay ve Mars arasındaki 135 derecelik sürtünme aceleci tavırları tetikleyecek ve sinir katsayısını arttıracaktır. Ben bilirimci tavırlar ve diğerlerinin üzerinde kurulmaya çalışılacak baskılar tepkilere neden olabilir. Siz siz olun gerilim hissettiğiniz ortamlardan uzak kalmaya çalışın.. Alacağınız kararlar gözden kaçabilecek risklerle dolu olabilir. Bugün hareket etmeden önce iyice düşünün lütfen

21.06’da Ay-Ceres karesi ardından 21.08’de Ay-Pallas kontra paralelliği aile içinde sıkıntılı durumlara gerginliklere ve duygusal patlamalara neden olabilir. İhtiyaç duyduklarınızı yanınızda bulamayarak yalnızlık hissine kapılabilirsiniz. Problemlerinize çözüm bulmak akşam saatlerinde zorlayıcı bir hal alabilir. Kadınlar, anneniz ya da arkadaşlarınız problemlerinizi görmezden gelebilir. Acelecilik ve ani kararlar almak ise; sonrasında canınızı sıkabilir. Ailenizle aranızda duygusal ihtiyaçlarınıza yönelik büyük bir anlaşmazlık yaşanabilir. Burada en büyük risk kişinin kendisinin de ne istediğini tam anlamıyla bilemiyor olmasıdır. Sıkıntınızı eğlenerek dağıtmak isteyebilir kız arkadaşlarınızla duygu dünyanızdaki olumsuzluklardan sıyrılacak keyifli saatler geçirebilirsiniz. Ne de olsa Ay ve Venüs 120 derecelik bir bağ kurmuş olacaklar.

Bu uyumlu Ay ‘sal bağın  ardından 23.03’de Balıktaki Ay boşluğa düşecek ve ertesi sabah 08.39’da Ay Koç burcuna geçene kadar boşlukta kalacak. Ay Koç burcuna geçtiğinde kişilerin en temel ihtiyacı Ay’ın hareket ettiği alanda kendini ispatlamak olacaktır ve bu alanlarda diğerlerinin değil kendinin ihtiyaçlarına odaklanırlar.

Günün Tarot kartı Devil: Etik değerlerinizin ve değerlendirmelerinizin, iyi niyetin sınanması anlamına gelir. Yapmak istediklerinizin engellendiğini hissedebilirsiniz. Gücünüzü ispatlamak zorunda kalacağınız bir olay yaşayabilirsiniz…

Sevgiyle…

Arzu Cengiz.

Be Sociable, Share!

the attachments to this post:

kanlı yasaya hayır
kanlı yasaya hayır

hanged man
hanged man

venüs jüpiter sekstili
venüs jüpiter sekstili

virgo
virgo

EROS
EROS