GÜNEŞ TUTULMASI VE PEGASUS’UN KANADI

 

 

Önce sayılar vardı ve tutulmanın gerçekleştiği 1 Haziran 2011’in sayısı  2,tam  tutulmanın ikilemlerine uygun bir sayı.

Ezoterik bilgilerde iki sayısı Ay tarafından yönetilir. Yeniay’ın enerjisiyle yaşanacak bir Güneş tutulmasında bu sayı, İşbirliği-diplomasi- uyumluluk-uzlaştırıcılık-zarafet ve inceliğin gerekliliğini anlatıyor. içtenlik, samimiyet ve sadakat, esneklik ve yumuşak başlılık, toplumu ve kalabalıkları sevmek, yardımseverlik, bağlayıcılık ve ikna edicilik İki sayısının gerekliliği, pozitif özellikleridir.

Bu tutulma tüm karmaşık düşüncelere, çıkacak ikiliklere ve düşünsel ikilemlere rağmen birlik olmak gerekliliğini anlatıyor. Birikmiş bilgileri kişisel zihinsel depolardan çıkarıp diğerleriyle paylaşmak, bunu yaparken çıkar gözetmemek, maddesel kazanç gütmemek gerekiyor.

Her şeyin bir karşılığı olmalı diyenlere, şimdi karşılıksız verme zamanı diye evren uyarı mesajları yolluyor.

Her sayının negatif etkileri olduğu gibi uzlaşmanın temsilcisi iki sayısının da karanlık yönü var. Buna karşın, saygısızlık, dikkatsizlik, dağınıklık, cesaretsizlik, kayıtsızlık ve ilgisizlik, bir konuya veya bir olaya konsantre olamamak, pasiflik ve soğukluk İki sayısının karanlık yönüdür. Bu sayının negatif yönünü kullanırsanız Sabit yıldız Aldebranın hışmına uğrarsınız.

Aldebaran dört kraliyet yıldızından birisi Doğunun Nöbetçisidir. Kraliyet yıldızları gerçekte büyük başarı ve onur vaat eder ama ilkelerin dışında hareket etmek en yüksekten en aşağıya indirecektir kişileri.

İkilemler kişilerde ve toplumlarda moral bozukluğu ve hayal kırıklığına neden olacaktır ama bu engellere karşı çökmek yasaktır. Daha doğrusu bunları kalıcı hale getirmeniz size zarar verecektir. Şimdi siz yaşamın zorluklarına karşı ayakta durabilmeyi öğreneceksiniz. Belki buna mecbur kalacaksınız.

Aldebaran sabit yıldızının kabalistlere göre tarot kartı 1 numaralı Büyücü ’dür

Eski Mısırlı rahiplerin, başlangıçta Ra’dan almış oldukları bilgileri anlaşılabilir sembollere dönüştürmeye çalışırken tarot kavramını ortaya çıkardıklarını Ra bilgileri  4 ,Ra Bir’in Yasasının Mütevazi Elçileri kitabından okuyabilirsiniz.

Ra’ya göre: Aklın temel modelinin biçimlendirilmiş ve düzenlenmiş bir şeklini derinlemesine incelemek ve böylece temel modelleri istediği anda deneyimleyebilecek duruma gelmek yararlıdır. Bunun için, üç yoldan birini seçebilirsiniz.

Astrolojiyi, yani gezegeninizin enerji ağının bazı bölümlerine verdiğiniz isimle, on iki burcu seçebilirsiniz.

Yirmi iki Büyük Argana’sı ile tarot’u seçebilirsiniz. Ya da, on Sefirot ve bunlar arasındaki yirmi iki ilişki ile Hayat Ağacını (Kabalistler ’in ağacı) incelemeyi seçebilirsiniz.

Aslında her bir öğretinin tek tek incelenmesi daha iyi olur ama yüzeysel bir merakla değil de, mihenk taşını arayan, mıknatısın çekimini hissetmek isteyen biri olarak yapılmalıdır bu…

Bu öğretilerden birisi, arayış içinde olana daha çekici gelecektir. O zaman arayış içinde olan varlık, bu üç yoldan birini kullanarak aklın temel modelini araştırmalıdır. Bir çalışma devresinden ve öğretiyi iyice sindirdikten sonra artık arayış içinde olan daha önemli bir adım atabilir, aklın temel modeliyle ilgili idrakini kendine özgü bir tarzda ifade edebilmek için yazılı metinlerin ötesine geçebilir,diyor RA BİLGİLERi.

 

Açıklama: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ3Lc7WHwa958dTFLOF62Ol05meKnGpywzenqR8aLiVHs1pDDbrvDvs0g
Ra’daki adı “aklın matrisi”,Merkür gezegeni tarafından temsil edilen Büyücü, kişinin kendi kaderini yönlendirebileceğinin işaretidir. Tam Merkür’ün yönettiği İkizler burcunda, karmanın ve ruhun DNA’sı diye tabir ettiğimiz İkizler-Yay aksının enerjisiyle kaderi yönlendirirken yanlış yöne sapmamak gerekliliğini anlatan bir tutulma bu. Büyücü ´nün kehanet anlamı, gücü ele almak ve yönetmektir. Her şeyden önce, hayatınızdaki gücün farkına varabilmek ve ve sizi zapt eden ruh veya duygunun bilincine varabilmek gerekir.

Bu kart başlangıçlara, ama başlangıçlar için atılacak ilk adımlara değinir ki biliyorsunuz tam Yeniayda böyle bir enerjiye sahibiz. Azimle kararlılıkla ve paylaşarak tüm enerjinizi ulaşmak istediğiniz hedeflerinize yönlendirmeniz gerekiyor.

İsteklerini yönlendirebilen ve yönetebilen insanlar için bu tutulma büyük şeyler vadediyor. Bazılarınız zihinsel endişelerinizle ve korkularınızla hedeflerinizin üzerini negatif enerjiyle örtebilirsiniz. İsteksizlik uyuşukluk ve tembellik yüzünden fırsatlara sırtınızı dönebilirsiniz.

Evet, çok ama çok özel bir tutulmadır bu. Bu tutulma ve yeniay Bizim içsel anne ve babamızın birleşmesidir Bu döngüde egosal zihinle duygusal zihin harmanlıyor, Satürn’e üçgen açı ile bağlanıp yeterlilik ve gerçeklik sınavı için enerjilerini birleştiriyorlar.

Bu güzel ama biliriz ki astrolojide üçgen açılar boş verdirir, zaten her şey yolunda da dedirtebilir. Umursamazlık, kayıtsızlık,kişisel olarak belki bir zarar vermeyecektir ama toplumsal anlamda büyük yıkıma götürebilir.

Pegasus binicisi olmadan yıldızlara ulaşmıştır. Pegasus Yunan mitolojisinin kanatlı AT’ı. Deniz tanrısı Poseidon ile yılan saçlı Gorgon Medusa’nın oğlu ve dev Chrysaor’un kardeşi.

Perseus, Gorgolar’dan Medusa’nın kafasını kesince, akan kandan kanatlı at Pegasus doğar Bellerophontes adında genç bir savaşçı, çeşmeden su içerken bulduğu Pegasus’u tanrıça Athena’nın kendisine verdiği bir yularla ehlileştirdikten sonra onun üzerine binip serüven aramaya çıkar. Ağzından ateş fışkıran, üç kafasından biri aslan, biri keçi ve biri yılan olan canavar Khimaira’yı öldürür; Amazonlar olarak bilinen kadın savaşçıları yener. Yaptıklarından gurura kapılan Bellerophontes gökyüzüne uçmak isteyince, Pegasus onu üstünden atar. Anlatıldığına göre, tanrılar kralı Zeus Bellerophontes’in böbürlenmesinden öfkelenmiş, Pegasus’u gıdıklaması için bir böcek göndermiş, böcekten huylanan Pegasus ondan kurtulayım derken binicisini sırtından atmıştır. Bu olaydan sonra gökyüzüne uçmayı sürdüren Pegasus çok geçmeden bir takımyıldıza dönüşür.

Dönek ve benmerkezci enerjisiyle, Pegasus’un kanadındaki Markab üzerindeki Ceres, Kuzey ay düğümü ile kare açı yapıyor. Çok uzun bir cümle olduJ

Markab yıldızı aşırı gurur, sezgi, coşku, kapris ve kötü yargı verir. Ceres buradan bakıldığında Dünya’yı umursamayan bir halde. Pegasus’un kanadındaki bütün yıldızlar belirli miktarda aşırı gururu paylaşırlar. Bu birbirine paralel kader anlayışı bir papazın yardımı olmadan cennete gitmeyi öğretir.

Ceres ‘in enerjisi kiminiz için büyük kazançlar bazılarınız için se büyük kayıplar olarak geri dönecektir.

Astrolojide Ay, yaşamlar boyu taşıdığımız bilinçaltında birikenlerle alakalıdır. Bu yaşam yolundaki Annemiz, anne ile olan bağımızdır. Gökyüzü tanrıçalarından Ceres yine annedir ama fiziksel ihtiyaçlarımız ve isteklerimizle ilişkilidir. Bunun yanında ekinler ve ekolojik denge, doğa; Tarım ve Çiftçilik, Yemek Sanayi; Aile -Çocuk ilişkileri; Çevre ve Greenpeace gibi örgütler, Veteriner hekimler, hayvan ve hayvan ürünleri; Beslenme, Şifalı Bitkiler ve Botanik, Tanrıça Ceres ‘in kontrolü altındadır.

Ay düğümleri ile kare açı yapan Toprak ana Ceres geçmişle gelecek arasında kadersel bir mihenk taşı vazifesi görüyor.

Acaba anneniz kadersel yolunuzda yanlış yönde mi? Sizin yanlışınızı mı destekliyor?.Belki siz onun yanlışına el çırpıyorsunuz?Gelecek ,yanlışın nerede ve kimde olduğunu açıkça gösterecek.

Güney İkizler – Kuzey Yay aksındaki enerjinin getirdiği günlük, yüzeysel yaşama arzusu yerine Yay’ın daha geniş, felsefi olan dünya görüşüne yol almalıyız. Bencilce kişisel tüketim yerine paylaşabilme güzelliğini tadabilmeliyiz.

Şu anda transit haritanızda Ceres nerede ise işte o alanda bencillikten, aşırı gururdan ve döneklikten kaçınmalı kendi çıkarlarınız uğruna yanlışlara el çırpmamalısınız.

Daha önce Aldebaran sabit yıldızının üzerinde son kez 2003 yılının 31 Mayısında bir tutulma yaşanmıştı. Aldebaran Mars etkisini taşıyor. Deniz savaşları, gemi kazaları, vahşet, atomik olaylar, doğal felaketler, yangın, gök taşları ve hava kirliliği gibi toplumsal ve Dünyasal olayları simgeliyor.Şimdi sekiz yıl sonra Yine İkizler burcunda ve Aldebaran sabit yıldızının üzerinde gerçekleşen bir Güneş tutulması yaşayacağız.

Satürn’ün etkisi ve Yeniay enerjisi tamamen otorite figürleri ve bizim onlarla olan ilişkimiz hakkında da hüküm vermektedir.

Robson’a göre Aldebaran büyük zenginlik, şeref, iyi talih fakat utanç ve mahvolma tehlikesini de beraberinde getirir. Bernadette Brady derki; kraliyet yıldızlarının gücü bencil ihtiyaçlar için kullanılırsa yüksekten düşme riskine sahiptirler

Aldebranın emri ise dürüstlüktür.

Böylece bu tutulmadan sonra birçok şey inanılmaz derece temizlenmiş, ayıklanmış ve arınmış olarak ortaya çıkmaya başlayacak.

Zengin ve Fakir bölünecek.

Peki, acaba zenginler fakirlere yardım edecekmi?

Doğu batı ile, Müslüman  Hristiyan ile, sağ sol ile ayrı düşecek.

Ana konu kutuplaşma.

Belki bu kutuplaşma ile kendi yerinizi belirleyeceksiniz. Belki de ne yönde olacağınıza karar veremeyeceksiniz. Yada Pegasus gibi sırtınızdan Bellerophontes’in atıp döneklik ederek kendi yolunuzu çizeceksiniz.

Arzu Cengiz

Astro Benefik

Be Sociable, Share!

Leave a Reply