HAZİRAN 2012 KOZMİK TÜYOLAR

GEZEGEN HAREKETLERİ

30 Haziran 2012 Cumartesi

Bugün Satürn’ün Günü

Güneş Yengeç  Burcunda

Ay    Akrep Burcunda 22.46’da Boşluğa düşüyor,01.04’de Yay Burcuna geçiyor.

Retro Planetler

Akrep Burcunda  Juno

Oğlak Burcunda     Plüton

Bugünün tarot kartı Temperance

Günün Sayısı  5

Günün Planet Saatleri Tablosu

 


30 Haziran Cumartesi

Haziran ayı zorlayıcı göksel enerjilerin etkisiyle son buluyor.

Akrep burcunda ilerleyen Ay 12.10’da Juno ile kavuşacak. Bu durumda birinci derecedeki ortaklarınızla bu eşiniz ya da iş ortağınız olur birbirinize hoş görü ile yaklaşabilirsiniz. Ama Ay’ın bu göksel görünümün hemen ardından diğer gökyüzü sakinlerinden bir kaçı ile sıkıcı kombinasyonlar kuracak olması aradaki hoşgörüyü yok edebilir.

14.01’de Ay ve Plüton 45 dereceyle ardından Ay, Uranüs, Güneş ve Palas’la 135 dereceyle bağlanacak.19.53’de Ay –Vesta karşıtlığı Ay ’sal gerilimli enerjilerin cabası.

Ay –Vesta arasındaki göksel uyumsuzluk diğer kadınlarla, kız kardeşlerinizle zıtlaşmaya karşı görüşler yüzünden tartışmalara sebep olabilir. Kendi ihtiyaçlarınızla ailenizin ihtiyaçları arasında sıkışıp kalabilirsiniz.

Durun daha bitmedi!  15.18’de kesinleşecek Güneş-Pallas karesi otorite figürleriyle yaşanacak sorunların göstergesi..

Bu göksel bağlar duygu dünyasında büyük karmaşaya sebep olacaktır.

Ayrıca problemleri çözebilme konusunda zorlanabileceğinizi gösteriyor. Oldu ki problemlerinizi  çözdünüz bu sefer de karşınızda her şeye hayır diyecek olan bir güçle mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Bulunduğunuz topluluğa yön verecek orijinal fikirlerinizi sunmak ve onaylamak isteğinde olabilirsiniz ama bununla ilgili engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu günlerde baba kız ilişkilerinde gerginlikler olabilir. Bağışıklık sisteminiz aşağılara doğru çekilebilir. Sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha anlayışlı düşünceli ve sevecen olmalısınız.

Dışa vurduğumuz tepkilerimizin gezegenidir Mars.

22.22’de Ay-Mars’a 60 derece ile bağlanacak ve boşluğa düşecek.Bu görünüm yüksek potansiyelli duygusal güç göstergesidir. Bu yüksek enerji insana cesaret, yaşam arzusu ve yoğunlaşma gücü verir. Belki biraz cüretkârlıkla spontan davranışlarla karşınızdakini şaşırtabilirsiniz ama çevrenizdekileri etkileyeceğiniz akşam  geçirebilirsiniz.

Karşı cinsle birbirinize destek olabilir duygularınızı anlayabilirsiniz. Marsın enerjisiyle tutku ve dürtülerinizi duygusal dünyanızla bütünleştirerek karşınızdakilere anlatabilirsiniz.

Bugün acele kararlar almaktan ve uygulamaktan kaçınmalısınız. Duygusal kararlar sonrasında sizi üzebilir. Sinirli asabi kişilere karşı sakin ve anlayışlı davranarak ortamı rahatlatabilrisiniz.Şayet siz bu gerginlikleri içinizde yaşatıyorsanız daha öncede bahsettiğim gibi sevdiklerinize karşı anlayışlı olmayı becerebilmelisiniz.

Günün temsilcisi Tarot kartı TEMPERANCE;  gereken ne ise o yapılmalı der: Yani durum ne olursa olsun uygun olanı yapma anlamına gelir. Bugün sakinleşmeli ve aşırıya kaçmamalısınız Kendi isteklerinize düşkün huzursuz ve sabırsız olmak kazanmak yerine kaybettirecektir. İçsel olarak oldukça fazla hissedilen özgürlük arzusu kontrolsüz tutkular ve arzular sorunlara yol açabilir. Kendini beğenmiş kişiler bulunduğunuz ortamlarda canınızı sıkabilir. Kendinize olan güveninizi kıracak kişilerle karşılaşabilir, olayların içinde bulunabilirsiniz. Haziran ayının bu son gününde enerjinizi olumlu yönde kullanabilmeli iç sesinize güvenmelisiniz.

Bugün yolculuk planları yapabilirsiniz. Zor deneyimler karşısında sabırlı olmalı duygularınızı dengede tutabilmelisiniz.  Yeni beceriler öğrenebilme potansiyeline sahipsiniz.


29 Haziran Cuma

Bugün gökyüzünden yeryüzüne gezegenler karmaşık sinyaller gönderiyor. Gerilimler yaşamanız olasıdır.Kendinizi,isteklerinizi net bir şekilde ifade edebilirseniz bu karmaşık zamanları sorunsuz atlatabilirsiniz.

04.32’de Akrepteki Ay Neptün’e 120 dereceyle ardından 05.41’de  Merkür’e 90 derecelik  bağ kuracak .

Merkür zihinle ilişkilidir ve Neptün’den gelen yanıltıcı enerjiler zihinsel karmaşaya yanıltan ve hata yapma olasılığınız arttıran iletişim problemlerine neden olur. Zihniniz size oyun oynayabilir. Merkür’le Ay arasındaki 90 ° iletişimde yanlış anlaşılmalara, ifade yetersizliklerine, dedikodulara ve asabiyete neden olurken siz bu göksel enerjiyi olumlu yönden kullanırsanız içsel duygularınızı sözel olarak ifade ederek kaşınızdakine içinizi dökebilirsiniz. Esprilerinizle diğerlerini güldürebilirsiniz.

Sabah ki Ay’sal gerilim öğleden sonra uyumlu ve olumlu duygusal enerjilerle yerini değiştirecek

12.54’te kesinleşecek  Ay-Güneş üçgeni, ardından Akrepteki Ay’ın önce Plüton’a 60 dereceyle ardından Chiron’a 120 dereceyle bağlanacak olması ilişkilerde ve ruhsal düzeyde iyileştirmeye yarayan olumlu bir enerjidir.

Tüm olumsuzlukları olumluya çevirebilecek gücü kendinizde hissedebilirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi ifade ederken zorlanmayacağınız için dilersiniz karşınızdaki kişiye yazarak tüm içinizden geçenleri anlatabilirsiniz. Sabah ve öğle saatlerinin kararsızlığı yerini kararlı düşüncelere bırakacak.

Şifacılık ve alternatif tıp yöntemleriyle ilgileniyorsanız, bu konularla ilgili araştırma yapmak ve uygulamak için en doğru  günlerden birindesiniz.

Astrolojide JÜPİTER bütün gezegenler arasından en büyüğüdür. Bu durum gezegenin bize daha yüce ve geniş bir gerçeklik vizyonu, daha büyük bir tamlık duygusunu hatırlatan vizyonuyla uyumludur. Jüpiter bereket, özgürlük, büyüme ve çoğalma niteliklerini ifade eder, ufkumuzu genişletir, dünyayı dar, sınırlı bir bakış açısından görmemize neden olan sınırlamalardan kurtulmayı getirir. Genişleyen, gelişen ileri görüşlü anlayışlı ve iyimserdir Jüpiter, bolluk, bereket, zenginlik ve özgürlüktür. .En büyük iyicil olan bu gezegen tarafsızlık ve ılımlı olmayı anlatır.

Jüpiter’in sembolü ruhu temsil eden ayın madde haçına demir atmasını gösterir, bu ilahi aydınlanmayla temas etmenin imzasıdır. Jüpiter insan enerjisini ve arzusunu hevesli biçimde ifade ederken ilerleme ve kendisini yansıtma ihtiyacının farkındadır.

Şimdi göklerin tanrısıyla tanrıların habercisi birbirlerine destek olacaklar.

Merkür ve Jüpiter 60 derecelik bağ kuracaklar.

Zihinsel potansiyeli besleyen bu göksel uyumlu bağ dünyaya iyimser gözlerle bakmanızı sağlayabilir. Araştırma yapmak için bu kısa dönem etkili pozitif göksel enerjiyi kullanabilmelisiniz. Hayatınızda sizin için önemli olan bir alanda ileriye dönük planlar yapabilirsiniz. Eğitim için karşınıza çıkacak olan fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Bugün Güneş ve Plüton karşı karşıya geliyor,birde Güneş ve Uranüs arasındaki 90 derecelik açı var ki tuz biber misali… Uranüs’ün açığa çıkardığı özgürlük ihtiyacı, sınırlayıcı olan her şeye karşı duyulan tepkisel davranışlara neden olur. Bu dönemde sorunlarınızı diğerlerine açmakta zorlanabilirsiniz. Yaşadığınız olaylar hayal kırıklığına neden olabilir. Reddettiğiniz ve bir türlü anlam veremediğiniz olaylar ya da insanlar gerçeklerle yüzleşmeniz için Ayna vazifesi yapabilirler.

Daha önce yapmak istediğiniz ama kendinizde yapacak kuvveti bulamadığınız değişiklikleri bu dönemde yapabilirsiniz. Şiddet ve suç oranlarının artış göstereceği bu günlerde elinizden geldiğince gerilimli ortamlardan uzak durmaya çalışmalısınız

Ama unutmayın! Gökyüzündeki tüm bu güçlü enerjiler kontrol altına alınırsa size katkı sağlayacak pozitif bir potansiyel oluşacaktır.

Yazımın başında belirttiğim gibi Kendinizi,isteklerinizi net bir şekilde ifade edebilirseniz bu karmaşık zamanları sorunsuz atlatabilirsiniz.

Günün temsilcisi Tarot kartı STRENGTH; Hayvansal doğamızda hırsları ve enerjileri cesarete dönüştürmek, öz farkındalık, yaşamı kabul etmek, yaşama gücü, kibir, arzu ve tutku anlamındadır

 

 

28 Haziran Persembe

Terazi burcunun son derecelerinde ilerleyen Ay gece yarısından itibaren önce Ceres’e ardından Neptün, Jüpiter, Güney Ay Düğümü ve Venüs’e 135 dereceyle bağlanacak. Bu göksel kombinasyonlar gerilim yaratıp sinirliliğe yol açabilir. Tepkilerimiz zamansız ve uygunsuz olabilir. Olayları fazla dramatize etmeye eğilimli olabiliriz, bu da yanlış kararlar vermemize sebep olacaktır.
İlişkilerde kendine hakim olma eksikliği nedeniyle kötü sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Bu göksel kombinasyonun etkisinde kendinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

Ruh halindeki değişkenlik duygusal kararlar alma yetisini zayıflatacağı için yalan söylemeye meyilli kimselere karşı tetikte olmalısınız. Kendinizi gerçekten uzak hayallerin peşinde koşarken bulabilirsiniz.

İş, aile ve ev konularında hiç beklemediğiniz birçok sorun aniden karşınıza çıkabilir. Aşkla alakalı konularda yüksek ego yüzünden sorunlar yaşayabilir, kendinizi ikiye bölünmüş yönsüz hissedebilirsiniz.

Özellikle bugün geçmişten gelen bilgilerin gerçekliğini tekrar tekrar kontrol etmelisiniz.

Bu duygusal karmaşada sıkı sıkı bağladığınız duygularınızın iplerini çözecek bir görünümdür Ay Neptün 135 derecesi.

11.22’de Ay Satürn’le kavuşup boşluğa düşecek 23.32’de Akrep burcuna geçene kadar boşlukta kalacak. Boşluktaki Ay’ın Satürn’le bağlı olması daha ketum ve içe dönük davranarak belki de hata yapma olasılığınızı ortadan kaldıracaktır. Ayın bu duygusal gelgitleri birçoğumuzun ruhuna hayata küskünlük olarak yansıyabilir.

15.41’de Ay boşlukta ilerlerken Ay-Vesta arasındaki 150 derecelik birbirini umursamaz görünümün etkisiyle diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlı olmanızı gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.
Bu durumda yeteneklerinizi ve yaratıcı zekânızı kullanmak ve günlük hayata geçirmeniz konusunda engellerle karşılaşabilirsiniz. Duygusal problemleri çözmek sizin için zor olabilir. Kadınlar, anneniz ya da arkadaşlarınız problemlerinizi görmezden gelebilir.

20.26’da Aslan Balık aksının 3 derecesinde Merkür ve Neptün 150 dereceyle bağlanacaklar. Hayallerle gerçekleri birbirine karıştırırken bu göksel uyumsuz bağ karşınızdaki kişiyi olduğundan farklı görmenize sebep olabilir. Ya da Gerçekler sizin görmek istediğiniz gibi olmayabilir.
Bu dönemde dikkatiniz kolayca dağılacaktır. Odaklanma ve konsantrasyon sorunu yaşayabilirsiniz. Zihninizdeki fikirlerinizi dile getirmek ve gerçekleştirmekte zorlanabilirsiniz.

23.32’de Ay Akrep burcundaki yolculuğuna başlayacak. Önümüzde ki 2 gün boyunca sezgiler iyice tavan yapar, gizemli sırlara doğru çekilir ruhunuz. Zorlayan ve huzursuz edici koşullar canınızı sıkabilir. Duygusal olarak diğerleri ile zıtlaşırsanız kendinizi bir anda yapayalnız kalmış olarak görebilirsiniz.

Günün temsilcisi Tarot kartı The World; ruhu, maddeyi, yaşam ve ölümü yüceltir. Arkana majör kartlarının sonuncusudur. Bugüne kadar attığınız adımlar doğrultusunda her şey yolunda gittiğinde hedeflerinizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz alanda başarılı olabilirsiniz. Sınırlarınızdan kurtulup yeni bir düzen kurmak için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz

Sevgiyle kalin:))

27 Haziran

02.18’de Uyumlu Ay -Jüpiter üçgeni size destek verecek ve şans getirecektir. Duygularınızı nasıl ifade edeceğinizi şaşırabilir, kendinizi her türlü zorlukla başa çıkabilecek güçte görmeye başlayabilirsiniz. Vücudunuz-kalbiniz ve ruhunuzu uyumlu bir enerjiyle dolacaktır.

06.49’da ki Ay ve Güneş arasındaki gerilimin enerjisi ile güne merhaba diyeceğiz. İki ışığın arasındaki uyumsuzluk bizlerin ruhuna  yansıyor. Bilinç ve bilinçaltı birbirini desteklemiyor. Ebeveynler arasındaki gerginlik rahatsız edici boyutlarda olabilir.. Karşı cinsle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Yüksek kademedeki kişiler canınızı sıkabilir.

Karşı cinsle tartışmalar çözümsüz olaylara sebep olabilir.

Terazi burcunun 6 derecesinde ilk dördün fazı ilişkiler bazında  sorumluluklar yüzünden  hırslı ve kırıcı davranışlara sebep olabilir. Oysa  kendinizi dengeleyebilirseniz, daha kalıcı ve olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Sanırım, iş mi yoksa  aşk mı diye sorarlarsa aşkı  tercih edersiniz… Çünkü Ay –Venüs üçgeni aşka doğru çekecektir ruhunuzu.

Aslında günün en iyi haberi 11.03’den itibaren 7 derece İkizlerdeki Venüs’ün yavaş yavaş ilerlemeye başlayacak olması. Venüs’e ait tüm konular kendini hissettirecek bir şekilde göz önüne çıkacak.

Ama önce Ay ve Plüton karesi ve hemen ardından Ay-Uranüs karşıtlığı gün içinde beklenmeyeni bekler kılabilir bizleri. Beklenmedik haberlerle  duygularınızı değiştirecek olayların içinde bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda orijinal, sıra dışı özgürlükçü fikirlerinizle dikkatleri çekebilirsiniz.

Plüton’un duygularımızı derinlere gömen enerjisi ile hislerinizi karşınızdaki kişilere açamayabilirsiniz. Diğerlerinin sorunları ile ilgilenmekten  kendi sorunlarınızı bastırmak zorunda kalabilirsiniz. Değişen şartlar alacağınız haberler karamsarlığa itebilir.

12.58’de Ay Chiron’a 150,Vesta’ya 135 derece ile bağlanacak… Yetersizlik hissi duymanıza neden olacak bazı kadın figürleri ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendi ruhsal bunalımlarınızı çocuklarınıza ve çevrenize yansıtmamaya çalışın lütfen. Bu sıkıntılı durumları ortaya çıkaran Ay ve Ciron 150⁰ ile bağlandığında Mide problemleri de tetiklenir. Aile içi sorunlar ve gizli saklı kalmışlar ortaya çıkabilir.

Geçmişten beri içimizde sakladığımız yaralar, acılar ve sırlar açığa çıkarak ruhumuzun rahatlamasını sağlayabilir.

Vesta’nın ve diğer asteroitlerin günlük yaşam alanımızda son derece etkili bir enerjisi olduğunu göreceksiniz.

Ay ve Vesta’nın 135 derecelik bağı aile içinde sert tartışmalara neden olabilir. Alacağınız kararlar gözden kaçabilecek risklerle dolu olabilir. Ortaklıklarda ve yakın ilişkilerde düşmanca duygular ruhunuzu esir alabilir. İş ve yatırım konularında riske girmekten kaçınmalısınız. Bugün hareket etmeden önce iyice düşünün lütfen. Benmerkezci tavırlardan kaçınmalısınız.

Günün temsilcisi Tarot kartı Judgement… Bu kart sorunuzu çözmek istediğinizi ama bunu nasıl yapacağınızı bilmediğinizi ve endişelerinizi belirtir. Dahası, bilinmeyene duyulan korku yüzünden, sorunu inkâr etmeye çalışan bir insanı da ima eder. Belki parasızlık, hazırlıksız olma veya sorumluluk sahibi olamamak gibi durumlar olanı yok gibi görmenizi gerekli kılıyor olabilir… Bu kart, tüm itirazların birer mazeret olduğunu açıkça belirtir, sonuçta mazeretleriniz baskın çıkar ve siz kısıtlanırsınız ama yaşamınızın gerçeklikleri değişmektedir. Artık inadı bırakmalı ve hem kendinizde, hem de çevrenizde nelerin değiştiğini algılamalısınız. Bunun ötesinde, değişimin zorunlu sonucu olarak amaçlarınızı değiştirecek, ilişkilerinizi baştan yorumlayacak hatta yenileyeceksiniz.

 

26 Haziran 2012

Sabah saatlerinde Ay, Juno ile destek açısı ile bağlı olacağından sizi birincil ortaklıklarla ilgili duygusal ve fiziksel olarak yetkili kılacaktır. Bu görünüm aşk ve aşık olma isteği doğurur. Aşk bağlarını güçlendirir. Partnerinize yaklaşımınız daha sıcak ve olumludur.

Vesta ihtiraslarımızı yaşamamız için içimizdeki ateşin sönmesine izin vermeyen bir enerjidir. Ay ve Vesta’nın uyumlu göksel bağı duygusal enerjinizi  olumlu olarak aktarmanıza yarayacak. Maneviyatla ilgili olan herşey sizi çekebilir. Sağlıklı yaşam hakkında detaylı bilgiler edineceğiniz araştırmalar yapabilirsiniz.

İleriyi görebilen güçlü kadınların desteğini hemen yanı başınızda hissedebilirsiniz.

Başak burcunda ilerleyen Ay 13.54’de Mars’la kavuşup boşluğa düşüyor.20.16’ya kadar boşlukta kalıyor. Tam da Mars’ın gününde, Ay Mars kavuşumu ile ailevi konularda uyuşmazlıklar ortaya çıkabilir ve gerilimler yüzünden canınız sıkılabilir. Gergin ortamlardan uzaklaşmalısınız. Aceleciliğiniz kazalara sebep olacaktır. Yarım kalmış, tamamlanması gereken işleriniz için Ay’ın boşluk döngüsü size iyi gelecektir. Düzen ve sağlıkla ilgili konular ön plana çıkabilir. Ay boşluktayken yeni bir karar almayın, yeni bir başlangıç için adım atmayın…

20.16 ‘da Ay’ın Teraziye geçmesi kozmik enerjilerin hava olaylarını tetiklemesine neden oluyor. Terazi kefesi denge unsurunu belirler ama ne kadar dengede durabilir bilinmez. Gücün karanlık görünmeyen yönünü de anlatan Terazide ki Ay zamanlarında en önemli olan şey adil ve diplomatik olabilmektir.

21.39’da Ay ve Merkür 60 dereceyle bağlanıyor. Arkadaşlarınızla, kardeşlerinizle keyifli saatler geçirebilirsiniz. İletişimi destekleyen bu göksel enerjilerin altında, kendinizi ifade ederken zorlanmayacaksınız.

Bugün Merkür Aslan burcundaki yolculuğuna başlıyor. Aslan burcundaki Merkür’ün ilerlediği alanda düşüncelerin ifade ediliş tarzında benmerkezci bir algılayış ve olayları dramatize ederek algılama ve aktarma durumu söz konusudur.

Aslan “ben “ile alakalıdır ve sabit bir burçtur. Bu dönemde fikirlerin sabitleşmesi ve diğerine dayatılması söz konusudur. Entelektüel açıdan kibirli davranışlara da eğilim verebilir. Eleştirel tahammülsüzlük sınırları zorlarken başkalarının düşüncelerini önemsemeyen yapıda kimselerle çatışabilirsiniz. Aman siz siz olun kendi düşüncelerinizi diğerlerine dayatmak konusunda ısrarcı davranmayın.

Günün temsilcisi Tarot kartı The Sun; Yaşam kaynağımız ışığımızdır Güneş. Canlılığımız benliğimizdir. Güneş kartı kurtuluşu ve yeni başlangıçları ifade ederken hareketi, gücü ve dürtüleri temsil eder. Bugün diğerleri tarafından övgüye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda dikkat çekmek, tanınmak ve alkışlanmak isteyebilirsiniz.

Fikirleriniz ve yeteneklerinize güvenerek başarılı olabilirsiniz. Yeni fikirlere açık olup gelecek için planlar yapabilirsiniz.

25 Haziran Pazartesi

Haftanın bu ilk iş gününde sabah saatlerinde Başaktaki Ay – Venüs ve Plüton ile ilişkiye giriyor ardından Chiron ile karşı karşıya geliyor.

Ay ve Venüs arasındaki 90 derecelik gerilim duyguların dengesini bozarken doyumsuz, gergin ve mutsuz hissetmenize neden olabilir. Diğer kadınlarla farklı görüşler yüzünden anlaşmazlıklar yaşanabilir. Bu göksel enerjinin olumlu etkisi ise yakın arkadaşlıkları desteklemesidir.

Güveninizi kıracak bazı olaylar yaşayabilirsiniz. Otoriter kişilerden herhangi biri belki bir ebeveyniniz bile olabilir; yaşamınıza bir sınırlama getirebilir. Bazı gecikmeler, aceleciliğiniz yüzünden olabilir. Bunun nedeni Ay ve Satürn arasındaki 45 derecelik göksel enerjidir.

Bugün, 150 derecelik göksel bağların, bizler üzerinde yaratacağı olumsuz enerjilerinin esiri olmamalıyız.

Ay’ın Uranüs ve Pallas’a 150 dereceyle bağlanıyor; Bu durumda yeteneklerinizi ve yaratıcı zekânızı kullanmak ve günlük hayata geçirmeniz konusunda engellerle karşılaşabilirsiniz. Duygusal problemleri çözmek sizin için zor olabilir. Kadınlar, anneniz ya da arkadaşlarınız problemlerinizi görmezden gelebilir. Tam bir kavram kargaşası yaşayabilirsiniz.

İş, aile ve ev konularında hiç beklemediğiniz birçok sorun aniden karşınıza çıkabilir. Aşkla alakalı konularda yüksek ego yüzünden sorunlar yaşayabilir, kendinizi ikiye bölünmüş yönsüz hissedebilirsiniz.

05.53’de Ay ve Plüton 120 dereceyle bağlanacaklar. Hisleri güçlendiren bu yüksek potansiyelli göksel kombinasyon zorluklarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Kafanıza koyduğunuz bir şeyi hemen yapmak ya da sahip olmak isteyebilirsiniz. Gizlilikler ve tehlikeli işler bugün fazlasıyla ilginizi çekebilir. Okült çalışmalar yapmak için bugün sabah saatleri oldukça ideal zamanlar.

Bunun yanı sıra 08.14’de Ay- Chiron karşıtlığının etkisi ile duygusal anlamda kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Geçmişe dair yaralarınız içinizi acıtabilir. Kendinizi bulunduğunuz ortamda eksik ve yetersiz hissedebilirsiniz. Başak’taki Ay’ın da enerjisi ile ayrıntılara saplanıp kalabilirsiniz. Kendinizi annenizle veya diğer kadınlarla duygusal olayların içinde bulabilirsiniz.

Ay ve Merkür arasındaki 45 derecenin etkisiyle İletişimle alakalı konularda güveninizi kıracak bazı olaylar yaşayabilirsiniz. Ay Mars paralelliği duygularınıza kıvılcım etkisi yaparak duygusal parlamalara sebep olabilir.

Ve nihayet! 7 Şubattan bu yana geri giden Satürn Terazi burcunun 23 derecesinde ileri hareket etmeye başlıyor…

Günün temsilcisi Tarot kartı The Moon; Ay kartı duyguları, sezgiyi, bilinçaltında biriken istekleri ve duygusal dalgalanmaları ifade eder. Gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacağınız olaylar yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlar sorunlar yaratabilir. Planlarınız ertelenebilir bu durum ruhsal dünyanızı alt üst edebilir. Kontrol edilemeyen arzular zararlı olabilir. Ayaklarınızı yere sağlam basmalı bugün olumsuz düşüncelerinizi kontrol altına almak durumundasınız.

 

24 Haziran Pazar

Bugün Güneş’in günü

Günün temsilcisi Tarot kartı The Star; gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Kendi duygusal dünyamızın bu olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgumuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor. Beklentilerinizin gerçekleşmesi kendi içinizdeki ışığın parlaklığı ile alakalıdır.

Sabah karşı 02.10’dan itibaren Başaktaki Ay’ın Pallas, Uranüs, Plüton ve Vesta ile olumsuz ve uyumsuz bağları güne gergin ve sinirli bir başlangıç yapmanıza neden olabilir. Acelecilik ve ani kararlar sonrasında canınızı sıkabilir. Ailenizle aranızda duygusal ihtiyaçlarınıza yönelik büyük bir anlaşmazlık yaşamanıza sebep olabilir. Birbirinizi anlamakta zorluk çekersiniz. Burada en büyük risk kişinin kendisinin de ne istediğini tam anlamıyla bilemiyor olmasıdır.

GÜNEŞ –NEPTÜN ÜÇGENİ

Bu güzel Güneş  gününde evren bizleri Güneş ve Neptün üçgeni ile ödüllendiriyor.

Yengeç burcunda ilerleyen Güneş yine kendi gibi su gurubu olan Balıktaki Neptün’e üçgen açı ile bağlanıyor.

Kulağa son derece hoş gelen bu görünüm hayal gücüne ve yaratıcılığa canlılık katar. Güneş Neptün üçgeni sanatın her alanında kendinizi ifade edebilecek enerjiyi sunar. Bu göksel enerjinin en olumsuz tarafı hemen her şeyden çabucak sıkılmanızı sorumluluklardan köşe bucak kaçmanızı sağlamasıdır. Hobilerinizi işiniz haline dönüştürüp birde üstüne para kazanabilirsiniz. Ama tembellikten kaçınmanız gerekiyor.Eski mitolojiye göre Neptün, deniz tanrısıdır. Aslında deniz de, uçsuz bucaksız bir bilinmeyendir.

Deniz’den genellikle “sınırsız” diye söz edilir. Neptün de sınırları aşmayı ve engelleri yıkmayı temsil eder. Ama bu yıkma daha çok düşünce şeklinde ortaya çıkar. Neptün’ün yıldız haritasındaki yeri bu düşünce ve sezginin ne şekilde kullanılacağını da gösterir. Güneş sistemi içinde ağır-aksak dönen bir planettir ve en temel prensibi sınırların çözülmesi ve bilincin aşılmasıdır. Neptün, bir anlamda insan denen varlığın evrenle bağlantısını sağlayan “Kozmik Anten” gibidir. “Holografik-Bütünsel” algı sistemiyle bir kum tanesinde dünyayı görür. Kurtarıcı-Kurban ikilemi, Bulanıklık, Çözülme, Dağılma, Gerçeklerden kaçış, İnkâr, Aldatma-Aldanma, Boğulma, Kaybolma, Zehirlenme ve Bağımlılıklarla alakalıdır. Neptün denizlerin tanrısı Poseidon ’dur ve Neptün gezegenin sembolü onun üççatalı mızrağından gelir. Temizlemek saflaştırmak rafine etmek süzmek inceltmek aldanmak ve aldatmak tüm bu ikilemler Neptün’le ilişiklidir.

Fedakârlık ,sihir, büyü ,idealler, hayaller ve gerçeklerden kaçma Neptün’ün üzerimizdeki etkileridir.

Şiirsel nefsinizi ve yaratıcı gücünüzü simgelerken gizemsel ve spiritüel araçlarımda temsil eder.

Neptün’ün sembolünde zihni veya ruhu gösteren bir yarım daire maddeyi veya maddi koşulları gösteren haçın üzerinde durmaktadır. Haçın üstündeki yarım daire ise zihnin (veya evrimleşen insan tininin) maddeye egemen oluşunu simgelemektedir. Bu görüş insanın “spiritüel” denen yönünün üstün, maddenin veya zorunlu ve kaçınılmaz olan maddesel, dünyevi ve bedensel şeylerin aşağılık olduğunu öne sürmemektedir.

URANÜS-PLÜTON KARESİ

12.12’de Uranüs ve Plüton Koç-Oğlak aksının 8 derecesinde kare açı oluşturuyorlar. Bu göksel kombinasyon 2015 yılına kadar sürecek ve 7 kez tekrarlanacak .Bir sonraki buluşma ise 19 Eylülde gerçekleşecek.

Uranüs hangi planetle açı yaparsa işte o planeti dürter, ikaz eder ve uyandırır. Daha doğrusu hangi planete dokunuyorsa o planetin içindeki özgürlük ihtiyacını açığa çıkarır. Bu alanlarda beklenmeyen sıra dışı olaylar ve deneyimler yaşanır. Kare açıyı gördüğünüz alanlarda birbirini zorlayan, çıkış yolunu bulmakta zorlandığımız ve çoğu kez yıkıma varan enerjiler açığa çıkıyor.

Toplumsal alanda Uranüs’ün ortaya çıkardığı özgürlük ihtiyacı ve bu ihtiyaca karşı baskı ve şiddetle karşılık verme kişileri ve toplumları etkiliyor. Ortalık savaş alanı ve ateş topuna döndü. Astrolojide ne zaman iki planet yan yana gelse yeni bir döngü başlamış demektir. Aynı akrep ve yelkovanın yan yana geldiğinde yeni bir saatin başlangıcı gibi.

Şimdi bu yaşadığımız olayların temeli Uranüs’ün Plüton ile kavuşum yaptığı dönemde atıldı. Peki, Uranüs ve Plüton ne zaman yan yana geldiler: ?

Yakın tarihe bir göz atacak olursak 1965 yılının 7 Ekiminde 17 derece Başak burcunda bu iki ağır ve etkin planet yan yana geldiler. Aynı tarihlerde Neptün kendisi gibi ağır hareket eden ve dünyevi olayların gidişatını değiştiren bu iki planete 60 derecelik destek açısı ile bağlanıyordu. Neptün’ün hemen üzerinde Zuben el Schemali sabit yıldızı parlıyordu. Bu sabit yıldız sosyal reform, sosyal adalet ve gruplarla ilişkilidir. Kabalistler tarafında tarot kartlarından JUSTİCE ile ilişkilendirilmiştir. JUSTİCE yani Adalet kartı vicdanın yükselen sesidir. Şimdiye kadar egoyu oluşturan şuurlu zihnin isteklerine hizmet edildiğine buna karşılık derin şuurluluk alanlarından gelen isteklerin ise bir kenara itildiğini gösteren iç benliğin sesidir. Artık ikisi arasında bir dengenin oluşması zamanı gelmiştir.

Dünya astrolojisinde Neptün: Sosyalizmi, komünizmi, solcuları ve böyle akımları, kayıpları ve gizli kapaklı konuları temsil eder. Neptün’ün sosyalizm ve solcuları temsil ediyor olması ve sağ kanat politikayı temsil eden Uranüs’e bağlanması bu iki görüşün zamanı geldiğinde tek bir yola çıkacak evrimlerden geçeceğini gösteriyordu o tarihte. Zıtların dengelenmesi aslında bütüne ulaşmak ve bütünü tamamlamak anlamını taşıyordu. Uranüs’ün Neptün’le bağı ruhsal bütünlüğe bağlı ani uyanış demekti.

10 Ekim 1965 yılında yapılan genel seçimler sonucunda: Adalet Partisi 240 milletvekili ile çoğunluğu elde etti. Sağ görüşlü bir parti tek başına iktidara gelmişti. Gökyüzünde Uranüs -Plüton kavuşumuna 60 derece ile bağlanan Neptün ve bu üç ağır planete 150 derece ile bağlanan Koç burcunda ilerleyen Ay tanrının parmağı diye adlandırdığımız YOD’u oluşturuyorlardı. Kadersel çok önemli bir göksel şifre bize sunuluyordu.

Hemen öncesinde 4 Ekim 1965 tarihinde Küba lideri Fidel Castro, Che Guevara’nın emperyalizme karşı savaşmak için Küba’dan ayrıldığını açıkladı.

Uranüs dünya astrolojisinde aşırılıkları, ani değişimleri, sağ kanat politika fikirlerini, girişimleri ve bilimsel olayları temsil eder. Plüton ise: Yeniden yapılanmaları ve değişimleri, organize suçları ve yer altı faaliyetlerini temsil eder. Bu iki planetin yan yana gelmesi eski düzenin yıkılması, kargaşa ve anarşi bunun yanında eski kuralları yıkmak için toplu hareketler demektir.

10 Kasım 1965 yılında Çin’de Kültür Devrimi başladı.

11 Kasım 1965 yılında Afrika’daki son İngiliz sömürgesi Rodezya bağımsızlığını ilan etti.

9 Ocak 1966 da hayallerini gerçekleştirmek isteyen 800 işçi Almanya’ya doğru hareket etti.

18 Ocak 66 da Ankara Cezaevi’nde af isteyen mahkûmlar isyan etti. İstanbul Üsküdar Toptaşı Cezaevi’nde 260 mahkûm açlık grevine başladı.

İsyanlar ayaklanmalar ve özgürlük isteği Uranüs’ün dürüsüyle kendini gösterdi.

1966 yılının 31 Ocağında Paşabahçe fabrikasında çalışan 2400 işçi greve gittiğinde Uranüs ve Plüton yine yan yanaydı.

19 Nisan 1966 da 79 gün süren Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası grevi “halk sağlığını tehlikeye düşürdüğü” gerekçesiyle bir ay ertelendi. Aynı dönemde Türkiye’nin transit haritasında halkın sağlığını anlatan 6. Evin yöneticisi Jüpiter hastaneleri anlatan 12. Evde halkı anlatan İkizlerdeki Ay’la kavuşum halindeydi.

Evet, dünya astrolojisinde 6.ev çalışan sınıfları, halk sağlığını,  hastalıkları, salgınları, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri temsil eder. Ticaret birlikleri, işçiler ve sendikalar bu evin simgeleri içindedir.

12 ev ise: Hapishaneleri, hastaneleri, gizli kuruluşları devletin gizli düşmanlarını ve karşıt güçleri temsil eder. Islah evleri, suçlar, casuslar,  sığınma yerleri ve sığınmacılar, düşkünler için kuruluşlar, Okült dinler ve konular bu evin simgeleri arasındadır.

Grevin ertelendiği tarih ve astrolojik simgeler üst üste geldiğinde yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır cümlesinin derinliğini daha iyi anlıyoruz.

Aynı günün yani 19 Nisan 1966 tarihinin Tarot kartı olan The Hermit yani Münzevi, planlama ve duraksama, manevi arayış, içe dönüş, kişinin kendi ışığını bulması ve rahatlaması anlamını taşır.

Dünyadan geri çekilmişliğin ve kişinin kendi iç dünyasına dönmesinin kartıdır. Kişinin kendisini dış etkenlere karsı kapattığı, planların ertelendiği, içe dönük bir yaşamı simgeler. Grevin ertelenmesi ve günün tarot kartı ne anlamlı.

25 Nisan 1966 tarihinde grev hükümetin kararıyla sona ermiştir 25 Nisan tarihinin tarot kartı ise Death yani ölüm; Artık bir sona gelindiğini ve yeninin başlaması için bu sonun gerekli olduğunu anlatır.

Astroloji tarot ve numeroloji insanlığa sunulmuş çok özel bir rehber ve yol gösterici olmasına rağmen hala ne acıdır ki fal muamelesi görüyor.

“Bu sene ne olacak Balıkların hali “diye soranlara kızmak istesem de kızamıyorum çünkü bilinçaltlarına işlenen kişisel gelecek kaygıları burçlara takılı bırakıyor onları. Oysa tarihsel döngüler bir saatin ilerlemesi gibi dünden bugüne süregelen olayların temelini, şimdi ki zamanını ve şimdiki zamanın geleceği bize nasıl sunacağını gözler önüne seriyor.

Evet, Uranüs ve Pluto yine görev başında.

Oğlak burcunda uzun bir yolculuğa çıkan Plüton özellikle Uranüs ve Satürn’ün de etkisiyle Dünyayı değiştirecek bu kesin. Kitleleri değiştiren bu güç, kişilerin egosunu yeri gelince yok edecek. Statüsüne güvenenler statünün değil de başka değerlerin gerçeğini fark edecekler.

Pluto keşfedildiğinde yani 1930 yılında dünya bir krizin içindeydi. Avrupa’da diktatörler devri yaşanıyordu. Hitler, Mussolini ve Franco ve onların karanlık orduları tüm güçlerini kullanıyordu. Amerika öyle derin bir bunalımın içine düşmüştü ki tüm varlığını ve geleceğini kaybetmiş insanlar kendilerini binaların çatılarından atıyorlardı, Mafya çeteleri, hem Amerika hem de Avrupa’da ortaya çıkmış, kendi kurallarını uygulamaya koymuşlardı.

Bilim dünyasında da atom bombası plütonyum madeninden yapılarak bulunmuştu.

İnsan ruhunun derinliklerini keşfe çıkan önemli psikolojik araştırmaların yapılması bu dönemdeydi.

Adler( Plüton etkili güç dürtüsünü ).Jung (Plüton yen dönüşümü) Freud ise (Pluto etkili cinsiyet teoremini) ortaya koymuşlardı.

Gangsterlik, mafya, terörizm, diktatörlük, nükleer kirlilik ve ekonomik kriz kavramları ile Plüton’un keşfi sırasında tanışan insanoğlu korkular ve korkulan olarak bu kavramları benliğine kazımıştır.

Yunan’daki Hades, karanlık ve korkuyu –ölüler diyarını yönetmektedir. Dünyamızda Plüton olarak yeniden tanımlanmış oldu.

Plüton’un bazı tanımlarının Akrep’in yönetici gezegeni olarak atanması nedeniyle türemiş olması ihtimaline karşı, Akrep’in eski yönetici gezegeni Mars’a da bir göz atmamız gerekir. Pluto, geleneksel astrolojide Mars’ın bir oktav büyüğü olarak kabul görmektedir. Bu iki planet arasında ezoterik sistemlerde bariz benzerlikler bulunmaktadır .

Mars, enerjisini çok bilinçli, fiziksel bir seviyede ifade eden bir savaş tanrısıdır. Pluto da savaşçı ruhuna sahiptir, ama yeraltı dünyasına ya da bilinçaltına yerleşmiş, dolayısıyla kontrolümüzün en zayıf, düzensiz ve beceriksiz, olduğu zamanlarda kendini gösterir. Kontrol mekanizmasını yok eden bir enerjisi vardır. Ve kişi bir kez Plüton’un etkisine girdiğinde, rasyonel aklın durumu ele almasından önce, tek yapılabilecek şey tamamen etkinin geçmesini beklemektir. Pluto genel olarak, kendine uygun şekliyle, insanlarda bilinçaltının ve psikoterapinin hükmünü sürdürmektedir. Biz Pluto ile genellikle bilinçaltına yıllarca bastırılmış duygularımızın salıverilmesi sonucu bir türbülans yaşarız ve şimdi bu dönemde Mars’ın etkisiyle kendi enerjisinin bir oktav büyüğü olarak Pluto tarafından uyandırılan duygular genellikle uzun süredir içten içe kaynayan öfke ve şiddet içerirler. Belki bu enerjinin kaynağı kızgınlık ve kıskançlık kaynaklıdır.

Yöneticiler ve politikacılar güçlü konumdaki bir Plüton’a sahiptirler. Bu insanlar kendilerini göstermek, belli etmek için çok güçlü bir istek duyarlar. Bu Plüton’un kompleksleri ve güvensizliklerinin bir yansımasıdır. Tabii ki bu insanlar bilinçaltlarıyla derin, güçlü ve yoğun ilişkiler kurma potansiyeline sahiptirler. Kendi psikolojik derinliklerini yok sayarak Plüton’un gücünü dışa yansıtmaya kalkıştıklarında, kendi düşüşlerini hazırlarlar. Belki bir Pluto transiti ailenin kaderini değiştirip, zenginlik katacağına, var olan serveti de silip süpürebilir. Şimdi özellikle bu dönemlerde kişiler maddi varlıkları üzerine bir hayatı tercih ediyorsa tüm enerji maddesel kazanç üzerine yoğunlaşmış ve ruhsal gelişim ihmal ediliyorsa, Pluto sahip olunan varlıklar üzerinde de yok edici etkiler yaratabilir.

Transit haritalarınızda bu iki değişim ve dönüşümü gerekli kılan planetin ilerlediği ve açılarla etkilediği alanlarda korku, güvensizlik hissi duyabilir, baskı görebilir ve istismar edilebilirsiniz ya da tüm bu korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Toplumdaki imajınız ve kimliğiniz bu döngünün sonunda değişmiş olabilir. Kitleleri ilgilendiren doğal afetler, kazalar, patlamalar, yangınlar ve terör olaylarında artış gözlemlenebilir.

Günün Ay ‘sal enerjilerine dönecek olursak; Detaycı ve düzenli Başaktaki Ay’ın önce Jüpiter sonra Neptün’le olumsuz bağları gün içerisinde abartıya, dalgınlığa, dağılmalara neden olabilir.

Ama öncesinde Ay ve Ceres arasındaki 90 derecelik gerilim, istikrarsızlık uyumsuzluk ve sinirli bir yapıyı ortaya çıkarır, ilişkiler boyutunda kendinize hakim olamayarak kötü sonuçlarla karşılaşabileceğinizi gösterir. Annenizle aranızda gerginlikler söz konusu olabilir. Yeme alışkanlığınız sinirsel gerilimler yüzünden bozulabilir.

19.59’da Ay-Jüpiter karesi sizi fazlasıyla rehavete sokabilir.

Kendinizi toparlayın ve yapmak istediklerinize odaklanın. Verdiğiniz sözleri yerine getirmeyi kendinize amaç edinin. Aman boş ver demeyin. Havanın ve duygusal rehavetin içinde kaybolmayın.

20.15’te Ay-Neptün’le karşılaşıyor. İdeallerinizin değişken ruh haliniz yüzünden heba olup gitmemesi için bu ruh halinden çıkıp daha akılcı düşünebileceğiniz bir zamanı beklemelisiniz. Bugün alacağınız kararlar sonrasında pişmanlıklarla dolu olacaktır bu yüzden beklemeyi becere bilmelisiniz. Bu Ay ’sal kombinasyon kendinize olan güveni yitirmenize neden olabilecek anlamsız duyguları açığa çıkarabilir. Bu durum ilişkinize olumsuz yansıyabilir. Aşırı şüphecilik ve endişeler duygu dünyanızı alt üst edebilir. Belirsizlikler karmaşık duygular kafanızı karıştırabilir. Basit bir olay cesaretinizi kırmaya yetecektir. Gerçeklerden kaçma, zor durumlarda kolay yolu seçme eğilimi de verir Ay Neptün arasındaki olumsuz enerjiler. Keyif verici maddeler ise gerçekleri görmezden gelmenizi sağlayan ama sonrasında sağlığınızı bozan kurtarıcınız olabilir.

Neyse ki 21.18’de iki büyük ışık Ay ve Güneş birbirlerine destek açısı ile bağlanacaklar ebeveynlerinizle ve karşı cinsle uyumlu ve dengeli ilişkiler kurabilir duygu ve düşüncelerinizi serbestçe ifade edebilirsiniz.

 

23 Haziran Cumartesi

Aslandaki Ay’ın önce Jüpiter’e, ardından Güney Ay Düğümüne sonra Venüs’e 72 derecelik bağlar kurması geçmişten bugüne aktarılan fikirlerin az bir çaba ile istenilen düzeyde ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Bu 72 derecelik mistik açı yapacağınız küçük fedakârlıklar karşılığında dileklerinizin gerçekleşmesini sağlayabilir.

Ay-Pluto arasında 144 derecelik açı sayesinde diğerlerinin duygularını çok iyi anlayabilirsiniz. Ulaşılmaz olana özlem duyabilir,içsel bir karmaşa yaşayabilir, ölüm ve kıskançlık temalı konularla karşılaşabilirsiniz. Şayet sanatla ilgiliyseniz yaratıcılığınızı kullanarak kendiniz çok iyi ifade edebileceğiniz bir gündesiniz.

Gece yarısından sonra 24 Haziran 01.26’da Aslan burcunun son derecelerindeki Ay- Satürn’e destek açısı ile bağlanacak ve boşluğa düşecek. Ay boşluğa girmeden önce radikal değişim uzmanı Uranüs’ün Vesta ile 45 derecelik ve Venüs’le Satürn ‘ün 135 derecelik bağları ilişkileri aşındırıcı sinirliliği arttırıcı bir etki yaratacaktır.İçsel kaygılarınız duygu dünyanızı baskılayabilir.Şok edici haberler sarsıcı olabilir.Yatırımlarınızı korumanız gereken zamanlardasınız.

Ay boşluktayken ufak tefek işlerinizle ilgilenebilir ve eski projeleri tamamlayabilirsiniz.Unutmadan belirtmeliyim bu boşluk döngüsü Pazar günü saat 12.42’de Ay’ın Başak burcuna geçmesine kadar devam edecek.

Bu göksel enerjiler, siz isterseniz olaylara daha gerçekçi bakmanızı sağlayacaktır. Geçmişe ait konular duygu dünyanızda sizi eskilere götürebilir belki hüzünlü saatler geçirebilirsiniz. . Ay’ın Satürn’le 60 derecelik olumlu beraberliği sayesinde maddesel dünya ile manevi dünya arasında olumlu bir bağ kurabilirsiniz.

Günün temsilcisi Tarot kartı The TOWER; inşa ettiğimiz eski güvenli yapıların beklenmedik bir şekilde yıkılışı ve yeni için yer açılışı. Ani değişim, imha, özgürlük anlamındadır.

Kartta, bir yıldırımın isabeti ile çatısı yıkılan bir kule görülür.  İnsanlar ve ateş parçaları aşağıya düşmektedirler. Kule insanın Kozmik olana yükselme ümidini gösterir. Dünyadan bir Kozmik bilince doğru yükselmede bir tehlike baş gösterebilir ki bu tehlike bu amblemin sembolizmine işlenmiştir. Kuleden bir erkek ve bir kadının düştüğünü görürüz. Kule ‘de düşüş olumsuz ve yıkıcı görünmektedir.  Ruhani algılamanın gelişmesi için, bu iki deneyimle de yüzleşmelidir. Eskimiş düşüncelerin yıkılması, cahilliğin ve materyalizmin manevi gerçekler karşısında çökmesi simgelenmektedir. Kulenin üzerinde görülen taç, materyalist düşünceyi belirler. Bazı yorumlarda, bu karta, “yıkılan kule” yerine Tanrının Evi denmektedir.

Arabi sayı sistemine göre, kartın toplam sayısı olan 7, kudretin ve pozitif gücün simgesidir. Bir diğer tanımda, kulenin tepesine gelen yıldırımın Tanrı’dan veya cennetten geldiği belirtilir. Sonuç olarak, geçerli realiteye olan dinamizmin kaybedildiği anlatılmaktadır. Beklenmedik değişiklikler can sıkıcı olabilir. Bugün karmik etkiler gün boyunca etkisini gösterecektir. Öfkeden, sürtüşmeden, bencillik ve aşırı cinselliğe odaklı hareketlerden kaçınılması gerekir. Eski inançlarınızı alt üst edecek olaylar yaşayabilirsiniz.

Evet, dostlarım; Satürn’e ait, bu cumartesi gününde, Güneş’in ışıkları üzerinizde parlasın. Geçmişten bugüne gelen, acıtan, yaralarınız iyileşsin kapansın…

Sevgiyle…

22 Haziran Cuma

Bu gün bencillikten ve aç gözlülükten sıyrılabilmek gerek. Yaratıcı yeteneklerinizi faydalı şeyler için kullanmalısınız. Gerçeklerle yüzleşmek yanılsamaların üzerindeki perdeyi kaldıracaktır.

Duygularımızın belirleyicisi Ay bu sabah 06.48’den itibaren Aslan burcuna geçti. Aslan “ben “ile alakalıdır ve sabit bir burçtur. Önümüzdeki Ay Aslan günlerinde fikirlerin sabitleşmesi ve diğerine dayatması söz konusu olabilir. Daha fazla dışa dönerek topluluklara dâhil olabilirsiniz.

Ay ve Jüpiter’in sonra ardından Ay ve Venüs’ün ve Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs’ün olumlu göksel kombinasyonları sayesinde gökten arzu, coşku ve iyi şans yağacak. Dürüstlük, güvenilirlik ve içtenlikle olaylara pozitif yaklaşabilir ve olayları kendi lehinize çevirebilirsiniz. Bu Ay ’sal görünümler Sanatsal konularda yaratıcılığınızı desteklerken, romantik ilişkilerde de birlikteliğinizi olumlu etkileyecektir.

Uyumlu Ay -Jüpiter bağının duyguları yoğunlaştıran enerjisi ile  duygularınızı nasıl ifade edeceğinizi şaşırabilir,kendinizi her türlü zorlukla başa çıkabilecek güçte görmeye başlayabilirsiniz. Vücudunuz-kalbiniz ve ruhunuzu uyumlu bir enerjiyle dolacaktır.

Ay’ın Venüs’e 60 derecelik bağı, bu iki dişil enerjinin pozitif etkili beraberliği, kadınsı güçlerinizi ortaya çıkarırken diğer kadınlarla olan ilişkilerinize de olumlu yönde yansıyacaktır.

Öğlen 12.37’de tüm bu olumlu enerjileri yok edebilecek hayallere daldıran, duyguları dalgalandıran ve belirsizlikler yüzünden huzuru bozan Ay –Neptün 150 derecelik göksel görünümünün etkisine gireceğiz. Algınız ve kavrayışınız yanılgılara son derece açık. İlişkileri etkileyecek gerilimli olaylar ve ortamlara dâhil olabilirsiniz. Belki siz içten içe bu huzursuzluğu hissedeceksiniz neyse ki akşam saatlerinde kesinleşecek ama öğleden sonra etkisini iyiden iyiye hissettirecek Ay’ın Palas’la arasındaki 120 derecelik üçgen açı sezgi yeteneğini üst seviyelere taşırken üretken ve yaratıcı bir akıl verir. yeteneklerinizi ortaya koyabilecek duygusal gücü kendinizde bulabilirsiniz. İçgüdüleriniz en iyi yol göstereniniz olabilir. Bir başkasının duygusal problemlerini iyileştirecek kişi belki sizsiniz. Pallas zekâmızın ve algı biçimimizin göstergesidir, yaratıcı zekâyı ve baba kız ilişkilerini de temsil eder. Hedeflere ulaşmakta ve somut sonuçlar üretmekte kullanılan stratejik aklı, ileri görüşlülüğü, öngörü ve planlama yeteneğini de anlatmaktadır.

Ay’ın Palas’la uyumuna bir ’de Ay ve Uranüs üçgeninin 120 derecelik bağı duygusal enerjinizi tetikleyici bir etki yaratacaktır. Yüksek enerjinizi yaratıcı uğraşlar ve bilimsel araştırmalar yaparak olumlu bir biçimde kullanabilirsiniz. Şayet çocuğunuz var ise Ay’ın Uranüs’le olan bu bağı çocuğunuzu huysuzlaştırabilir…

Günün temsilcisi Tarot kartı The Devil; Gerçek veya psikolojik bir mutsuzluk veya bağlılıktan kopmaya çalışmayı da belirtir. Çevrenizde gelişiminizi engelleyen birçok faktör olabilir. Daha başka alternatiflerin farkına vardıysanız bu sizi daha da yıpratacaktır. Artık bulunduğunuz şartları kabul etmek istemeyerek zincirlerinizden kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Nede olsa zor bir geçiş dönemindeyiz. Şeytan kartı maddi dünyaya büyük bir tamahkârlıkla bağlı olmayı ifade eder. Gerçeklerle yüzlemek yerine hayal görmek. Yaşamı ve yaşamın anlamını, olduğundan daha farklı bir pencereden görmek. Yaratıcı enerjiyi zevk ve kendi arzuları, istekleri için israf etmek anlamına gelmektedir.

 

21 Haziran Perşembe

Bugün yılın önemli kozmik olaylarından birisi gerçekleşiyor. Güneş İkizler burcundan Yengeç burcuna geçiyor ve yaz ayı resmen başlıyor.

Yengeç burcu astrolojide 4. yuva evinin yöneticisidir. Kendini iyi anlamak, daha güçlü bir kök salma ve güven duygusu ihtiyacı içindedir ve yöneticisi Ay’dır. Ay ise gecelerin aydınlatıcısıdır ve karanlıkta görülmeyeni ortaya çıkarır. Yengecin arketipleri

Anne

İyileştiren

Görünmez insan

Hassas kişi ve Psikoterapisttir.

Yengeç burcu Doğum haritanızda hangi alanı etkiliyorsa işte orada utangaç, kabuğundan çıkmakta zorlanan, koruyan, kollayan, alıngan ve vericisinizdir. Bu alanda sizin ruhunuzu görmezden gelenlerin ruhlarını görürsünüz. Ama tüm bunları yapabilmek için önce karşınızdakinin duyarlılığını, dürüstlüğünü ve bağlılığını kontrol etmek istersiniz.

Yengeç burcundaki Güneş zamanlarında sevildiğinizi hissetmek ve huzurlu bir ortamda yaşamak isteği fazlalaşır.Başarı ise kendinizi güvende ve diğerlerinin ilgisini hissettiğinizde gelecektir.
Yaşadığınız yada çalıştığınız yeri yenilemek ,düzenlemek ihtiyacı içinde olabilirsiniz.Bağılı olduğunuz kişi yada kişilerin desteği ile yüreğinizden geçenleri gerçekleştirebilirsiniz.
Bu günlerde sevdiklerinizle uyum içinde olmaya çaba göstermelisiniz.Aslında uzun süreden beri var olan problemleri çözmek için uygun bir dönemdesiniz fakat içinizden geçenleri dile getirmek isterken oldukça zorlanabilirsiniz; ne de olsa
İkizler burcunda gerileyen Venüs, Yengeç burcunda ilerleyen Merkür’le 45 derecelik bir bağ kuruyor.

Merkür-Mars ve Juno’nun göksel uyumu birbirinizi anlamanızı dinlemenizi kolaylaştıracaktır.Yeter ki bu göksel kombinasyonun olumlu yönünü kullanmayı becerebilelim.

Aslında Menkalinan sabit yıldızı ve Güneş ‘in ışıklarının bütünleşmesi önümüzdeki günlerin ne getireceğinin habercisi. Menkalinan sabit yıldızı Kabalistlere göre 15.Kart olan THE DEVİL ile ilişkilendirilmiştir. Tatminsizlik,depresyon, kendini cezalandırmak, melankolik ruh hali, şiddet ve ani şok dalgaları ile yaşam koşullarının değişmesi anlamını taşır.Kendine aşırı güven, onur zevk düşkünlüğü, depremler, şiddetli ve ani ölümlerle alakalı olan bir sabit yıldızdır.

24 Haziran’da Koç-Oğlak aksının 8 derecesinde Uranüs ve Plüton kare açı ile bağlanacaklar.Hemen sonra İkizler-Balık aksının 3 derecesinde Jüpiter ve Neptün arasındaki 90 derecelik gerilim var ve ay sonunda Yengeçte ilerleyen Güneş Plüton ile karşı karşıya gelirken Uranüs’e 90 derece ile bakacak..Gezegenlerin karmaşık enerjileri gerilimi arttıracaktır.Kendinizi net bir şekilde ifade edebildiğiniz süre her şey daha kolay ve anlaşılır bir hal alacaktır.Doğma ve inanç çatışabilir.Ortak bir paydada buluşabilsek keşke..
Her neyse!

 

Sabaha karşı 03.55’de Venüs ve Uranüs arasındaki 60 derecelik uyum soysal ilişkilerde kolaylık sağlayacak. Hiç ummadığınız kişilerden alacağınız destek ve onayın göstergesi olan bir beraberliktir bu. Aniden gelişen olaylar sizi farklı bir boyuta taşıyabilir. Aşkı doğru yerde doğru zamanda ve doğru kişi ile bulmuş olmanızı dilerim. Bu dönemde günlük rutin işleriniz size sıkıcı gelebilir. İlişkiniz başladığı gibi bitebilir. Belki de kimsenin beklemediği bir anda evlilik kararı alacaksınız. Uranüs sayesinde ilişkilerde ve sanatsal konularda beklenmeyeni bekleyebilirsiniz.

Gökyüzünde Venüs ve Uranüs gibi birbirine destek olan diğer iki göksel birliktelik ise Merkür ve Mars arasında gerçekleşiyor. Bu göksel kombinasyon adrenalininizi arttırabilir.Merkür -Mars Sekstili sayesinde cevabınız hazır, cesaretiniz ise tam olacak. Kardeşlerin ve arkadaşların birbirine destek olacağı düşüncelerin ise eyleme geçeceği güzel bir dönem.

16.58 de Ay –Satürn karesi duygularınızda dalgalanmalara,ailevi konular ve kariyeriniz konusunda sıkışıp kalmanıza neden olabilir. Bu geçici ruhsal durum, daha çok hayata karşı küskünlük hissi ve duyguları dışa vurmakta zorlukla alakalıdır. Geçmişe dair konular ,geçmişteki olumsuzluklar gündeme gelebilir ,kendinizi yetersiz ve değersiz hissedebilirsiniz.

Allahtan 17.32’de kesinleşecek Ay-Juno üçgeni eşler ve birinci derecedeki ortaklıklar arasında uyumu güçlendirecek ama birbirinizin gerçekten ne istediğinin farkında olamayabilirsiniz.

19.17’de Ay-Mars’a 60 derece ile bağlanacak. Bu görünüm yüksek potansiyelli duygusal güç göstergesidir. Bu yüksek enerji insana cesaret, yaşam arzusu ve yoğunlaşma gücü verir. Karşı cinsle birbirinize destek olabilir duygularınızı anlayabilirsiniz. Marsın enerjisiyle tutku ve dürtülerinizi duygusal dünyanızla bütünleştirerek karşınızdakilere anlatabilirsiniz.

19.50’de Yengeç burcunun son derecelerinde ilerleyen Ay Merkür’le kavuşup ardından boşluğa düşecek ve 22 Haziran sabahı 06.48’e kadar neredeyse 11 saat boyunca boşlukta kaldıktan sonra Aslan burcuna geçecek.
Ay boşlukta iken, alışılmış rutin düzen devam edebilir. Uzun süredir ertelediğiniz ve günlük yaşamınızda ayağınıza takılan sizi engelleyen işlere yönelebilirsiniz

Ay’ın boşlukta kaldığı sürede, ruhsal ve duygusal açıdan kendi içimize dönebilir kendi iç dünyamıza yoğunlaşabiliriz.

Günün Tarot kartı XIV TEMPERANCE; ölçülülük, denge ve uyumu ifade ediyor. Bugün enerjinizi olumlu yönde kullanmalısınız. Zor deneyimler karşısında sabırlı davranabilmelisiniz. Meditasyon yaparak bütünle birleşebilirsiniz. Bugün yeni beceriler öğrenebilme potansiyeli var. İsterseniz hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz.

20 Haziran Çarşamba

Bugün Merkür’ün günü

Günün temsilcisi Tarot kartı Death Yaşamın sürekliliği ve yeninin doğuşu için eskinin sona ermesi gerektiği anlamını taşır. Bugün yeni fikirler ortaya çıkarıp gelecekle ilgili planlar yapma zamanı. Sizin için bir anlam ifade etmeyen konuları ardınızda bırakmayı becerebilmeniz gereken bir gün. Kırgınlıkları unutun ve sevgiye açık olun.

Ay Yengeç burcunda aylık turuna devam ediyor.Ay Yengeçte kendi evindedir ve ev ile aileye ait konular gündeme gelir. Diğer günlere göre daha koruyucu hassas ve alıngan olabiliriz.

02.38’de Ay ve Neptün 120 dereceyle bağlanıyorlar. Bu göksel görünüm sayesinde güne  kibar  ve saygılı bir ruh hali ile başlamanız mümkün olacak. Spiritüel ve ruhani ortamlarda bulunabilirsiniz. Medyumik güçlerinizin farkına varabilir hatta istediğiniz şeyleri kendinize doğru çekebilirsiniz.

Etrafınızdaki tüm hırçın davranışlara karşı alttan alabilme özelliğine sahip olabilirsiniz.

Psikolojik olarak diğerlerinin düşüncelerini anlayabilir duygusal olarak destek olabilirsiniz. Kendi ihtiyacınız doğrultusunda bu özelliklerde birileriyle karşılaşabilirsiniz.

Neptün en derin duygularımızı ifade ediş şeklimiz, sezgilerimizin ve iç görülerimizin anahtarıdır. İçsel en derin duygularımızın iç çatışmalara, hayallerle ve fantezilerle saplantılı yaşamaya dönüşebileceğini de unutmamak gerekir. Neptün’ü gördüğümüz yerde gökyüzündeki enerjisi olumlu olsa bile aldanmaya ve hayallerin içinde kaybolmaya meyilli bir ruh haline bürünebileceğimizi unutmamalıyız.

Ay- Neptün’e 120 dereceyle bağlandıktan neredeyse 10 saat sonra 12.56’da duygusal dengenizi alt üst edecek bir bağ kuracak. Ay- Uranüs’e 90 dereceyle bağlanacak.

Uranüs, kendinizi yeni başlangıçlara açtığınız alanları ve entelektüel zekânızı nasıl kullandığınızı, kısıtlanmaktan hoşlanmadığınız yaşam alanının neresi olduğunu da gösterir.

Bugün duyguları dengelemek biraz zor gibi.

Bu günün göksel  kombinasyonları  asabiyete, içsel huzursuzluğa neden olacağı için sinirli ve agresif tavır takınırsanız diğerleri tarafından geçimsiz, anlayışsız ve egoist olarak adlandırılabilirsiniz. Belki bu ruh halindeki kişilerle gününüzü geçirmek zorunda kalabilirsiniz.Bir yerde uzun süre kalmak ya da belli bir işe odaklanmak sizi zorlayabilir. Fikirlerinizi sunmak için acele etmeyip, tekrar tekrar gözden geçiriniz. Aklınızı karıştıran uzun süredir cevabını aradığınız konular sezgileriniz yoluyla aydınlanabilir. Dün evet dediğiniz bir şeye şimdi hayır diyerek, aniden değişen fikirlerinizle çevrenizdekileri şaşkınlığa uğratabilirsiniz. Yaşamınızın belli alanında ummadığınız haberler alabilirsiniz. Kısa süreli ama etkili bir duygusal fırtınaya sebep olan bir görünümdür.

Bilinçaltınızda kendi kendinizi yetersiz görebilirsiniz. Bazı problemleri çözmek sizi zorlayabilir.

13.16’da Ay ve Plüton karşılaşması şüpheci, kuruntulu ve vesveseli bir ruh halinde gezinmenize, gizli olanı araştırma güdüsüne neden olabilir. Duygusal çelişkiler karamsarlığa itebilir. İlişkilerde kıskançlıklar ve kırılganlıklar akşam saatlerinizin biraz sıkıntılı geçmesine neden olabilir. Birden bire ortaya çıkan karmaşık durumlar duygu dünyanızı alt üst edebilir.

Sakin ve anlayışlı olmalısınız. Saldırgan kişilere karşı gardınızı almalısınız.

Venus ve Plüton arasindaki 150 derecelik birbirini umursamaz enerji duygu dünyanızda kendinizi savunmasız ve yalnız hissetmenize neden olabilir.İlişkilerdeki dengesiz davranışlar gerilimlere sebep olacaktır.İçinizdeki sevgiyi gösteremiyor olabilirsiniz.Kızdığınız kişilere kin gütmek küçük duruma düşürmek  belki anlık bir zevk verecektir ama aslında şimdi bu zamanlar sevgiyi göstermenin ve sunmanın  tam zamanı .

Yaratıcılığı ise oldukça destekleyen bu göksel kombinasyon yaratıcı sanatlarla uğraşanlara ilham verecektir.

Yengeçteki Ay’ın Balıktaki Chiron’a 120 dereceyle bağlanması ve Ay’ın  Neptün,Uranüs ve Chiron’la olan açıları duygusal gelgitlere neden olacak. Ani ve beklenmedik haberler can sıkıcı boyutta olabilir.Sezgisel gücü yüksek kişilerden yardım alabileceğiniz gibi, siz diğerlerinin tüm duygu ve düşüncelerini kendi üzerinize toplayabilirsiniz. Bu  durum enerjinizi iyice alaşağı edebilir.

Şifacılık ve alternatif tıp yöntemleriyle ilgileniyorsanız, bu konularla ilgili araştırma yapmak ve uygulamak için doğru bir gündesiniz.,

Şu anda Yengeçteki Merkür Pollux üzerinde. Pollux sabit yıldızı Kabalistlere göre 18.Kart olan Ay ile ilişkilendirilmiştir. Akıl yerine sezgisel güçlerle ilerleme imkânını, gizli psişik güçlerin ortaya çıkmasını görülmeyen gizli kalmış tehlikeleri ve düşmanları anlatır. Aldanmaya ve aldatmaya müsait kişilerin hata yapma olasılığı ise oldukça fazladır.

Bu kart karmanın üzerimize yansımasını, geçmişle yüzleşmek zorunda kalacağımızı ve kendi isteğimizle değişmek isteyeceğimizi belirtir.

Karma demişken karmanın lordu Satürn bugün 19.05’te Merkür’le 90 derecelik gerilimli bir göksel bağ kuracak.Düşüncelerinizin ifade ediliş tarzı çok önemli. Geçmişteki ailevi ve hukuksal konular yeniden gündeme gelebilir. Kendinizi ifade ederken engellerle karşılaşabilirsiniz. Önemsiz detaylar üzerinde çok fazla takılıp kalırsanız sizin için gerçekten önemli olanı kaçırabilirsiniz Bu dönemde kardeşler arası ilişkiler ve ebeveynlerle çocuklar arasındaki iletişim bozulabilir. İşiniz gereği yazılı teklif verecekseniz bu enerji ile ne siz istediğiniz alabilirsiniz ne de karşınızdaki.

Merkür Satürn’le savaşırken Vesta’dan güç alacak.

Vesta şu anda Boğa burcunun 22 derecesinde ilerliyor ve Yengeçteki Merkür’e 60 derecelik destek açısı ile bağlanıyor. Merkür Vesta sekstili zekânızı çok iyi kullanıp düşüncelerinizi son derece açık bir şekilde ifade edebileceğiniz bir kombinasyondur. Özellikle işle alakalı projelerde  hedeflerinize odaklanmanızı sağlar fakat Vesta ve Satürn arasındaki uyumsuz 150 derecelik bağ hedeflerinize ilerlerken ayağınızın tökezlemesine neden olabilir.Venüs’ün Plüton ,Satürn’ün Merkür ve Vesta ile olan uyumsuz göksel bağları ticari konularda ve ikili ilişkilerde dikkatli olmanız için sizi uyarıyor.Ayrıca finansal riske girmekten kaçınmanızı, kıymetli olanı korumanızı ve emniyete almanızı  ekstra ekstra zorunlu hale getiriyor.

Aile içinde gizlediğiniz bir şeyler varsa bunları söyleyemiyorsanız yazmayı deneyin. Yazarken kırıcı olmak yerine sorununuzu, sorunun kökenini, kendi kırılganlık ve kızgınlıklarınızın sebeplerine değinin. Karşınızdaki kişinin de sizin gibi söylemediği dile gelmemiş kim bilir ne düşünceleri vardır. İçinizdeki savaş kişisel savaşa dönüşmesin.

Bu dönem kendinizi belli bir yere ait hissetmiyor olabilirsiniz. İçinizden geçenleri anında yapmak isteği yüzünden zarar görebilirsiniz. Siz şimdiye uygun davranarak ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çaılşmalısınız.

Zaman geçip gidiyor;Manevi mutluluk maddi hazlarınızın üzerine çıkarsa ani ve yıkıcı etkilerden kurtulabilirsiniz.

Sevgiyle…

Arzu Cengiz

 

 

 

19 Haziran Salı

Bugün Mars’ın günü

Günün temsilcisi Tarot kartı  The World;  ruhu, maddeyi, yaşam ve ölümü yüceltir. Arkana majör kartlarının sonuncusudur. Bugüne kadar attığınız adımlar doğrultusunda her şey yolunda gittiğinde hedeflerinizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz alanda başarılı olabilirsiniz. Sınrlarınızdan kurtulup yeni bir düzen kurmak için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu kartın sırrı bu güne kadar ki doğrularınızın toplamı bir mükafat bildirgesidir.

Marsın gününde 06.11’de kesinleşecek Ay-Mars karesi ile güne merhaba diyeceğiz. Marsın aceleci enerjisi karşınızdaki kişiyi dinlerken biraz sabırsız kılabilir , öfke krizleri ile şiddetli duygusal patlamalara sebep olabilir. İçsel huzursuzluk ve acelecilik hata yapmanıza sebep olacaktır. Mide problemleri yaşarsanız öfkenizi dile getirememektendir. Öfkenizi dile getirirken saldırganlaşırsanız bu kez karşınızdaki kişiye mide problemleri yaşatırsınız. İçsel huzursuzluğunuzu sakin bir şekilde ortaya çıkarmaya çalışmalısınız.

Bugünün  planlarına uymakta zorlanabilirsiniz. Konsantrasyon eksikliği ve zihinsel dağınıklık bunu pek mümkün kılmayabilir. Bu bir şekilde sakarlık, heyecan ve hırs olarak duygu ve hareketlerimize yansıyacaktır. Kazalara daha açık olduğumuz sabah saatleri haricinde  gün içerisinde de dikkati elden bırakmamalıyız.

06.16’da kesinleşecek gün içinde etkisini hissettirecek Ay-Satürn üçgeni sorumluluklarınızın farkına varmanızı sağlayacaktır. Satürn duygularınızı net bir şekilde ifade etmenizi engelleyebilir ama yaptığınız iş ve disiplininiz sayesinde kendinizi en iyi şekilde ifade edeceğinize emin olabilirsiniz.

Sorumluluk almaktan çekinmeyin. Yeter ki dürüst davranın ve gerekiyorsa kendinizle yüzleşin. Eğlenceyi unutun ve dünden kalan problemlerinize odaklanın. Okumak çalışmak ve ciddi konular için harika bir gün.

İlişkiler boyutunda  gerilimli zamanlar devam ediyor.Juno Akrep burcunun 24 derecesinde gerilemeye devam ederken Pluton ve Uranüs ile zorlayıcı göksel kombinasyonlarla bağlanıyor.

Juno geri gidiyor içinde biriktirdiği ertelediği eskiye dair ne varsa kusmaya hazırlanıyor.

Birisine bağımlı olmak sizi sıkıyor olabilir. Ben artık özgür olmalıyım ve hiç kimseye ihtiyacım yok diyebilirsiniz. Egonuzun ağırlığını taşımakta zorlanabilir ve partnerinizle ,iş ortağınızla ciddi kişilik çatışmalarına girebilirsiniz. Birisi    kazanacak ama kim. Bu kozmik zıtlaşma , duygusal dünyanıza kendinizi sorgulama, kimliğini ve kişiliğini aramaya çalışma olarak ta yansıyabilir.

Oysa bugünlerde en yakınımızdaki kişilere karşı anlayışlı olabilmeli sevgimizi sunabilmeliyiz.Acele alınacak kararlar daha sonra pişmanlıklara neden olabilir.

18.02’de İkzler burcunun 29 derecesinde  Yeniay doğuyor ve ardından Ay  21.34’e kadar boşluğa düşüyor.Yeniay’ın enerjisiyle iç içe geçen  Ay’ın boşluk döngüsünde iç sesinizi dinleyin kendi kendinize kalmaya çalışın. Akşam saatlerinde yeni bir işe başlamayın yeni kararlar almayın.

 

 

Yeniay Betelgeuse sabit yıldızının enerjisi ile bütünleşerek doğacak.Kabalistlere göre Betelgeuse 15. Tarot kartı Şeytan ile özdeşleştirilmiştir.Şeytan kartı maddi dünyaya büyük bir tamahkârlıkla bağlı olmayı ifade eder.Gerçeklerle yüzlemek yerine hayal görmek. Yaşamı ve yaşamın anlamını, olduğundan daha farklı bir pencereden görmek. Yaratıcı enerjiyi zevk ve kendi arzuları, istekleri için israf etmek anlamına gelmektedir.

Tarot ’un en etkin kartlarından biridir. Kartın sayısı onbeştir, l ve 5 in toplamı altıdır. Bu sayı, Arabik sayı sembolizmine göre şeytanın sayısıdır. Mitolojik yönden bu kart, Tanrı Dionisos’a eş değerdedir. İnsanın şeytanla buluşması, olabilecek en tehlikeli buluşmadır. Çünkü, o, insanın öz enerjisini, içine alır ve özümler. Okültizm de ise, şeytan, Tanrı Pan ile özdeşleşir. Pan, döllenme, bereket ve ölümsüzlük simgesidir. Şeytan kartı, astrolojik yönden Oğlak burcu ile birleşir. Dişi özellikli, toprak karakterlidir.

Yıkım, şiddet, maddenin maneviyata üstün olması. Duyguların mantığı yenmesi, ani sürprizler. Olağanüstü çabalar ve isyan. Öz enerjinin, kullanılır güç haline dönüştürülmesi anlamındadır.

Oğlak burcu tarafından yönetilen Şeytan yanlış seçimler nedeni ile özgürlüklerini kaybeden saplantılı ilişkileri ve şehvet düşkünlüğünü anlatır.

Bağımlılıkla ilgili tecrübelerin yaşanacağı, isteksizlik, yapmayı planladığınız islerin engellenmesi, inançlarımıza ters düsen durumlarla karşılaşacağımızı gösterir, ..

Etik değerlerinizin ve değerlendirmelerinizin, iyi niyetin sınanması anlamına gelir. Yapmak istediklerinizin engellendiğini hissedebilirsiniz. Gücünüzü ispatlamak zorunda kalacağınız bir olay yaşayabilirsiniz. Çok dikkatli olmalısınız. Dayanılmaz bir cazibe sizi tutsak edebilir. Bu aşamada uzun süreli pişmanlıklar yaşamanız olası. Kendinizi tanımak için bir yolculuğa çıkın. Kendinizi keşfedin ve gerçekte nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınıza karar verin. Çünkü bazen aynadaki görüntünüz sizi bile korkutuyor olabilir.

Hani deriz ya Yeniay zamanları dilek zamanlarıdır diye. Her Yeniay, yeni dileklere yeni başlangıçlara kapılarını açan evrensel güçleri harekete geçirir

Bu Yeniay’da sabır, şefkat, sevgi ve huzur dilemek ama en önemlisi tüm insanlık, tüm canlılar ve Dünyamız adına dilemek en güzeli.

Kişisel olarak, tüm yakan yıkan hırslarımızdan, kinden ve sevgisizlikten uzak ve arınmış olmayı diliyorum.

20.34’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Ay Yengeç burcuna geçtikten sonra daha hassas ve alıngan davranışlar sergileyebilir yuvanız ve ailenizle ilgili konulara odaklanmak durumunda kalabilirsiniz. Ayın Yengeç burcundaki yolculuğunda fiziksel ve duygusal seviyedeki her türlü engelleri ortadan kaldırın. Eğer çiçek ve bitki yetiştirme isteğiniz sizi dürtüyorsa ve bahçeniz varsa zevkiniz ve duygusal zenginliğiniz için hiç olmazsa birkaç saatinizi bahçenize ayırın. Yengeçte ki Ay, yeryüzüne bitkilerinizi büyütme ve geliştirme dalgaları gönderiyor. Bugün ve yarın dikilen bitki ve çiçeklerin iyi bir geleceği olacak demektir. Varsa bahçenizi ,evdeki bitkilerinizi sulamak ve gübreleme yapmak için Ay’ın Yengeçte olduğu önümüzdeki 2 gün  oldukça iyi zamanlardır.

 

Sevgiyle

Arzu Cengiz

18 Haziran Pazartesi

Bugün Ay’ın günü

Günün temsilcisi Tarot kartı The Judgement; Bu kart bilinci, yüksek benliğimizi ve ölümsüzlüğü ima eder. İçimizdeki gücün farkına varmamız için bir uyarıdır. Bugün içinizdeki güce güvenmelisiniz. Yeni bilgiler ve öğretiler size mutluluk ve neşe getirecektir. Sağlıklı olmak ve yaşamak için  yeni bir beslenme programına başlamak isteyebilirsiniz.

Kalabalıklar, bulunmak zorunda olacağınız gruplar yeni bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanında arkadaş veya aile üyelerinden birilerinin ayrılık haberleri canınızı sıkabilir.

Değişim ihtiyacı isteyen yüreğiniz değişimden korkabilir. Bu durum ileri doğru hamle yapmak isterken olduğunuz yerde kalmanıza neden olabilir.

01.19 ‘da Ay ve Uranüs 60 derecelik destek açısı ile bağlanıyorlar;Beklenmedik haberler programınızı bozabilir. Bulunduğunuz yerde durmak zorlaşacaktır. Sizin yerinde durmaz tavrınız başkalarını harekete geçirebilir. Yükselen duygusal enerjinizi bilimsel konularda araştırmalar yaparak yâda yaratıcı uğraşlarla dışa vurabilirsiniz.

 

03.15’te kesinleşecek Ay Venüs kavuşumu sevgi titreşimlerini arttıracak, neşeli ve sevecen bir enerji yayacak.Bu göksel kombinasyon sanatsal konularda yaratıcılığı desteklerken bir olumsuz yönü de zevklere aşırı düşkünlük ve rehavet  duygusudur.Bu demektirki akşam saatlerinde ve gecenin sakinliğinde sanatsal yaratıcılığınızı dışa vurabilirsiniz ve bu demektir ki havada aşk kokusu var.

 

04.07’de  Ay, Chiron ile sinir sisteminizi yerinden oynatıp midenizi tetikleyecek bir enerji ile bağlanıyor. Duyguların dışa vurulması gereken olayların içinde bulunabilir,duygularınızın kontrolünü kaybedebilirsiniz.Gerçek duygularınızı dile getirmek oldukça zorlayıcı olabilir.Kendinizi baskı altında ezilmiş hissedebilirsiniz. Anneniz ve siz diğerlerine karşı gardınızı alabilirsiniz. Bu belki babanız ya da kardeşiniz ya da başkaları olabilir. Annenizin ruhsal sıkıntılarını kendinize dert edebilirsiniz. Anneniz tüm sıkıntılarını sizin üzerinize bir yük gibi yıkabilir. Sonuç, mideniz iflas edebilir.

Sizin duygularınızın farkında olmayan kadınlarla sorun yaşayabilirsiniz belki siz bile düşüncelerinizin netliğinden tam emin olmayabilirsiniz. Her şekilde pozitif düşünmelisiniz.

17 Haziran Pazar

Bugün Güneş’in günü

 

Günün Tarot kartı The Sun; Güneş kartı kurtuluşu ve yeni başlangıçları ifade ederken hareketi, gücü ve dürtüleri temsil eder. Bugün diğerleri tarafından övgüye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda dikkat çekmek, tanınmak ve alkışlanmak isteyebilirsiniz.

Fikirleriniz ve yeteneklerinize güvenerek başarılı olabilirsiniz. Yeni fikirlere açık olup gelecek için planlar yapabilirsiniz.

Bunun yanında karşınıza çıkacak kişilerin etkisiyle kendinizi değersiz hissedebilirsiniz. Başkalarının yüksek beklentilerine cevap veremeyebilirsiniz. Bu kendinizi değersiz hissetmenize neden olacaktır.  Sınırlar ve sınırlamalar karşısında bir dur demelisiniz.

10.58’de Aylık olağan Ay -Jüpiter kavuşumu, sizin kendinize güven ve şevk duymanıza çok uygun bir ortam oluşturabilir, ama dikkatli olmalısınız;bu güven veren kavuşumun ardından saat 14.41’de İkizlerdeki Ay- Neptün’e kare açı ile bağlanacak ve kişileri aldanmalara son derece açık bir ruh haline büründürecek . Gerçekçi olmayan beklentiler kafanızı karıştırabilir, sorunlarınızdan kaçma eğilimi ile keyif veren maddelere doğru çekilebilir ruhunuz. Aşırı hassas ve duygusal yapınız, diğerleri için kullanılmaya hazır bir kişi haline getirebilir sizi.

 

16 Haziran Cumartesi

Günün Tarot kartı The Moon; Ay kartı duyguları,sezgiyi,bilinçaltında biriken istekleri ve duygusal dalgalanmaları ifade eder.Gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacağınız olaylar yaşayabilirsiniz.Gizli düşmanlar sorunlar yaratabilir.Planlarınız ertelenebilir bu durum ruhsal dünyanızı alt üst edebilir.Kontrol edilemeyen arzular zaralı olabilir.Ayaklarınızı yere sağlam basmalı bugün olumsuz düşüncelerinizi kontrol altına almak durumundasınız..

02.59 Ay Merkür sekstili; ilişkileri olumlu yönde etkileyecek. Duygu ve düşüncelerinizi ifade ederken zorlanmayacaksınız fakat olumsuz kişiler ve yaklaşımlar kırılmanıza, alınganlık göstermenize neden olabilir.

15.08’de Ay-Mars üçgeninin ardından Boğadaki Ay boşluğa düşüyor 17 Haziran sabahı 08.23’e kadar boşlukta kaldıktan sonra İkizler burcuna geçecek.. Kendinizi en büyük zorluklarla baş edebilecek duygusal güce sahip gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca bu birleşim insana cesaret, yaşam arzusu ve konsantrasyon gücü verir. Bitmez tükenmez bir enerjiyle tuttuğunuzu koparabilir bitirmeniz gereken rutin işlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.

Ay boşluktayken zihnin net olmadığı ve bunun kafa karışıklığına neden olduğu bilinir. Bu sebeple başlatılan yeni bir faaliyette olumlu olmayan karmaşık ve beklenmedik sonuçlarla karşılaşılabilir. Alınan kararlar daha sonra tekrar değerlendirilmek zorunda kalınabilir. Günlük sıradan işler için uygun olmakla beraber Ay boşlukta olduğu sürece dış dünyada yeni bir şey başlatmak, hayati kararlar almak, önemli bir ortaklığa ve işe başlamak, kontrat imzalamak, risk almak, mal almak ve sipariş etmek için genel olarak iyi bir zaman değildir.

Diğer yandan, dinlenmek, eğlenmek, yaratıcılık gerektiren konular için iyi bir zaman aralığıdır.

 

Arzu Cengiz

 

15 Haziran Cuma


Ay Boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor gece yarısından sonra 01.42’de kesinleşen  Ay Neptün sekstili; kafanızı karıştırarak harekete geçmek istediğiniz konularda belirsizliklere neden olabilir. Duyarlılığınız ve diğerlerine yardım etme güdüsüyle kendi ihtiyaçlarınızı görmezden gelebilirsiniz. Başkalarının problemlerine gereğinden fazla odaklanmanız ,aşırı fedakârlığınız ve vericiliğiniz yorgun ve bitkin hissetmenize neden olabilir. Yada yardım etmeniz gereken birileri karşınıza çıkabilir bu sizi gereğinden fazla üzebilir.

Ay’ın Neptün’e olan bu bağı göreceğiniz rüyaları da etkileyecektir daha net ve öncü rüyalar görebilirsiniz. Mistik ve ruhani konular ilginizi çekebilir yada kendi iç dünyanızla baş başa kalmayı tercih edebilirsiniz.

Günün ortasında etkin olan 12.53’de Ay Plüton üçgeninin yüksek potansiyelli enerjisiyle tüm olumsuzlukları olumluya çevirebilecek gücü kendinizde hissedebilirsiniz.

Olumsuz yönüne takılırsanız bu göksel oluşumun işte o zaman, kafayı taktığınız şeylerin ,ufacık bir fikrin bile esiri olabilirsiniz dikkat edin. Duygularınızı serbest bırakmalı duygularınızın esiri olmamalısınız

15.13 Ay-Chiron sekstili: geçmişi ve acı çekmenize neden olan hatalarınızı kabul etmeniz sayesinde yaralarınızın iyileşeceğini belirten bir göksel enerji. Sezgileriniz size yol gösterici olabilir. Diğerlerinin duygu ve düşüncelerini anlamanızı kolaylaştıran, merhamet duygularını iki katına çıkaran bugünkü göksel enerjilerin altında, karşınızdakinin pozitif enerjileri ile bütünleşeceğiniz gibi tüm olumsuzluklarını da üzerinize çekebilirsiniz.

Ay-Chiron arasındaki bu birliktelik Holistik tedavi yöntemlerini araştırma ve uygulama konusunda size yardımcı olacaktır.

15.18’de Ay Güneş’e 45 derece ile bağlanacak iki büyük ışığın gerilimi ilişkilerde asabi tavırlara anlamsız kırgınlıklara neden olabilir.

Günün Tarot kartı The Star; Yaşama inanmanız ve güvenmeniz gereken bir gündesiniz. Bugün geleceğiniz için yeni hedefler planlayabilirsiniz. Kariyer ve ilişkilerde yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlık ve arkadaşlarınızla birlikte güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Şayet geleceğe dair bir hedefiniz yoksa bu durum içsel sıkıntıya neden olacaktır. Çevrenizde ilişkilerin bittiğine dair haberler alabilirsiniz. Özgüven eksikliği yüzünden fırsatları kaçırabilirsiniz.

14 Haziran Perşembe

Bugün Jüpiter’in günü

Günün Tarot kartı THE TOWER; İnşa ettiğimiz eski güvenli yapıların beklenmedik bir şekilde yıkılışı ve yeni için yer açılışı. Ani Değişim,İmha,Özgürlük anlamındadır.

Kartta, bir yıldırımın isabeti ile çatısı yıkılan bir kule görülür.  İnsanlar ve ateş parçaları aşağıya düşmektedirler. Kule insanın Kozmik olana yükselme ümidini gösterir. Dünyadan bir Kozmik bilince doğru yükselmede bir tehlike baş gösterebilir ki bu tehlike bu amblemin sembolizmine işlenmiştir. Kuleden bir erkek ve bir kadının düştüğünü görürüz. Kule ‘de düşüş olumsuz ve yıkıcı görünmektedir.  Ruhani algılamanın gelişmesi için, bu iki deneyimle de yüzleşmelidir. Eskimiş düşüncelerin yıkılması, cahilliğin ve materyalizmin manevi gerçekler karşısında çökmesi simgelenmektedir. Kulenin üzerinde görülen taç, materyalist düşünceyi belirler. Bazı yorumlarda, bu karta, “yıkılan kule” yerine Tanrının Evi denmektedir. Önceki kartın aksine, yani karanlıkların efendisi Dionisos’a karşıt olarak, ışığın kaynağı ve Tanrısı olan Apollo’ya atfedilmiştir. Arabi sayı sistemine göre, kartın toplam sayısı olan 7, kudretin ve pozitif gücün simgesidir. Bir diğer tanımda, kulenin tepesine gelen yıldırımın Tanrı’dan veya cennetten geldiği belirtilir. Sonuç olarak, geçerli realiteye olan dinamizmin kaybedildiği anlatılmaktadır. Beklenmedik değişiklikler can sıkıcı olabilir. Bugün karmik etkiler gün boyunca etkisini gösterecektir. Öfkeden ,sürtüşmeden ,bencillik ve aşırı cinselliğe odaklı hareketlerden kaçınılması gerekir. Eski inançlarınızı alt üst edecek olaylar yaşayabilirsiniz.

Sabahın erken saatlerinde,04.55’de kesinleşecek Ay Satürn karşıtlığının .Karşınızda sizin duygularınızı anlamayan kişileri bulabilirsiniz. Ev ev iş yaşamınızın dengesizliği aile yaşamınıza etki edebilir. Huzursuz gergin ruh hali ile güne merhaba diyebilirsiniz. Ay ve Satürn karşıtlığı duygusal ifade yeteneğini kısıtlar. Kasvetli duygular yüzünden içe kapanma ve hoşgörüsüzlük diğerleri ile aranızın açılmasına neden olabilir.

06.08 Ay Güneş sekstili ‘nin ardından Koç burcunun son derecelerindeki Ay boşluğa düşüyor  ve 19.21’de Boğa burcuna geçene kadar boşlukta kalıyor. Tüm gün ayın boşluğunda kendinizi kendi içinize odaklayabilirsiniz. Bu sizi rahatlatacaktır. Meditasyon yoluyla bilinçaltınızla bütünleşebilirsiniz. Dua ederek içsel huzura erebilir ,zikrederek bedensel ve ruhsal bütünleşme sağlayabilirsiniz

Akşam saatlerinde 20.57’de kesinleşecek İkizlerde ilerleyen Güneş ve Akrepte gerileyen Juno arasındaki 150 derecelik  sıkıcı göksel kombinasyon ikili ilişkileri biraz zorlayacak gibi.Eşiniz, sevgiliniz yada iş ortağınızla yani yaşamınızdaki birinci derecedeki ortaklıklarınızda birbirinize karşı anlayışlı,duyarlı ve saygılı davranmaya çalışmalısınız.Umursamazlık,dozu aşılmış eleştiriler ve saygısız tavırlar ilişkinizi zedeleyecek kopma noktasına getirecektir.

Sıkıntınızı gidermek için hobilerinizle vakit geçirmek istiyorsanız Boğadaki Ay ve Ceres arasındaki paralellik yaratıcı enerjiyi destekleyecek ve üretim gücünüzü arttıracaktır..

 

13 Haziran Çarşamba

Bugün Merkür’ün günü     

 Günün Tarot kartı Devil; Şeytan kartı maddi dünyaya büyük bir tamahkârlıkla bağlı olmayı ifade eder.Gerçeklerle yüzlemek yerine hayal görmek. Yaşamı ve yaşamın anlamını, olduğundan daha farklı bir pencereden görmek. Yaratıcı enerjiyi zevk ve kendi arzuları, istekleri için israf etmek anlamına gelmektedir.

Bu gün bencillikten ve aç gözlülükten sıyrılabilmek gerek. Yaratıcı yeteneklerinizi faydalı şeyler için kullanmalısınız. Gerçeklerle yüzleşmek yanılsamaların üzerindeki perdeyi kaldıracaktır. Bugün beslenme alışkanlığınızı değiştirmek ve sağlıklı olabilmek için oldukça güzel bir gün.

Ay Koç Burcunda ilerlemeye devam ediyor..

Gece yarısında 00.28’de kesinleşecek Ay- Plüton karesi duygusal yoğunluğu arttırırken yaşamın belli alanlarında özellikle ikili ilişkilerde duygusal karmaşaya, kıskançlığa ve takıntılı davranışlara neden olabilir.

04.05 Ay Merkür karesi; sinir sistemini olumsuz yönde etkileyen bu beraberlik iletişimden kaynaklı sorunları gündeme getirirken bazı gecikmelere de sebep olabilir. Motive olmakta zorlanabilir duygu ve mantık ikileminde kalabilirsiniz.

06.09 Ay Venüs sekstili; rahat ve tasasız bir ruh haline büründürebilir sizi. Anlayış, sevgi ve şefkat ortamında kadınlar arası dayanışma yalnızlık hissinizi ortadan kaldırabilir.

15.12 İkizler Terazi aksının 23 derecesinde Güneş Satürn üçgeni; Çalışmalarınızın karşılığını almak çabalarınızın sonuçlarını görmek için sürprizlere hazırlıklı olun. Gerçek anlamda emek harcadığınız ve çaba sarf ettiğiniz alanlarda karmik hediyelerin dağıtıldığı bir dönem aslında. Ve yeniliklere de açık olun. Yaratıcılığın sınırları kalkıyor sezgilerinizin ,ilginiz dışında ki konular hakkında bile fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağını göreceksiniz. Gelecek için planlar yapabilirsiniz. Aldığınız sorumlulukları yerine getirirseniz adil ve dürüst olursanız yaşam yolunuzda önemli bir adım atmış olacaksınız. Şimdi düzen, sabır ve detay en önem verdiğiniz kavramlar olsun. Belki hiç ummadığınız makamdaki kişilerden destek göreceksiniz. Uzun vadede ulaşmak istediğiniz amaçlarınız için dönemsel önemli bir fırsat zamanı.

Arzu Cengiz

 

12 Haziran Salı

Bugün Mars’ın günü

Günün Tarot kartı TEMPERANCE;   gereken ne ise o yapılmalı der: Yani durum ne olursa olsun uygun olanı yapma anlamına gelir. Bugün sakinleşmeli ve aşırıya kaçmamalısınız.

“Ölçülülük “kelimesi Latince ´de karıştırma veya birleştirme anlamına gelen “temperare”den oluşur. Gerçekte bunun anlamı hiçbir şey yapmama demektir.

Hayatın farklı yönleriyle birleşebilmek için kişiliğin serbest kalması gerekir. Hayatın birbirinden farklı yönlerini dengelemeli kendinizin dışında bir kişiliğe bürünerek öz kişiliğinizi yok etmemelisiniz. Bu şekilde, kişiliğinizin öğelerini birleştirebilirsiniz ve böylece siz ve dış dünya doğal olarak bütünleşerek uyum sağlayacaktır. Bu şekilde sorununuzu daha kolay aşacak veya engelleri çok daha iyi göreceksiniz.

04.04 Yengeç Oğlak aksının 7 derecesinde Merkür Plüton karşıtlığı; Merkür Pluto karşıtlığının enerjisi ile bilinçaltına gömülmüş kuruntularınızla yüzleşmeye başlamış olabilirsiniz.

Merkür-Plüton etkileşimi ilişkiler, iletişim ve ulaşım ile ilgili konularda bir hayli zorlayabilir. Gurur, kibir veya öfkenin keyifli başlamış bir dönemi sabote etmesine izin vermeyelim. Sakinleşip yatıştıktan sonra meselelere bir kez daha baktığımızda yaşadığımız olaylar bize daha farklı görüneceklerdir.

07.21’de Ay boşluktan çıkıyor ve Koç burcuna giriyor.

07.33  Ay-Jüpiter ile 60 derecelik bir bağ kuracak. . Pozitif düşünceler size kılavuzluk etsin. Bu göksel görünümler içinizdeki yaratıcı güçleri hareket ettirir. Yaratıcılığınızı konuşturmak için güzel bir gün ve akşam..

Zihninizde parlayan yeni bir fikri mutlaka not edin belki daha sonra kullanabilirsiniz. Kibirden ve kendini beğenmiş tavırlardan ise, kaçınmalısınız.

14.50 Ay-Vesta yarı kare; İlerlemek istediğiniz yönde ailevi sorunların engeli ile karşılaşabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınız ve ailenizin ihtiyaçları arasında bir çıkmaza girebilirsiniz.Kızkardeşlerinizle aranızda anlaşmazlıklar çıkabilir.

19.10 Ay-Pallas kavuşumu; Pallas ve Ay aylık kavuşumlarını yapıyor ve bu enerjinin potansiyel etkisi olağanüstü öz güven duygusudur. En güç konularda bile problemleri çözebilme yetisi sağlayan bu enerjiyi hem kendiniz hem de arkadaşlarınız için kullanabilirsiniz.

23.27 Ay Uranüs kavuşumu; Beklenmedik haberlerle duygularınızı değiştirecek olayların içinde bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda orijinal, sıra dışı özgürlükçü fikirlerinizle dikkatleri çekebilirsiniz.

Beklemediğiniz sürprizler hemen kapınızda sizi bekliyor olabilir. Bir yerde uzun süre kalmak ya da belli bir işe odaklanmak sizi zorlayabilir. Fikirlerinizi sunmak için acele etmeyip, tekrar tekrar gözden geçiriniz. Aklınızı karıştıran uzun süredir cevabını aradığınız konular sezgileriniz yoluyla aydınlanabilir. Dün evet dediğiniz bir şeye şimdi hayır diyerek, aniden değişen fikirlerinizle çevrenizdekileri şaşkınlığa uğratabilirsiniz. Yaşamınızın belli alanında ummadığınız haberler alabilirsiniz. Kısa süreli ama etkili bir duygusal fırtınaya sebep olan bir görünümdür.

 

11 Haziran Pazartesi

Bugün Ay’ın günü

Günün Tarot kartı Death: Bugün yeni fikirler ortaya çıkarıp gelecekle ilgili planlar yapma zamanı. Sizin için bir anlam ifade etmeyen konuları ardınızda bırakmayı becerebilmeniz gereken bir gün. Kırgınlıkları unutun. Sevgiye açık olun ama en önemlisi bugün sağlığınıza dikkat edin.

08.40 ‘da kesinleşecek Ay ve Vesta arasındaki 60 derecelik destek açısı özellikle işle alakalı projelerde  hedeflerinize odaklanmanızı sağlıyor.Fiziksel ve zihinsel olarak üretkenliği arttıran bu göksel kombinasyon,iletişim, edebi konular ve sosyal yaşamda güç veriyor. Artistik yeteneklerini sergileyenlere ise bu etkileşimler kozmik bir hediyedir.

10.15’de  Ay Mars karşıtlığı,sabahın erken saatlerinden itibaren denizlerdeki gelgitler gibi duygusal gelgitlere neden olacak. Çok çabuk ümitsizliğe kapılabilir ve zorluklar karşısında altüst olabilirsiniz.

Sizle hiç alakalı olmasa bile her türlü tepkiyi kişiliğinize yapılmış bir hakaret gibi algılayabilirsiniz.

Toleranssız agresif ve katı davranışlarınızla çevrenizdekileri canından bezdirebilirsiniz ya da karşınızdakinin bu duygusal hezeyanlarından illallah diyebilirsiniz. Bu enerjiler duygusal ve psikolojik rahatsızlıkları tetikleyerek ataklara sebep oluyor.

13.41 ‘de Ay’ın son çeyreklik fazı Ay-  Güneş karesinin ardından Balıktaki Ay boşluğa düşüyor 12 Haziran 07.21’e kadar boşlukta kalıyor. Bugün öğleden sonra, tüm gece sabaha kadar sıradan rutin işlerinizle ilgilenip yeni başlangıçlar için sabırla beklemelisiniz.

Ay-Güneş karesi ruhsal boyutta huzursuzluğa neden olacak. Karşı cinsle,ebeveynlerle  yaşayacağınız uyumsuzluk canınız sıkabilir. İçinizde birikmişleriniz  varsa aniden karşınızdakilere patlayabilirsiniz. Veya siz ne olduğunu anlayamadığınız  gergin bir  ortamın içerisinde kendinizi bulabilirsiniz.

Ay’ın Mars ve Güneş le zorlayıcı bağlar kurması düşüncesiz hareketlere, tepkili ve sinirli davranışlara neden olabilir..Sezgilerinize güvenmeyen ve yaratıcılığınıza onay vermeyen kişiler canınızı sıkabilir.Karşı cinsle tartışmalar çözümsüz olaylara sebep olabilir.

Kişisel birikimler toplumsal patlamalara sebep oluyor. İnsani duyarsızlık ise Dünya’nın ruhunu yıpratıyor.

20.54’de  Ay-Juno üçgeni; İkili ilişkilerde ve birincil ortaklıklarda uyum ve destek açısıdır. Öğleden sonra ve akşam saatlerinde eşiniz ya da iş ortaklarınızla geçmişteki özellikle maddi problemleri çözmek için bir araya gelebilirsiniz.

Akrepte gerileyen Juno ve Balık burcunun son derecelerindeki Ay’ın duygusal enerjisi sizi geçmişe geçmişte yaşananlara doğru götürebilir.,

Giyim sektöründe çalışıyorsanız moda tasarımı ile ilgileniyorsanız bu göksel kombinasyon yaratıcı enerjinizi harekete geçirecektir.

20.41 Yengeç-Koç aksının 8 derecesinde gerçekleşen Merkür Uranüs karesinin etkisiyle  görüşlerinizi ifade ederken aşırılığa kaçmak, uzlaşmak yerine savaşarak kabul ettirmek isteğinde olabilirsiniz. Fikirsel ayrılıkların savaş çığlığına dönüşeceği bir dönemde birçok engelle karşılaşabilirsiniz

22.05 ‘de Ay-Ceres’e destek açısı ile bağlanıyor;ihtiyacı olan yakınlarınıza, sevdiklerinize, akrabalarınıza sevginizi ilginizi eksik etmeyin. Zor şartlardaki tüm canlılara tam desteğinizi verin. İhtiyacı olanı gördüğünüzde lütfen başınızı çevirmeyin.

Jüpiter İkizler burcuna geçiyor ve İkizleri taçlandırıyor. İsraftan sorumsuzluktan ,başkalarına bağımlı yaşamaktan kaçınmamız gereken bir döneme giriyoruz. Yaşayacağınız ruhsal deneyimler yaşamınızda yeni, sıra dışı kapılar açılmasına sebep olabilir.

İnançlarınızı sınayabilir, birçok şeyi sorgulayabilir analiz ederek arta kalanlara inanmanız gerektiğini anlayabilrisiniz.İnanç sisteminde ikilikler bölünmelere neden olabilir. Jüpiter ve Neptün’ün arasındaki göksel gerilim suyla ilgili olumsuz felaket haberlerini gündeme taşıyabilir. Özellikle salgın hastalıklar bu dönemde hızla artış gösterebilir.

Jüpiter ve Juno arasındaki gerilim ayrılıkları hızlandırabilir. İş ortağınız ya da yaşam ortağınızla düşünmeden ve gelecek planları yapmadan ayrılmak sonrasında pişmanlıklar yaşamanıza neden olacaktır.

Doğum haritalarınızda İkizler burcunun etkilediği alanlarda iyimser ve olumlu düşüncelerle hayata bakabilirsiniz.Jüpiterin abartısı ile gerçeklerden uzaklaşırsanız kazanmak yerine kaybedenler kulübünün bir üyesi olarak yaşamınıza devam etmek durumunda kalırsınız.

Sevgiyle kalın

Arzu Cengiz

 

10 Haziran Pazar

Bugün Güneş’in günü

 

Günün Tarot kartı XXI The World; ruhu, maddeyi, yaşam ve ölümü yüceltir. Arkana majör kartlarının sonuncusudur. Bugüne kadar attığınız adımlar doğrultusunda her şey yolunda gittiğinde hedeflerinizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz alanda başarılı olabilirsiniz. Sınırlarınızdan kurtulup yeni bir düzen kurmak için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.  Bu kartın sırrı bu güne kadar ki doğrularınızın toplamı bir mükâfat bildirgesidir. Doğru yolda olan tüm doğruların yolu açık olsun.

Ay Balık Burcunda ilerlemeye devam ediyor 04.09 ‘da Neptün’le aylık kavuşumunu yapıyor.

İdeallerinizin değişken ruh haliniz yüzünden heba olup gitmemesi için bu ruh halinden çıkıp daha akılcı düşünebileceğiniz bir zamanı beklemelisiniz. Bugün alacağınız kararlar sonrasında pişmanlıklarla dolu olacaktır bu yüzden beklemeyi becere bilmelisiniz.

08.11’de Ay ve Merkür arlarındaki 120 derece ilişkileri olumlu yönde etkileyecek. Duygu ve düşüncelerinizi ifade ederken zorlanmayacaksınız fakat olumsuz kişiler ve yaklaşımlar kırılmanıza, alınganlık göstermenize neden olabilir. Bu görümüm süratle çalışan bir zihin ve çok çabuk karar verme yetisinin göstergesidir.

10.30’da netlik kazanacak Merkür ve Pallas artasındaki 90 derecelik gerilim yüzünden bugün problemlerinizi çözebilecek zihinsel enerjiyi kendinizde bulamayabilrisiniz.Fikir üretmekte ve fikirlerinizi sözlü olarak ifade etmekte zorlanabilirisniz.Öğrenmek istediğiniz bir konuyu zihninize yerleştirmekte oldukça zorlanabilirsiniz.

14.33 Ay Plüton sekstilinin  etkisiyle diğerlerini daha iyi anlayabilirsiniz.Hisleri güçlendiren bu yüksek potansiyelli Aysal enerji zorluklarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Kafanıza koyduğunuz bir şeyi hemen yapmak ya da sahip olmak isteyebilirsiniz. Gizlilikler ve tehlikeli işler bugün fazlasıyla ilginizi çekebilir.

Daha önce eleştirdiğiniz her türlü marjinal davranışları büyük bir gizlilikle uygulama dürtüsüyle yerinizde duramayabilirsiniz. Gölgenizle yüzleşmek için her türlü kozmik ortam evrensel bir tiyatro sahnesi düzeneğinde karşınıza çıkabilir.

Balıkta ki Ay duygusal duyarlılığa neden olurken güçlü psişik yetenekleri de açığa çıkarır. Tüm olumsuz enerjileri bir sünger gibi üzerinize çekebilirsiniz.

16.29’da Ay ve Chiron Balık burcunda birleşiyor ardından 18.12’de paralel bağ kuruyorlar.Şifacılık ve alternatif tıp yöntemleriyle ilgileniyorsanız, bu konularla ilgili araştırma yapmak ve uygulamak için en doğru zaman.

Akşam saatlerinde 22.16 ‘da kesinleşecek Ay Venüs karesinin duygu dünyamıza etkisi yüzünden dengesiz bir ruh hali, doyumsuzluk, aşırı alınganlık, sinirlilik, kıskançlık ve sağı solu belli olmayan tutkular sergileyebilirsiniz. Sosyal ortamlarda ve yakın ilişkilerde duyguların savaşması olarak ortaya çıkacak olan bu enerjinin olumlu etkileri sanatsal alanda yaratıcılığı ve yakın arkadaşlık ilişkilerini desteklemesidir.

Duyguların dengesizliği gergin ve mutsuz hissetmenize neden olabilir. Diğer kadınlarla farklı görüşler yüzünden anlaşmazlıklar yaşanabilir. Yakın arkadaşlarınız ya da akrabalarınızla ilgili olumsuz haberler alabilirsiniz.

Yaşadığımız toplumu ve kişisel olarak sizi ilgilendiren kadersel temalar, geçmişten bugüne gelen sebep sonuç ilişkisine bağlıdır. Bundan sonrası için kozmik enerjileri doğru kullanarak özgür iradenizle geleceğinizi olumlu yönde değiştirebilmek sizin elinizde.

1225-1274 yılları arasında yaşamış olan, ünlü Hıristiyan filozof Thomas Aquınas, ”Bilge insan Yıldızların Efendisidir” diye boşuna mı söylemiş:)


 Arzu Cengiz

9 Haziran  Cumartesi 

Bugün Satürn’ün günü

 

Günün Tarot kartı XX Judgement; Bu kart bilinci, yüksek benliğimizi ve ölümsüzlüğü ima eder. İçimizdeki gücün farkına varmamız için bir uyarıdır. Bugün içinizdeki güce güvenmelisiniz. Yeni bilgiler ve öğretiler size mutluluk ve neşe getirecektir. Sağlıklı olmak ve yaşamak için  yeni bir beslenme programına başlamak isteyebilirsiniz.

Kalabalıklar, bulunmak zorunda olacağınız gruplar yeni bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanında arkadaş veya aile üyelerinden birilerinin ayrılık haberleri canınızı sıkabilir.

Değişim ihtiyacı isteyen yüreğiniz değişimden korkabilir. Bu durum ileri doğru hamle yapmak isterken olduğunuz yerde kalmanıza neden olabilir.

Ay Kova Burcunda ilerlemeye devam ediyor.

04.49’da kesinleşecek  Yengeç- Balık aksının 3 derecesinde Merkür ve  Neptün, düşlerinizi gerçekleştirmek  ve diğerleri ile paylaşabilmeniz için gökyüzünden yeryüzüne olumlu  etkiler gönderen  120 derecelik bir bağ kuruyorlar..Su gurubundan iki planetin bu göksel dansı tembelliğe meyledebilir. Şayet sanatsal çalışmalar yapıyorsanız ya da yazı yazarak kendinizi ifade edenlerdenseniz zihniniz ve ruhunuzun içinde ne varsa ortaya dökebilirsiniz.

Bu günlerde metafizik ve ruhsal konulara olan ilginiz artabilir.

Diğerlerinin ihtiyaçlarını fark etmeniz kolaylaşırken karşınızdaki kişinin düşüncelerini anlayarak onlarla duygusal anlamda bütünleşebilirsiniz.

Bu göksel kombinasyonun birde olumsuz yönü var Merkür ve Neptün birbiriyle iletişim kurduğunda dikkatsiz ve düşüncesiz davranışlar kendini gösterir. Düşünceler bulanıklaşır. Sözcükler dile gelmez unutkanlık baş gösterir. Hayaller, yalanlar,gerçekle sahte arasındaki farkı ayırt edememe bu iki planetin enerjisinin eseridir. Kafanız çeşitli fantezilerle dolu olabilir. Gerçeklere sırtınızı dönmeyin.

09.34’te  Ay Satürn üçgeni; Duygusal kontrolünüzü elinizde tutmanızı, olaylara daha gerçekçi bakmanızı sağlayacaktır. Geçmişe ait konular duygu dünyanızda sizi eskilere götürebilir.

13.18’de kesinleşecek Ay-Juno karesi ilişkileri duygusal sömürüye açık bir hale sokuyor. .Kendinizi partnerinizle duygusal hesaplaşmalar içerisinde bulabilirsiniz.Geçmişten bugüne kadar yaşadığınız olumsuzlukların yüzeye çıkacağı duygusal gerilimlere neden olabilir.

Fanatizim ve aşırılıklar size zarar verecektir.Jüpiter ve Plüton arasındaki kontra paralellik aç gözlülüğe ve kibre neden olabilir.Bilirsiniz hepiniz; 7 ölümcül günahın ilk sırasında Kibir,ikinci sırasında ise Aç Gözlülük  yer alır.Bu ölümcül günahlar ise kişileri ve toplumları yozlaştırır…

Akşam saatlerinde 21 .32’de  Ay-Jüpiter karesinin ardından Kovadaki Ay boşluğa düşüyor.

Ay ev Jüpiter arasındaki gerilim,boşluktaki Ay’ın sıkıcı enerjisiyle bütünleşerek duyguları aşırı derecede dramatize edebilir. Belki siz bulunduğunuz ortamda olayları dramatize ederek içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olabilirsiniz ya da bir başkası. Abartılı davranışlar ve istekler yediğiniz yemeğe kadar yansıyabilir.Sosyal ortamlarda bulunmak isteği artabilir.

22.21’de Ay’ın Balık burcuna geçmesi ile önümüzdeki 2 gün boyunca ikilemeler arasında bocalayabilir, hayalci bir ruh haline bürünebilir, kontrolümüz dışında gelişecek olayların bir parçası olabiliriz.Şayet sanatsal konuların içindeyseniz Ay’ın Balık burcunda hareket edeceği günlerde yaratıcı enerjiler harekete geçecektir.

Sevgiyle

AstroBenefik

Arzu Cengiz

 

8 Haziran Cuma
Bugün Venüs’ün günü

Günün Tarot kartı ise XIX The Sun; Güneş Yaşam kaynağımız ışığımızdır,canlılığımız, benliğimizdir. Güneş kartı kurtuluşu ve yeni başlangıçları ifade ederken hareketi, gücü ve dürtüleri temsil eder.

Bugün diğerleri tarafından övgüye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda dikkat çekmek, tanınmak ve alkışlanmak isteyebilirsiniz.

Fikirleriniz ve yeteneklerinize güvenerek başarılı olabilirsiniz. Yeni fikirlere açık olup gelecek için planlar yapabilirsiniz.

Bunun yanında karşınıza çıkacak kişilerin etkisiyle kendinizi değersiz hissedebilir,başkalarının yüksek beklentilerine cevap veremeyebilirsiniz. Sınırlar ve sınırlamalar karşısında bir dur demelisiniz.

Ay’ın Kova Burcunda ilerlediği bu gün sabah 05.30’da kesinleşecek İkizler-Başak aksında Güneş Mars karesinin etkisiyle yükselen enerjinizin ve dürtülerinizin tamamen farkında olacağınız bir döneme giriyorsunuz

Bilinçsizce yalnız dürtülerinizle hareket etmek zorlu bir dönem yaşamanıza neden olacaktır. Bu günlerde sizin diğerlerine ya da diğerlerinin size karşı eleştirilerinin dozu kaçabilir. Olaylara eleştirisel gözle bakmak fırsatları görmezden gelmenize neden olabilir.

Ateşli Marsın patlamaya hazır enerjisi gerek kişisel, gerek toplumsal konularda tartışmaları alevlendirecektir. Aceleci davranışlar kazaya sebebiyet verecektir. Patlamalar, yangınlar ve terör olaylarında artış gözlemlenebilir.

Merkür ve Vesta arasındaki 45 derecelik bağlantı yatırımlarınızı ve varlıklarınızı korumanız için dikkatli olmalısınız diye uyarıyor. Bu uyumsuz ve huzursuz göksel bağ herhangi bir konuya yoğunlaşmanızı zorlaştırabilir. Dikkatiniz eskiye oranla daha dağınık olacaktır. Manevi değerleriniz ve mantığınız arasında çelişkilere düşebilirsiniz.Empati ve şefkat eksikliği yüzünden başkalarının değerlerini görmezden gelmeyin çabalarını hiçe saymayın. Sezgisel bilgiye güvensizlik yüzünden yanlış kararlar vermeyin

07.08’de Ay Uranüs Sekstili gün içinde heyecanlı bir telaşa neden olabilir. Beklenmedik haberler programınızı bozabilir. Bulunduğunuz yerde durmak zorlaşacaktır. Sizin yerinde durmaz tavrınız başkalarını harekete geçirebilir. Yükselen duygusal enerjinizi bilimsel konularda araştırmalar yaparak yâda yaratıcı uğraşlarla dışa vurabilirsiniz.

17.49’da kesinleşecek öğleden sonra ve akşam saatlerinde enerjisi kendini hissettirecek Kovadaki Ay ve İkizlerde geri giden Venüs’ün arasındaki 120 derecelik açı kadınlarla birlikte ya da kadınlarla alakalı grupsal faaliyetlerin içinde bulunmanızı sağlayabilir.Ay Venüs üçgeni sayesinde her türlü ilişkide uyumlu ve verici davranabilrisiniz. Sanatsal yeteneklerinizi, günlük yaşamda, ev hayatında, el becerilerinde ortaya çıkarabilir ve kullanabilirsiniz.


Sevgiyle

Arzu Cengiz

7 Haziran Perşembe

Sabah 05.28’de kesinleşecek Ay-Satürn karesinin etkisiyle güne karamsar , melankolik bir ruh hali ile merhaba diyebilir,kendinizi keyifsiz ve tatsız hissedebilirsiniz. Bir anda umutlarınızı yitirmenize neden olabilecek duygusal olaylar yaşayabilirsiniz. İçsel huzursuzluğunuzu karşınızdakilere yansıtmamak için biraz çaba sarf etmelisiniz.

Gökyüzünde Ay ve Satürn birbirine düşman iki planettir bu düşmanlığın birde sert açılarla iyiden iyiye pekiştiği bugün duygu dünyanızda kendi kendinizin düşmanı olmamaya çalışmalısınız.

Ev yaşamınız ve kariyeriniz arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Ebeveynlerle, yaşlı kişilerle çatışmamaya özen göstermelisiniz.

Şayet bu kısa sürede geçen, kasvetli ve biraz sıkıcı göksel kombinasyonu olumlu yönde kullanabilirseniz işiniz ve evinizde sorumluluklarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Ay ve Ceres arasındaki üçgen açı sanatsal olarak yaratıcılığı ve üretim gücünü arttırarak el işçiliği yapanlara destek olur.

Bugün Tanrıların habercisi Merkür 14.18’de Yengeç Burcuna geçiyor.

26 Hazirana kadar Yengeç te ilerleyecek olan Merkür objektiflikten uzaklaştıracak geçmişe doğru düşüncelere daldıracak. Daha hassas ve alıngan tavırlar sergiletecek. Deniz yolculukları, mülk ve arazi ile ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir.Ev ve ailenizin çıkarlarını gözetmek zorunda kalabilirsiniz. Bahçeniz varsa bahçe işleriyle uğraşmak düzenlemek ve yeniden yapılandırmak için Merkürün Yengeçte ilerleyen bu günleri sizin için son derece uygun.

Geçmişinizi ,atalarınızı merak ediyorsanız bilgi toplamak ve soy ağaçı oluşturmak için yine Yengeçteki Merkür enerjisi size yardımcı olacaktır.

15.38’de Ay Jüpiter üçgenin ardında boşluğa düşen Oğlaktaki Ay 17.16’da Kova burcuna giriyor.

Ay’ın boşlukta olduğu 2 saate yakın zaman diliminde yeni başlangıçlardan kaşınmalısınız eski sıradan bitirilmesi gereken işlerinize odaklanmalısınız. Ay ve Jüpiter arasındaki üçgen açının Ay’ın duyguları boşluğa itecek enerjisiyle kaynaşması abartıya ve aşırılıklara neden olabilir.

Ayın Kova burcunda hareket ettiği günlerde sosyal ortamlar ve ortak projeler içinde bulunabilir; toplumun yararına olacak işlerde gönüllü olarak çalışabilirsiniz.

Ay Kovada ilerlemeye başladığında;Güneş ,Venüs ve Mars’a 135 dereceyle bağlı olacak ki; bu göksel kombinasyonlar gerilim yaratıp sinirliliğe yol açabilir. Tepkilerimiz zamansız ve uygunsuz olabilir. Olayları fazla dramatize etmeye eğilimli olabiliriz, bu da yanlış kararlar vermemize sebep olabilir. İlişkilerde kendine hakim olma eksikliği nedeniyle kötü sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Bu göksel kombinasyonun etkisinde kendinizi kontrol etmekte zorlanabilir ve duygusal açıdan sakinleşme hususlarında üzerinizde bir baskı hissedebilirsiniz.

Tam bir kavram kargaşası yaşayabilirsiniz.

İş, aile ve ev konularında hiç beklemediğiniz birçok sorun aniden karşınıza çıkabilir. Aşkla alakalı konularda yüksek ego yüzünden sorunlar yaşayabilir, kendinizi ikiye bölünmüş yönsüz hissedebilirsiniz.

Bugün Jüpiter’in günü ve Günün Tarot kartı XVIII The Moon; Ay kartı duyguları, sezgiyi, bilinçaltında biriken istekleri ve duygusal dalgalanmaları ifade eder. Gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacağınız olaylar yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlar sorunlar yaratabilir. Planlarınız ertelenebilir bu durum ruhsal dünyanızı alt üst edebilir. Kontrol edilemeyen arzular zararlı olabilir. Ayaklarınızı yere sağlam basmalı bugün olumsuz düşüncelerinizi kontrol altına almak durumundasınız.

Sevgiyle.

Arzu Cengiz

5 Haziran Salı

Günün Tarot kartı XVI The Tower;

Kartta, bir yıldırımın isabeti ile çatısı yıkılan bir kule görülür.  İnsanlar ve ateş parçaları aşağıya düşmektedirler. Kule insanın kozmik olana yükselme ümidini gösterir. Dünyadan  Kozmik bilince doğru yükselmede bir tehlike baş gösterebilir ki bu tehlike bu amblemin sembolizmine işlenmiştir. Kuleden bir erkek ve bir kadının düştüğünü görürüz. Kule’ de düşüş olumsuz ve yıkıcı görünmektedir. Çünkü ruhani algılamanın gelişmesi için, bu iki deneyimli de yüzleşilmelidir. Eskimiş düşüncelerin yıkılması, cahilliğin ve materyalizmin manevi gerçekler karşısında çökmesi simgelenmektedir. Kulenin üzerinde görülen taç, materyalist düşünceyi belirler. Bazı yorumlarda, bu karta, “yıkılan kule” yerine Tanrının Evi denmektedir. Önceki kartın aksine, yani karanlıkların efendisi Dionisos’a karşıt olarak, ışığın kaynağı ve Tanrısı olan Apollo’ya atfedilmiştir. Arabi sayı sistemine göre, kartın toplam sayısı olan 7, kudretin ve pozitif gücün simgesidir. Bir diğer tanımda, kulenin tepesine gelen yıldırımın Tanrı’dan veya cennetten geldiği belirtilir. Sonuç olarak, geçerli realiteye olan dinamizmin kaybedildiği anlatılmaktadır.

İnşa ettiğimiz eski güvenli yapıların beklenmedik bir şekilde yıkılışı ve yeni için yer açılışı.  Özgürleşmek, öz farkındalık Anlaşmazlıklar ve beklenmeyen felaketler. Sefalet, keder, rezalet, fakirlik. Eski bilginlerin çökmesi. Yararlı sonuçların, ancak kötü bir olaydan sonra ortaya çıkmasını anlatır.

 Beklenmedik değişiklikler can sıkıcı olabilir.Bugün karmik etkiler gün boyunca etkisini gösterecektir.Öfkeden ,sürtüşmeden ,bencillik ve aşırı cinselliğe odaklı hareketlerden kaçınılması gerekir.Eski inançlarınızı alt üst edecek olaylar yaşayabilirsiniz.

Bugün Neptün 3 derece Balık Burcunda 11 Kasım’a kadar geri gitmeye hazırlanıyor;

Kozmik anten Neptün entelektüel bilinçten kurtulup ruhsal birlik ve beraberliğe giden yolda maddeden uzaklaşıp kendini kurban etmeye açık bir enerji yaratırken yaşamda ki Spirütüel ve mistik deneyim alanını temsil eder.Neptün doğum haritanızda hangi alanda ve burçta bir bakın. İşte orada elle tutulmaz gözle görülmez mistik eğilimler ve sezgisel yetenekler kendimizi aşmamız için bize yardımcı olacaktır. Orası meditasyon, spirütüellik ve gizemcilikten en fazla yararlanacağımız yaşamın en duyarlı bölümüdür.

Neptün duyarlılık, spritüellik, müzik, idealizm, yanılsamalar, özveri ve bulanıklığı temsil eder. Ya yol gösteren  koruyucu bir rehberdir, ya da sorumluluklardan kaçma eğilimi getirir. Neptün’ün bu geri gidiş sürecinde , hayalgücümüz ve yaratıcı yönlerimiz harekete geçecektir ,fakat  ilhamlarımızı ortaya koymakta fazlasıyla zorlanabiliriz. 11 Kasım’a kadar sürecek bu geri gidiş zamanlarında  ruhsal ve fiziksel yönden duyarlılığımız artacaktır. Transit haritanızda Neptün’ün etkisi içindeki alanlarda  kendi başınıza kalmak kalabalıklardan uzaklaşmak isteyebilir,sorumluluklarınızdan kaçabilirsiniz.Belkide gereksiz özveriler sorumluluklarınızı yerine getirmeniz konusunda sizi zorlayacaktır.

Bu dönemde kendi kendimizi kandırmamaya özen göstermeli, ilişkilerde sınırlarımızı korumaya çalışmalıyız.

03.27’de kesinleşecek İkizler-Başak aksının 16  derecesinde Venüs- Mars Karesi;İlişkilerdeki duygu dengesini bozabilir.Geçmişteki birisine yönelebilir şimdiki ilişkinizi zora sokabilirsiniz.Ya siz yada karşınızdaki kişi verdiği değerin karşılığını alamıyormuş gibi hissedebilir.Güçlenen arzular ilişkileri aceleye getirebilir.Reddedilişler ve hayal kırıklıkları duyacağınız aşka dair haberlerden bazıları..Böbrek enfeksiyonları,varis ve regl problemleri bu göksel kombinasyonun sağlığınıza olumsuz etkileri olabilir.

04.23 Ay Satürn sekstili; Satürn’ün de desteği ile ciddiyet gerektiren konulara konsantre olabilir, tamamlamanız gereken işlerinize yoğunlaşabilirsiniz. Bu dönemde, özellikle kariyerinizde ilerlemenin anahtarı, çok çalışmaktan geçiyor. Bu göksel enerji sayesinde kendinizi işinize vererek, içsel geriliminizi başka yöne aktarabilirsiniz. Bunun yanında eskiye dair konular gündeme gelirse, geçmişin kapılarını aralamak bu göksel enerjilerle biraz hüzünlü zamanlar geçirmenize neden olacaktır.

Ay ve Ceres arasındaki 150 derecelik umursamaz göksel uyumsuzluk  aile ilişkilerinize yansıyabilir. Kendi ihtiyaçlarınız ve ailenizin ihtiyaçları arasında sıkışıp  kalabilirsiniz. Ayrılık, reddedilme korkusu ve yalnızlık hissine kapılabilirsiniz. Diğerlerinin duygusal ihtiyaçlarına duyarlı olmak ,kendi ihtiyaçlarınız ve duygusal çelişkileriniz nedeniyle oldukça zor olabilir.

08.07 Ay Merkür karşıtlığının ardından Yay burcunda ilerleyen Ay boşluğa düşüyor 15.30’da Oğlak burcuna giriyor.Sabah saatlerinden itibaren Ay Oğlak burcuna geçene kadar ;alışılmış rutin düzen devam edebilir. Uzun süredir ertelediğiniz ve günlük yaşamınızda ayağınıza takılan sizi engelleyen işlere yönelebilirsiniz

Yeni bir eşya alacaksınız ve bunu uzun bir süre kullanmak istiyorsanız Ayın boşluğunda bunu yapmamalısınız.

Ay boşluktayken yeni adımlar atmamaya özen göstermelisiniz. İlk olan her şeyden kaçınılmalı. İlk kez tanıştığınız bir kişiyi ya da o sizi huzursuz kaygılı veya dalgın olarak nitelendirebilir.

Oysa Ay’ın boşlukta kaldığı sürede, ruhsal ve duygusal açıdan kendi içimize dönebilir kendi iç dünyamıza yoğunlaşabiliriz.

Dolunayın yüksek enerjisi hala devam ederken;Dua ederek, yoga ve meditasyon yaparak bütün ile birleşmeyi  tercih edebiliriz.

Gelecek planları yapıyorsanız özellikle yatırımlarınız konusunda yeni kararlar almak için bugün hiç uygun bir zaman değil.Ay ve Vesta arasındaki 135 derecelik göksel bağ acele ile alınacak kararların sonradan sıkıntılı bir sürece neden olabileceğinin göstergesi.Bunun yanı sıra ailevi konularda özellikle kız kardeşler arasında gerilime neden olabilecek ve ilişkileri biraz zora sıkacak bir gün olabilir..

Ay ve  Merkür arasında ki gerilim sinir sistemini olumsuz yönde etkilerken  iletişim kaynaklı sorunları gündeme getirebilir, bazı gecikmelere de sebep olabilir..Motive olmakta zorlanabilir duygu ve mantık ikileminde kalabilirsiniz

Merkür ve Juno’nun 150 derecelik bağı birinci dereceden ortaklıklar arasında uyumsuzluğa umursamazlığa neden olabilir.Yakın ilişikide olduğunuz kişilerle empati kurarak birbiriniz anlamak için  çaba göstermelisiniz.

Akşam 20.37 ‘de kesinleşecek Ay Neptün arsındaki 60 derecelik destek açısı yaratıcılığı ve sanatsal çalışmaları olumlu yönde etkilerken, diğerlerine karşı anlayışlı, sevecen ve sevgi dolu davranışlar sergilemenizi sağlayacaktır. Bu görünüm hayatı dramatize etmenize, olayları abartarak diğerlerine yaka silktirmenize’de  neden olabilir. Ay Neptün beraberliği, duygusallığın yanı sıra büyük medyumik kabiliyetin de işaretidir. Bugün akşam saatlerinde  duygularınızı dengede tutmakta zorlanabilirsiniz. Bilinmeyene ve gizli olana merakınız artabilir. Sanatsal alanda ise yaratıcılığınız iyice kendisini gösterecek boyuta ulaşacaktır.

Sabah uyandığınızda rüyalarınız yol gösterici rehberiniz olabilir.Unutmayın ve mutlaka gördüklerinizi not alacağınız bir rüya günlüğü oluşturun..

Sevgi ile

Arzu Cengiz

AstroBenefik

 

4 Haziran Pazartesi

YAY BURCUNDA AY TUTULMASI VE DOLUNAY

İki büyük ışıktır Güneş ve Ay,  Ay, Güneşten aldığı ışınların bir kısmını kendinde depolarken, kalanını bize yansıtır.

İnsan gelişimine yardım eden, ruhsal tepkilerimizde de durum böyledir.

Dünyevi boyuttaki kişiliklerimiz ise ruhumuzun yansıtılmış bir resmidir.

Ruhumuzun, duygularımıza yansıyan tepkilerinin belirleyicisi Ay evrelerinin, huzursuzluğa yol açan en ilgi çekeni elbette ki, Dolunay hali

Bugün Ay’ın gününde 14.11’de 14 derece Yay burcunda önemli bir Dolunay ve Ay tutulmasının enerjisi ile bütünleşeceğiz.

Sabah güne merhaba demeden önce Ay ve Uranüs arasındaki 120 derecelik açının duyguları tetikleyen kombinasyonu ile haftanın ilk iş gününe başlayacağız. Yüksek enerjinizi yaratıcı uğraşlar ve bilimsel araştırmalar yaparak olumlu bir biçimde kullanabilirisniz. Şayet çocuğunuz varsa Ay’ın Uranüs’le olan bu bağı çocuğunuzu huysuzlaştırabilir.

Dolunay’ın aydınlatan ışıklarının enerjisi içten içe duygusal bir heyecana dönüşebilir. Yaşamınızda farklı ve değişik olana karşı bir merak uyanabilir. Her zaman yaptığınız sıradan işler size çekici gelmeyecektir. Belki işinizi belki de yaşadığını yeri değiştirmek bile isteyebilirsiniz.

İkizler Terazi aksının 23 derecesinde İkizler burcunda ilerleyen Merkür ve Terazi burcunda geri hareket eden Satürn 120 dereceyle bağlanıyor. Bu planetlerin transit haritanızda etkilediği alanlarda mantık ve zihninizi bütünleştirerek düşüncelerinizi diğerlerine aktarabilrisiniz. Bugünlerde detaylarla uğraşmak yerine zihninizi disipline ederek oluşan fikirlerinizi topluma sunma zamanı.

Şayet yeni bir anlaşma yapacaksınız aman durun ve biraz bekleyin. Ne de olsa tutulma zamanları  sözleşme imzalamak, yeni anlaşmalar yapmak pek akıllıca olmaz. Siz iyisi mi; görüşmelerinizi yapın ama anlaşma ve imza işleriniz için 12 Haziran sonrasını bekleyin.

Tutulma anında Ay ev Venüs birbirleriyle zıtlaşıyorlar, Venüs Rigel sabit yıldızının enerjisi ile bütünleşiyor. Kabalistlere göre Rigel Tarot kartlarından Başlangıçları temsil eden 00 numaralı kart olan Joker ile özdeşleştirilmiştir.

Bu kart saflığın, tecrübesizlik ve acele ile alınacak kararların ve başlangıçların işaretidir. Joker her zaman karışık yeni olayları haber verir.

İnisiyatifinizi kullanarak farklı olma ve bireyselliğinizi öne çıkartma dönemindesiniz. Yaşantınızda yeni başlangıçlara, yeni ilişkilere ve sürprizlere hazırlıklı olmalısınız. Diğer insanların beklentilerinin ve davranışlarının yaşantınızı ve geleceğinizi nasıl etkilediğini fark etmelisiniz. Joker, hayatınızda yeniye adım atabileceğiniz, yepyeni şeylere başlayabileceğiniz bir fırsatlar dünyasının önünüzde açıldığının habercisidir. Sınırların açılması için yeterince cesaretin ve ilginin olduğu bir devrede, doğum haritanızda tutulmanın sizi etkilediği alanlarda maddeyi aşma ihtiyacı ile kalbinizin sesini dinleyerek hareket edebilirsiniz.

Ay ve Güneş’in bu iki büyük ışığın İkizler ve Yay aksında zıtlaştığı bugünün size etkisi önümüzdeki 6 ay boyunca hissedeceksiniz.

Bu günlerde değişken bir ruh halinde duygu ve düşüncelerinizde ikilemler arasında kalmanız son derece doğaldır. Havai İkizlerin enerjisiyle sorumluluklarınıza sırtınızı dönebilirsiniz. Yay da ki Ay’ın enerjisiyle maceralara doğru çekilebilirsiniz.

Yüreğinizin götürmek istediği yerde şimdi farkında olmadığınız ama daha sonra tökezleyip düşmenizi sağlayacak engellerle karşılaşabilirsiniz.

Bu kart acelecilikten uzak, durumunuzu kontrol ederek kararlar almanızı ileriyi düşünerek hareket etmenizin gerekirciliğini anlatıyor.

Özellikle bu dönemde! “diğerlerine yanlış bilgi vermek, yalan haberlerle kişileri yönlendirmek, sadakat ve bağlılık konularında gerçekçi olmak durumundayız”.

Aydınlık bir geleceğin anahtarı, sevgi, birlik ve paylaşımdan geçerken, ayrılığa, karmaşaya sebep olacak haberlere karşı tetikte olmalıyız.

Eskilerden gelen haberler, aklınızı  karıştırabilir. İnanmadan önce gerçekçiliğini mutlaka araştırın. Birçok şeye sahip olma isteğiniz ve odaklamanız, karmaşaya sebep olacaktır. Bu karmaşa, birçok şey değil, hiçbir şey olarak size dönecektir.

Dedikodular, size anlatılanlar acaba ne kadar gerçek.

Birilerini suçlamadan, karalamadan ve size gelen bilgiyi bir diğerine aktarmadan önce gerçekliğini mutlaka araştırın ve anlayın.

Düşüncesizce yapılacak her hareketin ardından büyük bir problemle karşılaşabilirsiniz.

Tutulmanın ve Dolunay’ın enerjisi ile bütünleşecek ve 17.21’de kesinleşecek Ay Merkür karesi; Kurnaz kişilere karşı tetkikte olmalısınız diye uyarıyor.

Duygu ve düşüncelerinizi iletirken karşınızdaki kişiye sert bir ifade takınabilirsiniz. Şayet birileriyle probleminiz varsa bunu bugün halletmeye çalışmak sanırım oldukça yanlış olacaktır. Problemlerinize çözüm bulmak yerine uzadıkça uzayan bir tartışmaya dönüşebilir.

Arkadaşlarınızla, kardeşlerinizle problemler yaşayabilir ama bunu dile getiremeyebilirsiniz. İletişim zorluğu, içe atma ve içte büyütme, sindirim sisteminize ve bağırsaklarınıza zarar verebilir.

Ay Venüs karşıtlığı kadınlar arası anlaşmazlıkları ortaya çıkarabilir. İnsanlarla iletişim halinde olmak isteği artacaktır ama çekişme ve kutuplaşmalar son derece normaldir çünkü duygularınızı aktarırken sert, baskıcı ve hatta kırıcı olabilirsiniz. İstediklerinize sahip olma güdüsü aşırılıklara ve israfa neden olabilir. Aşırılıklar yemek yemekten her gördüğünüzü satın almaya kadar gidebilir. Bugün partnerinizden fazla bir beklentiniz olmamalı.

Kadınlığın görülmeyen, gölgede kalmış yönünü simgeleyen Lilith ayıca ayrılık, acı, felaket ve ölüm de getirir. Lilith bugün,  duyguların, annemizin ve diğer kadınların simgesi Ay ile 150 derecelik bir bağ kuruyor. Bağlılıklarınız, doyurulmamış istekler, kişiliğin bastırılmış yönleri, acılı deneyimler ve yoksunluk bu Dolunayın kadınları etkileyecek olumsuz yönleri olabilir

Erkekler için! Kullanılmaya açık, doyumsuzluk isteklerini kullanabilecek, bir başka kadının habercisi.

Dışarı gösterdiğiniz yüzünüzle,” içinizdeki siz” ruhunuzda büyük gerilimlere neden olabilir. Karanlıkta kalan, dışarıya göstermediğiniz ne varsa, dışarı çıkmak isteği ile sinirsel gerginliklere sebep olabilir,

Günün Tarot kartı XV Devil; Şeytan kartı maddi dünyaya büyük bir tamahkârlıkla bağlı olmayı ifade eder. Gerçeklerle yüzleşmek yerine hayal görmek. Yaşamı ve yaşamın anlamını, olduğundan daha farklı bir pencereden görmek. Yaratıcı enerjiyi zevk ve kendi arzuları, istekleri için israf etmek anlamına gelmektedir.

Devil sizin bir için yol göstericidir. Karanlık ve gölgede kalan ne varsa ortaya çıkabilir. Gerçek veya psikolojik bir mutsuzluk veya bağlılıktan kopmaya çalışmayı da belirtir. Çevrenizde gelişiminizi engelleyen birçok faktör olabilir.  Daha başka alternatiflerin farkına vardıysanız bu sizi daha da yıpratacaktır. Artık bulunduğunuz şartları kabul etmek istemiyorsanız özellikle dolunayın bu yüksek enerjisi ile zincirlerinizden kurtulmak isteyeceksiniz ama biraz daha beklemek ve bu yanılgılarla dolu enerjilerden sıyrılmak gerek.

Bu gün bencillikten ve aç gözlülükten sıyrılabilmek gerek. Yaratıcı yeteneklerinizi faydalı şeyler için kullanmalısınız. Gerçeklerle yüzleşmek yanılsamaların üzerindeki perdeyi kaldıracaktır.

Tamamen farklı yönlere ve alanlara giden ve bunun için çabalayan bu iki enerji içsel olarak büyük bir huzursuzluğun da nedenidir. Bu gerilim aniden bilinçaltından yüzeye çıkabilir ve kişi kendisini aniden savunma pozisyonunda bulabilir. Aslında yüzleşmekten korktuğumuz ve yüzleşirken den acı çekeceğimiz bir göksel enerji ile sarıldı bugün etrafımız

Şimdi bu zamanda tabiat ve insanlık için iyi niyet dualarınızı, isteklerinizi ve iyileştirici düşüncelerinizi eksik etmeyin. Diğerlerine yardım etmeye çalışın ve istekleriniz, her şeyin bu Dünyada yolunda gitmesi üzerine kurulu olsun. Bu Dolunay için ilk üç sırada sevgi, birlik bilinci ve irade ön plandadır.

Bugün ve gelecek 48 saatlik zaman diliminde, sevdiklerinizi kontrol etmek yerine, onları anlamayı deneyin. İçinizdeki sevgiyi açığa çıkarmak ilişkinizi için gereklidir ve havadan sudan şeyler için gereksizce endişelenmeyin, kuruntular içinde gününüzü mahvetmeyin.

Sevgiyle…

Arzu Cengiz.

3 Haziran Pazar

 

Akrep burcunda gerileyen ve ilişkileri test eden Juno 16 Temmuz’a kadar geri hareketine  devam edecek.Venüsün’de geri hareket ediyor olması zorla,ite kaka devam eden birinci dereceden ortaklıkları sarsmaya başladı.

Günün ilk saatlerinde Ay Juno ile kavuşarak ortaklıkları güçlendirmek için kolları sıvıyor. Birbirinizi anlayabileceğiniz bu enerjiyi olumu olarak kullanabilmenizi dilerim.

Akrepteki Ay ve Boğanın son derecelerinde, Boğadaki yolculuğunu bitirmeye hazırlanan Jüpiter arasında ki gerilim abartıya ve aşırılıklara neden olabilir.Huzursuzluk hissi, ne istediğini bilememe  ve depresif haller aşk ilişkilerinde gecikmelere neden olurken,   bu durum ilişkilere dair temponuzu yavaşlatabilir.

Ay ve Jüpiter’in karşı karşıya geleceği bugün kontrolsüz tutkular, kendi isteklerinize düşkünlük huzursuzluk ve sabırsızlık bu göksel kombinasyonun bir diğer etkisi. Kendini beğenmiş tavırlar kaybetmenize neden olacaktır. Belki bulunduğunuz ortamda özcgüven eksikliğinden kendinizi gösteremeyeceksiniz.

12.29’da Ay Jüpiter karşıtlığının ardından Akrep burcunun son derecelerinde ilerleyen Ay boşluğa düşüyor 15.32’de Yay burcuna geçiyor.

Bu akşam ve önümüzdeki iki gün boyunca Yay burcuna giren Ay’ın enerjisi ile herhangi bir konuya yoğunlaşmak sizi zorlayabilir. Farklı kültürde kişilerle beraber olmak ufkunuzu genişletebilir. Ayın Yay da ki enerjisi ile macera isteğiniz tavan yapacaktır. Yeniliklere doğru büyük bir çekim hissedebilirsiniz.

Seyahatler ve uzun yolculuklar gündeminizde yer edebilir.

Akşam saatlerinde Ay Pallas arasındaki 120 derecelik uyumlu açı sezgileriniz sayesinde, çıkmazdan ve zor durumlardan çıkaracak yeni fikirler üretmeniz hususunda size yardımcı olacaktır. Ay’ın Pallas’a olan bu olumlu bağı yaratıcılığınızı ve zihinsel yeteneklerinizi kullanarak duygusal problemleri kolaylıkla çözebilmeniz için kozmik destek veriyor.

Pallas zekâmızın ve algı biçimimizin göstergesidir, yaratıcı zekâyı ve baba kız ilişkilerini de temsil eder. Hedeflere ulaşmakta ve somut sonuçlar üretmekte kullanılan stratejik aklı, ileri görüşlülüğü, öngörü ve planlama yeteneğini de anlatmaktadır.

İçgüdüleriniz en iyi yol göstereniniz olabilir. Bir başkasının duygusal problemlerini iyileştirecek kişi siz olabilirsiniz.

Keşke20.32’de kesinleşecek Ay-Neptün karesinin aldatıcı enerjisinin esiri olmasak.5 Hazirandan itibaren 11 Kasım’a kadar geri gitmeye hazırlanan Neptün’ün iyice yavaşlayan  enerjisiyle  gerçekçi olmayan beklentiler kafanızı karıştırabilir, sorunlarınızdan kaçma eğilimi ile keyif veren maddelere doğru çekilebilir ruhunuz. Aşırı hassas  ve duygusal yapınız, diğerleri için kullanılmaya hazır bir kişi haline getirebilir sizi.

Yarın ki Ay Tutulması ve Dolunay’ın yüksek enerjisiyle bütünleşen duygular ve bugün artan özgüveniniz ve psikolojik gücünüzün enerjisini diğerlerinin üzerinde baskılayabilirsiniz.

Dolunaydan önce bugün, manevi hazırlık sürecine girelim. İçsel tüm negatif enerjilerden  arınmayı deneyelim. Söylemesi kolay uygulaması ise oldukça zor biliyorum ama gerçekten bizi aşağı çeken kötü enerjileri def etmeye çalışalım.

Mesela bugün hiç kimse için kötü düşünmemeyi deneyin, hiç kimse için kötü sözler sarf etmemeyi ya da hiç kimse için bir kelime bile kötü yazı yazmamayı.

Hiç kimse için en ufak bir of demeyelim bugün. Bugün bunu becerebilirsek ne mutlu bizlere.

Günün Tarot kartı XIV TEMPERANCE; Günün kartı ölçülülük, denge ve uyumu ifade ediyor. Bugün enerjinizi olumlu yönde kullanmalısınız. Zor deneyimler karşısında sabırlı davranabilmelisiniz. Meditasyon yaparak bütünle birleşebilirsiniz. Bugün yeni beceriler öğrenebilme potansiyeli var isterseniz hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz.

Arzu Cengiz…

 

Bugün 2 Haziran Cumartesi     

Merhaba Can’ım Dostlarım.

İyi ki doğmuşum iyi ki var olmuşum iyi ki sizlerle yolum kesişmiş buluşmuşum.

Ben doğduktan 43 sene sonra bugün;

Akrep burcunda ilerleyen Ay 05.55’te Plüton ile

16.14’te Mars ile 60 derecelik destek açısı ile bağlanıyor.

Akrepteki Ay’ın Mars ve Plüton’un ile buluşması ruhsal değişimlere ve talepkar bir ruh haline neden olur. Çevrenizdeki düzensizliklerden kurtulmak isteyebilir, diğerlerine yardım etme konusunda heveslenebilirsiniz.

Ay ve Güneş’in 150 derecelik birleşmeyen enerjisi yaşamınızın belli alanlarında her şeyin yolunda gittiğine dair bir izlenim verecektir. Ailevi, ebeveynler arası problemler canınızı sıkabilir. İki farklı görüşteki ebeveynin arasında kalabilirsiniz. Yada onlarla sizin duygularınız birbiri ile uyuşmuyor olabilir. Yaşam enerjisinin düşmesi ile alakalı olan bir göksel görünüm içsel olarak büyük bir huzursuzluğa neden olur. Bu gerilim aniden bilinçaltından yüzeye çıkabilir ve kişi kendisini savunma pozisyonunda bulabilir. Ebeveynleriniz arasındaki gerilim size yansıyabilir, ilişkinizde problemler yaşayabilirsiniz.

Ebeveynleriniz, eşiniz veya yüksek kademedeki kişilerle aranızda ki farklı görüşler gerilimlere neden olabilir.

Merkür ve Uranüs arasındaki 72 derecelik yaratıcılığı destekleyen ve ilham veren enerji sayesinde zihniniz eskiye oranla daha fazla çalışacak. Orjinal ve sıra dışı fikirlerinizi hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Yeni yerler yeni öğretiler öğrenmek için heyecan duyabilrisniz. Bilimsel konularda ve projelerinizde önemli ilerlemeler sağlayabilirsiniz.

Ceres ve Chironun da 72 dereceyle bağlanıyor olması beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirip, kendinize uygun bir beslenme şekli geliştirmenize ve uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Gün içinde etkisini hissettirecek Akrepteki, Ay’ın diğer planetlerle Merkür, Venüs, Uranüs ve Pallas’a olan 144 derecelik bağı yaratıcı enerjileri harekete geçiriyor. Özellikle sanatsal alanlarda yaratıcılığınızı kullanarak kendinizi ifade edebileceğiniz bir gündesiniz. Birde unutmadan belirtmeliyim ki; geçmişte kalan aşklarınızla yeniden haberleşebilirsiniz. Ulaşılmaz olanlara özlem duyabilirsiniz.

Ay-Vesta karşıtlığı ebeveyn ve çocuklar arasında sürtüşmelere neden olabilir. Kendi duygusal ihtiyaçlarınız veya ailenizin ihtiyaçları arasında kalabilir, özgürlüğünüzün kısıtlandığı hissiyle geleceğe dair korkuya ve endişeye kapılabilirsiniz.

Ay- Mars sekstili sayesinde duygusal ve fiziksel enerjiniz oldukça yükselecektir. Bulunduğunuz ortamda varlığınızı hissettirebilir, duygularınızı en içten ve samimi bir biçimde diğerlerine aktarabilirsiniz. Takım çalışmaları için son derece olumlu bir göksel bağ.

Gün akşama erdiğinde Ay önce Venüs’e ardından Merkür’e 150 dereceyle bağlanacak. Bu umursamaz enerji sağlığınızı umursamaz bir tavır takınmanıza neden olur. Sakın havaların yükselen ısısına aldanıp kendinizi korumamazlık ederek sağlığınızla oynamayın.

Duygusal olarak kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Duygularınızı karşınızdaki kişilere ifade ederken zorlanabilirsiniz. İçinizden geçenlerle dışarı vurduğunuz farklı olabilir. Kardeşler, arkadaşlar ve yakın çevrenizle birbirinizden farklı düşüncelerde olduğunuz ortamlarda bulunabilirsiniz. Yada birbirinin ne dediğini umursamaz bir tavır takınabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilerin sağlığı ile ilgili haberler alabilirsiniz.

Günün Tarot Kartı XIII Death; Bugün yeni fikirler ortaya çıkarıp gelecekle ilgili planlar yapma zamanı. Sizin için bir anlam ifade etmeyen konuları ardınızda bırakmayı becerebilmeniz gereken bir gün. Kırgınlıkları unutun. Sevgiye açık olun ama en önemlisi bugün sağlığınıza dikkat edin.

Sevgiyle, sağlıkla ve aşkla kalın…

Arzu Cengiz

AstroBenefik

 

 

Be Sociable, Share!

the attachments to this post:

the-tower
the-tower

yengeç
yengeç

zaman
zaman

pan
pan

joker
joker