JAPONYA’DA DEPREM


11 Mart 2011

Bu sıralar Dünyada işler hiç yolunda gitmiyor öyle değil mi:(

Ani ve şok edici bir  deprem haberiyle tekrar sarsıldık. Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun doğa affetmiyor ve onun gücüyle başa çıkabilmek  ise pek mümkün olamıyor.

Tüm Pasifik bölgesindeki canlılar için olumlu enerjilerinizi, iyi dileklerinizi ve sevgilerinizi yollayın arkadaşlarım. Dualarımız ve evrensel mesajlarımız birlik olsun ve onlara ulaşsın. Yıllardır katledilen Balinalar ve Yunuslar için ettiğimiz dualarımız şimdi tüm canlılar için olsun.

Astrolojide tutulmalar ve sabit yıldızlar gelecek öngörülerinde çok önemlidir 21 Aralık 2010 Tam Ay tutulması 29 ⁰ İkizler Burcunda  Betelgeuse sabit yıldızı ile birleşmişti. Japonya’nın kuruluş haritasına göz atacak olursanız Aralık ayındaki Tutulmanın Japon halkını ve kadınlarını temsil eden Ay’ın hemen üzerinde gerçekleştiğini göreceksiniz.

Anaretik derece dediğimiz  29 ⁰  bitişi ve sonlanmayı anlatıyor.

19 Ocak Dolunayı ile ilgili yazımda belirtmiştim

2010 Ekim’den beri başlayan 29 °’ tetiklemeleri 2011 in ilk çeyreğinde patlama noktasına ulaşmış olacak…21 Aralık tutulması sonun başlangıcıydı. Şimdi  ise başlangıcın sonu gibi gözüküyor  diye..

Dünya astrolojisinde Ay ;Halkın, kadınların ve kalabalıkların temsilcisidir. Halkın genel davranışların işaretidir. Ay’ın yerleşimi halkın dikkatinin yoğunlaştığı alanları gösterir.

Tutulma anında Ay’a ve Güneş’e Kare açı yaparak meydan okuyan Scheat sabit yıldızının etkisini unutmamak lazım. Halkı ve hükümeti zorlayıcı etkileri apaçık ortada.

Deprem anında Japonya’yı etkileyen gök haritasında İkizler Burcuna henüz girmiş Ay’ın Balık burcundaki Chiron’la kare açı yaptığını göreceksiniz. Balık burcunun temsilcisi Neptün’dür ve o Okyanusların Tanrısıdır .

Ve dikkat edin Neptün 29⁰ Kova Burcunda ve  Kova Burcunun temsilci gezegeni Uranüs de 29⁰ Balık Burcunda…29⁰  bitiş sonlanma ve felaketleri anlatıyor.Yay/İkizler aksındaki Ay Düğümleri Uranüs’e sert bir uyarı ile geçmişin şimdiye olan etkilerini gösteriyor.Dün yazmıştım Kozmik tüyolar da  Uranüs’le kavuşan Lilith yani Kara Ay , Ay düğümleri ile kare açı yapıyor.Geçmişinizdeki  kötülüklerle yüzleşmek biraz sıkıcı olacaktır diye…

Japon Halkı Okyanuslar Tanrısının gazabına mı uğradı?

Mart ayının hemen başında belirtmiştim isterseniz tekrar bir gözden geçirelim..

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ VE SCHEAT SABİT YILDIZININ ETKİSİ

Şubat ayı boyunca Mars’ın saldırganlığına odaklanmıştık şimdi Mart ayı boyunca Uranüs’ün bilinçlenme ve özgürlük arayışının etkilerini üzerimizde hissedeceğiz. Uranüs’ün etkilerinin bu kadar açığa çıkmasını sağlayacak olan en önemli belirleyici Scheat sabit yıldızı.

Uranüs 2010 yılında iki kere Mayıs ve Ağustos aylarında Scheat sabit yıldızı ile birleşmişti 3 Mart 2011 de tekrar kavuşum halinde olacaklar. Şubat sonu ve Mart başından itibaren yıkıcı etkilerini tekrar göstermeye başlayacak olan bu kavuşum 4 Martta Balık burcunda gerçekleşecek olan Yeniay’da tetiklenerek her yeri sular seller içinde bırakacak.

Mitolojide Scheat felaketlerle su ve hava ile bağlantılıdır. Maden, gemi ve uçak kazaları sel felaketleri boğulmalar intiharlar ve suikastlar sonucu ölüme sebebiyet verir. Bununla beraber utanç verici duruma düşüren yıkım ve felakete götüren enerjisiyle kişileri de etkileyecektir.

19 Martta ki Dolunay ‘da Uranüs ve Scheat Güneş’in yanında Ay’ın tam karşısında durarak Şubat ayındaki gerilimin tetiklenmesine neden olacak yüksek bir enerji açığa çıkaracaklar. Bu karşıtlığın Ay düğümlerine olan kare açısı özgürlük isteğini had safhaya ulaştırırken hangi istikamete gidilmesi yönünde kararsızlığa düşürecek kişileri ve toplumları.

26 Martta son çeyrekteki Ay Pluto ile çok yakınlaşmışken Güneş’e kare açı yapıyor. Bu da gösteriyor ki otoriter gücün dayatmasıyla tekrar karşı karşıya geleceğiz. Şiddeti artarak ve daha zorlayıcı olarak.

Jüpiter ve Satürn karşıtlığı. İyimserlik ve karamsarlık arasındaki geliş gidişlere inancın sorgulanmasına neden olur. Gerçeğin peşinden gitmek isteyenlere en büyük engel Güneş ve Pluto arasında ki kare açı olacaktır. Çünkü aynı anda Facies sabit yıldızı Plüton’un üzerindedir ve bu yıldız şiddet zorbalık zalimlik ve aşırılıklarla anılır. Pluto ve Facies beraberliği kendi yolunu bulanlara ve bu yolda ilerlemek isteyenlere acımasızca

gücünü gösterecek gibi görünüyor.

Yeniay geçti gitti ama etkilerini göstermeye devam ediyor. Uranüs’ün Koç burcuna girdiği gün yaşanan bu felaket tam Mars’ın enerjisine yakışır bir biçimde oldu. Ani, aktif, yönsüz ve kırmızı. Tusunami haritalarına göz gezdirdiğimde her yer kırmızı, haberlere bakıyorum yangınlardan dolayı her yer kıpkırmızı. Kırmızı Marsın rengidir. Mars Koç burcunun gezegeni. Ve felaketler, bitişler ve acılarla YENİ BAŞTAN BAŞLAMAYA HAZIR OLARAK URANÜS KOÇ BURCUNDA..

Arzu Cengiz

Be Sociable, Share!