2013 MART AYININ TAROT KARTI

Tarot kartlarından 9.sır ERMİŞ Mart ayının yol göstereni.

Ermiş, derin düşüncelerin ve bazen gerekli olduğu için inzivaya çekilmenin kartıdır. Sezgileri, yalnızlığı ve ruhsal aşkı simgeler.

Dış dünya ve dış etkilerden uzaklaşıp dinlenmek isteyebilirsiniz. Bu bazen bir gerekliliğin getirisidir bazen de kendi iç sesinizin gerekliliğidir.

Yalnızlık hissi ağır basabilir. Kimsesiz, terk edilmiş hissedebilirsiniz. Uzun yılların hesabını yapacağınız, şimdi’nin geçmişle bağını, kendi iç dünyanızda çözüme kavuşturup, gelecek yolunuzu belirlemek için büyük çaba harcamak zorunda kalacağınız bir ay olabilir Mart ayı.

Çelişkiler, kararsızlıklar ve belki kalabalık içindeki yalnızlıklar depresyona neden olabilir. Yaşamda ne önemli, ne gerekli, neler gereksiz ve anlamsız sizin için… Tüm bunların anlamına erişmek için dış dünyadan kısıtlayabilirsiniz kendinizi.

Doğrusunu söylemek gerekirse kendim ‘den bahsedersem şayet, büyük bir sorgu döneminde olduğumu belirtmeliyim. Birde üzerine sağlık sorunlarım eklenince gerek çevrem, gerek yaptığım iş, sahip olduğum bilgiler ve öğretiler dâhil olmak üzere birçok şeyi sorguluyor tartıyor, gözden geçiriyorum.Neden buradayım  ben?Dış dünya ile ilişkim sadece ve sadece spor ve aldığım eğitim nedeniyle girdiğim topluluk dâhilinde…

Mümkünse evden hiç çıkmasam memnun kalacağım…

Her neyse, sorgular, kaygılar, hissedilen duygular sayesinde belki kendi kendinizle eskiye göre daha fazla baş başa kalıp, kendinizle eskiye göre daha fazla yakınlaşacağınız bir Ay olabilir Mart ayı.

Astrolojide 12. evin sahibi Balık etkisi bu kadar yoğunken birde üzerine 11 Martta 21 derece Balık’ta Yeni Ay doğacakken  normaldir ve asında gereklidir bu içe dönüşler.

Geri çekilin dostlarım ve biraz içinize bakın. Başkalarının talepleri, görüşleri etkisi altına almasın sizi, Siz ne istiyorsunuz ne bekliyorsunuz bu yaşamdan… Sükûnetin, dinginliğin ve sakinliğin enerjisini hissedip kararlı olun ve diğerlerine kararlılığınızı gösterin.

Gökyüzünde Mart ayında Satürn etkisi kararlılığın  önünü açacaktır.Bağımsızlığınızı korumak ve bilgelik için çabalamak sizi zorlamayacaktır..

Kendinizi bulmak kendinize erişmek isterken hayata küsüp tamamıyla gerçeklerden uzaklaşmak ise büyük kayıplara en önemlisi insanın kendi benliğinin kaybına neden olabilir.

Dikkatli olmak gerekir.

Platonik aşklara kucak açıp, gerçeklerden kaçanlara da sık sık rastlayacağız Mart ayında..Gerçekten istediğiniz, yürekten dilediğiniz şeyler gerçekleştiğinde şaşırmayın..

Beklentiler büyüdükçe mutlu olmak nasıl da zorlaşıyor.İsim yapacağım diye diğerlerini yok etmeye çalışanlar ne kadar çoğaldı…Tüketim toplumunun bir parçası olduğum için ..bu tüketim toplumunun canlıları yok eden ,hiçe sayan ,varlığını görmezden gelen enerjilerine dahil olduğum için, zaman zaman, aslında çoğu zaman kendimden utanıyorum…Azla yetinmek gerek…Markalara yatırılan paralarla, bir düşünüp hesaplasanız nice canlara yeni bir hayat sunulacaktır..

Ben yine uzatmaya başladım..

Sevgili dostlarım..

Beklentisiz iyiliklerle mutu olacağınız.Kendi kendiniz bularak gerçeğe erişeceğiniz, aslında en önemlisi gücünüzü fark edip kendinizin farkına varacağınız güzel bir Ay olsun Mart ayı…

Her Daim, Sevgiyle Mutlu kalın..

ARZU CENGIZ

Be Sociable, Share!