MAYIS 2011 GEZEGEN HAREKETLERİ VE AY FAZLARI

MAYIS AYINDA GERİ GİDEN GEZEGENLER
Satürn Terazi’de geri hareketine  devam ediyor.
Pluto Oğlak’ta  geri hareketine devam ediyor.

GEZEGEN GEÇİŞLERİ
11 Mayıs   Mars Boğa Burcuna Geçiyor
16 Mayıs  Merkür ve Venüs Boğa Burcuna Geçiyor
21 Haziran İkizler Burcu Başlıyor

AY FAZLARI

3 Mayıs     12 °  Boğa Burcunda Yeni Ay
10 Mayıs   19 ° Aslan Burcunda İlk Dördün
17 Mayıs   26°  Akrep Burcunda Dolunay
24 Mayıs   3 °   Balık Burcunda Son Dördün

GEZEGEN HAREKETLERİ
1 Mayıs
Mars Jüpiter kavuşumu; Bu görünüm maddi konular için iyidir.Kendinize güveninizin tam olacağı ve enerjinizin yüksek olacağı bir gün ile Mayıs ayına merhaba diyeceğiz.
Hem bugün bahar bayramı öyle de
ğil mi.
Ate
ş elementinin fazlalığı ateşten uzak durmak gerektiğini özellikle hatırlatıyor.Ateşten zarar görebilirsiniz.Yanıklara karşı özellikle dikkatli olmalısınız.

Ay Koç Burcunda  18:21’de boşluğa düşüyor


2 Mayıs
Ay 08:59’da Boğa burcunda geçiyor


4 Mayıs
20:10’da Ay İkizler burcunda


6 Mayıs
23:13’de Ay boşluğa düşüyor


7 Mayıs
05:33’de Ay Yengeç burcunda


9 Mayıs
Merkür Venüs Kavuşumu; İş ve finans konularında yeni başlangıçlar için iyi bir dönem.Mantık ve adalet çizgisinde başarı ve popülerlik kazanabilirsiniz… güzellik, sanat ve müziğe olan ilgi her zamankinden daha güçlüdür. Hedeflerinize ulaşmak için neyin uygun olduğunu görebilirsiniz. Bu dönemde  sosyal ilişkiler  ve ortaklıklar geliştirilebilir.

09:53’de Ay boşluğa düşüyor

12:36’da Ay Aslan burcuna geçiyor


10 Mayıs
19 °Aslan Burcunda İlk Dördün;Maddi kazançlar konusunda ve aşkta maceraya açık bir dönemdeyiz.

11 Mayıs
Merkür Jüpiter Kavuşumu;Duygusal huzursuzluk.Öğretmenler ve politikacılar için son derece olumlu bir görünüm..Filozofik, din, hukuk ve yüksek felsefelerin geçerli olduğu konularla alakalı başarılar kazanılabilir.Seyahata çıkmak için önüne geçilmez bir istek duyulabilir..

Venüs Jüpiter Kavuşumu;Herkes tarafından sevilme ihtiyacı.Dış görünüme fazla önem verme.Şımarıklık.Sadece  zevklerde değil aşkta da aç gözlülüğe meyletme.Bu dönemde farklı kültürden kişileri hayatınıza sokabilirsiniz.

Mars 21 Haziran’a kadar kalmak üzere Bo
ğa burcuna geçiyor;Mars Boğa’da zarar görür.İnatçılık,tutku ve tensel zevkler hayatımızda büyük yer edecek. Agresyonun artacağı ve huzursuzluğun etrafımızda can sıkıcı boyutlara olaşacağı bir döneme gireceğiz.Boğaz bölgesindeki problemlerde artış gözlenebilir.

10:04’te Ay boşluğa düşüyor

16.00’da Ay Başak burcuna giriyor


12 Mayıs
Mars Neptün Sekstili;Sezgilerin hayallerle birleşmesi sonucu ortaya çıkacak olan sanat eserleri dikkat çekecektir.Bu dönemde  telepati, duru görü gibi yeteneklerinizin farkına varabilirsiniz.. Sezgileriniz güçlenecektir.Gizlilik ve kulis arkası çalışmalarınızı yüzünüze gözünüze bulaştırmazsınız umarım.Şayet sanatla alakalı iseniz şimdi sizin zamanınız..


13 Mayıs
05:52’de Ay boşluğa düşüyor
18:58’de Ay Terazi burcuna giriyor

15 Mayıs
19:02’de Ay boşluğa düşüyor
19:33’de Ay Akrep burcuna giriyor

16 Mayıs
Merkür 2 Haziran’a kadar kalmak üzere Boğa burcuna geçiyor.


Venüs ise 9 Haziran’a kadar Boğa burcunda kalacak.

Merkür Venüs Kavu
şumu;İletişim kurma sanatını kullanarak fikirlerinizi ve kendinizi en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.Sanatsal ilham perileri her yanınızı saracak.Dostluk ve arkadaşlık ön palana çıkacak.Kendinizi çok rahat bir şekilde ifade edeceksiniz.
Merkür Neptün Sekstili;Bu görünüm yüksek sezgi ve geniş hayal gücünü belirtiyor.  Gelişmiş sezgilerinizi kullanarak  üstesinden gelemeyeceğiniz pek bir şey olmayacak gibi.Bu dönemde herşey gizili saklı. Kendi içsel düşüncelerinizi de saklayabilir diğerleriyle paylaşmak istemeyebilirsiniz.
Venüs Neptün Sekstili;Sanat,sanat ve yine sanat.Mistik konulara eğilimin iyiden iyiye artacağını gözlemleyebilirsiniz.Diğerlerinin dertlerini kendinize dert edinebilirsiniz.Yaratıcı hayal gücünüzü sanatsal alanlarda değerlendirebilir ve tüm bu güzel ve uyumlu açıların desteğiyle istediğiniz başarıyı kazanabilirsiniz.

17 Mayıs
14:09’da Ay boşluğa düşüyor
20:24’de Ay Yay burcuna giriyor

26 °Akrep Burcunda Dolunay;Güneş Algol sabit yıldızı ile beraber.Gökyüzünün en kötü yıldızı olarak bilinir ama bunun yanısıra kariyerde saygınlık kazanma, ciddiyet ve sabrıda beraberinde getirir.Şayet dar görüşlü ve fanatik bir yapınız varsa  kendinizi şiddetin hedefi haline getirebilirsiniz.Haritalarınızda Dolunay sırasında Güneşin konumuna bir bakın işte o alanda duygusal yoğunluğu hissedeceğiniz bir konuda tutkuyla hedefe gitmek istiyor olabilirsiniz.
İlişkilerde güven arayışının, ortaklık ve işbirliğine bağlı konuların ön plana çıkacağı bir Dolunay Mayıs’ın Dolunayı

19 Mayıs
ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

17:18’de Ay boşluğa düşüyor
23:17’de Ay Oğlak burcuna geçiyor

20 Mayıs
Merkür Pluto Üçgeni; Ölüm ve ölüm ötesini araştırmak için son derece güzel bir birliktelik olduğunu söylemeliyim.Doğa üstü konulara meraklıysanız ve tüm gizli kalmış sırları ortaya dökmek isteyenlerdenseniz bu dönemde evrensel destek alacaksınız. Bilginin güç gücünde bilgi olduğunun farkına varacağız.

Mars Pluto Üçgeni;
İradenize sizde hayran kalacaksınız.Bu beraberlik yüksek irade gücü verir.Korkusuzca tehlikelerin içine girmek pek akıllıca olmayacaktır.Ama bir şeyler sizi dürtebilir.Güç ve cesaret gücün dayatılması tüm gömülü öfkenin dışarıya çıkması bu dönemde azıcık canınızı sıkabilir.


21 Mayıs
Merkür Mars Kavuşumu;Fikirler ve eylemler birleşiyor.Kardeşler arası çekişmeye şahit olabiliriz.Son derece keskin ve akıcı düşüncelerimizle hedefe odaklanmak daha kolay olacaktır.Belki daha önce cesaret edemediğiniz konuları şimdi daha rahat bir şekilde karşınızdakine iletebilirsiniz.Ama yalana başvurmamalısınız.Kendi içinizden geleni yapmak isterseniz karşınızdakini düşünmeden hareket etmeseniz daha iyi olur.

11:21’de
İkizler Burcu Başlıyor

22 Mayıs
Güneş Neptün Karesi;Kendine güven eksikliği söz konusu olabilir. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.Kafanıza koyduğunuz ne varsa yapmak için ideallerinizin peşinden koşabilirsiniz.Kendinizi savunmak durumunda kalacağınız ortamların içine girebilirsiniz.Kurban yada kurtarıcı ikisinden birisi olmak sizin tercihiniz.Dengeli olmak gereken bir dönem aşırıya kaçmak büyük zarar getirecektir.

00:05’de Ay boşluğa düşüyor
05 33’de Ay Kova burcuna geçiyor

23 Mayıs
Venüs Mars Kavuşumu;.Saygı,sevgi ve anlayış.Karşı cinsle kolay ilişki kurabilme. Ama biraz baskıcı olabilirsiniz.

24 Mayıs
10:41’de Ay boşluğa düşüyor
14:25’de Ay Balık burcuna geçiyor

Kova Burcunda Son Dördün;
Yanılabilirsiniz.Hiç değilse bunu bilmelisiniz.Aniden ve hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkacak değişimler tüm planlarınızı alt üst edebilir.Balığın çift yönünden birisi olabilirsiniz.Yönünüzü şaşırabilirsiniz.İkilikler ve ,ikilemler arasında bocalayabilirsiniz.

25 Mayıs
Güneş Uranüs Sekstili;İnsan ilişkilerinin ön plana çıkacağı bu dönemde dürüstlük ana fikir olacak.Orjinal ve sıradışı fikirlerinizi topluma sunmak isteyebilirsiniz.Hayatın olumlu yönlerini görmek isteyeceksiniz.

20:15’de Ay boşluğa düşüyor


27 Mayıs
02:33’de Ay Koç burcuna geçiyor


29 Mayıs
12:28’de Ay boşlukta

15:03’de Ay Boğ
a burcuna geçiyor

31 Mayıs
17:38’de Ay boşluğa düşüyor

17 Nisan 2011
Arzu CENGİZ
Be Sociable, Share!