MERKÜR RETROSU

Merkür bir yıl içinde üç ,bazende dört kez ,üçer haftalık periodlar halinde geriye gider.

Aslında teknik olarak hiçbir gezegen uzayda Güneş’in etrafında geriye gitmez,gerçek şu ki yavaşlamazlar bile.Geri gidiş,durmak veya ileri gidiş sadece yeryüzünden bizim bakış açımıza göre algısal yanılmadır.


Tamamen Dünya’nın hızlanan hareketi ile alakalı olan bu dönemlerde diğer gezegen izafi olarak önce yavaşlar,sonra durur ve yörüngesinde ters hareket etmeye başlar.. Merkür Güneş’ten 28 dereceden fazla uzaklaşamaz ve nezaman en uzak seviyesine ulaşırsa yönünü değiştirmiş gibi algılanır..

Mutlak bir ilizyon olan Retro zamanlarının enerjisi  daha farklı bakış açısıyla yeniden düşünmemizi sağlar.

Merkür 22 Kasımda retro bölgesine girerek etkilerini göstermeye başladı.10 -30 Aralık tarihlerinde önce durup sonra geri gidecek ve 18 Ocak 2011 de Retro bölgesinden çıkış yapacak..

Yılın bu son Merkür retrosu yeni başlangıçlar için acele etmeden iyi düşünülmesi gerektiğini belirtiyor.

Haberleşme  ve iletişimle alakalı olan konularda retro enerjisinin etkisiyle herhangi bir konuyu algılarken veya başkalarına iletirken sorunlar yaşayabiliriz.Konuşurken anlatmak istediklerimizi anlatamayız,karşımızdaki dinlemekte zorluk çekeriz,satmak veya satın almakla alakalı konularda ,resmi kontratlarda,seyahat planlarında gecikmeler olur.Kargolarınız ,mektuplarınız kaybolabilir.Bu zamanlarda önemli bir karar almak akıllıca olmaz.Merkür’ün geri gittiği zamanları ,yeni oluşumlara başlamadan önce ,tekrar gözden geçirme,yeniden yapılanma ve eksikleri gidermek için kullanmalıyız. .Doğum haritanızda  taransit Merkür’ün  bulunduğu ev ve dokunduğu gezegenler Merkür retrosundan hangi konulardan etkileneceğinizi belirler..

2011 yılı seçilen hedefler doğrultusunda geri dönüşü olmayan bir değişim sürecinin başlangıcı olacak.Şu an yaşadıklarımız bu sürecin temellerini atıyor.O halde biraz kendi kendinizle kalın ve iç sesinizi dinleyin..Merkür’ün bu enerjisini geçmişte yarım kalanları tamamlayarak kullanın..


AstroBenefik

ArzuCengiz

Be Sociable, Share!