OCAK 2013 KOZMİK TÜYOLAR

GEZEGEN HAREKETLERİ

   31 Ocak  Perşembe

Bugün Jüpiter’in Günü

Ocak Ayının Tarot Kartı

2013 yılının ilk ayında  Tarot ‘da 7 numaralı sır olan Araba kartı Ocak ayının genel durumuna ışık tutuyor. Bu kart enerjisiyle güçleri harekete geçirir.

İleriye doğru hamle yapmak ve yeniliklere doğru adım atmak isteyebilirsiniz. Belki tutkularınız, belki içinizde açığa çıkmayı bekleyen özgürlük arayışı yenilik ihtiyacını doğuracaktır. Serüvene atılmaya hazır ruhunuzla gereğinden fazla cesur ve cüretkâr tavırlarla riske girerken yeterliliğinizi iyice gözden geçirmelisiniz.

Kendi gerçeklerinizin gerçek olmadığının farkına varabileceğiniz olaylar, kişiler ve durumlar dünyaya ve çevrenizdekilere yeni bir bakış açısıyla yaklaşmanızı, bilinçlenmenizi sağlayabilir.

Bu yenilenme süresince fevri davranışlar acelecilik ve diğerlerine küstahça yaklaşımlar iyimser enerjilerin heba olmasına neden olabilir. Bilginize tam anlamıyla güvenmiyorsanız bilginizin sınanacağı ortamlarda güç gösterisinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Önyargınızla diğerlerini yargılarken kendinizdeki değerlerin ne düzeyde olduğunun farkında olmalısınız.

Belki de bu ay çocukça davrandığınız, büyümeyi kabullenemediğiniz konularda, yetişkin olmanızı, yaşam yolunuzda gelişiminizi sağlayacak kararlar alabilir kendi gerçeğinizin farkına varabilirsiniz.

Kaderinizi kontrol edip galip gelmek istiyorsanız aklınızı kullanarak, dikkatli ve özenle plan yaparak harekete geçmeniz gereken zamanlardasınız. Ne istediğinizi bilenlerdenseniz ölçülü ve adilseniz, yüksek benliğinizin sesini duyup rehberliğini kabul ediyorsanız;Yaşam yolunuzdaki yolculuğunuzda yolunuz açık olsun.

Günün temsilcisi Tarot kartı 11.sır olan ADALET

Günün Sayısı 2

GÜNÜN PLANET SAATLERİ TABLOSU

 GÜNEŞ KOVA ‘DA

AY  TERAZİ BURCUNDA

 

Sabah, saat 08:36’dan sonra Ay Terazi burcunda hareket etmeye başlayacak.

Ay’ın Terazi’de yol aldığı günlerde, tartışmalardan kaçınmamız gerekiyor ve en önemlisi adil ve diplomatik olabilmeliyiz. Terazi günlerinde toplantılar, sosyal ortamlar ve faaliyetler gündeminizde yer alabilir.

Terazinin kefeleri, adaletin simgesidir, ama adaleti savunanalar acaba ne kadar adil. Hele ki; bu zamanlarda.

Dün, özel üniversitelerden birinde Hukuk okuyan bir genç kızla sohbet etme fırsatım oldu. Hukuk okuyan genç kızımız gündemdeki en önemli davalardan; Silivri ve Pınar Selek davalarından maalesef ki; bir haberdi…

Düşünebiliyor musunuz! Türkiye’de yıllardır devam eden, gündemden hiç düşmeyen ve hukuk alanında büyük yaralar alan bu davalardan bu genç kızımız, üstelik hukuk okumasına karşı bir haberdi…

Geleceğimiz hakkında, geleceğimizin teslimiyetini alacaklar hakkında düşündüklerimi dile getirmem sanırım biraz sakıncalı olabilir.

Birde, diğer bir yanda Hayvan Aktivisti henüz 19 yaşında Öykü Özübek var (ki; …Sadece hayvan haklarını savunduğu için ve bunu meydanlardan haykırdığı için içeri alındı ve şimdi  yargılanıyor.)

Farkındalığı farklı, iki farklı genç, Ay Terazi’ye geçmeye hazırlanırken aklıma takılı kaldı.

Hiçbir şeyin farkında olmadan, ama farkındaymış gibi yaşamak mı? Yoksa her şeyin farkında olup haksızlıklara karşı zayıfı savunmayı tercih eden mi olmak. En önemlisi genç olmak.

Her neyse, Gün’e dönecek olursak;

Dün yazmıştım, Güneş ve Satürn arasındaki 90 derecelik gerilimin bugün gece yarısından sonra kesinlik kazanacağını.

Akrep ve Kova, iki sabit burç arasındaki çatışmalarda gizlilik ve tek başınalık önem kazabilir. Venüs’ün Oğlak burcunun son derecelerinde hareket ettiği bu zamanlarda sosyal ortamlar sizi cezbetmeyebilir ve belki anti sosyal davranışlar sergileyebilirsiniz.Şahsen ben aynen böyle hissediyor ve davranıyorum.Satürn 5. evimde,Güneş ise 8. evimin son derecelerinde ilerlerken ,günlerdir Facebook’a girmedim mesela..

Dün yazdıklarımı yineliyorum :Güneş ve Satürn arasındaki 90 derecelik sürtünme otorite figürleri ile şayet yaşıyorsa babanız ile gergin ortamların oluşmasına neden olabilir. Belki babanızın sağlık problemleri kısıtlıyor sizi.

Benlik duygusu ve tutucu davranışın birbirini strese soktuğu bugünlerde özgüven eksikliği, hayal kırıklığı ve engellenme hissi ile acı çekebileceğiniz durumlar içinde bulunabilirsiniz.

Ya kendinizi dışa dönük ifade edeceksiniz, yada içinize döneceksiniz. Bu sizin duygusal ve ruhsal durumunuzla alakalıdır.

Yani, ya diğerlerini kontrol edenlerden birisi olacaksınız, yada kontrol edilenlerden biri.

Mutsuzluğunuzu ifade edebilmelisiniz ama eleştiri yolu ile bunu yapacaksınız eleştirinin dozunu ayarlamayı becermelisiniz.

Disipline olabilir sabır ve özveri ile olaylara ve kişilere yaklaşabilirseniz, aslında bu olumsuz gibi gözüken göksel çatışma, kişilerde inanılmaz bir bilgelikte üretebilir.

Güneş ve Satürn birbirleri ile olumsuz bağlar kurduklarında babadan kaynaklı kalp sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Kronik rahatsızlıklar aktif hale gelebilir. Damar sertliği ve romatizmal hastalıklardan yakınıyorsanız bu günlerde şikâyetleriniz artabilir.

Başkalarınız hor gören çıkarcı, hesapçı kişilerle mutlaka karşılaşacaksınız. Şimdi bugünlerde olgun tavrınızdan uzaklaşmamalısınız. İşinize, olaylara ve kişilere gerçekçi sabırlı ve sükûnetle yaklaşmalısınız.

Şayet vergi borçlarınız varsa bunları geciktirmeden ödemekte fayda var. Bunu ’da önemli bir not olarak belirtmeliyim.

Adalet ve diplomasinin ön planda olduğu bu Jüpiter gününde Pallas ve Jüpiter 60 derecelik bağını kurmuş olacak. Saat 09.40’tan itibaren aktif olacak bu önemli kozmik bağ başkalarına yararlı olmak ve diğerlerine fayda sağlamak için sizi harekete geçirebilir. Sorunlarınızdaki gerçeği görebilmek ve çözümüne ulaşmak hiç zor olmayacaktır. Büyümek kendinizi göstermek istediğiniz alanlarda babanızın ya da babanız gibi yanınızda hissettiğiniz birisinin desteğini alarak kendinizi güçlü hissedebilirsiniz.

Bu iki gökyüzü sakini zekâyı sıra dışı bir biçimde etkileyecektir. Tüm insanlığı ilgilendiren konularda ileri görüşlülük verecektir. Adalet ve gerçeği aradığınız konularda savaş verebilirsiniz.

Akşam saat 20.00’ye kadar Terazide ki Ay diğer gökyüzü sakinleri ile pek anlaşıyor gibi değil.

Mesela, Ay ve Neptün arasındaki 150 derecelik uyumsuzluk uykuda gibi gezinen kişileri gün içinde sık sık karşınıza çıkarabilir.

Ay ve Merkür arasındaki 135 derece, ardından Ay’ın Uranüs ve Pallas ile karşıtlığı beklenmedik zamanda beklenmedik haberlerin, hareketlerin planlarınızı bozabileceğini gösteriyor. Duygusal zorlanmalar yaşanabilir. İnsanların sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Diğerlerinden beklentinizi bugün en minimum seviyede tutmaya özen gösterin. Başkalarının sözlerinden etkilenip hemen karar değiştirmeyin.

Bugün, yarın ve sonraki gün söylemleriniz çok önemli olmalı. Merkür’ün yarın netleşecek Ay düğümleri ile 90 derecelik savaşı şüphecilik ve kararsız bir ruh halinde gezinmenize neden olabilir. Faaliyetleriniz yüzeysellikten öteye gitmeyebilir. Mantık ararken gerçekleri kaçırabilirsiniz. Düşüncelerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız diğerlerinin düşüncelerine de değer vermeye, dinlemeye özen göstermelisiniz.

Duyarsız ve samimiyetsiz davranışlar sergilemek, diğerleri hakkında şefkatten uzak konuşmalar yapmak toplumda görüntünüzü ve kişiliğinizi zedeleyebilir. Belki bu tarz kişilerin hedefinde olanlardan birisi olacaksınız.

İnsanların dedikleri değil, sizin kendinizi ne kadar bildiğiniz önemli.

Ay Terazi de dedik, Terazinin kefeleri dedik, Adalet dedik ya… Bugünün sırrı yine ,11.Tarot kartı Adalet. Adalet Terazi burcunun kartıdır.. Terazi ben bilinciyle biz bilincinin temasa geçtiği dönüm noktasıdır. Burada denge ve uyum vardır. Ya da öyle olması gerekmektedir. Ocak ayının bu son gününde ruhunuz ,benliğiniz uyumlu ve dengeli bir biçimde kendini ifade edebilmeli.

 

Adaletin kılıcı keskindir ve bu kartta görülen kılıç seçim anlamına gelir. Yaşadığımız hayat ise bizim seçimlerimizden oluşur. Tüm geçmiş eylemlerimizin gerçeği olan şimdiki zamanı yaşadığımızı unutmadan şimdiki eylemlerimizin geleceğimizi şekillendireceğini bilmemiz gerekir. Bu kart her ne olursa olsun dürüstlük demektir.

Karmanın anlık işlediği dengesiz, uyumsuz ve adaletsiz duygulardan kaçınmamız gereken bir gündeyiz. İyi kötü aydınlık ve karanlık tüm karşıt duyguları iç içe geçeceği tepkilere ise anlık tepkilerle karşılık verileceği bu Jüpiter gününde iş hayatınızda ve kişisel konularda adaletli davranmak zorunda kalabilirsiniz. Ön yargılı görüşler, kişisel olarak gereksiz güven ve çıkışlar, düş kırıklıklarına neden olabilir. Ilımlı dengeli ve adil olmak kazandıracaktır.

Akşam 20.00’de Ay ve Jüpiter aylık 120 derecelik bağlarını kurmuş olacaklar. Hassasiyet ve yayılım birbirlerine yardımcı olacaktır. Bu haliyle duygulara ve duyguların aktarılışına da yansıyacaktır. Jüpiter’in iyi niyeti ve coşkunluğunu başkalarına faydalı olmak için kullanabilirsiniz.

Evet dostlarım ,2013 yılının ilk ayını, gerek toplumsal, gerekse kişisel olarak üzüntü duyduğumuz kayıplar yaşayarak geride bırakıyoruz.

Şubat ayı, rüyalarınızın size yol göstereceği, eylemleriniz ve kararlarınızın uzun vadede size yarar sağlayacağı, diğerlerine yapacağınız yardımın hayatınıza anlam katacağı bir ay olacak.

Belki nefesinizi kesecek, ayağınızı yerden kesecek bir aşka doğru kucak açacaksınız. Belki yaratıcılığınız ile toplumda kendinize bir yer sağlayacaksınız.

Şimdilik, bugünlük hoş kalın. Hoşça kalın.

30 Ocak Çarşamba

Eğlence mi yoksa iş mi diye iki arada kalanlardansanız işinizi tercih etmelisiniz.

Her şeyden önce 4 Ekimden beri geri giden Jüpiter nihayet bugün ileri gitmeye başlıyor ama ağır,ağır… İkizler burcunun 16. Derecesinde başlamıştı geri gidişi, başladığı noktaya ilerleyişi ise 24 Nisan 2013’ü bulacak.

Bugünlerde sıkışıklık ,aksaklıklar ve engelleyici unsurlar devam edecektir. Jüpiter hız kazandıkça eğitim, iletişim ve seyahat konularında rahatlayıp kendinize gelebilirsiniz.

Gün yine başaktaki Ay ‘ın enerjisi ile devam edecek. Yaşam yolunuzda birinci dereceden ortağınız, bu eşiniz olabilir ya da iş ortağınız, belki de sevgiliniz işte onunla birlikte birbirinizi uyumla destekleyeceğiniz ortamlarda bulunabilirsiniz. Aranızdaki duygusal enerji akıcı olacağı için birbirinizi anlamak ve empati kurmak için iyi bir gündesiniz.

Fakat iletişimin, haberleşmenin gezegeni Merkür, Ay ile 150 dereceyle bağlanmış olacak. Bu tabi iletişim hatlarında yanlış anlaşılmalara, anlaşmazlıklara neden olabilir. Kardeşler, arkadaşlar komşular arasında uyumsuzluk dünya işlerine yansıyabilir.

Birbirinizin söylemlerine kulak vermelisiniz.

Ay ve Ceres ’in kare açı yapacakları bugün beslenmenize özen göstermelisiniz. Diğerlerinin ihtiyaçları ve kendi ihtiyaçlarınız arasında sıkışıp kalmış hissedebilirsiniz. Anne kız ilişkilerinde egoya bağlı duygusal problemler yaşanabilir.

Başaktaki Ay’ın Ay düğümleri ile olan uyumlu ve destekleyici bağlarının enerjisi ile İdeallerinizi gerçekleştirmek için içsel olarak kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Şayet bugün sosyal ortamlara dahil olacaksanız sizin potansiyelinizi besleyecek birileri ile karşılaşabilirsiniz.

GÜNEŞ-SATÜRN KARESİ

Etkisini hissettiren ama bu gece yarısından sonra kesinlik kazanacak Güneş ve Satürn arasındaki 90 derecelik sürtünme otorite figürleri ile şayet yaşıyorsa babanız ile gergin ortamların oluşmasına neden olabilir. Belki babanızın sağlık problemleri kısıtlıyor sizi.

Benlik duygusu ve tutucu davranışın birbirini strese soktuğu bugünlerde özgüven eksikliği, hayal kırıklığı ve engellenme hissi ile acı çekebileceğiniz durumlar içinde bulunabilirsiniz.

Ya kendinizi dışa dönük ifade edeceksiniz, yada içinize döneceksiniz. Bu sizin duygusal ve ruhsal durumunuzla alakalıdır.

Yani, ya diğerlerini kontrol edenlerden birisi olacaksınız, yada kontrol edilenlerden biri.

Mutsuzluğunuzu ifade edebilmelisiniz ama eleştiri yolu ile bunu yapacaksınız eleştirinin dozunu ayarlamayı becermelisiniz.

Disipline olabilir sabır ve özveri ile olaylara ve kişilere yaklaşabilirseniz, aslında bu olumsuz gibi gözüken göksel çatışma, kişilerde inanılmaz bir bilgelikte üretebilir.

Güneş ve Satürn birbirleri ile olumsuz bağlar kurduklarında babadan kaynaklı kalp sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Kronik rahatsızlıklar aktif hale gelebilir. Damar sertliği ve romatizmal hastalıklardan yakınıyorsanız bu günlerde şikâyetleriniz artabilir.

Başkalarınız hor gören çıkarcı, hesapçı kişilerle mutlaka karşılaşacaksınız. Şimdi bugünlerde olgun tavrınızdan uzaklaşmamalısınız. İşinize, olaylara ve kişilere gerçekçi sabırlı ve sükûnetle yaklaşmalısınız.

Şayet vergi borçlarınız varsa bunları geciktirmeden ödemekte fayda var. Bunu ’da önemli bir not olarak belirtmeliyim.

Günün sırrı 10 .tarot kartı KADER ÇARKI: Bu kart sizin yaşam yolunuzda bazı durumların değişeceğini gösterir. Belki bunun nedenlerini sorguluyor bir anlam veremiyor olabilirsiniz. Aslında bu değişim yeni bir başlangıçtır ve tüm negatifliklerin ardından gelen bir fırsattır. Yeter ki bunun farkında olun ve yaşamınızdaki yeni sorumlulukları kabul edin.

Olgunlaşmak ve büyümek için üstesinden gelinmesi gereken deneyimler ile karşı karşıya da kalınabilir. Mutlu etmeyen, zorunluluklar dahilinde yaşanan bir ilişkinin önemli bir dönüşüm döneminde de olabilirsiniz. Kendinizi çaresiz ve güçsüz de hissedebilirsiniz yada yaşananları büyüyüp olgunlaştıran önemli ve değerli bir yaşam bilgisi olarak ta deneyimleyebilirsiniz.

Kadersel olaylar ve buna bağlı kadersel yüzleşmeler yaşanabilir bugün. Bugüne kadar her şeyi kadere ve zaman bırakmış olabilirsiniz. Şimdi kaderinizle yüzleşmeye hazır ve gönüllü olmalısınız ve gereksiz kararsızlıklarla aklınızı karıştırmamalısınız.

Planlarınızı bozacak bir şeyler mutlaka çıkabilir. Bu, trafikten kaynaklı da olabilir, havaya bağlı değişkenlik ’ten yada iletişim hatlarındaki kopukluklardan… Demek ki planlarımızı uygulama zamanı hale gelmemiş…

Önemli olan olaylara bakış açımızdır…

Kaderimizin bizi nereye götürdüğünün farkına varabilmek için kendimizi, içinde bulunduğumuz durumu kavrayacak duruma gelebilmeliyiz…

Sevgiyle…

Arzu Cengiz

29 Ocak Salı

Ay, detaycı, düzenli, sağlığına düşkün ve beslenmesine özen gösteren Başak burcuna geçti… Haliyle bugün ve yarın sağlık, beslenme, düzen konuları gündeminizde yer alabilir. Evinizin çekmecelerini temizlemek, düzenlemek sizi mutlu edecektir. Belki uzun zamandır aradığınız bir şeye düzenlediğiniz çekmeceleriniz sayesinde kavuşacaksınız.Okumak,yazmak ve araştırma yapmak için çok güzel bir gün..

Beslenmenize vitamin ve mineralleri eklemeyi unutmayın..Bol bol meyve ve sebze suyu ile desteklemeye çalışın bünyenizi.

Herkesi ve her şeyi eleştirmek, bulunduğunuz ortamlarda istenmeyen durumlara neden olabilir. Belki, siz eleştiri oklarından birinin hedefi haline geleceksiniz. Olabilir, çünkü Ay Başakta ilerlemeye başladı.

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı aktif olacak. Bu Aysal kombinasyon, kafa karışıklıklarını beraberinde getirebilir. Günlük yaşamın sorunlarından uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Aldanmaya açık olduğunuz bugün, aldatmaya meyilli kişiler etrafınızda dolanabilir.

Başkalarına acıma hissi yoğun olarak hissedilebilir. Ruhani duyguların açığa çıkması ile ruhsal deneyimler yaşayabilirsiniz.

Yaşamın katı gerçekleri ile yüzleşmek zorunda kalanlar da olabilir bugün ve bu gerçeklerden kaçanlar.

Evle alakalı sorunlar canınızı sıkabilir.

Ay Neptün’e karşıdan baktığı gibi Jüpiter’le de karşı karşıya gelecek bugün ve Chironla da.

Bu Aysal karşılaşmalar,duygusal hesaplaşmalara dönüşebilir.

Eğitim,iş ve mesleki konularda tempoyu yavaşlatmak akıllıca olsa da Güneş ve Vesta arasındaki üçgen yatırım seçenekleri konusunda araştırmalar yapmaya itebilir sizleri..

Öğle saatlerinde 13.14’ten itibaren Ay –Jüpiter karşıtlığı aktif olacak. Hassasiyet ve büyüme enerjisi birbirlerinden ayrı düşecekler. Bir yönünüz merhamet saçarken bir diğer yönünüz ise coşkulu davranacaktır. Jüpiter’in coşkunluğu ise Ay’ın hassasiyetini arttıracaktır. Haliyle kolayca heyecanlanmaya müsait bir ruh hali oluşacaktır.

Acılara odaklanmak ya da tam tersi sıkıntılara arkayı dönmek tepkisel durumların oluşmasına neden olabilir.

Durumları aşırı dramatikleştiren ve aşırı tepki gösteren kişiler etrafınızda birden çoğalabilir. Siz bu duygusal değişimi kendinizde de deneyimleyebilirsiniz.

İçsel sıkıntınızı yok etmek için aşırı yemek tüketmekten kaçınmalısınız.

Yedikleriniz yüzünden hazımsızlık çekmek istemezsiniz öyle değil mi?

Ay’ın Chiron’la olan karşıtlığı tuz ve biber misali duygulara ayrı bir tat katıyor. Ama ya tuzu çok koydunuz ya da biberi. Yani bir dengesizlik, bir anlamsızlık ,bir içinden çıkılmaz hallerde hissedebilirsiniz kendinizi. Ay’ın Chiron’a olan bu bağı mistik ve ruhani boyutta başkalarına şifa verebilme, duygusal iyileştirmeye yetisi de verir aslında. Birde tekrarlamakta fayda görüyorum eleştirilere açık olun ya da siz eleştiri boyutunun sınırlarını aşmamaya çalışın. Karşınızdaki kişiyi gerçeklerle yüzleştirmek adına yaralarını kanatmayın…

İki cinsin uyumsuzluğu ,duygusal vurdumduymazlığı ,gün içinde ve akşam saatlerinde son derece normaldir. Ay ve Güneş yani evrenin Yin-Yang enerjileri arasında 150 derecelik uyumsuz bağ söz konusu.

Eşinizle, ebeveynlerinizle ,iş yaşamınızda ise yüksek kademedeki kişilerle, kadınlarla birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz. Sizin söylemleriniz ,anlatmak istedikleriniz bir diğerinin anlamak istediğine dönüşebilir. Kendinizi yetersiz, eksik hissettirecek kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

Umursamaz enerjiler ikili ilişkilere zarar verebilir, birde üzerine Ay ve Venüs arasındaki 135 derece devreye girecek ki işte akşam saatleri şenlikli olacak gibi.

İlişkilerde beklentilerinizi fazla yükseklerde tutmayın. Alacağınız kararlarınızda yanılgı payının fazla olacağını lütfen unutmayın.

Karışıklıklardan kurtulma arzusunda olabilirsiniz. Çevresel düzensizlikten kurtulmak isteyebilirsiniz. Akşam Ay ve Plüton arasındaki 120 derecelik uyum, ardından Ay-Satürn sekstili,hassasiyetle- içgüdüsel kutup ’un uyum içinde hareket etmesine yardımcı olacaktır. Arkadaşınızın, ailenizdeki kişilerin duygularını sezebilirsiniz. Kafanıza koyduğunuz şeyi hemen yapmak isteyebilirsiniz, gizli olana doğru çekilebilir ruhunuz. Bu güzel ama unutmayın aldatıcı diğer Ay’sal bağlarında etkisinde olacaksınız.    

 Duyguların derinleştiği, yoğunlaştığı ve tutkuyu arttıran enerjilerle bütünleştiğimiz akşam saatlerinde diğerlerini kontrol etmek arzusunda olabilirsiniz ya da bir başkasının duygusal derinliği sizi esir alabilir. Bu kozmik enerjilerin altında disipline olarak sabır, sağduyu ve karalılıkla işlerinize odaklanabilirsiniz. Sizden daha yaşlı ve bilge kişilerin desteğini hemen yanı başınızda hissedebilirsiniz.

Günün Tarot kartı AY: Sabırlı hoş görülü ve sakin olmamız gereken bir gündeyiz. Kontrol edilemeyen arzular, sabırsızlık ve mantıksız istekler kayıplara neden olabilir. Bilinçaltındaki korkularımız arzularımız ve tutkularımızla yüzleşeceğimiz olaylara dâhil olabilir kişilerle karşılaşabiliriz.

Erişmek istediklerinize dair rüyalarınız size yol gösterebilir.

Bugün ayaklarınızı sapasağlam yere basın ve mantıklı olmaya çalışın. Sanatsal yeteneklerinizi avantaja çevirin ve en önemlisi kendinize güvenin.

 

 Sevgiyle kalın:)

28 Ocak Pazartesi

Gün, Ay’ın Aslanda ki enerjisi ile başlayacak ve devam edecek…

Sabah saatleri Ay ve Ceres arasındaki 60 derecelik bağ anne kız ilişkilerini olumlu yönde etkileyecektir.  Dolunay etkisi hala devam ederken,yeni bir beslenme programına başlayabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınız ilgi isteyebilir sevginizi ve desteğinizi bekleyebilir.

Yükselen egolar, ben bilirimce tavırlar ilişkileri boyutunda anlaşmazlıkları beraberinde getirecektir.

Ay’ın Pallas ve Uranüs’e 135 derecelik bağları aceleden, acele ile alınacak kararlardan men ediyor bizleri haftanın bu ilk iş gününün sabahında. Duygusal olarak çözüme ulaşmasını mutlak olarak gördüğünüz konulara odaklanıp yanlış adımlar atabilirsiniz…

Gün içinde Ay ve Ay düğümleri arasındaki 90 derecelik çatışma ailevi konularda çatışmalara anlaşmazlıklara neden olabilir. Geçmişe sıkı sıkıya bağlılık ve bağımlılıklar geleceğe dair adım atmanızı zorlaştırabilir. Herhangi bir konuya adapte olmakta zorlanabilirsiniz.

Yine Ay düğümlerinin Venüs’e uyumlu bağları sayesinde size fayda sağlayacak yeni arkadaşlar ya da yeni bir arkadaş edinebilirsiniz ve belki gelecek planlarınızda bu yeni kimliğin yaşamınızda büyük faydasını göreceksiniz.

Venüs’ün Satürn ve Uranüs’e 72 derecelik ilham verici bağları yaratıcı enerjinizi harekete geçirebilir. Maddi kaynaklarınızı arttırmak için araştırmalar yapabilir bir bilenin görüşlerini alabilirsiniz.

Duygularınızı gözden geçirmeniz gereken zamanlarda olabilirsiniz Uranüs ise mesafeleri ve özgürlük isteğinizde beraberinde getirir. Kişinin kendi duygularına bile mesafeli olması son derece normaldir.

Kendi gerekçelerinizi ve güdülerinizi irdelemeyi reddetmemelisiniz.

Belki bu dönemde ciddi bir öğrenme sürecinden geçiyorsunuz. Ne de olsa Pollux ve Venüs birbirlerine karşıdan bakıyorlar. Geçmişte aldığınız finansal kararlarınızla yüzleşiyor da olabilirsiniz. Hayatınızdaki olumlu koşulları kaybetmemek için büyük bir uğraş içerisine de girmiş olabilirsiniz.

Pollux, Kabalistlerde, Tarot kartlarından 19. Sır Güneş ile ilişkilendirilmiştir.

Yaşama, yaşamda birlikte yol aldıklarınıza sevgi ve iyimser duygularla yaklaştığınızda yaşam da size dilediklerinizi doğru koşullarda sunacaktır.

İlişkiler zor, emek ister ve beklentilerle doludur maalesef… Gerçekten güneşli günlere yaklaşmak için cömertçe özen gösterin, üzerine titreyin ve anlamaya çalışın değer verdiklerinizi.

Kovada yıllık yolculuğunda ilerleyen Güneş, Balıkta uzun zamandır hareket halinde olan Chiron ile 30 dereceyle bağlanmış olacak. Bu bağın kozmik etkisi çekingenlik ve güvensizlik duygularını beraberinde getirecektir. Belki harekete geçmek istediğiniz konularda motivasyon eksikliğinden yakınıyor olabilirsiniz. Nereden başlasam, nasıl anlatsam diye diye günü geçirebilir, problemlerinize ortak olmaya çalışanların sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Gerçek duygularınızı ortaya koymakta zorlanacağınız bir günde, başkasının sizi anlamasını bekleyerek hata etmiş olursunuz.

Öğle saatlerinde Ay ve Venüs arasındaki 150 derece partnerler arasında çekişmelere vurdumduymaz ruh hallerine neden olabilir. Yedikleriniz, giydikleriniz sizi memnun etmeyebilir.

Sağlık bakımından ise kendinizi korumaya alın bana bir şey olmaz demeyin.

Saat 16.34’ten sonra hoşnut olmakta zorlanacağınız durumlar oluşabilir. Tuhaf duygular hissetmeye başlayabilirsiniz. Ay ve Plüton 135 dereceyle bağlanmış olacaklar… Duyguları ve hisleri dışa vurmak zorlaşacaktır.

Duygusal istikrarı bozacak Ay -Mars karşıtlığı 18.09’dan itibaren aktif olacaktır.

Evet dostlarım. Saat 18.58’dan itibaren Aslandaki Ay boşlukta kalmış olacak 29 Ocak saat 01.27’ye kadar.

Bu boşluk döngüsünde, meditasyon yaparak, dua ederek veya namaz kılarak iç sesinizle bütünleşebilirsiniz. Dış dünyaya karşı savunmasız hissediyorsanız kendi iç dünyanıza çekilebilirsiniz. Ay’ın boşluk zamanlara içe dönüş için en uygun zamanlardır.

Günün Tarot kartı 17.sır olan Yıldız; Bu kart gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Kendi duygusal dünyamızın bu olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgumuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor. Beklentilerinizin gerçekleşmesi kendi içinizdeki ışığın parlaklığı ile alakalıdır. Yıldız, bizi harekete geçiren ve geleceği olan umutlu karşılaşmaları ve mutluluk vaat eden ilişkileri anlatmaktadır.

Uzun bir geleceğe yayılacak bazı yeni şeylere başlamış olabilirsiniz. Eski görüşlerinizin sınırlamalarından kurtulmanız gerekiyor. Bakış açınızı genişletmelisiniz.

27 Ocak Pazar

ASLAN BURCUNDA DOLUNAY

Bireysellikle, grup olmanın karşıtlığı. Sanat ile bilimin karşıtlığı. Sahiplenme ihtiyacı ile özgürlük karşıtlığı bu günkü Dolunay’ın ana teması…

Belki hareket ve düşüncelerinizde gururlu, sabırlı, ama birazda aykırı davranışlar sergileyeceksiniz. Gelinen nokta, alınan kararlar belki de karşınızdaki kişilere karşı bir üstünlük ihtiyacı hissetmenize neden olacak. Belki çok sevdiğinizi sahiplenecek, belki de özgürlüğünü eline teslim edeceksiniz.

Her şeyden önce Dolunaylar biliyorsunuz meditasyon zamanlarıdır. Yüreğinizden geçen şifa ve sevgi titreşimlerini yeryüzündeki tüm canlılar için göndermeyi deneyin. Komşularınız, arkadaşlarınız ve yakınınızdakiler için de dualarınızı gönderin. Belki sizin enerjiniz onların şifası için bir destek olacaktır.

Dolunaylar kararsızlıklara neden olabilir. Odaklanma sorunları yaşanabilir. Belki içsel güvensizlik alınacak kararlar da gecikmeleri de beraberinde getirebilir. Kendinizi tanımak ,hedeflerinizi aydınlatmak ihtiyacı içinde olabilirsiniz.

İçsel dünyada iki ayrı kişiliğin gelgitleri, duygusal dünyanın birikimleri, patlama noktasına erişmiş olabilir. Ebeveynler arası çatışma ya da yüksek kademedeki kişilerle zıtlaşma günü biraz sıkıcı hale getirebilir.

Dolunay’ın Satürn’le oluşturduğu T-Kare oluştuğu alanlar ve etkisi altındaki konular hakkında gerilimlere ve huzursuzluğa neden olabilir. Harekete geçmek ihtiyacında olabilirsiniz ama iş eyleme gelince ortaya çıkan problemler yüzünden yerinizde saymak durumunda kalabilirsiniz. Dış dünyaya sunduğunuz huzurlu ve sakin görünümünüz altında duygusal fırtınalarla kendinizi yiyip bitirebilirsiniz.

Problem çözücü Pallas ,Allahtan Aslandaki Ay’a aylık kavuşumunu yapmış olacak.  Yaratıcı zekâyı ve sezgileri birleştirerek duygusal problemlerin iyileşmesi için destekleyici bir unsur olacaktır. İhtiyacı olanları korumak, onlara kucak açmak sizi huzura erdirebilir.

Duygusal karamsarlıklar depresif haller ve belki yalnızlık ihtiyacı açığa çıkabilir. Sevildiğinizi duymak sizi mutlu edecektir.

Ay ve Vesta arasındaki 60 derecelik destekleyici bağ kendinizi ailenize adayarak onların ihtiyaçlarına odaklanarak mutlu olmanızı sağlayabilir. Ailevi bağlarınız kopuksa size yakın kişilerin ihtiyaçlarını sağlayarak mutlu hissedebilirsiniz.

Zaten Ay’ın hem Pallas’a kavuşumu Hem de Vesta ile sekstili huzur ve mutluluğun başkalarının ihtiyaçlarına cevap vermekten geçtiğini gösteriyor.

Belki böylece kendi problemlerinizle boğulmaktan kurtulabilirisiniz.

Akşama doğru 18.15’ten itibaren Ay ve Merkür karşı karşıya gelecekler.

İletişim yollarında zorluklar olasıdır. Duygularınızı ifade ederken söylemek istediğiniz gerçekte nedir iyice düşünmelisiniz. Kendiniz ve belki duygularınız hakkında duymak istemeyecekleriniz  ,yüzleşmeniz gerekenler olabilir.

Eşiniz, yaşam yolunuzdaki en yakınınız gerçek problemlerinizi, duygularınızı fark etmeyebilir ve belki hiç önemsemeyebilir.

Juno Oğlak burcunda ilerlemeye devam ediyor ve Aslandaki Ay ile 150 dereceyle bağlanıyor.

İlişkilerin sınavında gerçekten birbirine bağlı olanlar ayakta kalırken temelden sarsılmış olanlar yıkılmaya mahkûm gibiler.

Günün temsilcisi Tarot kartı 16 sır olan Kule;  Arabi sayı sistemine göre, kartın toplam sayısı olan 7, kudretin ve pozitif gücün simgesidir. Geçerli realiteye olan dinamizmin kaybedildiği anlatılmaktadır.Bu kartın enerjisi ve gücü genelde yıkıcıdır ama her zaman öyle olması gerekmez. Aslında daha önce çarpıtılmış bilgilerle kurulmuş olan ne varsa yeniden yapılanması ile alakalı bir karttır. Bu kart içe dönmenin zamanının gelip geçtiğini gösteriyor. Belki son günlerde sizi gerçekten rahatsız eden olaylar yaşıyorsunuz. Güvenlik ihtiyacı ile sürdürdüğünüz ilişkinin sizi hapsettiğini fark etmeye başlamış olabilirsiniz. Aşırı bağlılıklarınıza karşı başkaldırmaya hazırlanıyor da olabilirsiniz. Yada daha önce hiç görmediğiniz rüyalar yüzünden korkuyorsunuz. Bir uyarı niteliğinde olan bu bildirileri hiçe saymayın lütfen. İçsel olarak patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilir, bunalımlarla boğuşabilirsiniz. Bu kart, kendi içimizle bir barış anlaşması imzalamak durumunda olduğumuzu gösteriyor. Sınırlar kurallar yıkılması gerekiyorsa yıkılmalıdır. Belki şimdi kayıp gibi gözüken her şey daha sonra kazanç olarak size geri dönecektir.

Sevgiyle…

Arzu Cengiz

26 Ocak Cumartesi

Dolunayın ışıkları 48 saat öncesinden başlar yeryüzünü ve biz yeryüzündekilerin ruhunu ve duygularını aydınlatmaya.

Tam 48 saat önceden etkisini hissettirmeye başlar dışa vuracağımız konuların neler olacağını.

Gökyüzünün iki büyük ışığı karşı karşıya gelirler her ay. Her ay, yaşanır bu dışa vurum ihtiyacı.

Evet, yarın sabah saat 06.38’de Aslan –Kova aksının 7 derece 24. dakikasında Dolunay var.

Doğum haritalarınızda Aslan ve Kova burçlarının alanlarında gerçekleşecek bu karşılaşma.

Bugünden yarının enerjisini hissediyor olmalısınız.

Kiminiz ikili ilişkilerde, kiminiz maddi konularda, kiminiz sağlıkla alakalı ve kimileriniz kariyer odaklı durumlarda sonuca ulaşacak, sonucun ne olduğunun farkına varacak.

Ama unutmadan bugün 16.20’ye kadar Yengeçteki Ay boşlukta.

Ay’ın boşlukta ilerlediği sabah 05.55 saatinde Güneş ve Jüpiter arasındaki 120 derecelik üçgen kesinleşiyor. Şu anda Jüpiter doğum haritanızda nerede ilerliyorsa yaşamsal, en büyük coşkuyu hissettiğiniz alan orası olabilir. Karşılaştığınız engellere hemen bir çözüm aramaya kalkışabilirsiniz. Ay boşlukta ilerliyor ve planlara çelmesini takıyor. Fikirlerinize ve belki hayallerinize tepki gösteren ve onlara engel olmaya kalkışan kişiler karşınıza çıkabilir. Siz ilerlemek, adım atmak istedikçe gecikmeler ve ertelemeler yüzünden sıkıntılı zamanlar da geçirebilirsiniz. Evrenin bu mola zamanında evrene ve akışa bırakmak gerekebilir bazı şeyleri.

Ev ve ailevi konularda eksik, yarım kalmış işlerinize odaklanmak zorunda kalabilirsiniz.

Kız kardeşlik bağları, eviniz, evinizin emniyeti ve güvenliği, yatırımlarınız gündeminiz de yer alan önemli konulardan bazıları olabilir, çünkü 21 Ekim 2012 den beri İkizler burcunda geri hareket eden Vesta bugün ileri hareket etmek için hazırlık yapıyor.

Aldebaran Sabit yıldızı Vesta’nın üzerinde parlıyor. Aldebaran ise dürüstlüktür ve kabalistlere göre Tarot kartlarından 1. Sır olan Büyücü ile ilişkilendirilmiştir.

İkizler burcunun sizi etkilediği alan ve konularda düşüncelerinizin gücünün farkına varabilirsiniz. Tavırlarınız ne kadar kararlı ise yaklaşımlarınızla çevrenizdekileri o denli etkileyeceksiniz. Evet, kararlı ve açık davranmalısınız. İnisiyatifi ele alıp önünüzü kesen sorunları ertelemekten kaçının ve yolunuzu açın. Tabi dürüstlüğünüz ve ödün vermeden gösterdiğiniz çaba ödül olarak size geri dönecektir.

Her neyse; Saat 16.20’den sonra Ay, Aslana geçmiş olacak . Artık,yavaş yavaş içinizdeki çocuğu dışarı çıkarabilirsiniz.

Aslanda ya Ay, yükselen egonuzla kendinizi göstermek isteyip duygularınızı daha rahat ifade edebilirsiniz. Fakat aşırı gurur ve yükseklerde gezinen ego yüzünden kişisel çatışmalara girip karşınızdakini incitmekten de kaçınmalısınız.

Hani, Güneş ve Jüpiter sabah birbirlerine 120 dereceyle bağlanmışlardı ya… Ay da Aslana geçmişken ihtiyacınız olana odaklanabilir ve bunları elde etmenin yollarını araştırmaya başlayabilirsiniz. Size destek olacak güçlü kişileri hemen yanı başınızda hissedebilirsiniz. Size ışık olacak, bilgisiyle feyz alabileceğiniz kişileri ziyaret edebilirsiniz. Uzaklara yolculuk planları yapabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay ve Neptün arasında ki 150 derece hayli aldatıcı enerjiler gönderiyor yeryüzüne. Kısa süreli yanılgılarınızın uzun süreli pişmanlığa dönüşmesini istemiyorsanız dikkatli olmalısınız. Gerçeklerden uzaklaşmak için keyif verici maddelerden medet ummamalısınız.

Gün Satürn’e ait ve Günün Tarot kartı 15. Sır Şeytan; Bu kartın yöneticisi Oğlak burcudur ve haliyle Satürn etkisindedir. Satürn’ün bir diğer adı Satan yani şeytandır. Bu kartın sırrı içimizdeki gölgelerle yüzleşeceğimizdir. Bu bir kişi ya da olay sayesinde olabilir.

Ahlaki dayanıklılığınız sınanabilir, tatminsizlik duygularını aşmalısınız ve en önemlisi şeytani bir planla, gücünüzü asla kötüye kullanmamalısınız.

Aslında bu bir denge unsurudur.

Bu yaşamda egonun çözülmesi gerekmektedir. Maddi dünyanın esaretinden kurtularak, manevi arayışın başlamasıyla aydınlanma yoluna adım atmakla alakalıdır.

Yani korkutucu ve karanlık bir tarafı yoktur.

Gerçek olan aydınlığa ulaşmak için, kendi çabanızla bir şeyler yapmak zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Değişen bakış açısı serbest kalma arzusunu doğurabilir. Özgürlük kaybı ise depresyona neden olabilir.

Sağlık sorunlarının üzerindeki örtü kalkabilir. Yenilenmek için yeni bir beslenme planı uygulamak ihtiyacında olabilirsiniz.

 

25 Ocak Cuma

Kovada ki Güneş ve Koçta ki Uranüs arasındaki 60 derecelik dostluk bağı yeni atılımlar için sizi dürtükleyebilir.Bir kaç gün boyunca hayatınız ilginç hale gelebilir.Karşınıza çıkan kişiler tecrübe kazanmanıza neden olabilir.Kendiliğinden oluşan özgürlük duygusu harekete geçebilir.Benlik duygusunun yeniliklere uyum sağlaması ile alakalıdır bu gökyüzü kombinasyonu.Daha önce umursadığınızı umursamamaya başlayabilirsiniz.Pratik zekanızla problemleri kısa zamanda çözebilirsiniz.Belki kendinizde yada çevrenizde değişiklik yapma ihtiyacı hissedeceksiniz.Diğerlerinin beklentilerinin dışlında hareket ederek çevrenizdekileri şaşırtabilirsiniz.

Fikirlerinizi onaylamayan kişiler sizi biraz uğraştırabilir ne de olsa Merkür ve Satürn arasındaki zorlayıcı kare akşam 20.42’den sonra kesinleşecek.Belki biraz esnek olmanız gerekecek.Zeka ve tutucu yapı birbirlerini strese sokacaklar.Bu kendi iç dünyanızın bir savaşı’da olabilir çevrenizdekilerle girdiğiniz bir savaşta olabilir.Merkür’ün entelektüel merakı,Satürn’ün ortaya koyabileceği güvensizlik korkusu tarafından zorlanabilir.Kendinizi güvende hissettiğiniz alana doğru çekilebilir ne hissettiğinizi dışa vurmaktan kaçınabilirsiniz.İnatçı,geri kafalı zihniyette ki kişiler canınızı sıkabilir..Fazla eleştirel davranmaktan kaçınmak gerekir.

Bugün de,Ay Yengeç burcunda ilerlemeye devam edecek.

Yengeçteki Ay kendi burcunda normaldekinden daha fazla etki eder doğanın ve insanın ruhuna..Evinizle ilgilenmek ,bahçenizde bitkilerle uğraşmak ve düzenlemek ,ailenizle,sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek sizi mutlu edecektir.Yemek pişirmek ve yemekten ise zevk alırsınız.

Sabah saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin akılcı ve ölçülü yaklaşımı beraberinde getiren enerjisinin etkisinde güne merhaba diyeceğiz.Sabır ve tahammül gerektiren işlerinize yoğunlaşabilirsiniz.Düşünceleriniz ,anılarınıza geçmişe kayabilir.Belki de geçmiş tecrübelerinizden faydalanmak size iyi gelecektir.

Ay-Satürn arasındaki uyumun ardından Ay ve Juno aylık karşılaşmalarını yapacaklar.Eşiniz yada iş ortağınızla duygusal çatışmalar yaşayabilirsiniz.Birbirinizi dinlemeli ve empati kurabilmelsiniz.

Saat 14.32’den itibaren Ay-Neptün arasındaki 135 derece ile ruh halinizin değişkenlik göstermesi normaldir.Gerçeklerden uzaklaşmamak gerek.Belki başkalarını incitmemek adına yalan söylemeye meyilli de olabilirsiniz.Ruh halinin değişkenliği kararlar üzerinde etkili olabilir ve acele ile alınacak kararlar sonra sizi mutlu etmeyebilir.

Akşam saatlerinde Ay-Venüs karşıtlığının etkisindeyiz..Saat 22.34’ten sonra kesinleşecek bu Ay’sal görünüm ikili ilişkilerde anlaşmazlıklara neden olabilir.Partnerinizden beklentiniz arttıkça hayal kırıklığı yaşamanız olasıdır.Kendi iç dünyanıza çekilip duygularınızı ifade etmekte zorlanabilirsiniz.Kadınlarla duygusal çatışma içine girebilirsiniz.Karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını dikkate almadan kişisel tatmin için hareket etmemelisiniz.

Ay büyüyor ya, duygular da büyüyor.Duygusal tatmin için yemek yemeği abartabilirsiniz.Unutmayın;bugün yedikleriniz üzerinize yapışıp kalabilir.

22.35’ten itibaren ertesi gün saat 16.20’ye kadar Ay boşlukta kalacak.Sıradan rutin işlerinizle ilgilenmek yerinde olacaktır.Bu boşluk süresince kalıcı sonuçlara ulaşmak gibi bir beklentiniz olmamalı.Plan ve program dışında hareket etmek zorunda kalabilirsiniz.Siz en güzeli bitirilmesi gereken işlerinize odaklanın…

Günün Tarot kartı 14. Sır olan Denge… Bilinç ve bilinçaltındakileri dengeleyip enerjimizi olumlu yönde kullanmamız gereken bir gündeyiz. Size kılavuzluk edecek iç sesinize güvenmeli, kendi isteklerinize düşkün davranmamalısınız. Kontrolsüz duygular tutkular ve arzular başınıza iş açabilir. Özgürlük arzusunun abartılması yanlış kararlar sonucu kayıplara ve hatta belalara neden olabilir. Kendini beğenmiş tavırlardan kaçınmalısınız. Duygularınızı dengelemeli zor deneyimler karşısında sabırlı olmalısınız. Becerileriniz ve hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz…

 

 

24 Ocak Perşembe

Duygusal dalgalanmaları beraberinde getiren Ay’ın Yengeçte ki haliyle, önümüzdeki iki gün boyunca, ailevi konular ve evinizle alakalı uğraşlar önem kazanacaktır.

Alıngan, hassas ve koruyucu davranışlar sergilemek son derece normaldir. Nostalji dalgasına kapılabilir, hüzünlü zamanlar geçirebilirsiniz. İç sıkıntınızdan, evinizi, çevrenizi temizleyerek arınabilirsiniz.

Gün 08.35’ten itibaren, Ay ve Neptün arasındaki üçgenin hayalci enerjisi ile başlayacak.

Hassasiyet ve manevi kutup bir arada uyumla hareket ederken diğerlerinin duygusal benlik durumlarının farkına varabilirsiniz. Kafa karışıklıkları, belirsizlikler ise Neptün’ün duygu dünyamıza etkileri. Hayallerinize ve ideallerinize odaklanmış olabilirsiniz. Hatta kendi iç dünyanıza çekilmek istiyorsanız Neptün ve Ay’ın aylık uyumlu bağının enerjisi ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Sanatsal uğraşlar içindeyseniz yaratıcılığı besleyen bu Aysal birleşim, üretkenliğinizi de olumlu yönde etkileyecektir.

Karşınıza çıkabilecek engeller ve beklenmedik haberler Ay’ın Pallas ve Uranüs’le arasındaki aylık 90 derecelik zıtlaşmanın eseri olabilir. Dogmatik düşünce ve davranışlardan kaçınmak gerekir. Başkalarının düşüncelerine saygı göstermemiz gereken bir gündeyiz.

Güneş ve Pallas arasındaki 60 derecelik destek bağı problemlerin çözümü için yeteneklerinizi sergilemenize yarayacaktır. Palas’ın Koçta ilerlediği ,Mars enerjisi ile bütünleştiği bu zamanlarda, Kovada ki Güneşten aldığı güç ile ,bu iki gökyüzü sakinin hareket edip sizi etkilediği alanlarda, yaratıcı zekânızı hayat hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Bunun yanında bu kozmik bağ, Baba kız ilişkilerini de olumlu yönde etkileyecektir. Belki babanız gibi gördüğünüz birisi problemlerinizin çözümünde hemen yanı başınızda hareket edebilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Chiron arasındaki üçgeni şifa titreşimlerini yeryüzüne yaymaya başlayacak.

Günün sırrı ,13 .Tarot kartı Ölüm;

Ölüm kartı ayrılık ve bir şeyin sonlanması demektir. Bu sonlanış sonunda bizden talep edileni yerine getirip getirmediğimiz, yolumuzdaki ilerleyişimizi etkileyecektir. Ölüm kartı, yaşamın ve ölümün dönüştürücü gücünü simgeler. Başlangıçlar, sonlar, yok ediş, yeniden doğuş yeni fikirler fiziksel değişim ve yeniden canlanma olumlu özelliklerindendir. Olumsuz enerjisi ise engellenmek, atalet, cehalet fanilik, bağlılık alınganlık ve çöküştür.

Yaşadığınız bir durumun sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bu güne kadar ki hareketleriniz doğrultusunda iyiye veya kötüye doğru bir değişim içine girebilirsiniz. Belki yeni bir yola girmek için önceden karar verdiniz ve artık veda edip yeni yolunuza girme evresindesiniz. Eskiden beri biriken düşünceleriniz barışçıl bir yaklaşım sergilemenizi engelleyebilir. Bu güne kadar ki hareketleriniz doğrultusunda iyiye veya kötüye doğru bir değişim içine girebilirsiniz… Sizin için anlam taşımayan olayları bir tarafa bırakmayı becerebilmelisiniz. Yeni bir yol içinse duygusal ve ruhsal arınma ile barış dolu bir sona eriş gerekir. Deneyimler acı verebilir ama belki bu sonlanma yaşam yolunuzda sizi özgürleştirip kendinizi bulmanızı sağlayacaktır.

Birde hatırlatmak isterim ki ;zaman sizi ayırmadan sevdiklerinize zaman ayırın lütfen…

Sevgiyle…

23 Ocak Çarşamba

Merkür’ün gününde Merkür ve Jüpiter arasında ki 120 derece kesinlik kazanmış oldu.

İletişim ve anlaşmalar için mükemmel bir gün. Bir takım şeyler elde etmek istiyorsanız karşı tarafı ikna edebilirliğiniz oldukça yüksek. Bilginizi genişletmek istiyorsanız yine bu uyumlu göksel kombinasyonun enerjisinden faydalanabilirsiniz. Belki sosyal ortamlarda konuşacak ve dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Hukuk ve ticari konularda beklediğiniz olumlu haberi alabilirsiniz. Farklı konuları bir araya getirip yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Bu iki gökyüzü sakinin, sizi etkisi altına aldığı alanlarda zihinsel potansiyeliniz güçlenecektir. Hayat ve olaylara yaklaşımınız daha iyimser olabilir. Tabi önemli bir göksel pozisyonu da  atlamamak lazım;Merkür Jüpiter’e 120 dereceyle bağlanırken Ceres’e de 135 derecele çarpacak, bu da verimliliği olumsuz yönde etkileyebilir.El mahareti isteyen konularda acelecilik hata yapma olasılığını yükseltecektir.

Şayet aile içinde sıkıntılarınız varsa iletişim kurarken ayrı telden çaldığınız için zorlanabilir çözüme ulaşmak yerine çözümsüzlük içinde kıvranabilirsiniz.İhtiyaçlarınızı dile getirmekte zorlanabilirsiniz.

Düşüncelerinizi ve ihtiyaçlarınız açıkça belirtmekte fayda var. Siz dile getirmez karşınızdaki anlasın diye beklerseniz ,sadece beklersiniz.

Hayatınızın belli alanlarında her şey güllük gülistanlık gidiyor olabilir ama Venüs ve Neptün arasında ki 45 derecelik çarpışma aşka, ilişkilere dair konularda hayal kırıklıklarını beraberinde getirebilir.

Sabah 09.20’de  Ay’ın Ceres’e olan kavuşumu gününüzü etkileyebilir.. Ceres tüm beslenme kompleksleri ve ve yeme bozuklukları ile ilişkilidir. Ayrıca doğum haritalarında Ceres, sahip olma, ayrılma ve kayıplar, ölüm ve yeniden doğum, acı, keder ve paylaşmanın öğrenilmesi ihtiyacı ile ilgili deneyimleri anlatır. Kendi öz değer ve öz saygı konularıyla, ailemiz ve çocuklarımızla ilişkilerimiz, bağımlılıklarımız, reddedilişlerimiz ve yas zamanları yine Ceres ’in etkileri altındadır. Ceres bize sevgi ve ilgi alışverişi ihtiyacımızı nasıl ifade ettiğimiz, koşulsuz sevgi ve onaylanma için başkalarından neler beklediğimizi de anlatmaktadır.

Ceres ‘in bulunduğu ev konumu ise bu ihtiyaçları en çok hayatımızın hangi alanında hissedeceğimizi gösterecektir.

Ceres aynı zamanda hayatımızda hangi tip deneyimlerin kendimizi sevmeyi ve onaylamayı ve ya kendini reddetmeyi ya da eleştirel tavrı teşvik edeceğini gösterecektir.

Ay ve Ceres ’in göksel  bağı  yazma ve konuşma ihtiyacını daha fazla aktif hale getirecektir. Bunun yanında biraz keyfe düşkün bir ruh halinde gezinmenize neden olabilir. Diğerlerinin ihtiyaçlarını görüp önemsemeniz ve yardımcı olmanız ruhsal olarak kendinizi iyi hissettirecektir.. Zor şartlardaki tüm canlılara tam desteğinizi verin. İhtiyacı olanı gördüğünüzde lütfen başınızı çevirmeyin.

Yenilikler ani başlangıçlar için günün ilk yarısını tercih etmelisiniz.Saat 13.43’ten itibaren İkizlerdeki Ay boşluğa düşecek ve ertesi sabah 05.01’e kadar boşlukta kalacak.

Bu boşluk döngüsüne girmeden önce Ay’ın Mars ile aylık 120 derecelik bağı gerçekleşmiş olacak. Kızıl gezegen duygularımızı ateşe veriyor. Acele kararlardan uzak durmalısınız. Duygusal ve fiziksel enerjiyi yükseklere taşıyan bu kombinasyonlar oluşacak durumlar karşısında ani beklenmedik tepkiler vermenize neden olabilir. İçinizde biriken yüksek enerjiyi spor yaparak atabilirsiniz.

Günün tarot kartı 12.sır Asılan Adam…

Kapana kısılmış savunmasız hissediyor olabilirsiniz. Bastırdığınız duygularınıza belki teslim olmak zorundasınız. Olaylara bakış açınız çok önemli. Aceleci davranmak önemli olanı gözden kaçırmanıza neden olabilir. . İnatçı ve saldırgan davranmak size bir şey kazandırmaz. Sabırlı olmayı deneyin. Her ne kadar atılım ve gelişim dönemi olsa da bu tür etkilerle karşı karşıya kalmış olsanız da her şeyi kendi haline yani kadere bırakmayı becerebilmelisiniz. Vazgeçmek gerekiyorsa da, vazgeçebilmelisiniz.

Şayet planlarınız projeleriniz aksıyorsa yanlış yolda olduğunuzu göstermek için olabilir. Sabit fikirlerinizin ve saplantılarınızın sizi engellediğinin farkına varmalısınız.

Hayatınıza yön verecek yol gösterici bilge birisi sayesinde ve ayrıca kendi deneyimlerinizden de faydalanarak gerçeğe ulaşabilirsiniz. .


22 Ocak Salı

Ay, havadar İkizler burcuna geçti.

Ay- Merkür etkisindeyken ve Merkür’de Uranüs’e 60 dereyle bağlanmışken özellikle bugün ve yarın, dün’de belirttiğim gibi bu göksel bağlar zihni ve yaratıcı enerjiyi alevlendirecek. Rutin işleriniz sıkıcı gelebilir ve yeniliklere doğru çekilebilir ruhunuz. Hazırlamak istediğiniz bir raporunuz varsa ya da bir konuşma yapacaksanız bu uyumlu göksel bağın yüksek enerjisini kullanmaya çalışmalısınız.

Daha fazla uyumak, daha fazla dinlenmek isteyebilirsiniz. Uyku size cazip gelebilir. Oysa bugünün iradeli tutumu ve zihinsel konsantrasyonu geleceğe doğru atılımlar yapmanızı sağlayacak fikirlerin hayata geçirilmesi için sizi destekleyecektir.

Ay’ın Jüpiter ve Vesta ile kavuşacağı, Plüton ve Satürn’le birbirini umursamaz bir tavır takınacağı gün bugün.

Tabi, Ay’ın yaralı şifacı Chiron ile karesini de unutmamak lazım. Ailevi konularda aşırı duyarlı olabilir ve belki isyankâr bir tavır sergileyebilirsiniz. Yakınlarınızın yakınında, onları, duygusal olarak şifalandırmak için bulunabilirsiniz.Duyguların kontrolü elde olmayabilir. Duyguları tamamen bastırmak ise ruhsal problemleri beraberinde getirecektir.

Ay, önce geri hareket eden ve 30 Ocaktan itibaren ileri gitmeye hazırlanan Jüpiter’e yaklaşıp Jüpiter’in büyük enerjisi ile kendi ışığını birleştirecek, ardından yine ikizlerde gerileyen Vesta ile birleşecek. Jüpiter biliyorsunuz dokunduğunu büyütür ve genişletir Ay ile olan aylık kavuşumu Jüpiter geri giderken olsa bile gerek toplumsal gerekse finansal konularda yani şanslara işaret edebilir. Merkür’ün Jüpiterle üçgeni  zihinsel bakışı genişletecektir,seyahatler gündeme gelebilir.İletişim, eğitim ve öğrenim alanlarında çalışmalar yapmak için yine bu göksel görünüm size destek verecektir. Bu dönemde kendinizi ifade etmek için iletişim kurma ihtiyacı hissedebilirsiniz.  Kız kardeşler arası eski üzeri örtülmüş problemler yeniden gündeme gelebilir.

İkizlerde ki Ay’ın Plüton ve Satürn’e 150 derecelik uyumsuzluğu duygusal olarak zorlayıcı olabilir. Yüksek kademedeki kişilerle, ya da sizden yaşlı kişilerle fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Fazla buyurgan davranmak karşınızdaki kişilerle gereksiz gerilimlere neden olabilir. Belki duygusal olarak diğerlerinden uzaklaşmak, izole olmak isteyeceksiniz. Yanlış anlaşılmaya, yanlış anlatımlara son derece açık bir gündeyiz. Hemen karar almak zorunda kalacağınız durumlarda karasızlık, pasiflik ve aşırı hırslı olmak kayıplara neden olabilir.

Duygusal olarak en ihtiyacınız olduğu anda,eşiniz ve belki iş ortağınız ya da sevgiliniz ihtiyaçlarınızı fark etmeyebilir ya da görmezden gelebilir. Akşam saatlerinde Ay ve Juno arasındaki 150 derece birinci dereceden ortaklıları yıpratabilir. Günün ikinci yarısının ağır duygusal etkisi ve akşam saatlerinin ilgi ihtiyacını arttıran enerjisi ile gün,biraz bıkkın ve kırgın olarak sona erebilir.

Ağır duygusal sorunlar duygusal krizlere neden olabilir..Diğer insanlarla empati kurabilmeyi denemelisiniz ve belki de kendi iç sesinizle….Bugün Tarot kartlarından 11.sır olan Adalet kartı yol gösterenimiz olacak.

Doğru yargı, zıtların dengelenmesi, ebedi adalet, denge ve güç anlamını taşır. Tersi durumlarda ise adil olmayan anlaşmalar, gerçeklerin çarpıtılması ve yasal tuzaklarla oyunlar oynanmasını anlatır.

Adaletin kılıcı keskindir ve bu kartta görülen kılıç seçim anlamına gelir. Yaşadığımız hayat ise bizim seçimlerimizden oluşur. Tüm geçmiş eylemlerimizin gerçeği olan şimdiki zamanı yaşadığımızı unutmadan şimdiki eylemlerimizin geleceğimizi şekillendireceğini bilmemiz gerekir. Bu kart her ne olursa olsun dürüstlük demektir.

Karmanın anlık işlediği dengesiz, uyumsuz ve adaletsiz duygulardan kaçınmamız gereken bir gündeyiz. İyi, kötü, aydınlık ve karanlık tüm karşıt duyguları iç içe geçeceği tepkilere ise anlık tepkilerle karşılık verileceği bu Mars  gününde iş hayatınızda ve kişisel konularda adaletli davranmalısınız. Ön yargılı görüşler, kişisel olarak gereksiz güven ve çıkışlar düş kırıklıklarına neden olabilir. Ilımlı, dengeli ve adil olmak kazandıracaktır.

21 Ocak Pazartesi

Haftanın ilk iş gününde ,Ay yine boşlukta. Saat 16.06’ya kadar sürecek sessizlik ve dinlenme sürecindeyiz diye düşünmelisiniz.

Kovada ilerlemeye devam eden Merkür -Pallas’a dostluk bağı ile sıkı sıkıya bağlandı ve şimdi Uranüs’le aynı bağı kurmaya hazırlanıyor. Pallas ve Merkür bağı, daha önce zarar görmüş ilişkilerin düzelmesini sağlayabilir. Çünkü ara bulucu, uzlaştırıcı ve pozitif düşünmeye iten enerjilerle sarılıyor etrafımız. Algıyı güçlendiren ,zihni ciddi anlamda harekete geçiren ve haliyle problemlerin çözümüne akıl yoluyla ulaştıracak olan uyumlu, olumlu ve faydalı bir göksel bağdır bu.

Uranüs, hangi planetle açı yaparsa işte o planeti dürter, ikaz eder ve uyandırır. Daha doğrusu hangi planete dokunuyorsa o planetin içindeki özgürlük ihtiyacını açığa çıkarır. Bu alanlarda beklenmeyen sıra dışı olaylar ve deneyimler yaşanır.

Yarın Merkür ve Uranüs 60 dereyle bağlanıp zihni ve yaratıcı enerjiyi alevlendirecek. Rutin işleriniz sıkıcı gelebilir ve yeniliklere doğru çekilebilir ruhunuz. Hazırlamak istediğiniz bir raporunuz varsa ya da bir konuşma yapacaksanız bu uyumlu göksel bağın yüksek enerjisini kullanmaya çalışmalısınız.

Uranüs’ün Merkür’le destekleyici beraberliğinin hemen arkasından 25 Ocakta Güneş ve Uranüs arasındaki 60 derecelik göksel bağın zihinleri yenilikler için kurcalayan enerjisinden fayda sağlayabilirsiniz. Yeni çevre ve arkadaşlıkların geleceğiniz üzerinde etkisi büyük olabilir.

Günün Ay ’sal bağlarına dönecek olursak, Boğada ki Ay ve Plüton arasında 135 derecelik uyumsuzluk, duygusal sorumlulukların yükünü sırtınızda hissetmenize neden olabilir. Duygular uç noktalara taşınabilir ve haliyle duygusal patlamalar yaşanabilir. İçsel huzursuzluk ve kuşkular sizi rahatsız edebilir. Çevrenizde kontrolü elden bırakmayan kişiler yüzünden keyfiniz kaçabilir. Allahtan Ay’ın etkisi kısa süreli ve içsel çelişkilerle dolu zamanlar da kısa sürecek.

El sanatlarınız ve hobileriniz için verimliliği ve üretimi arttıracak önemli bir göksel bağ ise Mars ve Ceres arasındaki üçgendir. Gün içinde ,Ay’da boşlukta ilerlerken ,elinizde sizi oyalayan,bitirilmesi gereken işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu arada başkalarının ihtiyaçlarına odaklanmak zorunda kalabilir, enerjinizi onların korunma kollanması için harcayabilirsiniz.

Ay İkizlere geçene kadar plan ve programlarınız dahilinde hareket etmekte zorlanabilirsiniz. Bu sizi kızdırmasın.

16.06’dan sonra Ay’ın İkizlerdeki değişken enerjisi etkilemeye başlayacak duygu dünyamızı. Ay ikizler burcunda ilerlediği dönemlerde ikizlerin değişkenliği kararsızlık olarak yansır ruhumuza. Eğitim ile ilgili konular, kısa yolculular ve ticari sözleşmeler hız kazanır. Sosyal hayatın içine çekilirken gerçek görevlerimizi ihmal edebiliriz.

Ay ve Venüs’ün 135 derecelik, ardından Ay ve Neptün’ün 90 derecelik gerilimli bağları ile olumsuz etkilenebiliriz. Gerek aşka dair kararlarınızda gerekse finansal kararlarınızda düşüncesizce aceleyle alınacak kararlardan kaçınmalısınız. Aldatıcı kişiler hayal dünyanızı esir alabilir. Gerçeklerden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Duygularınız an be ana değişkenlik gösterebilir. Bulunduğunuz ortamda, huzursuz, utangaç ve güvensiz hissedebilirsiniz. Duygusal karmaşalar duygusal ortamlara neden olabilir.

Akşam 19.32’den sonra İkizlerde ki Ay, nihayet uyumlu bağlar kurmaya başlayacak. Önce Güneş’e 120 derece ile,ardından Pallas’a 60 ve gece yarısına yaklaşırken bu kez Merkür’e 120 derecelik olumlu bağını kurmuş olacak.

Demek ki; akşam saatleri daha sakin ve olumlu düşünebilir, yakınımızdaki kişilerin desteğini hissedebiliriz. İletişim kurmak duyguları dile getirmek daha kolay olacaktır.

Günün Tarot kartı 10. Sır Kader Çarkı;

Bu kart sizin yaşam yolunuzda bazı durumların değişeceğini gösterir. Belki bunun nedenlerini sorguluyor bir anlam veremiyor olabilirsiniz. Aslında bu değişim yeni bir başlangıçtır ve tüm negatifliklerin ardından gelen bir fırsattır. Yeter ki bunun farkında olun ve yaşamınızdaki yeni sorumlulukları kabul edin.

Olgunlaşmak ve büyümek için üstesinden gelinmesi gereken deneyimler ile karşı karşıya da kalınabilir. Mutlu etmeyen, zorunluluklar dahilinde yaşanan bir ilişkinin önemli bir dönüşüm döneminde de olabilirsiniz. Kendinizi çaresiz ve güçsüz de hissedebilirsiniz yada yaşananları büyüyüp olgunlaştıran önemli ve değerli bir yaşam bilgisi olarak ta deneyimleyebilirsiniz.

Kadersel olaylar ve buna bağlı kadersel yüzleşmeler yaşanabilir bugün. Bugüne kadar her şeyi kadere ve zaman bırakmış olabilirsiniz. Şimdi kaderinizle yüzleşmeye hazır ve gönüllü olmalısınız ve gereksiz kararsızlıklarla aklınızı karıştırmamalısınız.

Sevgiyle

Arzu Cengiz…

 

20 Ocak Pazar

Günün temsilcisi Tarot kartı Ermiş:Olaylara ve kişilere hoşgörü, bilgelik ve anlayışla yaklaşabilmenin güzelliğini belirtiyor. İçsel yönden ilerlemek için edindiğiniz amaçlarınız doğrultusunda sizin için güvenilir birinden tavsiye almak isteyebilirsiniz. Belki bir rehber arayışındasınız belki başkalarına rehberlik edecek olgunluk ve tecrübeye ulaştınız.

Seyahat planları yapabilirsiniz. Belki uzun zaman önce planlanmış bir seyahat ile alakalıdır bu durum belki de bugünlerde beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan bir durumdan ötürüdür.

Her şeyden önce bugün dar kafalı ve ön yargılı yaklaşmamalıyız çevremizdekilere. Yanlış anlaşılmamak için kendimizi ifade ederken eleştirel olmamalı ve yargılamamalıyız. Fiziksel ve maddi ihtiyaçlara odaklanıp içsel rehberimizin aydınlatıcı ışığının ateşini söndürmemeliyiz.

Yaratıcı ve sanatsal kabiliyetleriniz toplumda görünmenizi sağlayabilir.

Gün, Güneşin günü. Güneş ve Merkür Kova burcunda yan yana ilerliyorlar. Kovadaki bu göksel beraberlik,kendinizİ göstermek duygu ve düşüncelerinizi topluma sunmak için, sizi harekete geçirmiş olabilir. Merkür’ün Pallas’a 60 derecelik destekleyici bağı bu içsel duyguyu ikiye katlıyor. Problemlerinizin çözümüne, zekânız ve hayal dünyanız sayesinde ulaşabilirsiniz. Kardeşler, arkadaşlar ve yakın çevrenizdekilerin problemleri ile ilgilenmek ,destek olmak zorunda kalabilirsiniz. Dile getirmekte zorlandıklarınız varsa, kendinizi yazarak ifade etmeyi denemelisiniz.

Ay ,Boğada ilerlemeye devam ediyor ve haliyle boğanın dünyevi zevklere düşkün enerjisi bugün de duygu dünyamızda etkisini sürdürecek.

Ay ve Venüs arasındaki üçgenin enerjisi ile yakın çevrenizdekilerle keyifli zaman geçirebilirsiniz. Kendinizi, evinizi ve çevrenizi güzelleştirmek isteyebilirsiniz.

Yakın ilişkilerde, iletişim konularında hızlı hareket etmek ve karar almak zorunda kalacağınız durumlar olabilir. Merkür, Altair sabit yıldızının üzerinde ve bu yıldız hayatta ileri adım atmak için gerekli kararlılığı ve gücü temsil eder. Merkür’ün enerjisi ile bütünleştiğiniz alan ve konularda sadece kendiniz değil başkalarına da hizmet etmek için kendinizi adamak zorunda kalabilirsiniz. Sinirli ve asabi yaklaşımlardan kaçınmak gerekir.

Akşam saatlerinde Ay ile Mars arasındaki zorlayıcı 90 derecelik aylık bağın enerjisi ile engeller, sorunlar ve zorluklarla boğuşmak zorunda kalabileceğimiz durumlar oluşabilir. Kendi içgüdülerinizi anlayabilir ve onlara düzen verebilirseniz dış dünyanın zorlukları ile savaşmak yerine problemleri çözüme ulaştırmak için çaba sarf edebilirsiniz. İki cins arasında çekişmeler alınganlık ve duygusallık hat safhaya çıkabilir. Belki sorun tamamen kendi iç dünyanız ile ilgilidir. Belki de kendinizi her şeye karşı koyabilecek güçte hissedeceksiniz.

Mars ve Uranüs arasında ki yarım kare bela ve kazalara açık enerjilere neden olacaktır. İçsel huzursuzluk, münakaşalara neden olabilir. Aşırı çalışmak sinirsel gerilimlere ve belki sıkıntı verecek baş ağrılarını beraberinde getirebilir.. Yarım kalmış olanı tamamlamak isteyebilirsiniz ama unutmadan akşam saatlerinden itibaren  ve yarın neredeyse günün yarısında  Ay’ın boşlukta kalacağını hatırlatmak isterim.

Evet, Boğada ki Ay, akşam saat 20.17’den- 21 Ocak Pazartesi günü saat 16.06’ya kadar BOŞLUKTA kalıyor.

Yaşam yolunuzda önemli bir konu hakkında  karar aşamasında olabilir,inançlarınız ve erdemleriniz arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz.Verdiğiniz karaların ve bunların sonuçlarından sorumlu olduğunuzu unutmadan, kendinizi bilgilendirin ve gerekiyorsa profesyonel kişilerden destek isteyin. Kendi davranışlarınızdan fayda ya da zarar görecek olanın yine siz olacağınızı unutmayın.

Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz keyifli bir Pazar günü diliyorum

Arzu Cengiz.

19 Ocak Cumartesi

Gün Satürn’e ait.

Ay, gün içinde Boğada ilerliyor olacak.

Ay Boğa burcunda ilerlerken dünyevi zevkler pek çekici gelir biz insanoğluna. Keyif veren bizi duygusal anlamda tatmin eden ne varsa onlara odaklanırız. Maddi konularda güvence arayışına girebiliriz.

Venüsyen duygular ve Satürnyen bir günün birbirine karışmış enerjileri ile güne merhaba diyeceğiz.

Doğum haritalarınızda Boğa burcunun ve Venüs’ün etkisi altındaki alanlar duygusal olarak aktif olacak.

Ay sabah saatlerinde Neptün’e 60 dereceyle ve Pallas’a 30 dereceyle bağlanmış olacak. Hassasiyetle maneviyatın olumlu bağı diğerlerine karşı hassasiyetin ve duygusal benlik durumlarının ölçülmesini sağlamaya yarayacaktır. Sezgi potansiyeli yükseklere çıkacaktır. Ne de olsa Neptün duyguları etkisi altına alacağı için belirsizlikler ve harekete geçme konusunda gecikmelere neden olabilecek kafa karışıklığı yaratması olasıdır.

Ortaya çıkan problemlere çözüm bulmak biraz zor olabilir. Neptün’ün kafa karışıklığına neden olan bağı dışında yine kafa karıştıran Ay’ın Pallas-Uranüs ve Jüpiter’e 30 derecelik bağları bulunduğunuz ortamda yalnız hissetmenize neden olabilir. Beklenmedik haberler planlarınızı bozabilir, şartlar değişebilir. Gereksiz acelecilik size zarar verecektir.

Ay-Ceres arasındaki 45 derecelik olumsuz enerjinin açığa çıkaracağı yeme içme konusundaki yanlışlıkların size ciddi zarar olarak döneceğini unutmamalı, duygularınıza geçiremediğiniz sözünüzü yemekten çıkarmaya çalışmamalısınız. Bugün mesela, yeni bir mutfak yaptırmaya karar verdiyseniz alacağınız karar ve beğeniniz sonrasında hiç hoşunuza gitmeyebilir ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Chiron Boğadaki Ayla birlikte psikolojik destek enerjisi oluşturacaklar. Diğerlerinin duygusal yaralarını sarmak için elinizden gelen tüm çabayı göstereceğiniz gibi sizin karşınıza da kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak böyle birisi çıkabilir.

Bu kozmik beraberliğin en olumsuz tarafı, sizi, tüm olumsuzlukları kendi üzerinize çakabilecek bir paratoner haline dönüştürebilmesidir. Ay-Chiron arasındaki bu birliktelik Holistik tedavi yöntemlerini araştırma ve uygulama konusunda size yardımcı olacaktır. Chiron ’un tecrübelerinizden kaynaklanan duygularınızı gün yüzüne çıkarma ve iyileştirme kabiliyeti bütünlük ve merhamet sağlayacaktır. .

23.30’da Ay-Plüton arasındaki üçgen, arkadaşlar, aile ve diğerleri ile duygusal derin sezişlere ve duygusal bağların oluşacağı ortamlara neden olabilir. Başkalarının mutluluğunu, ya da mutsuzluğunu hissetmek kolaylaşacaktır. Bulunan ortamlarda duygusal sahneler oluşabilir.

MERKÜR VE GÜNEŞ KOVA BURCUNA GEÇİYORLAR

Merkür, tanrıların habercisi, bugün Oğlakta ki yolculuğunu tamamlayarak Kovadaki yolculuğuna başlamış olacak. Saat, sabah 09.25’ten itibaren Merkür’ün Kovadaki enerjisini hissetmeye başlayabilirsiniz. Akşam, saat 23.51’de Güneş’in de Kovaya geçmesi ile bilinmeyen yönlerinizin açığa çıkması mümkün olacak. Kova burcunun etkisindeki alanlarda, zihniniz sıra dışı orijinal, fikirlerle dolabilir ve ilginizi çeken, hemen her konuyu öğrenmek isteyebilirsiniz. Takım sporları, grup projeleri ve topluluk etkinlikleri önümüzdeki 1 aylık dönemde planlarınız dahilinde olabilir. Asi duygular, inatçı ve devrimci ruh ise aniden uyanabilir. Entelektüel ve hayatınızda fark yaratacak insanlar sizi etkileyebilir. İnsanlığa ve topluma yarar sağlayacak organizasyonlarda görev alabilirsiniz.

Günün sırrı 17. Tarot kartı Yıldız; Güneş ve Merkür’ün tam da Kova’ya geçeceği gün bu kart arkadaşlıklar umut, iyi niyet ve dileklerle ilgilidir. Gelecek olayların sorgulanması gerektiği bir dönemde olabilirsiniz. Sizi harekete geçirecek ve geleceği olan umut dolu karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Yıldız kartı; Kendi duygusal dünyanızın olaylara yön vereceğini kendi içsel sorgunuzdan sonra her şeyin yoluna girebileceği anlamını taşıyor Kariyer ve ilişkilerde yeni fırsatlar doğabilir. İyimser duygular arttıkça yaşamda yeni yollar izlemek için cesaretiniz de artacaktır. Bugün, bilinçaltındakileri dışarı çıkarıp, günlük hayatta uygulamak isteyebilir, uzun vadeli bazı planlarınızı gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Beklentilerinizin gerçekleşmesi kendi içinizdeki ışığın parlaklığı ile alakalıdır.

Sevgiyle

Arzu Cengiz

18 Ocak Cuma

Venüs günündeyiz.Bugünün tarot kartı 16 numaralı Kule; İlişkilerinizde iletişimle alakalı sorunlar yüzünden bir karmaşa yaşanabilir. Arabi sayı sistemine göre, kartın toplam sayısı olan 7, kudretin ve pozitif gücün simgesidir. Geçerli realiteye olan dinamizmin kaybedildiği anlatılmaktadır.

Cesaret gerektiren konulara odaklanmış olabilirsiniz. Kısıtlayıcı koşullar canınız sıkabilir ve belki de en güvendiğiniz alandan kopmak, uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz. Belki de bilincinizde devrimsel nitelikte değişimler söz konusu. Üstesinden gelmekte zorlandığınız bir sorununuz aniden beklenmedik bir biçimde çözüme de ulaşabilir.

Sabah henüz gün doğmadan, Ay bulunduğu burcun sahibi Mars ile destekleyici bağını kurmuş olacak. Merhamet hissi ile başkalarının ihtiyaçlarına yönelebilirsiniz. Duygusal ve fiziksel enerjiyi üst seviyelere taşıyan, dayanıklılığı arttıran ve yardım etme duygusunda hevesliliğe yol açan bir Ay ’sal enerjidir.

Gün içindeki değişken enerjiler, duygusal iniş çıkışlara ve haliyle dostlar arasında bazı problemlere neden olabilir.

Gökyüzü sakinlerinin önemli bir bölümünün Oğlak burcunda hareket ettiği bu dönemde Güneş ve Merkür Oğlağın son derecelerinde birleşiyorlar. Benlik duygusu ile zekânın birleştiği bugün, entelektüel kapasite yüksek seviyelere taşınmış olacaktır. Satürn’ün hareket ettiği alana dair konular benlik duygusu ile düşünmenizi belki karar vermek zorunda olduğunuz konuları sorgulamanızı sağlayacaktır. Geleceğe dair planlar yapıyorsanız, kişiliğinizi ortaya koymak ihtiyacında olabilir, kendi isteklerinize odaklanabilir ve belki biraz bencil bir tutum sergileyebilirsiniz. Kendinize, kendi düşünce ve duygularınıza gereğinden fazla eğilirseniz ,diğerlerinin aktarmak istediği mesajları kaçırabilir ve belki görmezden gelebilirsiniz.

Size kazanç sağlayacak yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız fikirlerinizi mutlaka bir yere yazın.

Ceres ’in hem Ay, hem de Merkür’e bağları diğerlerinin ihtiyaçları konusunda sizi harekete geçirebilir. Bu evcil hayvanlarınız olabilir, kardeşiniz, arkadaşınız ve belki kapı komşunuz. Yada sizin ihtiyaçlarınızı ve psikolojik durumunuza anlayacak yakınlarınızdan hem manevi hem de fiziksel destek görebilirsiniz.

Koçtaki Ay’ın Jüpiter, Chiron ve Vesta’ya 45 derecelik yarım kare ile bağlanıyor olması gün içinde duygusal dünya için pek rahatlatıcı değil. Aşırı iyimserlik ve risklere düşüncesizce kucak açmak maddi kayıplara neden olabilir. Eleştirilerinizin dozunu iyi ayarlamalısınız. Çözüme ulaşmasını istediğiniz konularda duygusal kontrolü elinizde tutmakta zorlanabilirsiniz. Kendinizi huzursuz ve mutsuz hissetmenizi sağlayacak duygusal ortamlarda bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Ailevi ve kişisel ihtiyaçlarınız arasında bocalayabilirsiniz.

Akşam 23.28’de Ay-Merkür’e kare yapmaya başlayacak. Bu görünüm iletişim kanallarında gerilim ve gecikmelere neden olabilir. Düşünceleriniz güçlü duygusal dinamiklere sahiptir. Şayet iyi bir ortamda bulunuyorsanız Diğerlerinin duygularını daha iyi anlayabilirsiniz ve kendinizi ifade ederken zorlanmazsınız. Stresli ve gerilimli ortamlarda ise iletişim yeteneğine engel olacak hisler ortaya çıkabilir.

Herhangi olumsuz bir duruma karşılık verirken de aşırı keskin ve kırıcı cevap ve davranışlardan kaçınmalısınız. Ay ve Merkür birbirine negatif bağlar kurduğunda dedikoduya eğilim artacaktır…

Gece yarısından sonra 19 Ocak 01.45’te Ay Koç burcunun 29 derecesinde ilk çeyreklik fazında… Ay ve Güneş arasında 90 derecelik çatışma huzursuzluğa ve değişim arzusunun aktif olmasına,duygusal hoşnutsuzluğa ve kısıtlayıcı durumlara neden olabilir. Güçlü, yüksek kademedeki kişilerle sorunlar yaşanabilir. Şayet yolunda gitmeyen şeyler varsa yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız.

Sabaha karşı 03.37’den sonra ,Ay Boğada ki aylık yolculuğuna başlamış olacak.Önümüzdeki iki gün boyunca maddi dünya ön plana çıkacak.Keyifli uğraşlar çekici gelebilir ve zevkleriniz doğrultusunda hareket etmeyi tercih edebilirsiniz.

Sevgiyle

Arzu Cengiz

17 Ocak Perşembe

Ay Koç burcunda ilerliyor, bağımsız çizginiz ve lider yönünüz aktif olurken Jüpiter’e dostluk bağı kuruyor… Ay Jüpiter sekstili sabah saatlerinde, daha iyimser ve olumlu bir hava estirecek. Olaylara ve kişilere pozitif yaklaşabilirseniz kazanan taraf siz olacaksınız. Bu olumlu Aysal bağ iyi talihin ve şansın size çok yakın olduğu hissine kapılmanızı sağlayabilir

Fakat gün içinde Ay’ın diğer gökyüzü sakinleri ile çatışması duygusal zorlanmalara neden olabilir.

Her şeyden önce bugün, Venüs, planetin en aktif oyuncusu. Satürn’le dostluğu, Plüton ile kavuşumu Venüs yen temalar ile etrafımızı ve duygularımızı sarıyor.

Venüs –Plüton beraberliği yoğun aşk duygularını beraberinde getirir. Duygusal yakınlık isteği artacaktır. Takıntılılarınızla sevdiklerinizi baskılamaktan kaçınmalısınız. Karşınızdaki onu ne kadar sevdiğinizi bilmek isteyebilir. Yada siz bu duyguyu hissetmek ve belki duymak istiyorsunuz.

Saplantılı-takıntılı düşüncelere takılıp bir güç savaşı başlatmamalısınız.

Böyle bir durumda Plüton’un temel fonksiyonuna, yani dönüşüme, ulaşabilmek için en iyi çözüm her iki tarafın da kazanabileceği bir durum arayışına gitmek veya teslim olmaktır.

Plüton; Değişime götüren bir azimle, her türlü acıyı yaşayıp yok olmayı, ama küllerinden yeniden doğmayı anlatır. Kalıcı, radikal değişimleri, geri dönülemez başkalaşımları ifade eder. Etkisi yavaş, kalıcı ve köklüdür. Direnmek olsa olsa acıyı daha da artırır. Değişime ayak uydurup, dağılan parçaları yeniden düzenlemek gerekebilir.

Satürn’ün, Plüton ve Juno ile dostluk bağları ile İlişkilerde sadakat ve bağlılık yemini edilecek. Evlenmek, ortaklık kurmak birçok kişiye cazip gelecek. Bu göksel enerjiler dünyevi boyutta bazı sorumluluklar alıp yaşamın bazı alanlarında kısıtlamalara neden olabilir. Bazılarımız içinse sorumluluklar ve bu sorumlulukların üstesinden geliş yükseliş ve büyüme için kişileri destekleyecektir. Satürn ve Plüton, Bu iki güçlü gökyüzü sakini tutucu yapı ile içgüdüsel yanı iyi bir biçimde besliyorlar. Satürn kişiyi yaşam içinde düzenli bir yaklaşımla seçimler yapma konusunda etkiler. Plüton’un etkisi ise kişinin ruh hali ve derin hisleri üzerindedir. Plüton ile uyumlu açıdaki Satürn çok tutarlı ve derin davranışı ortaya çıkaracaktır. Duygulara göre yavaş hareket etme eğilimi son derece normaldir. Olaylara tepkileriniz sessiz ve ağırbaşlı olabilir. Satürn dünyevi boyutta insana cehennemi yaşatırken ruhun ulaşılması en yüksek alana çıkması için çabalıyor. Venüs’ün dünyevi boyuttaki enerjisi ile insanoğlu sanki bir cennet bahçesinde yaşıyormuş gibi hissedip o yaşama sıkı sıkı tutunurken ruhani boyutta aşağı doğru çekiliyor. Bu dönemde Satürn’ün bilgeliği Venüs’ün etkisine de fayda sağlayacaktır Satürn ve Venüs gerek ilişkilerde gerekse finansal düzlemde istikralı yol izlemeniz için sizi doğruya yönlendirebilir.

Tabi bunların yanı sıra aşk,sevgi,kıskançlık duygularıyla ,öç almaya yatkın ruhlar etrafta dolaşmaya başladılar bile.

10.29’da Ay ve Ay Düğümleri arasındaki gerginlik duygusal dünyanızı etki altına alabilir.Ay’ın dengesiz ve uyumsuz bağları, duygusal gelgitlere,acele kararlara ve kişiler arası gerilimin tetiklenmesine neden olabilir.

İlerlemek büyümek için bazı şeyleri feda etmeniz gerekebilir ama ani kararla ve öfke ile hareket ettiğinizde olumsuz sonuçlarla yüzleşebilirsiniz. Ne de olsa Boğa burcunun 24 derecesinde gerileyen Güney Ay Düğümü Capulus Sabit Yıldızının, 24 Derece Akrepteki Kuzey Ay Düğümü ise Agena Sabit Yıldızının üzerinde.

12.37’den sonra Ay-Plüton karesi ve Ay-Venüs karesi duygusal duyarlılık ile hassasiyetin stresli bir biçimde ortaya çıkmasına neden olabilir. Hassas ve alıngansanız duygusal zarar görmeniz olasıdır yada duygusal zarar görmemek için karşı tarafa gardınızı almanız. Diğer kişilerin duygularınız anlamak için empati kurabilirsiniz Partnerler arasındaki çekingenlik yada utangaçlık yüzünden sıkıntılı durumlar oluşabilir. Ruh halindeki karmaşaya rağmen olaylarda hâkimiyetinizi kurabilirsiniz. Aşırı derecede içe dönüp duygusal sorunları içinizde büyütmek yerine kendinizi ifade ederek rahatlamayı denemelisiniz.

13.11’de Ay ve Vesta arasındaki destekleyici aylık Aysal bağ kesinleşmiş olacak. Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlı olmanızı gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.. Çabuk ve gereksiz kararlar alabilir sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Vesta, Merkür ve Jüpiter’le birlikte sizin mülklerinizin ve yatırımlarınızın değerini arttırmak için yardımcı olur. Ama bu dönemde Merkür’e stresli ve riskli bağı büyümek ve ulaşmak istediklerinize sahip olmak isterken eldekileri de kaybetme potansiyelini beraberinde getiriyor. Dedikodulardan ve dedikoducu kimselerden uzak durmalı etki alanlarında bulunmamalısınız. Duygu dünyasını zorlayan etkiler belki kız kardeşinizin ya da kız kardeş gibi  hissettiğiniz bir yakınınızın desteği ile hafifleyebilir.

Vesta; Ocaklar, Fırınlar, Sobalar ve Bacaları, Ateş ve alevlerle ilişkilendirilir.

Genel olarak Hisse senedi ve Finans Piyasaları, Menkul Kıymetler Komisyoncuları, Güvenlik Muhafızları, Sigorta satıcıları; Ailenin soy bağı ve mirası; Müfettişler, Rahibeler, Rahipler ve papazlar; Antik Tapınaklar ve Kutsal Alanlar; Emniyet ve Güvenlik – Çok gizli gruplar da dahil olmak üzere ulusal emniyet kuruluşları, Sosyal Güvenlik ve Emeklilik; Kilitler ve Anahtarlar; İlkyardım ürünleri ve hizmetleri Yine Vesta’nın etkisindedir.

Sosyal güvenlik yasasında,gelir ve  miras kanunlarında yapılacak değişiklikler kişileri zora sokabilir.

Gününüzü sıkıntılı kılacak Ay’ın- Satürn’e 150 derecelik bağı duygularınıza büyük bir çelme takabilir, ama yapılacak işlere adapte olmak içinde duygusal bir güç verir.

Sorumluluklarınız, sorumlu olduklarınız, yaşam yolunuzdaki planlarınız duygu dünyanızda çelişkilere neden olabilir.

Günün Tarot kartı 15. Sır Şeytan; Bu kartın sırrı içimizdeki gölgelerle yüzleşeceğimizdir. Bu bir kişi ya da olay sayesinde olabilir. Bu kartın yöneticisi Oğlak burcudur ve haliyle Satürn etkisindedir. Satürn’ün bir diğer adı Satan yani şeytandır.

Ahlaki dayanıklılığınız sınanabilir, tatminsizlik duygularını aşmalısınız ve en önemlisi şeytani bir planla, gücünüzü asla kötüye kullanmamalısınız.

Aslında bu bir denge unsurudur.

Bu yaşamda egonun çözülmesi gerekmektedir. Maddi dünyanın esaretinden kurtularak, manevi arayışın başlamasıyla aydınlanma yoluna adım atmakla alakalıdır.

Yani korkutucu ve karanlık bir tarafı yoktur.

Gerçek olan aydınlığa ulaşmak için, kendi çabanızla bir şeyler yapmak zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Değişen bakış açısı serbest kalma arzusunu doğurabilir. Özgürlük kaybı ise depresyona neden olabilir.

Sağlık sorunlarının üzerindeki örtü kalkabilir. Yenilenmek için yeni bir beslenme planı uygulamak ihtiyacında olabilirsiniz.

Sevgiyle

Arzu Cengiz..

16 Ocak Çarşamba

Ay ve Venüs, bugün Merkür’le zihni canlandıran ve yaratıcı enerjiyi harekete geçiren olumlu bağlar kuruyor.

Sabah 05.40 saatinde Merkür-Venüs parelelliği,08.27’de Ay-Merkür sekstili duygusal hassasiyetle zekânın uyum içinde işlemesini sağlayacaktır. Diğerlerinin duygu ve düşüncelerini anlamakta zorlanmazsınız. Karşınızdaki kişilerin duygularını harekete geçirecek tavırla, fikirlerinizi sevgi yoluyla sunabilirsiniz.

Sanatsal aktiviteler içerisindeyseniz, bu göksel uyumlu bağlar sayesinde, zihniniz olumlu bir şekilde harekete geçecektir.

Fakat gökyüzü bugün, olumlu gibi gözüken birçok tuzakla da dolu.

Mesela; Ay-Satürn’e 135 dereceyle bağlanacak ve duygusal dünyada güvensizliklere ve geçmişe dair hüzünlere neden olacak. Sevilen kişilerin sağlık sorunları ve belki ölüm haberleri üzücü olabilir.

11.32 ile 18.07 arasında Balıktaki Ay boşlukta kalacak. Bu boşluk döngüsü içerisinde, 12.23’te Mars- Pallas arasında 45 derecelik yarım kare oluşacak ve 13.03’te Merkür ve Vesta arasındaki 135 derecelik uyumsuz ve stresli bakış kesinlik kazanmış olacak.

Pallas ve Vesta iki gökyüzü tanrıçası gökyüzün tanrıları Merkür ve Mars ile güç savaşına giriyorlar. Belki bir hobiniz hayatınızın önemli bir işi haline gelecektir, bunun için yeni adımlar atmaya çalışıyor ya da anlaşma yapma aşamasında olabilirsiniz. Sizi boşuna umutlandıracak ve hayal kırıklığına uğratabilecek kişilere karşı tetikte olmalısınız. Takıntılı olmak ve aşırılıklar gelecekte ciddi kayıplara neden olabilir. Hedefleriniz gerçekçi olmalı.

Cesur atılımlarınızı ve projelerinizi uygulamaya koymak için bugün adım atmaktan kaçınmalısınız. İkili ilişkilerde uzun zamandır var olan ama yokmuş gibi davrandığınız konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir ve belki siz yine bunu görmezden geleceksiniz ya da yok muş gibi davranacaksınız. Kardeşler arasında iletişim sorunları yaşanabilir. Arkadaşların, kardeşlerin sağlık problemleri, alınacak haberler sıkıntılı duygusal durumlar yaratabilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek şekilde beslenmeye dikkat edin, destekleyici vitaminler almaya özen gösterin.

Finansal piyasalar Merkür ve Vesta arasındaki uyumsuzluktan nasibini alıyor. Özellikle bugün yeni yatırımlara yönelmek için hiç uygun bir gün değil. Yeni anlaşmalar yapıyorsanız, evinizi, iş yerinizi sigortalatıyorsanız en ufak ayrıntıları gözden kaçırmamalısınız.

Aracınızın bakımını mutlaka yaptırın gözden kaçan en ufak arıza yolda kalmanıza neden olabilir.

Bir de ufak bir not; Gelecekteki huzurunuz için ödenmemiş vergi borcunuz kalmasın.

Fikirlerde sabitlik ve bu fikirleri diğerlerine dayatma isteğindeki kişiler canınızı sıkabilir. Sizden farklı düşünenlere karşı tahammüllü olmalısınız. Diğerlerinin öncelikleri yüzünden sizin gereksinimlerinize sırt çevrilebilir ya da siz kendi gereksinimlerinizi ön plana alarak karşınızdakinin ihtiyaçlarını görmezden gelebilirsiniz. Her şeyden önce zamansız ve abartılı tepkiler yüzünden acele ve yanlış kararlar alabilirsiniz. Belki de başkalarının yanlış kararları yüzünden kendinizi kapana kısılmış gibi hissedebilirsiniz.

Bugün Balık burcundan Koç burcuna doğru diğer planetlerle bir bağ kurmadan ilerleyen Ayın boşluğunda kaybolabilirsiniz.11.32’de Ay ve Güneş birbirleri ile 60 derecelik destekleyici bağlarını kuracaklar ve ardından Ay boşluğa düşmüş olacak

Elinizi attığınız işleri tekrar tekrar yapmak zorunda kalabilir, planlarınızın hiçte sizin istediğiniz gibi yolunda gitmediğine şahit olabilirsiniz.

Boşluktaki Ayın bulunduğu burcunda etkisiyle aslında tam bir içe dönme zamanı olduğunu söylemeliyim.

Bazen ağlayıp, bazen gülmek zorunda kalacağınız ortamlarda diğerlerinin hassas anlarını paylaşabilirsiniz. Başkalarının duygusal mizacını anlamak ve ona uyum sağlamak zor olmayacaktır.

18.07’de Ay Koç burcunda Aylık yolculuğuna başlamış olacak. Önümüzdeki 2 gün boyunca cesur ve her şeye atılan bir ruh haline bürünürüz. Benlik kavramı diğerleriyle iş birliği yapmamızı engeller. Belki de hızlı kararlar almak zorunda kalacağız.

Ay ateşli Koç’ta ilerlerken akşam 20.56’da Palas’la kavuşmuş olacak. Bu güçlü kavuşum zihni harekete geçirip problemlerinizin çözümü için yeni fikirleri ortaya koyacaktır.

Günün Tarot kartı 14. Sır olan Denge… Bilinç ve bilinçaltındakileri dengeleyip enerjimizi olumlu yönde kullanmamız gereken bir gündeyiz. Gün içinde ki boşluktaki Ay döngüsünde size kılavuzluk edecek iç sesinize güvenmeli, kendi isteklerinize düşkün davranmamalısınız. Kontrolsüz duygular tutkular ve arzular başınıza iş açabilir. Özgürlük arzusunun abartılması yanlış kararlar sonucu kayıplara ve hatta belalara neden olabilir. Kendini beğenmiş tavırlardan kaçınmalısınız. Duygularınızı dengelemeli zor deneyimler karşısında sabırlı olmalısınız. Becerileriniz ve hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz…

Sevgiyle.

Arzu Cengiz

 

15 Ocak Salı

Gün yine Balıkta ki Ay’ın duygusal enerjisi ile başlayacak ve devam edecek.

Henüz gün doğmadan Ay 05.48’de Plüton ve 05.58’de Jüpiter’le aylık 60 derecelik dostluk bağlarını kurmuş olacak.

İyi niyet, duygusal hassasiyet ve içgüdüsel duygular hep birlikte hareket edecek. Jüpiter’in iyi niyet ve coşkun enerjisini çevrenizdekiler ve kendiniz için faydalı bir biçimde kullanabilirsiniz. Karmaşa ve düzensizlikten sıyrılıp karışıklıktan kurtulmak isteyebilirsiniz. Diğerlerini daha iyi anlayabilirsiniz. Hisleri güçlendiren bu yüksek potansiyelli Ay’sal enerjiler,zorluklarla başa çıkmanızı kolaylaştıracaktır. Kafanıza koyduğunuz bir şeyi hemen yapmak ya da sahip olmak isteyebilirsiniz. Gizlilikler ve tehlikeli işler  fazlasıyla ilginizi çekebilir. Gizemli konulara doğru çekilebilirsiniz.Bu konulara olan ilginizi fark edebilir yada size hiç uygun olmadığını görebilirsiniz.

Daha önce eleştirdiğiniz her türlü marjinal davranışları büyük bir gizlilikle uygulama dürtüsüyle yerinizde duramayabilirsiniz. Gölgenizle yüzleşmek için her türlü kozmik ortam evrensel bir tiyatro sahnesi düzeneğinde karşınıza çıkabilir.

Günün enerjisi,ikili ilişkilerde (bu eşiniz olur ,kız kardeşiniz yada en yakınınızdaki komşunuz)ufak tefek gerilimlere ve yanlış anlaşılmalara neden olabilecek bazı Ay’sal bağları beraberinde getiriyor.

06.29’da Ay-Güneş arasındaki yarım karelik uyumsuz bakış ve 06.45’de Ay-Vesta arasındaki aylık 90 derecelik gerginlik başkalarının problemlerinin yükü altında kalıp kendi işinize ve isteklerinize odaklanmanızı zorlaştırabilir.Duygu ve düşünceler arasında çatışmalara ve haliyle ilişkilerde gerginliklere neden olabilir.

Sorumluluklarınıza yaklaşımınız gerçekçi ve duygusal olacaktır.Duygusal yaşamınız işe odak noktanız olabilir.Olayları değerlendirirken Ay ve Satürn arasındaki 120 derecelik bağlantı zeki ve olgun merhameti ,patrik çözümleri bir araya getirip size yardımcı olacaktır.

Balığın dağınık  ve değişken enerjisine rağmen disipline olabilirseniz ve dış etkenlere karşı kendinizi kapatabilirseniz işe odaklanıp başarılı olabilirsiniz.

Gerek finansal konularda, gerek aşk ve yaratıcılığa ait konularda tutkuyu arttıran Venüs-Plüton beraberliğinin enerjisinin etkisindeyiz. Sahip olma duygusunu üst seviyelere taşıyan bir enerji..Sahip olmadıklarını yok etmeye meğilli kişiler etrafta çoğalabilir..

Satürn, Oğlaktaki Venüs, Juno ve Plüton’a destekleyici kozmik bağını kuruyor, Bu kozmik bağ 17 Ocakta kesinlik kazansa da özellikle birinci dereceden ortaklıklarda iyi ve sevindirici haberlere ve gelişmelere neden olabilecek önemli bir kozmik enerji oluşturuyor.

Bu gökyüzü sakinlerinin bu dönemde sizi etkilediği alanlarda harekete geçirici ve kararlı bir enerji ile sarıldığınızı hissedebilirsiniz.Kiminiz işle alakalı konularda aktif  olurken, kiminiz miras yada evlilik konularına enerjinizi yönlendirmiş olabilirsiniz.Bu göksel bağların ve enerjilerin desteği ile kim bilir belki uzun zamandır baş edemediğiniz psikolojik problemlerinizi kabullenebilirsiniz.

Merkür 17.52’de Ay düğümlerine; ilişkilerde iletişimi ilk sıralara taşıyan ve fikir alışverişini ön plana çıkaran olumlu ve uyumlu bağlarla bağlanmış olacak.Zihni canlı tutan işler sizi mutlu edecektir.Arkadaşlar ve yakın çevrenizdekilerle iletişiminiz ,geleceğe dair planlarınızda yönlendirici bir unsur olabilir.

Bu dönemde,ölüm ve cinayet haberleri  sıkıntılı ,mutsuz ve huzursuz hissetmenize neden olabilir.Gökyüzünde bu enerjilerin altında ”ya benimsin, ya toprağın;diye gezinen niceleri var…

Günün Tarot Kartı 13. sır Ölüm; Ölüm kartı ,yaşamın ve ölümün dönüştürücü gücünü simgeler. Başlangıçlar, sonlar, yok ediş, yeniden doğuş yeni fikirler fiziksel değişim ve yeniden canlanma olumlu özelliklerindendir. Olumsuz enerjisi ise engellenmek, atalet, cehalet fanilik, bağlılık alınganlık ve çöküştür.

Yaşadığınız bir durumun sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bu güne kadar ki hareketleriniz doğrultusunda iyiye veya kötüye doğru bir değişim içine girebilirsiniz. Belki yeni bir yola girmek için önceden karar verdiniz ve artık veda edip yeni yolunuza girme evresindesiniz. Eskiden beri biriken düşünceleriniz barışçıl bir yaklaşım sergilemenizi engelleyebilir. Sizin için anlam taşımayan olayları bir tarafa bırakmayı becerebilmelisiniz. Yeni bir yol için’se duygusal ve ruhsal arınma ile barış dolu bir sona eriş gerekir. Deneyimler acı verebilir ama belki bu sonlanma yaşam yolunuzda sizi özgürleştirip kendinizi bulmanızı sağlayacaktır.

14 Ocak Pazartesi

Haftanın bu ilk iş günü, boşlukta ilerleyen Kova’da ki Ay’ın enerjisi ile başlıyor. Sabah saatleri kalıcı işler için yeni adımlar atmak, başlangıç yapmak ve kararlar alıp uygulamaya koymak için uygun zamanlar değil.

Ay Kovada boşlukta ilerlerken 10.12’de Merkür ve Jüpiter arasında 135 derecelik zihinsel sınırları zorlayan, uyumsuz bağ gerçekleşmiş olacak. Seyahat planlarınızda, iletişimle alakalı konularda karmaşa yaşanabilir, arkadaşlar, komşular ve yakınınızdaki kişilerle stresli durumlar oluşabilir. Daha önce üstü kapanmış konular yeniden gündeme gelip çözümlenmek istenebilir.

Ay 12.50 de Balık burcuna geçmiş olacak. Ay’ın Balıkta ilerlediği günlerde Balığın değişkenliği kararlarımızı etkileyebilir. Duygusal ikilemler ve olayların kontrolümüz dışında gelişmesi son derece olağandır. Balıkta ki Ay  zamanlarında  duygusal duyarlılık artarken psişik yetenekler de açığa çıkabilir.

Ay ve Neptün arasında 15.20’de kesinleşecek aylık kavuşum hassasiyetle manevi olanı birleştirecektir.

Bu gün duygusal benliğiniz her şeyden üstün gelebilir.Hisler yaratıcıdır ve aniden gelişen olaylara odaklanmak zorunda kalabilirsiniz.

Gün, Neptünyen  enerjinin etkisinde devam edecek. Başkalarının sorunları ile ilgilenmek zorunda kalabilir yada kendinizi buna mecbur hissedebilirsiniz.Kuşkularınız artabilir.Dalgınlıklar kazalara neden olabilir.Sanatsal uğraşlar içindeyseniz bu yaratıcı,güçlü  enerjiyi kendi alanınızda kullanabilirsiniz.

Venüs’ün ,Chiron ve Jüpiter’e olan açıları bugün netlik kazanıyor.

13.45’te Venüs ve Chiron 60 derecelik destek açısı ile bağlanmış olacaklar.Partneriniz için fedakarlık yapmanız gereken durumlar oluşabilir.Alternatif tıp yöntemlerini araştırmak ve uygulamak için güzel bir gün.

Ay’ın Neptünle bağı ,birde Venüs’ün Jüpiter’e 150 derecelik uyumsuz açısı ,gereğinden fazla iyimser bakış açısı ile aldanmaya açık ruh haline büründürebilir kişileri.

Diğer insanlardan beklentinizi çok da fazla yükseklerde tutmamalısınız yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.Zevklere aşırı düşkünlük ,gerek maddi ,gerek bedensel sağlık sorunlarını beraberinde getirecektir.İmkansıza odaklanmak yerine gerçeklerin farkında olmak gerekir.

Arkadaşlık ilişkilerinizin dozajını ayarlayamazsanız, kendinizi,partnerinizle ilişkinize dair ciddi problemler yaşarken  bulabilirsiniz.

Venüs 17 Ocak gece yarısından sonra 01.32’de Plüton ile duygusal ve içgüdüsel enerjileri birleştirecek  .Yine aynı gün 14.10’da Satürn’e istikrar duygusunu üretecek 60 derecelik  destek açısı ile bağlanmış olacak.

Aşk ihtiyacı artabilir.Tutkulu aşklara doğru çekilebilirsiniz.Mantıksız olan mantıklı gibi gelebilir.Duygusal güvenlik ihtiyacı önemli olduğu için  sadakat sınavına tabi tutulabilirsiniz.

Akşam 23.20 ‘de Ay ve Venüs arasındaki 60 derece duyarlılığı arttıracak ve duyguları zenginleştirecektir. Arkadaşlarınız ve partnerinizle uyumlu saatler geçirebilirsiniz. Sevgiyi hissetmek ve belki duymak isteyebilirsiniz. Rehavet ve tembellik hissi ile hiçbir şey yapmak istememekte tabii ki hakkınız;)

Gece yarısına doğru ilerlerken 23.41’de Plüton ve Juno 10 derece Oğlak burcunda kavuşmuş olacaklar. Süregelen sağlam ilişkileri güçlendirirken, zora düşmüş ilişkileri derinden sarsarak dönüştürecek güçlü bir bağdır Plüton ve Juno’nun birlikteliği. Yakın ilişkilerinizi iyileştirmek istiyorsanız birbirinizi anlamak için biraz çaba harcamalısınız.

Günün temsilcisi Tarot kartı 12. sır olan Asılan Adam; Yaşamın yeni bir yöne doğru ilerlediğini gösterir. Hayata olan bakışınız aniden değişebilir. İstekleriniz gecikebilir, ertelenebilir. Bu zoraki bir durgunluk evresidir. İnatçı ve saldırgan davranmak size bir şey kazandırmaz. Her ne kadar atılım ve gelişim dönemi olsa da bu tür etkilerle karşı karşıya kaldıysanız hastalanmamak için her şeyi kendi haline yani kadere bırakmayı becerebilmelisiniz.

Vazgeçmek gerekiyorsa vazgeçebilmelisiniz.

Bencillik, kibir ve gururdan kaçınılması gerekir. Gereksiz özveri, madde sevgisi ve fizik dünyaya bağımlılık mutsuzluk getirecektir.

Arzu Cengiz

Sevgiyle..

13 Ocak Pazar

Duygusal hassasiyetin ve iradenin birbirini zora soktuğu bir Ay-Mars kavuşumunun enerjisi ile Pazar gününe merhaba diyeceğiz. Bu aysal zorlama saat 10.21’de gerçekleşecek olsa da,10.38’de Kovada ki Ay’ın bu gergin enerjiyle boşluğa düşecek olması günü biraz huzursuz ve tepkisel kılabilir.

Hemen her duygusal soruna tepki verebilirsiniz. Hassasiyet ve irade birleşecektir. Ay’ın yumuşak tarafı, Mars’ın dinamik enerjisinden kaybolma eğilim gösterebilir.  Hisler güçleneceği için olumsuz durumlar, sıcak ve yoğun duyguların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Pozitif durumlarda ve ortamlarda ise hislerinizi doğru biçimde sunabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi 10.38’den itibaren Ay boşlukta kalacak ve ertesi gün 12.21’e kadar bu boşluk döngüsü devam edecek.

Yani ,bugün ve yarın, haftanın ilk iş gününde günün ilk yarısında , yeniliklere ve yeni olana başlamak yerine tamamlanması gereken eski işlere odaklanmak gerek.

Oğlak burcundaki gezegen dizilimleri ,doğum haritalarında bu dönemde Satürn’ün hareket ettiği alana kilitliyor bizleri. Kimimiz ilişkilere odaklanmışken ,kimimiz maddi dünyada savaşıyor.Kimileri’de kişiliğine ve kişisel sunumuna o kadar yoğunlaştı kendini o kadar bakı altında hissediyor ki hayatın diğer alanlarını görmezden geliyor.

Koçta ki Uranüs ve Oğlakta ki Venüs arasındaki 90 derecelik gerilim, gerek gönül meselelerinde, gerek sosyal hayatta gerekse iş yaşamında, karışıklıklara ve karmaşaya neden olabilir.

Doğum haritalarınızda bu dönemde bu göksel bağın sizi etkisine aldığı alanda ve o alana bağlı konularda, mantıklı duygusallık ve yenilik isteği birbirini strese sokacaktır.

Aşk ve sevgide özgürlük ihtiyacı kuvvetlenir.Uzatılmak zorunda kalmış ilişkiler artık tatmin etmeyebilir,ilişkileri olumsuz yönde etkileyebilir.

İlginç sıra dışı kişiler hayatınıza ve ilgi alanınıza girebilir.Ne kadar güvenilirler sorgulamak gerekir.

Belki de kendinizi,kötü giden ilişkinizin kurbanı gibi hissetmeye başladınız ve belki ilişkinizde en iyisini yapmaya adadınız.Olaylar beklentiniz dışında gelişiyor olabilir.

Dün bahsetmiştim ,bugün yinelemek isterim, Güneş ve Ay düğümleri arasında ki dostluk bağları hem de bu Güneş gününde ,beklemediğiniz anda, beklemediğiniz bir kişi ile karşı karşıya getirebilir; bu karşılaşma yaşamınızda yeni başlangıçların kapısını açabilir.

Akşam saatlerinde Boşluktaki Ay’ın Venüs ve Uranüs’e yarım karelik zorlayıcı bağı sorunlarla akılcı gibi uğraşırken kişilerin zarar görmesine neden olabilir. Kendinizi yetersiz sevgisiz hissedebilirsiniz.

Duygusal sorumluluklarınız bağımsızlık isteğini daha fazla açığa çıkarabilir.Stresli durumlarda sert ve kırıcı tepkilerden kaçınmalısınız.

Neyse ki ,Ayın bakış açısı gölgeleriyle beraber kısa sürelidir ve etkileri de kısa sürede geçicidir.Bu kozmik etkilerin farkında olmak  maça bir sıfır önde başlamak gibidir…

Duygusal zorlanmaların ve ikili ilişkilerdeki gerginliklerin gününüzü mahvetmesine izin vermeyin.Emin olmadığınız ve kendinizi yetersiz hissettiğiniz konularda ben bilirimci tavırlardan kaçının.Gerçekten inandığınız konuların üzerine gidin,hobilerinize vakit ayırın..

Günün temsilcisi Tarot kartı 11. sır olan Adalet..

Bu kart her ne olursa olsun dürüstlük demektir.

Karmanın anlık işlediği dengesiz, uyumsuz ve adaletsiz duygulardan kaçınmamız gereken bir gündeyiz. İyi, kötü ,aydınlık ve karanlık tüm karşıt duyguları iç içe geçeceği tepkilere ise anlık tepkilerle karşılık verileceği bu Güneş gününde iş hayatınızda ve kişisel konularda adaletli davranmalısınız. Ön yargılı görüşler, kişisel olarak gereksiz güven ve çıkışlar düş kırıklıklarına neden olabilir. Ilımlı ,dengeli ve adil olmak kazandıracaktır.

Keyifli ve huzurlu bir Pazar günü dilerim…

12 Ocak Cumartesi

Gece yarısı 00.38’den beri ,Güneş ve Jüpiter arasındaki 135 derecelik çatışma kesinlik kazandı. Ay’ın karanlık ve boşluktaki enerjisi ile kaynaşan bu çarpışma özellikle iletişim konularında gereksiz gurur, kibir ve kendini beğenmiş tavırlardan uzak kalmayı gerekli kılıyor.

Uzun zamandır üstü kapanmış konular yeniden gündeme gelebilir. Düşündüklerinizi plan, program yapmadan hemen hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Karşınızdaki kişiyle(bu partneriniz olabilir, yada otoriter konumda ki her hangi birisi)agresif tavırlarla konuşmaktan kaçınmalısınız. Karşınızdaki bu tarz yaklaşımda bulunuyorsa siz sakinliğinizi korumaya çalışmalısınız.

Ay, boşlukta yol alırken, bu kez Merkür ve Pallas 72 derecelik ilham verici göksel bağlarını kurmuş olacaklar. Kendi ihtiyaçlarınız fazlasıyla önem kazanabilir. Duygusal ve ruhsal olarak zihninizdekileri hemen hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Konuşmalar, olaylar ve kişiler bu isteğinizi alevlendirebilir. Ay’ın bu karanlık zamanlarında yeni başlangıç için acele etmeyin. Gökyüzünde Ay yüzünü göstersin, hedefleriniz için, işte o zaman harekete geçin.

Nihayet, Ay 11.01’de boşluktan çıkıp Kova burcuna geçer geçmez, gökyüzü tanrıçalarından Pallas  ile 60 derecelik dostluk bağını kurmuş olacak.Kadınlar,kız kardeşler ve arkadaşlar arasında ki dostluk bağı problemlerin çözümünde de yardımcınız olacak.

Gruplar ,sosyal ortamlar ve arkadaşlık ilişkileri ön planda olurken özgürlük isteği yükselecek. Orijinal ve yaratıcılıkla alakalı konular için son derece şanslı bir dönem. Ay Kovadayken romantik duyguların yerini daha gerçekçi bir bakış açısı alır. Takım çalışmaları yapanları destekleyen bu gökyüzü konumundan faydalanmaya bakın.

Satürn’e ait bu Cumartesi gününde, 11.25’te kesinleşecek, Güneş ve Satürn arsındaki 72 derece etkisini güçlü bir biçimde hissettirecek. Bağımsızlık ve özgürlük isteğiniz bir çok şeye baskın gelmeye başlayabilir. Amaçlarınızı gerçekleştirmek isterken sizden yaşlı veya bilge kişiler problemleriniz için rehberiniz olabilir. Sanatsal konularda yeteneğiniz varsa,yaşamınızda yaratıcılığınızla yeni bir kazanç kapısını aralamak isteyebilirsiniz. Belki de,amaçlarını gerçekleştirmek isteyen birilerine siz desteğinizi sunup, yol göstereni olacaksınız.

Gece yarısından sonra, 13 Ocak sabaha karşı 03.24’te ,Güneş bu kez Uranüs ile 72 dereceyle bağlanmış olacak. Bireysellik ve bağımsızlık hissi daha da fazla önem kazanacak.

Kovada ki Uranüs’yen Ay’ın enerjisi ve Güneşin Uranüs’le bağı ,bilincinizde yeni fikirleri açığa çıkaracaktır. Metafiziksel konular ve uğraşlar için güzel zamanlar.

Yarın kesinleşecek ama etkisin hissettiren Güneş ve Ay düğümleri arasında ki dostluk bağları,beklemediğiniz anda, beklemediğiniz bir kişi ile karşı karşıya getirebilir; bu karşılaşma yaşamınızda yeni başlangıçların kapısını açabilir.

Tabi Venüs ve Uranüs arsındaki zorlayıcı 90 derecelik bağın aceleci ve umursamaz enerjisi, ilişkilerde zorlamaya devam ediyor ve yarın kesinlik kazanıyor.

Venüs’e ait tüm konularda değişken ve istikrarsız bir enerji mevcut. Huzursuz ve isyankar tavır takınmış olabilirsiniz. Belki de bugüne kadar süregelen zaman içinde duygularınız körelmiş olabilir.

Mütevazi bir tutumla karşınızdakine yaklaşmanız, agresif enerjiyi nötralize edecektir.

Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs aylık dostluk bağlarını kurmuş olacaklar,19.09’da ki Ay-Uranüs sekstili ,sezgileri güçlendirip yaratıcılığı destekleyecektir. Büyüyen özgürlük hissini ise tetikleyecektir. Ay Satürn’e doğru kare yapmaya hazırlanırken ( Ay-Satürn karesi 13 Ocak 03.57’de kesinleşecek fakat akşam saatlerinde de duygu dünyamızı etkisi altına almış olacak)duyguları dile getirmek biraz zorlayıcı olabilir. Kendinizi engellenmiş  hissedebilirsiniz. Ailevi yüklerden bunalabilirsiniz. Eskilerde kalanlar ve yeni idealleriniz arasında bocalayabilirsiniz.

Allahtan;22.14’de netleşecek, Ay-Jüpiter üçgeni, içsel  refah sağlayan enerjiler yayacak insanlık üzerine.

Ay ile Jüpiter’in yaptığı üçgen, iyimser enerjisi ile duygusal ilişkileri olumlu yönde etkileyecek. İyi niyet duygularının ön plana çıkmasıyla kişisel ve toplumsal anlaşmazlıklara olumlu bakış açısı gelişebilir.

Günün temsilcisi Tarot kartı KADER ÇARKI; Bu kart sizin yaşam yolunuzda bazı durumların değişeceğini gösterir. Belki bunun nedenlerini sorguluyor bir anlam veremiyor olabilirsiniz. Aslında bu değişim yeni bir başlangıçtır ve tüm negatifliklerin ardından gelen bir fırsattır. Yeter ki bunun farkında olun ve yaşamınızdaki yeni sorumlulukları kabul edin.

Olgunlaşmak ve büyümek için üstesinden gelinmesi gereken deneyimler ile karşı karşıya da kalınabilir. Mutlu etmeyen, zorunluluklar dahilinde yaşanan bir ilişkinin önemli bir dönüşüm döneminde de olabilirsiniz. Kendinizi çaresiz ve güçsüz de hissedebilirsiniz yada yaşananları büyüyüp olgunlaştıran önemli ve değerli bir yaşam bilgisi olarak ta deneyimleyebilirsiniz.

Kadersel olaylar ve buna bağlı kadersel yüzleşmeler yaşanabilir bugün.

Gereksiz kararsızlıklarla aklınızı karıştırmamalısınız.

Sevgiyle

Arzu Cengiz

11 Ocak Cuma

Venüs’ün gününde 18 den gelen 9 sayısının etkisindeyiz. Yoğun duygulara götürecek yollardan kaçmaya pek meyilliyiz.

Yoğun duygulardan kaçış demişken; bunu destekleyen Venüs-Uranüs karesi 13 Ocak günü kesinlik kazanacak, ama etkileşimi şimdilerde yoğun bir biçimde kendini hissettiriyor. Bu göksel kombinasyon, ilişkilerde stresi ve sinirsel gerilimleri arttırabilir. İlişkiler dengesiz bir hal alabilir. Etrafınızda hayret uyandıracak ilişkiler başlayabilir. Kurulacak sıra dışı arkadaşlıklar, yaşam yolunuzda yeni deneyimler edinmenizi sağlayabilir.Gerek duygu dünyasında ,gerek yatırımlarınızla alakalı konularda alacağınız kararlarda ince eleyip,sık dokumak gerekiyor.

İlişkilerdeki heyecan arayışı,süregelen ilişkileri çıkmaza sokabilir.

Sevdiklerinize karşı anlayışınızı eksik etmeyiniz.

Tanrıların habercisi Merkür ve Neptün arasındaki 45 derecelik yarım karelik bağlantı iletişim konularında karmaşaya ve karışıklığa neden olabilir.

Akıl karışıklıkları ve düşüncelerde belirsizlikler, mantıklı hareket etmekten uzaklaştırabilir. Bu iki gökyüzü sakinin sizi zorladığı alanlarda sorumluluklarınızdan kaçmaya meyilli olabilirsiniz. Sosyal ortamlarda negatif eğilimli kişilerin etkisi artacaktır. Bu etkilerin altına girerseniz psikolojik dünyanız alt üst olabilir.

Merkür’ün üzerinde Rukbat sabit yıldızı parlıyor. Bu sabit yıldız Kabalistlerce, Aşıklar kartı ile ilişkilendirilmiştir.Aşıklar kartı ise önemli bir karar arifesine gelindiğini gösterir

Kararlarınızı defalarca gözden geçirmelisiniz. Bugünlerde size mantıklı ve akılcı gelenler daha sonra sizi ciddi bir biçimde üzebilir.

Günün temsilci kartının 9. sır olan Ermiş olduğu bu gün, şayet mutlak bir karar almanız gerekiyorsa (ki; Yeni Ay zamanlarında yeni bir başlangıçlar için evren sizi dürtebilir), Ay’ın bu en karanlık gününde bilgili, tecrübeli bir kişinin rehberliği, yeni kararlarınızda yolunuzu aydınlatacaktır.

Akşam 21.43’de, Oğlak burcunun 22 derecesinde doğacak Yeni Ay öncesinde, Ay, 14.24’de Merkür’le aylık kavuşumunu yapmış olacak.

İlginç fikirler zihninizde harekete geçecektir.

Merkür’ün Neptün’le uyumsuz bağını gözden kaçırmamak gerekir. Mantıksız, gereksiz konuşan, yüzeysel yaklaşımlara karşı hazırlıklı olmalısınız.

Olumlu gözüken Ay ’sal bağları, olumsuza çevirebilecek, diğer gökyüzü sakinleri arasındaki ilişkiyi göz ardı etmemek gerekiyor.

Yeni Ay Oğlak burcunda, gökyüzünde Oğlaktaki planetlerin dansıyla doğacak.

Mars ve Uranüs’ün birbirini ağırladığı bu Yeni Ay’da orijinal ve girişimci fikirler üreterek bunları hayata geçirmek isteyebilirsiniz.Başarı için çeşitli fırsatlar karşınıza çıkabilir. Doğruluk ve dürüst parolanız olmalıdır. Diğerlerine ders vermek için daha sonra sizi alaşağı edecek kararlar almaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde aşırı sorunlu ve hassas kişileri kendinize doğru çekiyor olabilirsiniz. Onların, sorumluluk alarak ,sorumlu olarak topluma ayak uydurmaları konusunda ışık tutabilirsiniz. Sizin de ,yanınızda saygıdeğer, hassas ve destek verici birileri olacaktır. Bu güçlü hissedip, güven duygunuzu yükseklere taşıyacaktır.

Oğlak enerjisinde gurur vardır, şüphecilik vardır, pozisyon ve onur ise çok önemlidir. Kötümser bakış açısı, öfkeli yaklaşımlar ve merhametsiz duygulardan sıyrılmak gerekir.

Tecrübeyle edindiğiniz bilgilerinizle, bilgelikle hareket ederseniz ve şayet kendi içgüdülerinizi anlayabilir ve onlara düzen verebilirsiniz, dış dünyanın zorlukları karşısında direnebilir ve hatta güçlenebilirsiniz.

Yeniay, yeni umutlarınızla,yeni kararlarınızla beraber hayatınıza güzellikler getirsin dilerim.

Bu arada belirtmek isterim,21.44’te Oğlakta ki Yeni Ay Boşluğa düşecek,ertesi gün 12 Ocak 11.01’e kadar boşlukta kalacak..

Sevgiyle.

 

10 Ocak Perşembe

Venüs, dün Oğlak burcuna geçti. Venüs astrolojik olarak Ay gibi duyguları etkiler. Dişiliğin sembolüdür. Sevgi, çekim, ikna gücü, sosyal olma arzuları, denge, uyum, barış sağlama etkileri arasındadır. Diğer planetlerle arasında uyumsuz bağlar kurulduğunda zevklere düşkünlük, sorumsuzluk tembellik ve flörtçü davranışlar sergilenmesine neden olur.Oğlaktaki Venüs, duyguları belli etmez kısıtlayıcıdır. İlişkilere sadakat verir. Aşkı ciddiye alır ,ama sevgide maddi çıkarlar arayabilir. Venüs’ün Oğlakta ki hali ,etrafını kontrol etmekten hoşlanır, ilişkilere mesafeli yaklaşım, soğumalara da neden olabilir.

Gerçeklikteki boyutumuzu gösteren hayallerin, rüyaların, tüm değişim ve döngülerin, bilinmeyenin, aşkın, romantizmin, uykunun ve fedakârlıkların efendisidir Neptün.

Bugün bu iki gökyüzü sakininin 60 derecelik dostluk bağı 07.45’de kesinleşmiş olacak. Ay ,geçersiz boşluk durumunda olsa da yeteneklerinizi, sanatsal kabiliyetlerinizi ve yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Bitirilmesi gereken çalışmalarınıza odaklanabilirsiniz.

Olmaz gibi görülen aldatıcı hayaller bu günlerde gerçeğe dönüşebilir. Belirtmek isterim ki 60 derecelik açılar Venüs doğasındadır, iki varlığın sevgi dolu birlikteliğini anlatır.

Sezgileriniz, gerek iş, gerek kişisel yaşamda yol göstereniniz olacak. Çevrenizdeki güzellikler ilham kaynağınız olabilir.

Bugün 17’den gelen 8 sayısının etkisindeyiz. Bu düşünce ve davranışlarda umutlu olmaya eğilimlilik verir. Kaygılar yerini yeni umutlara bırakacaktır. Tam da Venüs ve Neptün’ün uyumla kaynaştığı gün.

Sabah saatlerinde Ay boşlukta ilerlemeye devam edecek ve 10.42’de Pallas’a kare yapacak. İçgüdüleriniz sizi yanlış yönlendirebilir. Problemlerinizi çözmeye çalışırken içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olabilirsiniz.

Ay 10.54’te Oğlak burcuna geçmiş olacak, sırasıyla Venüs, Juno ve Plüton ile birleşecek. Zorlayıcı ve disiplin gerektiren işleriniz ve amaçlarınıza ulaşmak için duygularınızı güçlendirecek ve yaratıcı enerjiyle sizi destekleyecektir bu Ay ’sal bağlar.

Venüs’ün Neptün’le destekleyici bağından sonra 13.03’te Otlaktaki Ay’da Venüs’e 60 dereceyle bağlanacak. Diğerlerine yardımcı olmanız gereken durumlar içinde bulunabilirsiniz. Enerjiniz yükseleceği gibi aniden bitkin ve yorgun hiissedebilirsiniz. Sorunları görmezden gelerek rahat ve tasasız bir ruh alinde de gezinebilirsiniz.

Ay’ın Uranüs ve Chiron’a olan açıları duygusal gelgitlere neden olabilir. Duygusal gerilim kolaylıkla yüksek boyutlara tırmanabilir. Ani ve beklenmedik haberler sevindirebilir, ya da can sıkıcı olabilir. Sezgisel gücü yüksek kişilerden yardım alabileceğiniz gibi,siz, diğerlerinin tüm duygu ve düşüncelerini kendi üzerinize toplayabilirsiniz. Bu durum enerjinizi iyice alaşağı edebilir. Duyguların dışa vurulması gerekebilir, ama duyguları kontrol etmek oldukça zorlayıcı olabilir. Bastırılan duygular ise başka problemlere sebep olabilir. Bencillikten ve dayatmadan çekinmek gerekir.

Ay’ın Uranüs’e 90 derecelik açısı 18.47’de, Ay-Chiron arasında ki 60 derece 21.14’te kesinlik kazanmış olacak.

Pallas 19.46’da Balık burcundaki yolculuğunu tamamlayıp Koç burcuna girmiş olacak. Pallas’ın Koçta ki yolculuğu 30 Mart ‘a kadar devam edecek. Koçta ki PallaS saldırgan bir savaşçıdır. Doğum haritalarınızda Koç burcunun etkisi altındaki alanlarda inandığınız konular uğruna diğerleri ile savaşa girmeniz olasıdır.

Günün Tarot kartı 8. Sır olan Güç; Bütün zorlukların üstesinden gelecek gücü kendinizde hissedebilirsiniz.Planlarınız sizi heyecanlandırabilir.Görevlerinize ve sorumluluklarınıza tüm gücünüzle kendinizi adayabilirsiniz ,ama tutku ve isteklerin kontrolünü de, elden bırakmamak gerekiyor.

Dostluğunuz sınava tabi tutulabilir. Gerçek misiniz, ya da kıskanç ve düzenbaz mı? Belki,siz karşınızdakinden ,bir dostluk sınavı talep edeceksiniz ve arkadaşınızın gerçeğini algılayacaksınız.

Gereksiz kibir, arzu ve tutkulardan sıyrılmamız gereken bir gündeyiz. Yaşamı olduğu gibi kabul etmemiz gerekiyor.

Yaratıcı ve sanatsal kabiliyetleriniz toplumda görünmenizi sağlayabilir.

9 Ocak Çarşamba

Bu sabah 06.12’de itibaren, perşembe sabahı 10.54 ‘e kadar sürecek olan uzun bir ay boşlukta döngüsü günündeyiz. Kariyer hedeflerinize odaklandıysanız ya da finansal durumunuzu geliştirmeye. Bugün yine yeni başlangıçlar için yasak bir gündeyiz.

Tüm gün ay boşlukta kalacağı için planlarınız doğrultusunda hareket etmekte zorlanabilirsiniz…

Yarım kalmış işlerinizi bitirebilirsiniz.

Boğa ve Terazi burçlarının yıldızı Venüs bugün Oğlak burcuna giriyor.

Oğlakta yol almaya başlayan Venüs; diğer gökyüzü sakinleri ile bazen uyumlu bazen uyumsuz bağlar kuracak. Venüs’ün konumunu bilince, kendinizi Venüs’le ilgili kozmik döngüden kaynaklanan enerjiye ayarlamanız kolaylaşacaktır. Bu tabi ki tüm gezegenler ve konumları için geçerlidir.

Daha önce ki benzer döngülere, geçmişte göstermiş olduğunuz tepkilerden, bu döngülerin şimdi ve gelecekteki etkilerini kestirebilirsiniz.

Venüs’ün Oğlakta ilerlerken diğer gökyüzü sakinleriyle önemli bazı açılarını eklemek isterim.

10 Ocak 07.45’de Balıkta ki Neptün’e 60 derecelik dostluk bağı kuracak; sezgileriniz ,gerek iş, gerek kişisel yaşamda yol göstereniniz olacak. Çevrenizdeki güzellikler ilham kaynağınız olabilir.

13 Ocak 06.12’de Uranüs’e kare yapacak; Acele alınacak kararlar sıkıntılı durumlara neden olabilir. Stres ve sıkıntınızı partnerinizden çıkarmamaya özen göstermelisiniz.

14 Ocak sabah 14.09’da Chiron’la 60 derece ile bağlanacak; Partneriniz için fedakârlık yapmanız gerekebilir. Onun sıkıntılarını paylaşmak belki de kendinizi adamanız gerekecek.

15 Ocak 09.27’de Juno ile birleşecek; Mitolojide Olympos’un evli iki tanrıçasıdır Juno ve Afrodit. Afrodit’in astrolojik karşılığı Venüs’tür. Venüs ve Juno ’nun bu birlikteliği ilişiklerde evlilik ve ortaklık düşüncesini de beraberinde getirecek. İki gün sonra  Plüton ve Venüs’ün de kavuşacak olması kıskançlık duygularının tavan yapmasına ya da evlilik konusuna saplantılı yaklaşımlara neden olabilir. Bu dönemde birinci dereceden ortaklıklarda daha duyarlı ve anlayışlı davranmalıyız.

17 Ocak 03.27’de Plüton ile kavuşacak; Sorumluluklarınız aratabilir. İlişkinizde ve finansal konulularda baskın ve baskıcı olmak, aşırı tutku ve dayatma, sıkıntıları da beraberinde getirecektir. Bencil güç oyunları başarısızlığa neden olabilir.

17 Ocak 18.02’de Satürn’le 60 derecelik uyumlu dostluk bağı kuracak. Yatırımlarınızı gözden geçirmek ve yani kararlar almak için bilgili birisinin desteğiniz alabilirsiniz. Mali sıkıntılarınızla baş edebileceğiniz yeni finansal yolları denemek isteyebilirsiniz. Belki bu konuda uzman birisinin yardımını alacaksınız. Duygusal güvenlik ihtiyacı ve sadakat sınavlarının beraberinde getirebilir.

18 Ocak 00.48’de Vesta ile 150 dereceyle birbirlerini pek umursamayacaklar. Bu göksel uyumsuzluk finansal ve dünyevi amaçlarda alınacak kararların tekrar tekrar gözden geçirilmesini gerekli kılacak.

Oğlak öncü bir topraktır. Hedeflere odaklanmak sabır ve disiplinle başarıya ulaşmakla alakalıdır. Finansal ve sanatsal konularda bu ay ve tabiki aşka ait meselelerde de, güvenli bir tavır takınmak gerekecek. Çıkarlar doğrultusunda ilişikler kurulabilir. Gerek özel gerek iş yaşamında sorumluluk alabilirsiniz. Düşünmeden acele ile alınacak kararlar sıkıntılı durumlara neden olabilir.

Venüs 2 Şubat 04.47’de Oğlaktaki yolculuğunu tamamlayıp Kova burcuna geçiş yapmış olacak.

Günün temsilcisi Tarot kartı 16 sır olan Kule; Bu kartın enerjisi ve gücü genelde yıkıcıdır ama her zaman öyle olması gerekmez. Aslında daha önce çarpıtılmış bilgilerle kurulmuş olan ne varsa yeniden yapılanması ile alakalı bir karttır. Bu kart içe dönmenin zamanının gelip geçtiğini gösteriyor. Belki son günlerde sizi gerçekten rahatsız eden olaylar yaşıyorsunuz. Güvenlik ihtiyacı ile sürdürdüğünüz ilişkinin sizi hapsettiğini fark etmeye başlamış olabilirsiniz. Aşırı bağlılıklarınıza karşı başkaldırmaya hazırlanıyor da olabilirsiniz. Yada daha önce hiç görmediğiniz rüyalar yüzünden korkuyorsunuz. Bir uyarı niteliğinde olan bu bildirileri hiçe saymayın lütfen. İçsel olarak patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilir, bunalımlarla boğuşabilirsiniz. Bu kart, kendi içimizle bir barış anlaşması imzalamak durumunda olduğumuzu gösteriyor. Sınırlar kurallar yıkılması gerekiyorsa yıkılmalıdır. Belki şimdi kayıp gibi gözüken her şey daha sonra kazanç olarak size geri dönecektir.

 

8 Ocak Salı

Yeryüzünde yer altındakiler,biz insanoğlunun içinde birikenler ,bazen dramatik ,bazen fırtınalı bir biçimde Ay’ın Akrepte ki zamanlarında yüzeye çıkıp kendini gösterirler.

Uzun süren boşluk döngüsünden sonra Ay, nihayet ateşli, neşeli ve iyimser Yay burcuna 10.28’den itibaren geçiş yapmış olacak.

Mars’ın günüdeyiz. Bugün Mars’ın Vesta ile 120 derecelik uyumlu bağı 06.44’te kesinlik kazanmış olacak. Gökyüzünün Savaş Tanrısı ile Sonsuz Ateş’in temsilcisi Tanrıça Vesta arasındaki bu bağ, doğum haritalarınızda etkisi aldığı alanlarda,amaçlarınıza odaklanmanızı sağlarken, konsantrasyon yeteneğinizi de yükseltecektir.Vesta ocaklar,fırınlar,yangınlar ile ilişkilendirilir.Özellikle Güneş ve Mars ile iletişime geçtiğine patlamalar ve yangınlarda artış gözlemlenebilir.

12.33’te Ay –Neptün karesi alınacak kararların dikkatlice düşünülmesini gerekli kılıyor. Fazla hayalci olmamakta fayda var Neptün ve Ay bağlantısı boş hayaller peşinde koşmak zorunda bırakabilir. İletişimle alakalı sorunlar can sıkıcı olabilir. Hayal kırıklığı yaratacak gelişmeler yaşanabilir. Uzaklardaki yakınlarınızdan beklediğiniz haberler sıkıntı yaratabilir. Yaratıcılığı besleyen bu kombinasyon sanatsal çalışmalar için sizi destekleyecektir.

Bugün İş, aile ve ev konularında hiç beklemediğiniz birçok problemle karşılaşabilirsiniz.  Yüksek ego yüzünden sorunlar yaşayabilir, kendinizi ikiye bölünmüş yönsüz hissedebilirsiniz. Sezgileriniz, ilahi ilham ve maneviyat tüm bu olumsuz duygulardan arınmanızı sağlayabilir. Yeter ki görmesini, yeter ki duymasını bilin.

15.22’de Ay-Güneş arasındaki 45 derecelik yarım kare iki cins arasında huzursuzluğa, sürtüşmelere neden olabilir. Birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz.

17.12’de kesinleşecek Venüs –Pallas karesi zihinsel ve duygusal olarak tükenmişlik hissi verebilir ve yaratıcı ifadeyi baskılayabilir. Karmaşık durumlara karşı sessiz kalarak düzeni korumayı tercih edebilirsiniz.

Venüs Yay burcunun son derecelerinde ilerliyor ve yarın sabah 06.10’da Oğlak burcuna geçmeye hazırlanıyor. İlişkilere yaklaşım daha ciddi olacak ve belki statüyü yükseltmek adına ilişkiler kurulacak.

Gün içindeki Ay ’sal bağlara dönecek olursak 18.28’de Ay-Uranüs arasında ki üçgen aktif olacak. Zihniniz son derece yaratıcı fikirler üretir. Gireceğiniz değişik ortamlarda sizden farklı arkadaşlar edinebilirsiniz. Beklenmedik haberler ve hareketler tedirginlik yaratabilir. Sezgisel gücünüz sayesinde günlük işlerin çözümü sizin için son derce basit olacaktır.

20.51’de Ay-Chiron karesi netlik kazanacak. Geçmişe dair yaralarınız içinizi acıtabilir. Kendinizi bulunduğunuz ortamda eksik ve yetersiz hissedebilir anneniz veya diğer kadınlarla duygusal ortamlar içinde bulunabilirsiniz. Bu ay ’sal kombinasyon hastanedeki ya da hapishanedeki kişilerle alakalı konuları üzücü bir biçimde gündeme getirebilir. Uzaklarda ki sevdiklerinizin problemlerine çözüm bulmak isteyebilirsiniz. Belki sizin ihtiyacınıza uzaklardaki bir yakınınız cevap vermeye çalışacak. Uzun yolculuklarla alakalı durumlarda mağduriyet yaşanabilir.

Günü temsil eden Tarot kartı 14.sır olan Şeytan; Bu kartın sırrı içimizdeki gölgelerle yüzleşeceğimizdir. Bu bir kişi ya da olay sayesinde olabilir. Bu kartın yöneticisi Oğlak burcudur ve haliyle Satürn etkisindedir. Satürn’ün bir diğer adı Satan yani şeytandır.

Ahlaki dayanıklılığınız sınanabilir, tatminsizlik duygularını aşmalısınız ve en önemlisi şeytani bir planla, gücünüzü asla kötüye kullanmamalısınız.

Aslında bu bir denge unsurudur.

Bu yaşamda egonun çözülmesi gerekmektedir. Maddi dünyanın esaretinden kurtularak, manevi arayışın başlamasıyla aydınlanma yoluna adım atmakla alakalıdır.

Yani korkutucu ve karanlık bir tarafı yoktur.

Gerçek olan aydınlığa ulaşmak için, kendi çabanızla bir şeyler yapmak zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Değişen bakış açısı serbest kalma arzusunu doğurabilir. Özgürlük kaybı ise depresyona neden olabilir.

Sağlık sorunlarının üzerindeki örtü kalkabilir. Yenilenmek için yeni bir beslenme planı uygulamak ihtiyacında olabilirsiniz.

Yarın için önlem olur diye bugünden belirtmek istiyorum…

Yarın yeni başlangıçlar ve girişimler için uygun bir gün değil.

Yay’da ki Ay ,yarın sabah 06.12’de Venüs’le aylık kavuşumunu yaptıktan sonra ,10 Ocak sabahı 10.54’e kadar boşlukta kalacak..

Sevgiyle..

Arzu Cengiz

 

7 Ocak Pazartesi

Keyifli,başarılı ,güzel bir hafta  diliyorum…

Haftanın bu ilk iş gününün sabah saatleri, Ay -Venüs arasındaki 45 derecelik sürtünme ve Ay – Pallas arasında 135 derecelik stresi arttıran  göksel bağların, duygusal enerjilerinin etkisinde.

Gereksiz ve anlamsız harcamalar yapmaktan kaçınmalısınız. Duygusal sevgi ve beğenilme ihtiyacınızı gereksiz alışveriş yaparak dindirmeye çalışmamalısınız.

Ay- Venüs’le sürtündüğünde dünyevi zevklerde aşırılıklara, Ay ve Pallas arasındaki gerilim özellikle sabah saatlerinde çözüme ulaşması gereken konularda engelleyici durumlarla karşılaşılmasına neden olabilir. Başlayacağınız işler yarım kalabilir ya da gereksiz yere uzayabilir. Bir işi iki kere yapmak zorunda kalabilirsiniz.

10 Ocak’ta Koç burcuna girecek olan Pallas ,Balık burcunun son derecelerinde ilerlemeye devam ediyor, Güneş ‘de Vesta ile ilham verici ve aydınlatıcı 72 derecelik bağlar kuruyor. Doğum haritalarınızda Balık burcunun etkisi altındaki alan ve konuları,toplumda görünmenize, daha fazla yer edinmenize yarayacaktır. Şayet kariyer alanınız Balığın ilahi enerjisi ile bütünleşmişse,güçlü pozisyonlarda,özellikle zekânızı ve sanatsal enerjinizi de işin içine katarak toplumda gözükmek ve yer edinmek isteyebilirsiniz. Bir ruhsal rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz.

13.12’de Ay ve Güneş arasında 60 derecelik destekleyici ittifak oluşacak. Vesta ve Pallas arasındaki 72 derece ‘de kesinlik kazanacak. Özellikle iş ve yatırım konularında ileri hamle yapmak isteyebilirsiniz ama  finansal kararlar alırken çok iyi düşünmeden, araştırmadan, yeni yatırımlara yönelmeyin. Ne de olsa Merkür ve Vesta 150 dereceyle birbirini görmez bir bağ kuruyorlar.Hem de Ay boşlukta kalacak…Şimdi olumlu gelen daha sonra kayıplara uğramanıza neden olabilir.

İç sesiniz sizi inatla yeniliklere doğru çekebilir ve acele ettirebilir. Bunun sebebi Ay ve Uranüs arasındaki 135 derecelik bağın duyguları etkileyen stresli enerjisidir. Planlardaki değişiklikler stres seviyesini yükseklere taşıyabilir.

Ertesi sabah 10.38 de Ay Yay burcuna geçene  kadar bitirilmesi gereken işlerinize odaklanabilirsiniz. Yenilikler için ardımızda yarım kalmış işler bırakmak istemeyiz.

 

İki gün önce bir arkadaşımla ilişkilere dair  saatlerce sohbet ettik telefonda. Eşi ve iş ortağı ile yaşadığı sorunlar mutsuz ediyordu.

Soğukluk girdi aramıza ben yokmuşum gibi davranıyor eşim dedi. Aslında ben de öyle davranıyorum diye tamamladı. Konuştuk, dertleştik…

Clarissa P.Estes’in  Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabından altını kalın kalın çizerek, zihnime de kalın harflerle kazıdığım bir paragrafı geldi hemen aklıma.

Ora da der ki…

Kış dokunduğu her şeye ölümün öpücüğünü yani soğukluğu getirir.

Soğukluk, herhangi bir ilişkinin bitişin ifade eder.

Eğer bir şeyi öldürmek isterseniz ona karşı soğuk durmanız yeterlidir.

İnsan, duygu, düşünce ve eylem bakımından soğuklaştığında, donuklaştığında ilişkinin var olması da olanaksızlaşır.

İnsanlar kendilerindeki bir şeyi terk etmek ya da birini soğukta dışarıda bırakmak istediklerinde onu görmezden gelirler, davet etmezler, dışarıda tutarlar, seslerini duymamak ya da görmemek için yollarını bile değiştirirler…

İlişkiniz soğuklaştı ve mesafelere bağlandıysa Juno ’nun Jüpiter, Uranüs ve Plüton ile olan bağlarından etkileniyor olabilirsiniz.

Özellikle Jüpiter’in Juno ile 150 derecelik bağı yakın ilişkilerde uyumsuzluklara ve çatışmalara neden olabilir. Kendinizi yetersiz veya eksik hissettirebilir. Şu anda izlediğiniz yol size beklentinizi karşılıyormuş hissi verebilir veya yeni arayışlar içine sokabilir. Gereksiz gurur ve kibir den kaçınmak gerekir. Karşınızdaki ile empati kurup onun duygu ve düşüncelerinin gerçeği ile belki de yüzleşmek gerekecek.

Dün yazmıştım ama yinelemekte fayda görüyorum. Akşam 21.32’de kesinlik kazanmış olacak Mars ve Satürn arasındaki kare fikirsel çatışmalara neden olabilir. Endişe ve kuruntularınız artabilir. Başkalarının duygu ve düşüncelerine saygı gösterebilmeli fikirlerinizi dayatmaktan kaçınmalısınız. Değerli ve saygı duyduğunuz kişilerin eleştirileri cesaretinizi kırabilir. Belki size gerçek sizi göstermek için bu eleştiriler gereklidir. Başarınız ise harcadığınız çaba ve emekle alakalıdır.

Günün Tarot kartı 14. Sır olan Denge… Bilinç ve bilinçaltındakileri dengeleyip enerjimizi olumlu yönde kullanmamız gereken bir gündeyiz. uzun ve sıkıcı bu boşluktaki Ay döngüsünde size kılavuzluk edecek iç sesinize güvenmeli, kendi isteklerinize düşkün davranmamalısınız. Kontrolsüz duygular tutkular ve arzular başınıza iş açabilir. Özgürlük arzusunun abartılması yanlış kararlar sonucu kayıplara ve hatta belalara neden olabilir. Kendini beğenmiş tavırlardan kaçınmalısınız. Duygularınızı dengelemeli zor deneyimler karşısında sabırlı olmalısınız. Becerileriniz ve hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz…

Sevgiyle…

Arzu Cengiz

 

6 Ocak Pazar

Ay geceyi yönetir. Haliyle gece uyku zamanı olduğu için rüyalar dünyası ve bilinçaltı da Ay’ın enerjisinden etkilenir.Ay, özellikle derinlere yerleşmiş fikirler, inançlar, tabular ya da psikolojik sarsıntılar sonucunda oluşmuş duygusal tepkilerimizi ifade eder ve yönetir.

Bu sabah 08.09’dan itibaren Ay Akrepte ki aylık yolculuğuna başladı.

Akrepteki Ay zamanlarında hatırı sayılır bir duygusal derinlik sağlanır ve duygusal enerji yüksek seviyelere çıkar. Duyguların aşırılığı aşırı tepkiselliğe ve durumları abartmaya neden olabilir. Gizli ve yasak olana doğru çekilir ruhlar..

Günün temsilci Tarot kartı 13. Sır olan Ölüm. Akrep burcunun kartıdır Ölüm…

Ölüm kartı ayrılık ve bir şeyin sonlanması demektir. Bu sonlanış sonunda bizden talep edileni yerine getirip getirmediğimiz, yolumuzdaki ilerleyişimizi etkileyecektir. Ölüm kartı ,yaşamın ve ölümün dönüştürücü gücünü simgeler. Başlangıçlar, sonlar, yok ediş, yeniden doğuş yeni fikirler fiziksel değişim ve yeniden canlanma olumlu özelliklerindendir. Olumsuz enerjisi ise engellenmek, atalet, cehalet fanilik, bağlılık alınganlık ve çöküştür.

Yaşadığınız bir durumun sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bu güne kadar ki hareketleriniz doğrultusunda iyiye veya kötüye doğru bir değişim içine girebilirsiniz. Belki yeni bir yola girmek için önceden karar verdiniz ve artık veda edip yeni yolunuza girme evresindesiniz. Eskiden beri biriken düşünceleriniz barışçıl bir yaklaşım sergilemenizi engelleyebilir. Bu güne kadar ki hareketleriniz doğrultusunda iyiye veya kötüye doğru bir değişim içine girebilirsiniz… Sizin için anlam taşımayan olayları bir tarafa bırakmayı becerebilmelisiniz. Yeni bir yol içinse duygusal ve ruhsal arınma ile barış dolu bir sona eriş gerekir. Deneyimler acı verebilir ama belki bu sonlanma yaşam yolunuzda sizi özgürleştirip kendinizi bulmanızı sağlayacaktır.

Ay ve Neptün 10.14’te yüksek uyum ve ifade kolaylığı sağlayan 120 derecelik açıyla bağlanmış olacaklar. Akrepteki Ay’ın derinliği Balıkta ki Neptün’ün bilincin ta ötelerinden gelen ilhamıyla buluştuğunda idealleriniz yükselecektir. Yaratıcı enerjinizi sanatsal çalışmalarınız üzerinde yoğunlaştırabilirsiniz. Harekete geçme konusunda kafa karışıklığı yaşamanız da olasıdır.

11.14’te Güneş ve Neptün 45 derelik yarım kare ile birbirlerine sürtünecekler. İdeallerin ve özlemlerin önem kazandığı bugün aldatıcı kişiler ve enerjiler gereksiz yere hayatınızı zorlaştırabilir. Şayet bir kurtarıcı arıyorsanız yakın olmaya çalıştığınız kişiye dikkat etmelisiniz. Gördüğünüz rüyalarınızı mutlaka bir yere not edin.

MERKÜR-PLÜTON KAVUŞUMU

18.43’te Merkür –Plüton kavuşumu ile hayata olan bakış açınız ciddiyet kazanacaktır. Düşünceler derinleşir sezgisellik ise artar. Kendi kendinizi ve çevrenizdekileri analiz ederek kişisel problemlerinizin çözebilirsiniz.. Takıntılı ve saplantılı düşünceler ise kendinize zarar vermenize neden olacaktır. Herhangi bir konu üzerinde çalışıyorsanız ya da herhangi bir durumun gerçek yüzünü anlamak istiyorsanız bu kozmik bağ işinizi kolaylaştıracaktır.

Psikolojik ve metafizik kitaplar okuyarak iç dünyanızı geliştirebilirsiniz

18.53’te Ay- Chiron üçgeni şifa titreşimlerini yeryüzüne yayacak. İnsani duyarlılığı olumlu yönde etkileyecek. Ayrıca, şifacılık ve alternatif tıp yöntemleriyle ilgileniyorsanız, bu konularla ilgili araştırma yapmak ve uygulamak için doğru bir gündesiniz.,

19.30’da Ay-Juno sekstili Aşk bağlarını güçlendirir. Partnerinize yaklaşımınız daha sıcak ve olumludur..Şayet ilişkilerinizde sorunlar yaşıyorsanız;Tanrıça Juno ’nun eril güçlerin simgeleri olan Jüpiter ve Uranüs’le uyumsuz bağları kadın erkek ilişkilerinde ve iş ortakları arasında uyumsuzluğa ve özgürlük ihtiyacına neden olabilir. Aynı ortamı paylaşmak sizi mutsuz ve rahatsız edebilir. Kendi doğrularınız savunmak ve gereksiz kibir ilişkileri çıkmaza sokabilir. Karşınızdaki kişiyle empati kurup onun ihtiyaçlarını anlamaya çalışmalısınız. İlişkisi yolunda gidenler içinse yanınızdaki eşiniz ya da iş ortağınız yaşam yolunuzdaki yaralarınızı sarmak için en büyük destekçiniz olacaktır.

MARS-SATÜRN KARESİ

Bugünden etkisini oldukça yoğun bir biçimde hissettirecek, yarın 21.32’de kesinlik kazanmış olacak Mars ve Satürn arasındaki kare fikirsel çatışmalara neden olabilir. Endişe ve kuruntularınız artabilir. Başkalarının duygu ve düşüncelerine saygı gösterebilmeli fikirlerinizi dayatmaktan kaçınmalısınız. Değerli ve saygı duyduğunuz kişilerin eleştirileri cesaretinizi kırabilir. Belki size gerçek sizi göstermek için bu eleştiriler gereklidir. Başarınız ise harcadığınız çaba ve emekle alakalıdır.

20.38’de Ay- Jüpiter’e 150 derece ,23.15’te Mars’a 90 derece ile __ 23.18’de  Merkür’e ve  7 Ocak Pazartesi 00.22’de Plüton’a  60 derecelik destek açısı ile bağlanmış olacak.

Karışıklıktan kurtulmak çıkıp sıyrılmak isteyebilirsiniz. Duygularınızı abartıp karşınızdakine ısrarla dayatmaya çalışmamalısınız. En derinlerde yatan duygu ve düşüncelerinizi konuşarak olmuyorsa yazarak ifade etmeye çalışabilirsiniz.

7 Ocak Pazartesi  01.06’da Ay ve Satürn’ün aylık kavuşumlarını  yapacak olmaları duyguların ifadesini engelleyebilir, hayata ciddiyet ve hüzünle bakışı beraberinde getirebilir. Eskilerde kalanlar eskiden yaşananlar hafızalarda canlanıp sizi hüzünlendirebilir. Evde sorunlarınız varsa  sorunlar abartılabilir. Düşünceleriniz ve gerçekler arasında mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

MERKÜR-SATÜRN SEKSTİLİ

Ay’ın Satürn’le bağı ve yakın saatlerde yani 01.44’te kesinlik kazanacak  Merkür ve Satürn arasındaki 60 derecelik destek açısı araştırmalarınızda derinlemesine çalışma yapmanız için size enerji  sağlayacaktır.

Olaylara ve kişilere adil ve sağduyulu yaklaşabilirsiniz. Evinizle alakalı mimari bir değişiklik yapmak istiyorsanız ya da yeni bir ev almak bu iki gökyüzü sakinin uyumlu bağı  size istediğinizi sunabilir.

Bugünden hatırlatmakta fayda görüyorum… 6 Ocak Pazar sabahı 08.09 ile 8 Ocak Salı günü 10.28 saatleri arasında Ay Akrep burcunda kalacak.

Akrepte ki Ay, 7 Ocak Pazartesi 13.32 ‘de boşluğa düşüp, 8 Ocak sabah saat 10.28’e kadar boşlukta kalacak, ardından Yay’da ki yolculuğuna başlayacak.

Sevgiyle.

Arzu Cengiz

5 Ocak Cumartesi

Bu Satürn gününde Terazi’deki Ay Son Çeyreklik fazda. Biraz stresli bir dönem. Emelleriniz ve hayalleriniz doğrultusunda hemen harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ancak ileri doğru bir hamle yapmadan önce iyice düşünmeli fikirlerinizi planlı bir biçimde hayata geçirmek için Ay’ın ışıklarının büyümesini beklemelisiniz. Gelecek planlarınız için ön hazırlık yapmak içinse oldukça güzel bir zaman.

06.06’de Güneş ve Ay arasındaki kare huzursuzluğa ve değişim arzularına, bunun yanı sıra, duygusal çelişkilere ve iki cins arasında gerilimlere neden olabilir. Ebeveynler arasındaki uyumsuzluk canınızı sıkabilir ya da siz kendinizi ebeveynlerinizle duygusal çatışma içerisinde bulabilirsiniz. Birilerini memnun etmek zorlaşacağı gibi siz de herhangi bir şeyden mutlu ve memnun olmakta zorlanabilirsiniz.

Bugün gökyüzünde Ay’ın diğer gökyüzü sakinleri ile 135 derecelik uyumsuz bağı duygu dünyamızı etkisi altına alacak.

08.06’da Ay ve Neptün arasındaki 135 derecelik stresli enerji gerçeklerden uzaklaşarak doğruyu gözden kaçırmanıza ve hayallere kapılıp hata yapmanıza neden olabilir.

17.00’de Ay ve Chiron 135 dereceyle bağlanırken,18.59’da 135 derecelik bağı bu kez Ay Jüpiter’le kuracak.

Uzun zamandır üzeri kapanmış, çözüme kavuşmasını istediğiniz duygusal konularda geleceğinizi etkileyecek kararlar almak için hiç iyi bir gün değil. İç sesiniz sizi harekete geçirip rahatsız edebilir. Bu stresli Ay ’sal bağların enerjisi altında kendiniz iyi ifade edemeyebilir kendinize zarar verebilirsiniz.

Bir işe odaklanmak zor olabilir. Başladığınız bir işi tamamlamak ta.

Birisine söz verirken yapabilirliğiniz hakkında kendinizi sorgulamalısınız.

Sabah 10.35’te Merkür ve Jüpiter 150 dereceyle bağlanmış olacaklar. Jüpiter zihinsel ve ruhsal farkındalığı genişletecek etkilere sahip ilahi yardım kanalıdır ve 12 yıllık döngüsünde geçtiği yerleri enerjisiyle büyütür genişletir.  Bazen aşırıya kaçarak kendi kendini sabote eder. Merkür’ün Jüpiter’le bu uyumsuz göksel bağı transit haritalarınızda siz etkileyen konularda aşırı iyimserliğe ve gereksiz abartıya neden olabilir. Gerçekten gerekli olanlar gözden kaçabilir.

Şayet yeni anlaşma ve sözleşme yapacaksınız iyice gözden geçirmeden altına imzanızı atmayın. Evraklarda küçük yazılmış önemli bilgileri gözden kaçırmayın.

Bu dönemde içsel olarak zihninizde büyüttüğünüz sorunlar ise daha sonra sinirsel rahatsızlıklar olarak karşınıza çıkabilir.

Akşam saatleri daha olumlu bir ruh haline bürüneceğiz.

19.46’da Ay ve Ceres arasında 120 derecelik açı, 22.13’de Ay-Juno arasındaki 72 derece ve 23.11’de Chiron ve Juno arasındaki 60 derece sanatsal yaratıcılığı desteklerken ikili ilişiklerde gerilimli duyguların yüksek enerjisinin düşmesine neden olacaktır.

23.30’da Ay-Venüs sekstili Venüs’ün Yay’daki hareketi iyimserliği ve duyarlılığı arttıracaktır.

Günün tarot kartı 12.sır Asılan Adam…

Kapana kısılmış savunmasız hissediyor olabilirsiniz. Bastırdığınız duygularınıza belki teslim olmak zorundasınız. Olaylara bakış açınız çok önemli. Aceleci davranmak önemli olanı gözden kaçırmanıza neden olabilir. . İnatçı ve saldırgan davranmak size bir şey kazandırmaz. Sabırlı olmayı deneyin. Her ne kadar atılım ve gelişim dönemi olsa da bu tür etkilerle karşı karşıya kalmış olsanız da her şeyi kendi haline yani kadere bırakmayı becerebilmelisiniz. Vazgeçmek gerekiyorsa da, vazgeçebilmelisiniz.

Şayet planlarınız projeleriniz aksıyorsa yanlış yolda olduğunuzu göstermek için olabilir. Sabit fikirlerinizin ve saplantılarınızın siz engellediğinin farkına varmalısınız.

Hayatınıza yön verecek yol gösterici bilge bir danışman sayesinde ve ayrıca kendi deneyimlerinizden de faydalanarak gerçeğe ulaşabilirsiniz. .

Sevgiyle..

Arzu Cengiz

 

4 Ocak Cuma

Duygusal hallerimiz Ay’ın günlük hareketleriyle değişkenlik gösterirken Terazi’ye geçen Ay’ın enerjisi önümüzdeki 2 gün boyunca bizi etki altına alacak.

Terazi ben bilinciyle, biz bilincinin temasa geçtiği dönüm noktasıdır. Burada denge ve uyum vardır. Ya da öyle olması gerekmektedir.

Tarot kartlarından Adalet Terzi burcunun kartıdır ve bugün Tarot kartlarından 11.sır olan Adalet kartı yol gösterenimiz olacak.

Doğru yargı ,zıtların dengelenmesi, ebedi adalet ,denge ve güç anlamını taşır. Tersi durumlarda ise adil olmayan anlaşmalar, gerçeklerin çarpıtılması ve yasal tuzaklarla oyunlar oynanmasını anlatır.

Adaletin kılıcı keskindir ve bu kartta görülen kılıç seçim anlamına gelir. Yaşadığımız hayat ise bizim seçimlerimizden oluşur. Tüm geçmiş eylemlerimizin gerçeği olan şimdiki zamanı yaşadığımızı unutmadan şimdiki eylemlerimizin geleceğimizi şekillendireceğini bilmemiz gerekir. Bu kart her ne olursa olsun dürüstlük demektir.

Karmanın anlık işlediği dengesiz, uyumsuz ve adaletsiz duygulardan kaçınmamız gereken bir gündeyiz. İyi, kötü ,aydınlık ve karanlık tüm karşıt duyguları iç içe geçeceği tepkilere ise anlık tepkilerle karşılık verileceği bu Venüs gününde iş hayatınızda ve kişisel konularda adaletli davranmalısınız. Ön yargılı görüşler, kişisel olarak gereksiz güven ve çıkışlar düş kırıklıklarına neden olabilir. Ilımlı ,dengeli ve adil olmak kazandıracaktır.

Zorlayıcı Ay ’sal bağların ışığı altında, duygusal iniş çıkışlarla güne başlayacağız ve günü devam ettireceğiz ama 14.45’te coşkuyu arttıran ve yaratıcı enerjiyi tetikleyenMars ve Jüpiter arasındaki üçgen açının kesinleşeceği aslında oldukça olumlu ve güzel bir gündeyiz.

Neşe, hoş görü ve yardımseverlikle etrafınızdakileri etkileyebilirsiniz. Sosyal ortamlar ve diğerleriyle paylaşımda bulunmak gelişmenize yardımcı olacaktır. Bilge kişiler dünya görüşünüzü ve bakış açınızı olumlu yönde değiştirebilir. Azimle, karalılıkla yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Riskler almak ve maceraya atılmak sizi mutlu edecektir. Görüşlerinizi topluma sunmak isteyebilirsiniz ama aşırı iddialı bir biçimde ifade etmek tepkilere neden olabilir.

Dün 18.20’da kesinleşen Merkür ve Uranüs’ün kozmik enerjilerinin yeryüzündeki etkileri devam ediyor ve bugün Ay Uranüs’e karşıdan bakıyor. Bu karşıtlık 11.51’de netlik kazanıyor. Aklınız ve duygularınız arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Acele ve haksız hüküm vermek, yargılamak ve eleştirmek tartışmalara neden olabilir. Alacağınız haberler mutlu’ da edebilir mutsuz ’da.

İletişim kanallarını bozacak duygusal olarak ta zorlayacak Ay-Merkür karesinin özellikle etkin olacağı öğle saatlerinde fikirsel çatışmalardan uzak kalmak gerekiyor. Belki siz duygularınızı rahat ve akıcı bir biçimde dile getireceksiniz ama karşınızdakinin durumunu nereden bileceksiniz. Sinirli, dengesiz ve patavatsız kişilerden uzak kalabilmek gerekiyor.

13.48’de Ay-Juno karesi ilişkileri duygusal sömürüye açık bir hale sokuyor. Kendinizi partnerinizle duygusal hesaplaşmalar içerisinde bulabilirsiniz. Belki birbirinize destek olmanız gerekecek ortamlarda bulunacaksınız. Bu Ay ‘sal bağın öncesinde 11.11’de Oğlak Burcunun 6 derecesinde Merkür ve Juno ’nun kavuşumu ile sevdiklerinizin ihtiyaçlarına odaklanmak zorunda kalabilirsiniz.

Yaralı şifacı Chiron 15.40’ta Merkür’e 60 derecelik destek açısı ile bağlanmış olacak, aynı saatlerde Ay ve Chiron 150 dereceyle birbirlerini görmezden gelecek.

İlham periniz bugün sizi ziyaret edebilir. Orijinal fikirlere sahip kişiler, sıra dışı bakış açıları sizi etki altına alabilir. Belki siz fikirlerinizle diğerlerinin zihninde yeni uyanışlara neden olacaksınız. Diğerlerinin duygu ve düşüncelerini daha iyi anlayıp onların sorunlarına çözüm arayabilirsiniz. Yada bir başkası sizi iyileştirecek fikirleri ile yanınızda olabilir.

Fakat düzenbaz ve hilekâr kişilere karşı da tetikte olmak gerekiyor.

Mars ve Jüpiter arasındaki üçgene 16.12’de ki Ay -Mars üçgeni ve 16.35’de Ay-Jüpiter üçgeni de dahil olacak.

Hava grupları arasında gökyüzünde harika bir büyük üçgen oluşuyor. Edebi konularda ve eğitim alanında araştırma yapmak ve fikir alışverişinde bulunmak için oldukça güzel bir zaman. Henüz gerçekleştiremediğiniz ama gerçekleşmesiniz istediğiniz düşüncelerinize de odaklanabilirsiniz.

20.08’de Ay-Plüton arasındaki kare akşam saatlerine damgasını vuracak. Duygular derinlik kazanacak. Geçmişinizi gözden geçirebilirsiniz. Sorunlarınızı dile getirmek yerine içinizde büyümesine neden olabilirsiniz. Karşınızdaki kişiyle duygusal güç mücadelesine girmek yerine duygularınızı analiz edip gerçekten ne istediğinizi sorgulayabilirsiniz…

Bugün adaletin kılıcı üzerimizde parlayacak. Adil ve dürüst olmak ise parolamız…

Sevgiyle…

 

3 Ocak Perşembe

Jüpiter’e ait Perşembe gününde günün tarot kartı yine Jüpiter’e ait olan Kader Çarkı: Tarot ‘da Kader Çarkı 10. Sır’dır. Bu kart sizin yaşam yolunuzda bazı durumların değişeceğini gösterir. Belki bunun nedenlerini sorguluyor bir anlam veremiyor olabilirsiniz. Aslında bu değişim yeni bir başlangıçtır ve tüm negatifliklerin ardından gelen bir fırsattır. Yeter ki bunun farkında olun ve yaşamınızdaki yeni sorumlulukları kabul edin.

Geçen zamandır bizi olgunlaştıran ve büyüten. Zamanın efendisi Satürn ise bu zorlayıcı büyüme zamanlarında hep iş başındadır.

Olgunlaşmak ve büyümek için üstesinden gelinmesi gereken deneyimler ile karşı karşıya da kalınabilir. Mutlu etmeyen, zorunluluklar dahilinde yaşanan bir ilişkinin önemli bir dönüşüm döneminde de olabilirsiniz. Kendinizi çaresiz ve güçsüz de hissedebilirsiniz yada yaşananları büyüyüp olgunlaştıran önemli ve değerli bir yaşam bilgisi olarak ta deneyimleyebilirsiniz.

Kadersel olaylar ve buna bağlı kadersel yüzleşmeler yaşanabilir bugün. Bugüne kadar her şeyi kadere ve zaman bırakmış olabilirsiniz. Şimdi kaderinizle yüzleşmeye hazır ve gönüllü olmalısınız ve gereksiz kararsızlıklarla aklınızı karıştırmamalısınız.

Gün yine Başaktaki Ay’ın enerjisi ile başlayacak ve devam edecek. Saat 14.16’da Ay ve Venüs arasındaki aylık 90 derecelik zorlayıcı açının gerçekleşmesiyle Başaktaki Ay boşluğa düşecek ve ertesi gün saat 03.11’e kadar boşlukta kalacak. Günün yarısı ve akşam saatleri yarım kalmış işlerinizi tamamlamanız için evrenin size sunduğu mola zamanlarıdır.

Ay ve Mars arasında 11.35’de kesinleşecek 135 derece, ardından 14.16’da Ay’ın Venüs’e karesi ilişkilerde fazla zorlayıcı olmamak gerektiğini gösteriyor. Duygusal stresi tetikleyici bu Ay ’sal görünümler gerek hem cinslerimizle gerek karşı cinsle duygusal problemler yaşanmasına neden olabilir. Partnerinizden bugün çok fazla şey beklemek, aşırı hassas ve alıngan davranmak aşkta ve ilişkilerde hayal kırıklıklarına neden olabilir. Bunların yan ısıra arkadaşlarınızla keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Acele, iyi düşünmeden kararlar almak ve bunları uygulamak ise sonrasında mutsuz edebilir.

Tanrıların habercisi Merkür bugün 18.29’da sıra dışılıkların gezegeni Uranüs’e 90 dereceyle bağlanmış olacak. Zihninizden geçen sıra dışı fikirleri yazmayı denemelisiniz. Tabi yazarken diğerlerini incitecek hallere bürünmemelisiniz. Belki beklenmedik bazı problemler sisteminizi bozarak düzeninizi alt üst edebilir. Belki finansal konularda yine beklenmedik değişiklikler yapmak zorunda da kalabilirsiniz. Yatırımlarınızla alakalı  önemli kararlar eşiğindeyseniz, Vesta’nın Güneş’e, Satürn’e ve Plüton’a olan uygunsuz ve uyumsuz bağlarını göz önüne alarak gereksiz risklere girmekten kaçınmalısınız.

Eğitim, edebiyat ve iletişim konularında mücadele etmeniz gereken olaylara dahil olabilirsiniz. Zarar görmemek için sinirsel katsayınızı kontrol edebilmelisiniz.

Bunun yanı sıra hobilerinizi ve sanatsal çalışmalarınızı etkileyecek Venüs ve Ceres karşıtlığını göz ardı etmemek gerek.

20.49’da tamda Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda kesinlik kazanacak bu karşılaşma sırasında, günün 14.16’dan sonrasında yeni bir projeye başlamak sizi oldukça zorlayabilir. Kişisel ve ilişkiler boyutunda ise beğenilme ihtiyacını beraberinde getirebilir. Beslenme biçiminizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Ceres ’in Satürn’e 135 derecelik bağı yanlış, eksik ve uygunsuz beslenme sonucu sonrasında ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Tanrıça Vesta Sonsuz Alev demektir, hem başlangıçları, hem de sonlanmaları ifade eder. Kız kardeşler arketipidir.  İhtiraslarımız, yaşamamız için içimizdeki ateşin sönmesine izin vermeyen bir enerjidir ama bugünlerde ihtiraslarımızın ateşini kontrol edebilmeliyiz.

Vesta Satürn’ün en büyük çocuğudur ve Satürn’le büyük bir benzerlik göstermektedir. Güçlü olduğu Başak burcunun soğuk ve kuru doğasını sergiler. Satürn gibi kısıtlanma, bitişler ve bir şeyi uzun süre sabit kılmayı anlatır.

Vesta bu dönemde Güneş, Satürn ve Plüton ile uyumsuz bağlar kurduğu için ya gereksiz yere tek bir konuya odaklanmayı ve aslında odaklanılması gereken konulardan uzaklaşmayı ifade ediyor. Birçoklarımız duyguları ve mantığı arasında bocalayarak akılcı kararlar almakta zorlanıyor. Dış dünyanın gerçeklerinden uzaklaşarak kendi iç dünyasına uygun yeni dünyalara yelken açıyor.

Oysa halledebilmemiz gereken ve hayatın gerçekleri ile yüzleşmemiz gereken nice durumlar bizi bekliyor.

Sevgiyle.

Arzu Cengiz

 

2 Ocak Çarşamba

Ay Başak burcunda ilerlemeye devam ediyor ve sabah saatlerinde 07.05’de Chiron ile karşı karşıya gelirken 09.58’de Jüpiter’e aylık zorlayıcı 90 derecelik açısını yapıyor. Güneş ise Vesta’ya 150 dereceyle bağlanıyor.

Duygularınızın kontrolünü elden bırakmamalısınız. Değiştiremeyeceğiniz şeyler için endişelenmeyi bırakmalısınız. Yatırımlarınız konusunda acele kararlar almamalısınız. Sabırlı olmak bugünün en önemli kuralıdır.

Gökyüzünde geri hareket halinde ki Jüpiter ve Chiron arasındaki kare açı beklentileri ve umutları iyice yükseltiyor ve karaciğere bağlı hastalıkları da tetikliyor.

Abartılı her türlü davranıştan kaçınmak gerekiyor.

13.12’de Başaktaki Ay ve Oğlaktaki Plüton 120 dereceyle,13.44’te de Ay-Satürn’e 60 dereceyle bağlanacak. . Hisleri güçlendiren bu yüksek potansiyelli Aysal enerjiler zorluklarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Kafanıza koyduğunuz bir şeyi hemen yapmak ya da sahip olmak isteyebilirsiniz. Gizlilikler ve tehlikeli işler bugün fazlasıyla ilginizi çekebilir.

Duyguların derinleştiği, yoğunlaştığı ve tutkuyu arttıran enerjilerle bütünleştiğimiz bugün diğerlerini kontrol etmek arzusunda olabilirsiniz ya da bir başkasının duygusal derinliği sizi esir alabilir. Bu kozmik enerjilerin altında disipline olarak sabır, sağduyu ve karalılıkla işlerinize odaklanabilirsiniz. Sizden daha yaşlı ve bilge kişilerin desteğini hemen yanı başınızda hissedebilirsiniz.

Dün, yani 2013 ün ilk günü Merkür- Neptün’e, Mars –Uranüs’e 60 derecelik destekleyici açılarla bağlanmışlardı. Bugün de bu göksel destekleyici bağların etkisindeyiz. Yaratıcılığınız besleniyor ve destekleniyor. Şayet ruhsal ve psişik yeteneklere sahipseniz ,yetenekleriniz kazanmanızı sağlayacaktır.Sanatsal çalışmalar yapıyorsanız, topluma kendinizi yeteneklerinizle tanıtmanın ve reklamınızı yapmanın tam zamanı.

Karşınızdaki kişi ile empati kurmanın oldukça kolay olacağı bugünlerde yanılmanız ve aldanmanız hiçte kolay olmayacaktır.

Mars ve Uranüs’ün sabırsız kılan ve heyecanlandıran göksel bağı sizi atılım yapmaya, orijinal ve sıra dışı fikirlerinizi topluma aktarmaya teşvik edip heveslendirebilir. Grup aktivitelerinde bulunmak siz mutlu edecektir. Belki değişik sıra dışı kişilerle arkadaşlık ederek dünyevi bakış açınızı değiştireceksiniz.

Düşünceleriniz hızlanıp fikirleriniz sürekli değişebilir. Bu değişkenlik diğerlerinin karşısında sizi biraz güvenilmez kılabilir. Tepkileriniz aşırı ve beklenmedik şekilde olabilir.

Hani yukarıda bahsetmiştim ya bugün sabırlı olmak günün en önemli kuralıdır.

18.30’da iki büyük ışık Ay ve Güneş arasında arasında fiziksel canlılık sağlayacak ve zihinsel coşkuyu arttıracak 120 derecelik ahenkli bağ kurulacak. Duygu ve düşüncelerin uyumlu bağı ikili ilişkilere ve dünyevi meselelere de olumlu yönde yansıyacak.

Günün temsilcisi Tarot kartı Ermiş: : İçsel yönden ilerlemek için edindiğiniz amaçlarınız doğrultusunda sizin için güvenilir birinden tavsiye almak isteyebilirsiniz. Belki bir rehber arayışındasınız belki başkalarına rehberlik edecek olgunluk ve tecrübeye ulaştınız. Ay’ın Başak burcunda ilerlediği bugün Başak burcuna ait ve toprak grubunu temsil eden Ermiş kartı olaylara ve kişilere hoşgörü, bilgelik ve anlayışla yaklaşabilmenin güzelliğini belirtiyor.

Seyahat planları yapabilirsiniz. Belki uzun zaman önce planlanmış bir seyahat ile alakalıdır bu durum belki de bugünlerde beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan bir durumdan ötürüdür.

Her şeyden önce bugün dar kafalı ve ön yargılı yaklaşmamalıyız çevremizdekilere. Yanlış anlaşılmamak için kendimizi ifade ederken eleştirel olmamalı ve yargılamamalıyız. Fiziksel ve maddi ihtiyaçlara odaklanıp içsel rehberimizin aydınlatıcı ışığının ateşini söndürmemeliyiz.

Sevgiyle…

Arzu Cengiz

 

 

 

1 Ocak Salı

2012 Ekim 29’dan beri üzerimdeki rehavet, halsizlik ve enerji düşüklüğü yazmama mani olmuştu. Merkür’ün Oğlak burcuna girmesi ile kendime, dağınık düşüncelerime bir çeki düzen vermeye karar verdim. :)

Her neyse; 2013 yılının ilk gününde Aslan burcunda ama boşlukta yol alan Ay’ın dağınık enerjisiyle güne merhaba diyeceğiz. Akşam saatlerinde 19.35’e kadar boşlukta kalıp ardından Başak burcuna geçecek olan Ay gün içinde 11.57’de Oğlaktaki Güneş’e 135 derece ile bağlanırken ardından 15.03’te gökyüzünün tanrıçalarından Pallas’a 150 derecelik uyumsuz açı ile umursamaz bir bakış atacak. İki dişi enerjinin uyumsuzluğu, haliyle yeryüzünde kadınlar arası ilişkilerde bazı yanlış anlaşılmalara, umursamaz tavırlara, baba kız ilişkilerinde de sürtüşmelere neden olabilir. Ortaya çıkan problemleri çözmek biraz zaman alabilir. Beklenmedik durumlar planlarınızın dışında hareket etmenizi gerekli kılabilir. Bitirmeniz gereken işleriniz varsa yarım kalmış, işte onları tamamlamak için bu boşluk zamanını değerlendirebilirsiniz.

Merkür ve Neptün arasında sabah 08.48’de kesinleşecek 60 derecelik destek açısı ;psişik hassasiyeti arttıracaktır. Sevdiklerinizle empati kurmanız kolaylaşacaktır. Karmaşık ve üstü kapalı olayları çözmek, konuları araştırmak için evrenin bu güzel enerjisini kullanabilirsiniz. Dünyamız, tüm insanlık, tüm canlılar ve geleceğimiz için evrene iyi niyet ve sevgi mesajlarınızı iletebilirsiniz. İlahi kanal sizi duyacaktır

Venüs ve Mars arasındaki 45 derecelik aşındırıcı enerji iki cins arasında sürtüşmelere neden olabilir. Kendi isteklerinize odaklanmak, ısrarcı olmak ve dayatmalar ateşli tartışmaları beraberinde getirecektir. Önemsenmek, ciddiye alınmak ve beğenilmek isteyebilirsiniz ve bunu size hissettiren kişilere karşı düşünmeden kollarınızı açabilirsiniz. İlişkilere düşüncesizce atlamak ise hayal kırıklığını peşinden getirebilir.

Jüpiter’in İkizler burcunu taçlandırdığı bu günlerde gökyüzü tanrıçalarından Ceres ve Vesta ’da İkizler burcunda Jüpiter’le birlikte geri hareketteler. Vesta’nın Oğlaktaki Güneş’e 150 derecelik bağı odaklanma sorunlarına ve tatminsizliğe neden olabilir. Kariyer konularında daha fazlasını isterken gözden kaçan detaylar daha sonra engelleyici unsurlar olarak karşınıza çıkabilir. Vesta’nın şu anki transit döngüsü hangi alanınızı etkiliyorsa o alanın konularıyla alakalı belirsizlikler can sıkıcı olabilir. Eğitim öğrenim konuları bu dönemde gündeminizde yer alabilir. Yarım kalmış eğitim programınıza yeniden başlamak, yeni konulara merak sarıp bilgi toplamak ihtiyacınız artabilir. Duygusal tatmininiz dış dünya ile kurduğunuz iletişimle alakalıdır.

Ceres ise birçok kişiye kendi kendine yetebilme ve hatta kendi kendinin ebeveyni olabilme deneyimini kazandıracak. Kimileriniz başkalarına bilgi aktarırken mutlu olurken kiminizde bu bilgileri alıp gelişerek memnun olacak. Satürn ve Ceres arasındaki zorlayıcı bağ öğrenme zorluklarına neden olabilir. Uyguladığınız beslenme programı ise sağlığınızı bozabilir. Kendini ve bilgisini abartan, özgüvenden yoksun, kazanma hırsına bürünmüş, sahte davranışlı kişilere karşı tedbirli olmalısınız.

Akşam 19.35’te Ay Başak burcuna geçmiş olacak. Başak burcunun organize, detaycı ve düzenli enerjisi ile evinizin, iş yerinizin temizliğine, düzenine odaklanabilirsiniz. Araştırma yapmak, okumak ve yazmak içinde Başaktaki Ay zamanlarından fayda sağlayabilirsiniz.

21.38’de Ay ve Neptün arasındaki karşıtlık şüpheci ,endişeli ve kafası karışmış kişileri karşı karşıya getirebilir. Duygusal olarak sizde karmaşık ve endişeli hissedebilirsiniz. Rüyalarınızda belirsizliklerle sizi karamsarlığa itebilir.

Gece uyuyamayanlardansanız  iştahınız da sizi rahatsız edecek boyutlarda açılma olabilir. Ne de olsa Ay Jüpiter’den uzaklaşıyor ve kare açı ile zorlayıcı bir bağ kurmaya hazırlanıyor. Bu Ay ’sal bağ ertesi sabah 09.58’de kesinlik kazansa da gece boyunca midenizde boşluk hissine ve doyumsuzluğa neden olabilir.

Gece yarısına doğru 23.23’te Ay ve Merkür’ün 120 derecelik uyumlu bağı duygularınızdaki derinliği sözlerinize ve yazarak kelimelerinize aktarmanızı kolaylaştıracaktır.

Günün Tarot kartı 8 numaralı sır olan Güç : Bu kart zorluklarla başa çıkabilecek cesareti ve gücü sunuyor bugün. Planlarınız sizi heyecanlandırabilir.Görevlerinize ve sorumluluklarınıza tüm gücünüzle kendinizi adayabilirsiniz.

Hoşgörünüz ve canlılığınızla çevrenizdekilerle uyumlu bağlar kurabilirsiniz.Tabi bunun yanı sıra içinizdeki öfke dışarı çıkmak, sesini duyurmak isteyebilir.  Oysa bugün tutkuları ve isteklerin kontrolünü elden bırakmamak gerek.

Sevgiyle kalın….

Be Sociable, Share!

the attachments to this post:

DOLUNAY VE KEDİ
DOLUNAY VE KEDİ

juggler_tarot.gif
juggler_tarot.gif

OĞLAKTA YENİ AY
OĞLAKTA YENİ AY

KURTLARLA KOŞAN KADINLAR
KURTLARLA KOŞAN KADINLAR

AY GÜNÜ
AY GÜNÜ