RÜYALAR MI GERÇEK YOKSA GERÇEKLER Mİ RÜYA

BENİM RÜYAM
1985 yılının 15 Kasım sabahı, gördüğüm rüyanın etkisiyle ağlayarak uyandım.

Rüyamda babam ölmüş, salonda yerde yatıyor.
Üzerine bir hafta önce yeni almış olduğumuz kahverengi, turuncu çizgili battaniyeyi örtmüşler. Ev çok kalabalık, şaşkınım ve korkuyorum. Beni çağırdılar,
— gel son kez gör babanı dediler.
Battaniyeyi kaldırdıklarında sımsıkı kapanmış gözlerine rağmen dudaklarında hafif bir gülümsemeyle yatan Babam birden gözlerini açtı ve

— herşey şimdi başlıyor, sakın korkma hep yanındayım dedi ve sonra tekrar gözlerini kapadı.
Sabah uyandığımda Babam gerçekten ölmüş hissiyle, içimde büyük bir bir boşluk, yüreğimin üzerinde ağırlığını taşımakta zorlandığım kocaman bir taş vardı sanki.
Ağlayarak anneme anlattığımda ölü diri getirir demişti bana.

GERÇEK.
1985 yılı 16 Kasım saat 15 00.
Kalp krizi geçiren babam aniden 57 yaşında öldü. Üzerine kahverengi turuncu çizgili yeni aldığımız battaniyeyi örttüler. Hava çok soğuk olduğu için morga gitmesin bir gece evinde kalsın dediler. Ev çok kalabalıktı, yüzünü açıp son kez gel bak diye beni çağırdılar, sıkıca kapalı gözlerine rağmen gülümseyen yüzüyle bana bakıyordu.

Çok kalabalık oldu.
Herkes ama herkes geldi. Annemin dediği doğru çıktı ölü diri getirmişti.

ANNEMİN RÜYASI
2000 yılı 25 Temmuz
Çok korktum, rüyamda Babanı gördüm diye anlatmaya başladı Annem.
Babam beyaz bir kayıkla gülümseyerek Annemi almaya gelmiş yanında getirdiği gelinliği annemin üzerine giydirdikten sonra kayığın içinde birbirlerine sarılıp uyumaya başlamışlar, Annem birden uyanmış gelinliğinin üzerinde böcekler görmüş bağırmış fakat Babama duyuramamış.
Korkmuştu gerçekten, Baban beni alacak haber veriyor dedi.
Ben ona çok kızdım.

BENİM RÜYAM
2000 yılı 26 Temmuz
Aynaya baktığımda sol yanağımın altında siyah bir kıl çıktığını görüyorum, hemen bir cımbız alıp kılı koparmaya çalışıyorum ben kılı çektikçe kıl yerine etimden parçalar kopuyor yüzümün sol tarafında et kalmıyor çok canım acıyor acı içime oturuyor. Sabah uyandığım da Annemin önceki gün gördüğü rüyasının gerçekleşme olasılığı beni korkutuyor. Balkonda gizlice sigara içtiğini gördüğüm halde ona hiç kızmıyorum.

GERÇEK
2000 yılı 28 Temmuz
26 Temmuz’u 27 Temmuz’a bağlayan gece annem aniden gelen bir krizle öldü. Abimin gelmesini bekledik 28 Temmuz’da Babamın yanına gömdük. Annen de emeğin çok ilk toprağı sen at deyip elime küreği verdiler, sanki robotlaşmıştım söyleneni yaptım, attığım toprak beyaz kumaş parçasında dağılırken bir böcek Annemin üzerinde yavaş yavaş ilerliyordu.

BENİM RÜYAM
2010 yılı 15 Şubat
Kocaman mavi bir ışık halinde görüyorum kendimi, oradan oraya uçuyorum, okadar parlak ki etrafa yaydığım ışık, her yer aydınlık benden başka ışıklarda var herkesin rengi farklı. Birden parçalara ayrılıyorum her parçam başka renk her yer rengârenk. Aniden hızla aşağı çekiliyorum istemiyorum ama mecburum, diğer parçalarım yanımda yok tek başıma kalıyorum karanlıkta. Uyanıyorum.

GERÇEK
Beklemedeyim.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply