URANÜS GERİ GİDERKEN

2011′de URANÜS GERİ GİDERKEN

Uranüs dehanın ve buluşların planeti mitolojide ilk büyük tanrılardan biridir.Satürn’ün babası Zeus’un ise büyükbabasıdır.

10 Temmuzdan itibaren geri gitmeye hazırlanıyor ve geri hareketine başlayacağı dereceye doğru ilerliyor. Uranüs Satürn ötesi keşfedilen ilk gezegendir ve sinir sistemi ile alakalıdır. Doğum haritalarında ve transitlerde doğru hareket eden Uranüs sezgisel ve yaratıcı dürtülerin enerji akışını düzenli olarak sağlar. Ne zamanki geri hareket eder işte o zaman dürtüler belli bir seviyeye ulaşınca patlamaya neden olur. Yani Uranüs ,Uranüslüğünü Retro zamanlarında gösterir.

Doğum haritalarında Uranüs’ü geri giderken doğanlar içinde aynı şey geçerlidir.

2011 ‘de geri hareket edecek olan Uranüs sayesinde 10 Aralık tarihine kadar neden ve niçin diye sorduklarımıza cevap arayacağız..

Uranüs doğum haritanızda hangi alanda geri gidiyorsa işte o alanda isyankâr ve yerinde durmaz tavırlar sergileyeceksiniz.

Bu yaratıcı ve sezgisel enerjinizi insan davranışını ve psikolojisini keşfetmek ve zihinsel çalışmalar için kullanabilirsiniz.

Aslında bu içten içe bir özgürlük çağrısıdır. Şimdiden filizlenen ve patlarsam yanarsın diye kendini göstermeye başlayan özgürlük tam tamları…

Bireysel olarak aniden kendinizi hapiste gibi hissettiğiniz alanda zincirlerinizi kırıp kurtulmak isteyebilirsiniz.

Toplumsal alanda ise bu bir isyana dönüşebilir fakat Yoğun ve yanlış yönlendirilmiş bir isyan olabilir.

9 Ağustos 2011 tarihinde Mars ve Uranüs karesi ani ve bela çıkaran pervasız patlamalara neden olacak . Kare açılar yüksek voltajlı elektrik akımı gibidir. Patlarsam yanarsın veya ben yanarım…

16–17 Eylül’de Venüs Uranüs karşıtlığı ilişkileri zorlayacak, bağımsızlık cazip gelecek ve şok edici ayrılıklara ve beraberliklere sebep olacak. Karşıtlıklar gerginliklere neden olur.Geleneklerden sapma klasik olandan sıra dışı olana geçme zamanı.Duyguları dürüstçe açıklama vakti..Diğerleri ile işbirliği yapmakta zorlanma ve bağları koparma güdüsü..

26–27 Eylülde Merkür Uranüs’le karşı karşıya kalacak  bu göksel görünüm  her ne kadar yaratıcı düşünme özelliği verse de, gerginliği arttırarak kırılgan ve asabi  bir zihin verebilir. Eğitim sisteminde isyanlara sebep olurken değişik ve sıra dışı fikirleri ortaya çıkaracak. Öğrenerek rahatlayacaksınız. Aklınız her zamankinden daha hızlı çalışacak. Fikirleri zorla kabul ettirmek isteği karşınızda muhalifler oluşturabilir.

26–27 Kasım tarihlerinde Uranüs ve Venüs 90 derecelik açı ile bağlanacak ve başkalarına sıra dışı gelen nice ilişki gün yüzüne çıkacak. Belki sizlerde bu ilişkilere demir atacaksınız.

Retro zamanları insana farkındalık kazandırır. Ama yukarıdaki tarihlerde kazanılan farkındalığa karşı ,kişilere ve topluma verilecek tepkiler yanlış ve düşüncesizcedir.

Şişede durmayan içki misali ruhlarımız yerinde durmakta zorlanacak. İsyanlar, baş kaldırılar ve muhalifler bu dönemlerde karşı karşıya gelecek. Kişisel olarak belki işinizde ,belki evinizde, belki ilişkilerinizde zorlanacak ve özgürlük isteyeceksiniz. İşte bu tarihlerde frenlerinize sonuna kadar basın ve sakinleşin.

Arzu Cengiz

Be Sociable, Share!