Venüsün Akreple Tangosu Venüs Retrosu
Tutkunun ve aşkın dansıdır tango. Tutkuyu Akreple aşkıda Venüsle bağdaştırırsak bu dans izlenmeye değecek diyorum.
Venüsün Akrep burcuyla yapacağı bu tango, tabuların yıkılmasını sağlayacak. duygusal tatminsizlik yaşadığımız hatta sürekli erteleyip hasır altı ettiğimiz ama bizi yıpratan konularda cesaretli davranıp radikal kararlar almamıza neden olacak.
Tango diyorum çünkü bu dans iki cins arasında kimseyi umursamayan erotik çekimi çok güzel anlatır… Venüs sevgidir, duygusal değerlerimizdir, ilişkilerdir,uyumdur,beğenidir,sevgimizi nasıl ifade ettiğimizdir.Akrep burcundaki Venüs zarar görür,cinsellik ve tensel zevkler ön plana çıkar.
Doyumsuzluk,gizli ilişkiler yaşamaya merak,kıskanç ve baskıcı tavırlar bu retro zamanının getirecekleridir.
Maddi anlamda aşırıya kaçıp daha fazla harcama yapmak,ruhsal doyumsuzluğun acısını daha fazla yiyerek çıkarmak  bu dönemin etkilerinden bazılarıdır.
Retro geçmiş demektir geçmişte kalanın tekrar gündeme gelmesidir,.Geçmişin şimdi ile yüzleşmesidir.İçimizdekinin dışa çıkmasıdır.
Bu yüzleşmeden yüzünüzün akı ile çıkabileceğiniz ruhsal doyum ve olgunluğunuzun ne kadar gelişmiş olduğu ile alakalıdır.Hep ben veya benim diyen sürekli tüketmeye odaklanmış kişiler sanırım biraz zorlanacaklar.
8 Ekimde 13̊  Akrep burcunda geri gitmeye başlayacak olan Venüs  dünyayı umursamaz bir özgürleşme isteği  hissettireceğinden daha sonra kendinizin bile ben nasıl yaptım bunu diyebileceğiniz olaylar yaşamanıza neden olabilir.
Kapınızda kim var Astroloji haber verir,kapınızı açmak yada açmamak size kalmış

Arzu Cengiz
Be Sociable, Share!