3 NİSAN YENİAYI

 

3 Nisan Yeniayı tamamen Mars enerjisinde ve Mars’a aittir.

Mars’ı artık tanıdınız. Astrolojide Mars savaş ve öfke gezegendir,

Batı astrolojisinde olduğu gibi Hint astrolojisinde de Mars bir savaşçıdır. Hindistan’da Mars, Kartikeya Tanrısı olarak anılır. Hint Felsefesi ışığında Mars içimizdeki hırsı, kini yani aslında içimizdeki şeytanları yok etmek için gerekli olan gücün ve amaçların kaynağı olabilir. Mars’ın yok edici bir güç olduğu şüphesiz, oysa aynı enerjiyi içimizdeki kötülüğü iyiye dönüştürmek üzere de kullanabilir, böylece savaşı içimizdeki kötülüklere karşı verebiliriz.

Psikolojik açıdan ele alırsak Mars’ın olduğu alan, fiziksel, duygusal, entelektüel ve ruhsal olarak kendimizi savunma ve herkesten farklı bir şekilde ifade etme ihtiyacımızı temsil eder.

Farkındalığa ulaşmışlar kendi hayatını yönetebilme potansiyeline erişirler. Şiddet ve öfke Mars’ın en temel ifadelerinden biridir. ‘Hayır’ diyebilme kapasitemiz Mars’ın gücünden gelen pozitif bir göstergedir. Bu dünyada kurban rolünden sıyrılabilmemiz için bu gereklidir. Mars’ı iyi ifade edemediğimizde bastırılan öfke, pasif saldırgan tavırlar veya acımasız saldırganlık, olarak açığa çıkar. Mars, Doğum Haritasında Güneş’in savaşan, mücadele eden kolu gibi görülebilir. Ne istediğimizi bilmek için bu kolun gücüne ihtiyacımız vardır. Bu güç aynı zamanda hayatımız boyunca hedeflerimize ulaşabilme şansımızdır.

3 Nisan Yeni ayında Yüksek enerji deposu olan bu gezegenin enerjisini olumlu kullanabilmek harikalar yaratacaktır. Sebat gösterme ve sonuncunda aydınlanma ile kendini gerçekleştirmeye giden yolun en önemli kilididir Mars.

Yeniay haritasını incelediğimizde, dizi dizi inciler gece rüyama girdiler misali, gökyüzünde dengesiz bir enerjiyle karşılaşıyoruz. Gökyüzünüzdeki dengesiz enerji kişiliklere de yansıyor. Yukarıda ne varsa aşağıda o var felsefesine sadık kalarak aşağıdakiler olarak bizler, bu dengesiz enerjiden nasibimizi alıyoruz.

Teknik konulara gelirsek Alpheratz sabit yıldızı Yeniayın hemen üzerinde ve tam karşıda Satürn ve Dünya el ele yada kol kola. Siz nasıl münasip görürseniz işte öyle.

Bu gökyüzü elemanlarının karşıtlığı  pekte iç açıcı etkiler sunmaz yeryüzüne.Alpheratz  Andromeda takım yıldızında bulunur.Özgürlüğe ve bağımsızlığa düşkün olmak ve kişisel olana daha fazla yer açmak isteğini ortaya çıkarır.Güneş ve Ay’ın birleştiği anda tüm bilinç ve bilinçaltında ne varsa kişisel özgürlüğe ve bağımzılığa odaklanır.

Kabalistlere göre  Alpheratz’ın Tarotta karşılığı 13.  kart Death yani ölümdür.Ölüm kartı korkulanla yüzleşmeyi getirir peşinde  yani bilinmeyenle.

Bilinmeyen ise korkutucudur.

Satürn ve Güneş ise karşı karşıya. Güneş’in yanında Ay. Satürn’ün yanında Dünya. Kozmik bir karşılaşmanın dünyevi boyutunda kendi içimizle hesaplaşma yaşıyoruz.

Kolay gelsin.

Aslında Güneş Satürn karşıtlığı zorlayıcı görünse de, yoksulluk, güvensizlik ve gecikmelere neden olsa da, içgüdü ve mantığı güçlendirici bir ayarlama olduğu için insanları eşikten ( uçurumun kenarından) geri getirir.

Satürn bu yüksek Mars enerjisine dur diyebilecek güçte bence.

Yeniayın hemen sonrasında Kırmızı planetin Koç’taki Uranüs’le birleşmesini göz ardı edemeyiz. Bu birleşim her türlü patlamalarla alakalıdır. Kişisel olarak ise duygulara ve zekaya  havai fişek etkisi yapacak gibi görünüyor.

Bence  iyi düşünün.Mars-Uranus patlamasının insanlığı etkilediği şu sıralarda Neptün Balık burcununa girmek üzere.

Bu demektir ki aptalca riskler almak yerine bulunduğunuz yer icin şükredin ve bekleyin..

Kara ay Lilith, Mars ve Uranüs’ün arasında tüm bu karmaşada kendimizin farkına varmamıza yarayacak. Yeniayın karanlığında Kara Ay, dışarıya yansıtmadığımız en karanlık gölgemizle karşılaşmamızı sağlayacak. Burkaların peçelerin ardına gizlenmiş kadınlar şimdi karanlıktan aydınlığa çıkmak için kendi içlerindekini dışarı çıkarmaya hazırlar.

Bütün bir aya yayılacak gibi görülen enerjisiyle bir Yeniay daha doğacak.

Korktuklarımızla yüzleşmek durumunda kalacak olmamız ise bu Yeniayın piyangosu. İkramiyenin derecesi farkındalığımızın derecesi ile doğru orantılı:)

Hani deriz ya Yeniay zamanları dilek zamanlarıdır diye.

Sanırım bu Yeniayda sabır, şefkat, sevgi ve huzur dilemek ama en önemlisi tüm insanlık, tüm canlılar ve Dünyamız adına dilemek en güzeli.

Kişisel olarak, tüm yakan yıkan hırslarımızdan, kinden ve sevgisizlikten uzak ve arınmış olmayı diliyorum.

Kaynaklar:

http://www.constellationsofwords.com/stars/Alpheratz.html

Peter Marshall -Dünya Astrolojisi

Astroloji Dergisi

Ariel Guttman – Kenneth Johnson- Mythic Astrology

Astro Benefik

Arzu Cengiz

Be Sociable, Share!